Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lume
4. led 2012

@madaimod Gratulujem ku dievcatku. Mala si normalny porod alebo cisarsky rez?

lume
4. led 2012

@lucy.l Ahoj, no neviem nakolko by mohlo byt babatko ohrozene. Prietoky si mala v poriadku? Ide o to, ze ked nepichas heparin, tak sa moze zapchat niektora z pupocnikovych ciev a babatko nema dost vyzivy a preto je mensie ako by malo byt. Snad Ti gynekologicka tie prietoky pozrela. Neskusis ist uz aj k nejakemu porodnikovi? Ja som si dnes odcakala svoje u doktora, kedze bolo po sviatkoch a do nemocnice sa nahrnuli vsetky buduce mamicky. Este idem do poradne v pondelok a potom sa uz dohodne termin porodu, lebo mala ma uz hlavicku velmi dolu a teda uz mi tlaci na krcok. Tak sa snazim este vydrzat do buduceho tyzdna.

lume
4. led 2012

@lucianak To si sa mala spytat lekara. Ja som zacala pichat injekcie v den embryotransferu, ale ak sa chcete pokusit o prirodzene pocatie, tak mozno treba zacat pichat skor.

lume
4. led 2012

@makovicka53 Mne najprv urobili geneticke testy a potom sla na hematologiu s vysledkami z genetiky a jednym MA. Hematologicka mi potom urobila nejake doplnkove geneticke testy na ine faktory zrazanie krvi, ktore mi na tom prvom geneticko vysetreni neurobili.

lucy.l
4. led 2012

@lume průtoky mi dělali doplerem naposledy ve 20tt 😖 No nic, v pátek si prostě vybojuju kontrolu v porodnici, když už budu v nemocnici na hematologii
Právě mě děsí, že má malý malý obvod hrudníčku, když celé těhotenství rostl krásně a odpovídal těhotenským týdnům...
Malý už je hlavičkou taky úplně dole,nešla už mu hlavička ani přeměřit a dneska se teda motá a hrabe se mi ručkama dole pěkně nepříjemně...

lume
4. led 2012

@lucy.l To som rada, dufam, ze Ta vezmu, lebo dnes to u nas v nemocnici vyzeralo blaznivo. Porodnik bral len objednane pacientky. Mne este aj v 36 tt meral prietoky.

lucy.l
4. led 2012

@lume no zkusím to,asi hodím blamáž že necítím pohyby 🤐

lume
4. led 2012

@lucy.l Dobry napad 😀

lucy.l
4. led 2012

@lume nic jiného mi nezbývá když moje gynekoložka je padlá na hlavu 😒

lucianak
4. led 2012

@lume No chystám sa za ňou budúci týždeň, tak sa popýtam a uvidím, čo povie. Ale nerobí mi problém pichať si ten fraxik, akurát, že to troška zabolí, ale zatnem zuby je to 🙂

madaimod
4. led 2012

@lume Děkuji 😉 Rodila jsem normálně, musela jsem na vyvolání. Bylo to docela rychlé a měla jsem super porodní asistentku. Tabletku mi zavedli po 8 hodině a ve 13 hodin byla malá na světě.

fiallinka
4. led 2012

@lucy.l stačí když řekneš, že je cítíš málo... s těma hrozbama - no, na 99,9 procent to bude v pořádku. A zbývá těch 0,1 procenta, třeba 🙂, že se něco posere. Mně umřel kluk už 35+6, portože se mu zacpal pupečník, to jsi asi slyšet nechtěla...

lume
4. led 2012

@madaimod Lebo aj ja sa chystam uz asi buduci tyzden rodit, ale som prvorodicka,tak neviem kolko to bude trvat. Aku tabletku Ti zaviedli?

lucy.l
4. led 2012

@fiallinka já o tvém malém vím :(Chodila jsem tehdy na mk, nakukovat a na tvůj příběh jsem narazila 😢Jsem ráda že máš dvě zdravé děti, ale ta ztráta musí být šílená.
Moc díky za radu, no nebýt LM řeknu si fajn že nemusím běhat po doktorech,ale že mi řekne že má hubený hrudníček a na to konto mě pozve do poradny až 5 dní před termínem nechápu,to je jako by mi řekla, tak je hubenej, tak můžete rodit třeba až v dubnu ...

