Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

gombicka
7. led 2012

baby, neviete aky je rozdiel medzi Fraxiparine a Clexane?

gombicka
7. led 2012

@lume no asi mas pravdu, mozno to bolo len zle miesto, ale druhy krat som uz radsej neskusala a opat som si dala do nohy. NO neviem, ci nieco nie je zle...casto ma tie miesta po vpichu srbia a tiez sa mi miestami pod kozou robia gulicky, take male zrazeninky. Je to v poriadku?

katrenka111
7. led 2012

ahojte babule, citam tu že pri trombofilii je nutne porod planovat a vyvolavat?? a cisarsky??? Mne povedala moja hematologicka, že je to na gynekologovi, že pokial je babo dobre otocene, tak sa da prirodzene... neplaste baby....
A ste tu take, ktoreste porodili predčasne????

usacek79
7. led 2012

ahojte baby, mne zistili mutaciu MTHFR heterozygot a teda genetik aj lekari sa tvaria, ze to je uuplne v pohode, ze to ma 60% populacie a netreba to v ramci tehu nijako riesit..
no neviem, potratila som uz dva krat bez zjavnej priciny koncom tretieho mesiaca, tak zacinam mat pocit, ze to hadam az take v pohode s tou mutaciou byt nemusi...

ste niektora MTHFR heterozygot a predsa vam odporucili injekcie, ci ine riesenie?
vdaka 🙂

katrenka111
7. led 2012

@usacek79 ahojky, no tato mutacia je ževraj najmenej nebezpecna.... ale myslím že by si mala byt aspon minimalne na Anopyrine.... na hemoske ti nic na to nedali????

usacek79
7. led 2012

@katrenka111 dikes, nie, nic mi nedali a vsetci lekari konstatovali, ze to je nic... 😒 ale idem opakovane ku genetikovi, este raz ma prejdu, lebo ze prvykrat "ma urobili len tak z rychlika" 🙄

katrenka111
7. led 2012

@usacek79 no dosť smutne teda.....nedaj sa.... a chod k vicerým odborníkom 😉

usacek79
7. led 2012

@katrenka111 dakujem, urcite pojdem, nejako ma uz nebavi potracat... 😠

katrenka111
7. led 2012

@usacek79 skus veru, držím palce aby ti vse vyslo už..... neboj raz sa podarí.... 😉

lucy.l
7. led 2012

@katrenka111 já mám laiden heterozygot a tp 21.1, dnes začínám 39tt a porod mi vyvolávat nebudou a pokud nebude nějaká komplikace tak ani císař, první dceru jsem porodila přirozeně tak doufám že bude vše ok i tentokrát...injekci clexane mám za sebou druhou..
Jen by se už malej mohl rozhodnout vyrazit do světa,neba mě to čekání 😀

usacek79
7. led 2012

@katrenka111 dakujem 🙂 v pohode, ja sa nebojim, ja som pripravena aj na ine alternativy 😉

katrenka111
7. led 2012

@lucy.l jaaaj normalne si ma potesila, lebo citam tu všelico... ja mam FII protrombin hetero.... s tým tu hadam nik neni, je to tiež vzacna a dosť yávažna mutacia, ževraj asi ako Leiden....
ja picham tiež Clexane od zaciatku.....
No držkam palce aby bolo vse v poriadku a boli ste obe zdravucke 🙂

lucy.l
7. led 2012

@katrenka111 Děkuji moc ! Tobě taky moc držím palce ! My taky čekáme chlapečka 🙂

katrenka111
7. led 2012

@lucy.l jeeej supeer tak vsetko dobre a potom daj vedieť ako ste dopadli... 🙂

lume
7. led 2012

@lucy.l A preco? Nechceli Ta zobrat alebo si to nestihla?

lume
7. led 2012

@gombicka Asi mas alergiu na fraxiparin,ked Ta to svrbi.

lume
7. led 2012

@katrenka111 Ja som uz v termine a lekatr povedal, ze porod bude planovany a vidi to na prirodzeny porod. Uvidim, comi povie v pondelok.

lume
7. led 2012

@usacek79 Uz som o tom pisala, moja hematologicka povedala, ze vraj sa niekde na konferencii dohodli, ze MTHFR mutacie uz nebudu riesit injekciami. Ja som MTHFR homozygot a k tomu aj Leiden heterozygot, takze mne injekcie dali.

