Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

erinka123
18. dub 2012

@lucianak ja to striedam teraz mesiac picham do stehna,potom opäť prejdem do bruška sice ho mam už o dosť vätšie a bude sa to tam dať ak nie ostanem na stehnach. Mne sa tie hrče už nerobia,robili zo začiatku a to si picham od decemra,uz sa mi to unormalnilo a aj ja som si zvykla,nič ine mi neostavalo,pre mimi všetko.

lucianak
18. dub 2012

@erinka123 Ja tiež urobím pre malinké všetko. Mne sa práveže nerobili zo začiatku, ale asi po mesiaci sa to spustilo. Nuž neostáva iné, iba vydržať. A teraz som aj na tie hrudky pyšná 😀 Keďže viem, že len vďaka fraxíku je mimi ok...
Teda dúfam, že ak mám ok výsledky z hematky, tak je aj drobček vporiadku. Že je to tak?

erinka123
18. dub 2012

@lucianak no určite ano ved od toho to vraj zaleži aspon si to aj ja tak myslim že ked su vysledky dobre tak aj mimi je ok.

andyb25
19. dub 2012

@ivis85 to je kyselina acetilsalicilová, ja ju beriem v liekoch na riedenie krvy a viem že mi ich ak budem tehotná musia mi ich vysadiť najneskôr do konca 1.trimestra. 🙂

andyb25
19. dub 2012

@ivis85 kyselina acetylsalicylová 😀 sa mi tie i y hned nezdali 😝

cuculik1
19. dub 2012

chem sa vás skusenejsich opytat, kde vsade si mozem pichat ten fraxik, neviem ci mam tak hrubu kozu ale okolo pupka nie a nie ju prepichnut.... pichala som si aj pred tromi mesiacmi tiez fraxik a nezda sa mi ze by som mala ten problem, a teraz uz 5 dni sa trapim.... nemam v okoli pupka vela tuku tak neviem ci to nie je aj tym.... ake je to s pichanim do bokov, boli to viac?, niekedy uz mam fakt pocit, ze tu ihlu zlomim.....vcera som pichla ihlu iba do polky, nesla mi hlbsie tak neviem, ci to malo vobec daky ucinok 😒

chirabell
19. dub 2012

@cuculik1 ahoj, pichat mozes do celeho bruska (na urovni pupka a pod, nad cize horna cast sa neodporuca...preco neviem), do stehna a do ramena...koza pravidelnym pichanim hrubne, bez ohladu na to ci pichas fraxik, ci clexane alebo ine (mimo krvy, napr inzulin cukrovkari atd) a ked nejde kolmo, co vo vyssom stadiu tehu ako rastie brusko a napina sa koza je uz nerealne, tak mozes aj sikmo, ide o to, aby si to dostala do tuku pod kozou a nie do svalu...rovnako nemusis pichnut ihlu na doraz, ja casto necham 2-3mm trcat, lebo jednoducho uz nemam velmi kam pichat a hlbsie to boli, lebo chytam napr sval...a to mam tuku pozehnane, ale brucho uz picham len do bokov nad slabinami alebo ako to popisat...jednoducho tam kde viem spravit riasu a na nohach mam dost svalov, takze aj napriek tuku sa mi picha obcas dost zle...dnes som skusala rameno, ale sama to nezvladam, takze rameno nateraz odpadava....

chirabell
19. dub 2012

@ivis85 kys listova sa smie a v tehu musi, dokonca mnohe co maju mutacie maju problem aj so spracovanim kys listovej, tak musia femibion, dr by ti mala povedat co a ako, podla tvojich vysledkov odporucit najvhodnejsiu formu...

chirabell
19. dub 2012

@lucianak
@ivis85 baby nechcem vas strasit, ale tych injekcii bude kusok viac ako len do porodu...vacsina hematologov odporuca este pichat cele sestonedelie, takze v podstate porod plus 6t...ale my zeny sme silne, zvladneme 🙂 pride obcas kriza, ze hlava uz bude z pichania unavena, ale po par dnoch to prejde...za to male mimi to stoji 🙂

margarita
19. dub 2012

@cuculik1
ako pise chirabell, da sa vselikde, najlepsie to striedat, rozhodne minimalne prava - lava strana.
ja som si v predoslom tehu pichala do bruska, a dokonca v poslednom stadiu 36-41tt 😀 ale to bude tym, ze dovtedy som bola len na Anopyrine, a tak ten mesiac to slo.
Ale v tomto tehu mi picha mm od 4tt, a to do bruska zboku prestalo ist uz niekedy v 10tt, stale mi praskali cievky a modriny neskutocne. Rameno ani stehno som este neskusala, lebo moj hemato dr mi poradil, ze ved dobre sa picha a skoro vobec neboli do bokov...neviem ako to opisat, ale zhruba tak, ako mas nohavicky, v tej urovni...nie az vzadu nad zadkom, ale zboku. modriny mam teraz velmi ojedinele...

