Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

gigi2
22. pro 2011

@hhranolka tak jak v budově polikliniky na Karláku,č.32,tak přímo ve vchodě do VFN,U nemocnice 2 je doplatek 5Kč.Ale je to aktuální jen do konce roku, pak budou upravovat ceny léků.

alexi333
22. pro 2011

Ahoj, ja mám tormbofíliu. Zistili mi ju pri umelom oplodnení, keď som po hormónoch začala mať tŕpnutie rúk, nôh a hlavy... Je super, že Ti to zistili, lebo je veľa potratov práve kvôli tomu, že budúce mamičky nemajú zistené, že majú trombofíliu. Mne to zistili a hneď ako som otehotnela (mimochodom prirodzene 🙂 zázraky sa dejú), tak som si začala pichať každý deň fraxiparin. Teraz som už v 9tom mesiaci a každú minútku môžem rodiť. Nemala som s trombofíliou žiadne problémy a na každodennú injekciu som si zvykla a je to v pohode. Neboj sa toho, je super, že to zistili. Verím tomu, že sa Vám dieťatko podarí. Držím palčeky 🙂

hhranolka
22. pro 2011

@gigi2 děkuji! Posílám tam tatku 🙂

silvia371
22. pro 2011

Ahojte dievcata, potrebovala by som radu, kedze moja dr. ma dovolenku, uzivam fraxiparin, no zial dnes som po kyretazi po MA a neviem dokedy mam ten fraxik brat? dakujem vam

poisonblu
22. pro 2011

@siwinka1717 ako treba ten caj davkovat? lebo som na nete citala, ze s nim treba opatrne, lebo moze hrozi nebezpecenstvo vykrvacania, bolesti hlavy, nevolnosti...ze aby som si neublizila nejak

eviq
22. pro 2011

@silvia371 Ahoj, mne povedali pichat este 7 dni po kyretazi.

silvia371
22. pro 2011

@eviq dakujem velmi si mi pomohla, tak si ju idem rovno dat

eviq
22. pro 2011

@silvia371 nemas za co, drz sa...

siwinka1717
22. pro 2011

@poisonblu lyžičku polievkovú a iba raz denne

poisonblu
22. pro 2011

@siwinka1717 ok, diky...dufam, ze mi to pomoze

zulok
23. pro 2011

Ahojte, dlho som tu nebola, ale prisla som vam zazelat co najkrajsie Vianoce, a hlavne, aby ste sa dockali svojho vytuzeneho stastia..

cukor
23. pro 2011

Na jedličke sviečky svietia,
v jasliach leží Božie dieťa.
Nech vás jeho láska hreje,
žiari i v tmách beznádeje,
do sŕdc, duší vašich vloží radosť, šťastie, pokoj boží.

....krásne a pokojné vianoce prajem...

siwinka1717
23. pro 2011

@poisonblu nekombinuj to s injekciami! Ja som si dávala netehotná iba čaj a mám super výsledky. Ale ako som otehotnela, radšej injekie, pretože sa bojím o bábo.

poisonblu
24. pro 2011

@siwinka1717 Ok, budem to pit iba kym neotehotniem

lume
26. pro 2011

@lucy.l No ako sa drzis? My sa zatial drzime...O tyzden idem na kontrolu na hematologiu a 4.1 ku porodnikovi.

cuculik1
26. pro 2011

Baby chcem sa poradit, tento mesiac, nakolko som mala planovane iui som si zacala pichat fraxik, iui sa nakoniec nekonalo, vajicka uz popraskali..... Ale s fraxikom som aj tak pokracovala, lebo buduci mesiac chcem ist znova na iui, lenze teraz 3 dne pred ocakavanou ms., uz treti den velmi slabulinko spinim, este sa mi to nikdy nestalo, ani som nikdy nepouzivala nic na riedenie krvi a neviem ci to moze s tym suvisiet. Takisto to bol moj prvy cyklus na clostyle.... Takze zazili ste to?