usacek79
7. led 2012

@lume aha, tak fajn, ze sa dohodli 😒 ale dakujem za odpoved, opytam sa na to genetika v utorok...

lume
7. led 2012

@usacek79 Opytaj sa na to. Mozno to nakoniec nebude take tragicke a hlavne to asi bude zavisiet od hematologa.

lucy.l
7. led 2012

@lume ne, bylo mě blbý se tam cpát bez objednání, ale v pondělí si tam zavolám co a jak ..

lume
7. led 2012

@lucy.l Som zvedava ako dopadnes. Drzim palce. Ja idem opat v pondelok do poradne.

lucy.l
7. led 2012

@lume díík, taky držím palce 🙂Dej vědět kdy pujdeš rodit 🙂

siwinka1717
8. led 2012

@gombicka to sa robí asi každému, skús si pichať do boku, tu mi to baby poradili a žiadne zrazeniny. Myslím, že žiaden, tuším iný výrobca. Po Fraxiparine som najprv nemala hrče a ani svrbenie, potom mi dali Clexane a ten sa mi ťažšie pichal a štípalo ma to viac, tak mám znovu Fraxi

lenka5731
8. led 2012

Holky, já se ve způsobu léčby nějak přestávám orientovat... Mám leidena, jednu zdravou dceru a za sebou jeden potrat (resp. ukončení těhotenství pro špatný vývoj v 13tt), právě po potratu se zjistil ten leiden.

Kdykoliv přijedu na pohotovost do porodnice (často krvácím čerstvou krví), tak se doktoři strašně diví, že si na leidena něco píchám, mám clexane. Že prý podle "nejnovějších studií" se má píchat až měsíc dva před porodem a že je to hrozné svinstvo.

Podle hematoložky je moje krev naprosto v pořádku, jako bych ani nebyla těhotná. Clexane mi chce vysadit v úterý, to budu 13+1. Na kontroly budu chodit dál.

Jak jste to měly vy? Píchaly jste si celé těhotenství jen proto, že máte leidena? Takový pocit z tého diskuse totiž mám... Byla vaše krev v pořádku a nebo jste měli některé hodnoty zvýšené? Myslíte, že je riziko Clexane vysadit? Podotýkám, že mám jen 0,2 a vážím 80 kg. Zlaté první těhotenství, kdy jsem byla 41 týdnů v naprostém klidu a vůbec jsem netušila, že mám leidena a co se může stát 🙂

jarkamartinkova
8. led 2012

@lenka5731 ježiš tvoje hematoložka tě chce rozředit ne🙂Já mám obě dvě mutace a clexane jsem si píchala až 2 měsíce před porodem a pak asi 2 měsíce po porodu,takže nechápu proč ti ho nasadila už teď.Asi bych v tomto případě změnila doktorku

lucy.l
8. led 2012

@lenka5731 mám leidena heterozygot a píchám si až teď od 38tt

lenka5731
8. led 2012

@lucy.l taky jsem "jen" heterozygot.

z diskusí jsem nabyla dojmu, že když mám leidena, tak si musím povinně píchat celé těhotenství, a to i v případě, že mám krev dobrou. několik holek mi doporučovalo hematoložku změnit, protože mi clexane chce vysadit. 🙂

lucy.l
9. led 2012

@lume tak jsem volala do porodnice abych se objednala na monitor na příští týden a tam mi po telefonu řekli, že neexistuje abych byla víc jak týden bez kontroly,takže jdu ve středu na monitor do porodnice

berule
9. led 2012

@usacek79 ahojky, mám stejné to co ty, je pravda, že záleží na hematologovi jestli ti dá injekce. Mě naštěstí dal a díky tomu jsem po 2 potratech konečně donosila mimčo.
@lenka5731 hm, to je zajímavé, pže LM je horší než MTHFR(to mám já) a kdyby mi chtěli dát injekce až na konci těhu, tak bych zase potratila, pže jsem vždycky přišla o mimčo v 21-22.tt 😒 Je to asi na hematologovi, jak se rozhodne, jo a celou dobu těhu jsem měla všechny výsledky krve v pořádku, jen málo železa a stejně jsem si naštěstí píchala.