@lume to zírám že ti budou vyvolávat porod před termínem a
@madaimod nechali týden přenášet ...to fakt jen kvůli těm injekcím?Nebo máš ještě nějaké potíže ?

makovicka53
4. led 2012

@sarafortuna noo super tip ..dakujem

makovicka53
4. led 2012

@lume dakujem za reakciu uz som zvedava ako to prebehne a kde si bola na genetike?

lume
5. led 2012

@lucy.l Ja som aj celkom rada, mala sa uz dost tlaci. Od 9.1 mam uz normalny termin porodu, ale ocakavany je 26.1. Pokial viem, kvoli injekciam sa musi planovat a vyvolat. Ale neviem celkom ako rodili ostatne dievcata, lebo s touto diagnozou je velmi casty aj cisarsky rez.

lume
5. led 2012

@makovicka53 Ani neviem, kde to robili. Poslali to na genetiku rovno z GynFivu.

fiallinka
5. led 2012

@lucy.l to je těžko, fakt téměř jistě plašíš zbytečně, jednak ta měření nejsou přesná, a prostě možná budeš mít hubeňoura, jestli celkově celkem odpovídá a nesedí jen ten hrudník, tak to fkat jsou asi rozdíly v konstituci (nebo v tom měření 🙂

Já jsem ale pochopila po těch svých dvou šílených těhotenstvích jednu věc, že starat se musíš sama. Doteď mne strašně se.., že jsem si nic o trombofili nezjistila a věřila jsem doktorce, že vše je ok... dvojčata a měsíční ležení v nemocnici je rizikový faktor tak jako tak, k tomu trombofilie, prostě sama si nadávám, že jsem byla blbá. POdobně jsem dopadla podruhé, to jsem si zase sama sháněla doktory... no nic, poučila jsem se, a radši tady plaším, ať ostatní nakopnu 🙂

lucy.l
5. led 2012

@fiallinka To je jasné a máš naprostou pravdu!Já jsem v tomhle hrozná, jsem teoretik, teoreticky vím na co mám právo atd.chci si o svá práva říct a nikdy to u lékaře nakonec neudělám a chovám se naprosto poddajně a lékaři neodporuji!Trdlo no:(Ale tady jde o našeho syna, tak si zítra převzetí do porodnice vybojuji

@lume to je jasný, taky bych už rodila🙂Klidně hned!Ale z vyvolávaného porodu před termínem bych měla trochu strach,že tělo nebude připravené

gombicka
6. led 2012

ahojte dievcata, ktore si pichate Fraxiparine, skusali ste to aj do ruky? dnes som si pichla do ramena, a myslela som, ze mi odpadne ruka. Zrazu som mala v ruke strasnu slabost spojenu s bolestou. Aka je vasa skusenost?
Ci by som mala pichat iba do stehna?

lume
6. led 2012

@gombicka Mne to pichala do ramena len sestricka, ale dalo sa to vydrzat. Mozno si si to pichla na nejake zle miesto. Odporucam brucho, boky, stehna tam kde si najdes najviac tuku.

lucy.l
6. led 2012

@lume tak mám za sebou první injekci clexane,jau jau...

siwinka1717
6. led 2012

Tak baby presvedčila som sa, že ten Fraxi a celá táto pichacia ceremonia je fakt potrbna. Malá nám začala zaostávať v raste, nie moc, ale sa to prehlbovalo, zvýšili mi dávku Faraxiparinu a priberáme už od konca decembra po 230-300 g týždenne!!!! Takže je to o tej výžive bábätka!

lucy.l
6. led 2012

Holky chtěla jsem se ještě zeptat, co clexane a kojení ? V příbalovém letáčku píšou že se s tím kojit nemůže .. 😒

petah82
6. led 2012

@lucy.l je nas tu viac, co sme pichali a kojili. nic sa nestalo, neboj. aj nedavno sa to tu niekto pytal a takato bola odpoved od vacsiny.

lucy.l
6. led 2012

@petah82 super,moc děkuji za odpověď!

berule
6. led 2012

@ixi ahoj, já mám jen Mthfr a kvůli tomu jsem měla 2 MA, až po nasazení injekcí jsem v pořádku donosila prďolku.

lume
6. led 2012

@lucy.l A ako na ultrazvuku? Bola si? Inak k tomu kojeniu, tak vsetky dievcata si pichaju injekcie aj v sestonedeli. Takze to asi neskodi.

lucy.l
6. led 2012

@lume no nebyla 😔 jen na hematologii