ivis85
19. dub 2012

@chirabell kyselinu už opět zobu, přestal jsem jen na 2 dny 😒 , jinak beru poctivě, no a že si budu píchat zhruba ještě 270 dní ... 😖 už jsem s tím počítala, takže mě to neděsí, i když to člověk musí hlídat, aby nezapoměl 😅

cuculik1
20. dub 2012

tak som skusila pichat viac smerom do bokov vcera a bola som velmi prekvapena, ani neviem ako tam ta ihla vosla. predtym ked som pichala rovno pod pupok, to bolo sialene, vobec nechcela prejst kozov a vcera pohodicka, len som nevedela ci mozem aj tam .... niekto mi povedal, ze by som mala iba co najblizsie pupka a to mi jednoducho neslo... tak dik za radu baby

lucianak
20. dub 2012

@chirabell Ahojky, tak s tým počítam, lebo čo som čítala, tak väčšinou pichajú aj to šestonedelie, ale to bude už potom hračka 🙂 Len nechápem, prečo ešte aj po pôrode sa musí pichať, keď bábo je už vonku a budeme kojiť, hmmm... no čo už. Keď vydržím rok, potom 6 týždňov bude nič 🙂
Ja som si pichla párkrát aj nad pupok asi 8cm a úplne v pohode, aj hematologička to schválila. Ak to má ísť do tuku, tak ten je aj nad pupkom, tak nevidím dôvod, prečo by sme to nemohli švacnúť aj tam 🙂

A ako ste na tom so zrazeninkami? Dá sa tomu nejako zabrániť? Ja niekedy, keď vstrekujem, tak už vidím ako sa mi robí hrbolček a to je dosť bolestivé. Aj sa to snažím rozpučiť po vybratí ihly, ale nejde to... a zmizne to niekedy až po vyše 2 týždňoch.

chirabell
20. dub 2012

@lucianak picha sa aj sestonedelie kvoli nasej bezpecnosti, pretoze tehu hormon nezmizne dnom porodu, vyplavuje sa postupne a vacsinou ten zahustuje krv, takze aby nedoslo k tromboze a problemom, ale nie s babatkom ale co sa nas tyka 🙂

No a co sa tyka toho pichania nad bruskom, asi kazdy dr ina nazor, ja sa teda drzim toho co mi bolo povedane a co koresponduje aspon ciastocne aj s tym co je v pribalovom letaku ako navod na pichanie 🙂

A hrbolceky...je to tom ako si pichnes, treba prax...a ked vtlacas obsah pomalsie, nezvykne sa robit, skor ked vpichnes rychlo tak su...vyskusaj...mne sa robili zo zaciatku...niektore mi ostali doteraz, ked mi dr prechadza ultrazvukom po brusku tak obcas citim...ale uz dlhsie sa mi neurobil....

lucianak
20. dub 2012

@chirabell No ja si práveže pichám veľmi pomaličky, rýchlo sa bojím vtlačiť. Niekedy to aj štípe, ak vtláčam tú tekutinku dnu a musím chvíľu počkať, kým doštípe a potom vtláčam. Ja som skúšala aj všelijaké uhly, kolmo, úplne šikmo, 45°, len pomaličky vtláčam a väčšinou sa mi spravia hrbolčeky. Tak ja už neviem ako si pichať 😖
A to s tými hormónmi po pôrode ma vôbec nenapadlo 😅

saska1911
21. dub 2012

Ahojte dievčatá,prosím o radu....mám po 2 potratoch,jeden v 11tt a druhý v 3tt o ktorom som ani nevedela,lebo sa mimco vyplavilo samo menstruaciou. Zistili mi na hematologii Leidenskou mutaciu a tiez obe tie MTHR vo forme heterozygot. Predpisala mi fraxiparin 0,3 ml 1x denne ale mam si ho pichat ešte pred otehotnením,aby sme zabranili takemu mikro potratu ako predtým. Mate s tým niektorá skúsenost. Prosím ozvyte sa!!!! Teraz to robím tak,ze si ho pichám od 15 dna cyklu vždy až do menštruacie a ked mi menštrácia pride,tak zasa mám prestávku do toho 15 dna cyklu a ked nepríde to znamena,že som tehotná a budem si ho pichat v kuse.....je tu nejaká taká zienka,ktorá si pichala ešte pred otehotnením..???? Velmi by mi to pomohlo!!!

sarafortuna
22. dub 2012

@saska1911 , ahoj, JA som tu taká, ktorá pichá prekoncepčne... bohužiaľ po 2 mesiacoch pichania sa mi "pokazil cyklus", takže ja pichám už od novembra a niekedy mám pocit, že zbytočne, lebo ovulka si občas ani vôbec nepríde...
Tiež mám Leidena.hetero a MTHFR-homo+PAI+FXII 😒 😒 😒 😒 😒 😒

Prvé tehu mi nedali pichaniť NIČ a skončilo to MA v 8tt, som už 2 roky od potratu, tak to skúšame tak - s injekciami... pichám každý druhý deň a po ovu denne (podobne ako ty)

sarafortuna
22. dub 2012

@lucianak , ja som si včera všimla, že asi púšťam piest, keď vyberám ihlu a vcucne mi to do striekačky krv (akoby podtlak). Ostalo mi boľavé miesto a malá hrčka. Prezrela som použité ihly a našla som ešte také s krvou 😒 😒 😒 .
Nerobia sa hrčky vtedy?