tinka9075
26. pro 2011

@cuculik1 ahoj ja idem na iui v januári a chcela som si pichat fraxík ale doktor mi to pred iui nedoporučoval že by som mohla krvácat mám si pichat až po iui 🙂

cuculik1
26. pro 2011

@tinka9075 u mna to je tak, ze par hodin predtym, nez mi mali pichnut pregnyl mi pichli prvy krat fraxik kvoli tomu ze pregnyl mozu sposobovat vacsie zrazanie krvi..... Nasledne po pichnuti fraxiku ma moj doktor pred pichnutim pregnylu pozrel este ult. A zistil, ze z troch vajicok, ktore som tam mala mi ostalo uz len jedno a to bolo uz velke tak mi pregnyl ani nepichol a v centre mi iui zrusili, ze uz je neskoro.....ale fraxik bol uz pichnuti tak mi povedali v car, nech uz picham az do dalsieho mesiaca po dalsie iui, lenze teraz toto spinenie, dufam ze som si nedokafrala cyklus......

tinka9075
26. pro 2011

@cuculik1 tak ked ti tak povedali tak pichaj mne vždy v centre povedali že až po iui ved oni vedia čo majú robit tak ich musíme len poslúchat 😉 ja som si tiež chcela pichat pred iui ale docent mi to zatrhol ja som sa ho hned pýtala že či by nebolo lepšie pichat pred iui tak mi povedal že nie ved uvidíme 😉

lucy.l
26. pro 2011

@lume ahojky 🙂Taky držím 2v1 a myslím že vydržím🙂já jdu v pondělí do poradny a na hematologii v pátek 🙂

cuculik1
26. pro 2011

@tinka9075 sama v tom nemam jasno, najprv mi povedali ze po iui, potom ked som tam volala a upozornilaich ze v pribalovom letaku pregnylu pisu, ze moze sposobovat zrazanie, tak mi len do telefonu povedali, ze si teda mam pichnut pre pregnylo, a to bol vikend, zase som musela hladat niekoho, kto mi fraxik predpise, no hotove divadlo, a teraz ma to pichanie otravuje, dalsi mesiac iui tak picham stale a ak nevide tak ivf takze pichat budem aj dalsie mesiace..... To som necakala a pritom hematologicka mi hovorila ze mam vysledky ok, ze niektore zeny s mojou mutaciou pichaju az od 3 mesiaca, tak sa vyznaj v tych lekaroch......

tinka9075
26. pro 2011

@cuculik1 a ja som ani nevedela že mám problém aj s krvou to mi zistil až docent v centre a fraxík si musím pichat od začiatku tehotenstva celých 9mesiacov a ešte aj po pôrode tak sa teším 😉 no čo pre bábo všetko 🙂

cuculik1
26. pro 2011

@tinka9075 mne to zistili po potrate v 7 tt, tehu prirodzene na 3 pokus teraz uz vyse polroka a nic..... Ale to prve tehu uz bolo pred dvoma rokmi tak mozno aj cas daco urobil aj manzelov spg je biedny

tinka9075
26. pro 2011

@cuculik1 ja mám za sebou už viac potratov a nikto po ničom nepátral až docent v centre zistil čo sa deje my máme spg ukážkový 🙂

cukor
26. pro 2011

@cuculik1 ...môžes z clostylbegytu špinit.nemusíš sa znepokojovať.ja som si tiež pri niektorých iui pichala uz pred a nič sa nestalo.treba dôverovať lekárom ale je dobré ak si s niekym môzete o tom pokecat.

matelko1
29. pro 2011

ahojte.davno som tu nebola....
@cukor ako sa mate,ako ste sviatkovali,pozeram,ze o chvilku uz rocik budete oslavovat.ako to leti,ze.. 🙂

cukor
29. pro 2011

@matelko1 .....máme sa velmi dobre.užívam si materstvo a nestačim sa divit ako rýchlo idú tie dni.aj vy uz o chvílu budete fúkat 2 sviečky na torte.držte sa a prajem tebe aj tvojej rodinke v novom roku vsetko dobré.

matelko1
29. pro 2011

@cukor aj ja si uzivam materstvo a som stastna,ze mam mojich chlapcov.....zvladame to dobre,chlapci su zlatí,daju sice zabrat,ale zvladam to.....aj ja vam prajem vsetko dobre v novom roku,hlavne vela zdravia 🙂

siwinka1717
31. pro 2011

Babule,krásny Nový Rok 2012!
S.

cukor
31. pro 2011

....prajem veselého silvestra a všetko najsamlepšie v roku 2012.