ja mám niektoré hrčky ako slivky (i väčšie) 😖

chirabell
22. dub 2012

@sarafortuna mne sa robili hrcky bez "podtlaku" myslim ze to na to nema vplyv, aj ked isto moze to byt pricinou hrciek u teba...a pocuj, ze pozerala si pouzite ihly...to ich skaldujes? ma to len prekvapilo, lebo mne bolo povedane, ze po vasunuti tej bezpecnostnej plastovej onej to mozem hodit normalne do kosa...

sarafortuna
23. dub 2012

@chirabell , ahoj, zbieram ich a nosím do lekárne (napr. dr. max ich berúúúú). Dokonca aj praktická lekárka mi vravela, že môžem k ním...
príde mi to blbé, ktokoľvek to môže v bedni vyhrabať alebo niekde na smetisku... 😕 😕 😕 😕

chirabell
23. dub 2012

@sarafortuna no my sme na dedine, tak tu to ide rovno do smetiarskeho auta z popelnice...ale ma to taku poistku, to by fakt musel niekto cielene rozoberat, aby s tym si daco ublizil a pochybuje, ze by to potom bolo funkcne...aj ked mozen to je...no co sa zranenia tyka, tak to nehrozi ak sa vytiahne ta plastova poistka...

sarafortuna
23. dub 2012

@chirabell , áno, máš pravdu... ale ja som asi viac ekologicky zmýšľajúci človek 😀 😀 😀 😀 , ja aj tééégliky od jogurtov a konzervy umývam a separujem... (+ tetrapaky, + alobal + papier separujem... )
takže ja to skôr beriem z toho hľadiska ekologického 😉

chirabell
23. dub 2012

@sarafortuna u nas sa tiez separuje 😀 len svojho casu som mala moznost nahliadnut do zakulisia lekarne (nevravim ze je to tak vsade) a padli mi ruzove okuliare...myslim, ze aj ked sa to odseparuje spolu s ich striekackami a tak, tak v konecnom dosledku to nijak ekologicky spracovane nie je...no ale nebudem ti kazit radost, tak pekne zbieraj 🙂 ...ale som hnusna, co? prepac 🙂

sarafortuna
23. dub 2012

@chirabell , to nevadí, ja som spravila maximum... 😀 😀 😀 čo robia iní, to už neviem... hoci ma teraz napadlo, že možno tam skôr zneužijú moju DNA ako niekde na smetisku... 😉
Vraj im to berie firma Modrá planéta (či ZELENA???).
Tak ja neviem... 😅 zatiaľ to robím takto, zbieram... 😀 😀

lucianak
23. dub 2012

@sarafortuna Noooooo, aj mne to niekedy vcucne krv do striekačky, ale to je jedno, urobia sa mi hrbolčeky tak či tak. Ale teraz si pichám nad pupok asi 8cm tam, kde viem urobiť riasu a zatiaľ bez hrbolčekov... klop klop klop 🙂 Aj v piatok som si pichla do stehna a taaaaaaaká kvapka krvi mi vyšla, že som skoro odpadla... ale modrina žiadna 😀 No hrbolček ako inak, je tam...
No niektoré hrbločeky mám tiež poriadne, tak 2-3cm a niektoré už len 0,5cm... a neviem, či sa mi tieto malé vstrebú, lebo ich mám už dosť dlho.
Niekedy ozaj neviem ako inak ešte pichnúť, aby sa netvorili.

lucianak
23. dub 2012

@chirabell Mne sa už podarilo aj tú poistku dať späť, že som si ešte pozrela ihlu 🙂 Išlo to ťažko, ale musela som vyskúšať, nedalo mi to 😀

sarafortuna
23. dub 2012

@lucianak
@chirabell
ja teraz na vašu radu pichám ďalej od pupka a zatiaľ bez hrčiek, len viac svrbia (ale mna bud svrbí, alebo je modrinka, alebo je hrča - takže vždy niečo 😀 😀 😀 😀 )

chirabell
23. dub 2012

@sarafortuna som na tom podobne, ze vzdy nieco...resp ked zmenim dezinfekcne, tak chvilu nic (lebo nesvrbi) ale po par tyzdnoch opat ....ja teraz picham nohy na striedacku a ked uz som zufala, tak brusko zboku obcas, ale donho mi to uz zle ide...no a ked tie nohy zacnu svrbiet, tak to horsie ako po komaroch, len neskrabat, lebo potom to este aj debilne vyzera 😀 😀 😀

sarafortuna
23. dub 2012

@chirabell
@lucianak
kočky, vy máte aspon kráááááásne TT 😉
ja pichám len-tak "z roztopaše" 😀 😀 😀 😀
juj, už by sa mohlo veru zadariť... 😕

lucianak
23. dub 2012

@sarafortuna No ja som si tiež len tak pichala od decembra...a zadarilo sa v polke februára zrejme 🙂 Ale som za to vďačná...