Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

marulka83
13. bře 2013

@nicolnik ahoj,tak to mi je luto s potratmi,co si musela zazit. Injekcie by ti mali jednoznacne predpisat,ked mas zistenu mutaciu. V mojej rodine mal otec emboliu pluc,brat 26 r!! Emboliu a dalsi brat pneumothorax 27 r. , nerobili nam ziadne geneticke testy zatial. Zijem v UK a tu dost setria na roznych vysetniach,ale som rada,ze mi v prvom a aj teraz v tehu preventivne predpisali injekcie,ked poculi o rodinnej hostorii. Jednoznacne si ich daj predpisat,nie som lekar,ale najdes tu vela milych mamiciek a aj vela skvelych rad v tejto teme 🙂

marulka83
13. bře 2013

@nicolnik prepac,ja som sa pomylila,tu spravu predtym dom chcela adresovat inej babe 🙂

@anmaria 🙂 🙂 ahoj,tak to mi je luto s potratmi,co si musela zazit. Injekcie by ti mali jednoznacne predpisat,ked mas zistenu mutaciu. V mojej rodine mal otec emboliu pluc,brat 26 r!! Emboliu a dalsi brat pneumothorax 27 r. , nerobili nam ziadne geneticke testy zatial. Zijem v UK a tu dost setria na roznych vysetniach,ale som rada,ze mi v prvom a aj teraz v tehu preventivne predpisali injekcie,ked poculi o rodinnej hostorii. Jednoznacne si ich daj predpisat,nie som lekar,ale najdes tu vela milych mamiciek a aj vela skvelych rad v tejto teme

zuzanarichard
14. bře 2013

dobré ráno,dievčatá...tak aj mne včera prišli výsledky...tiež mám trombofíliu,a preto som v januári potratila...ja som hotová,veď mám 34 rokov,to do teraz nikto nevedel?veď som sledovaná na hematológii s inou diagnózou...:((čo teraz?idem prečítať vaše príspevky...a to som chcela už cez víkend,že skúsime zase otehotnieť:(((

zuzanarichard
14. bře 2013

a ešte niečo sa chcem spýtať...doki mi predpísal duphaston,ten vraj mám brať,ale keď je to hormón,nemôže mi to nejako ublížiť,keď mám trombofíliu a ešte si nepichám injekcie?

chirabell
14. bře 2013

@zuzanarichard duphaston ako vsetky hormony moze este viac zahustit krv...urcite by som to prekonzultovala s hematologickou aby pripadne nasadila nieco na riedenie...ale brat ho treba...

chirabell
14. bře 2013

@inivana ahoj ja som prisla o babenko az na prelome 12/13 tyzdna ale mam kamosky ktore viac krat aj takto skoro ako y...v takom pripade sa odporuca riedit krv uz v predstihu pri planovani tehu ale toto vsetko su otazky na dr...drzim palce aby si natrafila nie len na odbornikov ale hapavych dr ktori sa posnazia pomoct

radina
14. bře 2013

Ahojte, aj ja mam trombofiliu. Riesim tehu cez ivf, picham fraxik uz od zaciatku stimulky a este pred vkladom.

cuculik1
14. bře 2013

bab aku davku si pichate? ja mam cca 57 kg vzdy som si pri stimulke alebo v tehu pichala 0,3 fraxik ale potom som musela zmenit na clexane lebo po fraxiku sa mi vzdy robili hrce a cervene flaky a clexane nie je 0,3 az 0,4, no neviem ci to nie je az moc..... sa mi zda ze mi stale ide krv ked si pichnem z miesta vpichu....aby som ju nemala az moc zriedenu...

radina
14. bře 2013

@cuculik1 ja mam 0.3, lebo 0,2 sa u nas nepredava... lebo mne dali najskor davku 0,2. pytala som sa na to DR, ale vraj tam nejaky markantny rozdiel nie je. aj ja som mala hrce a modriny, ale som si to zle pichala, moc rychlo som stlacila tu injekciu, odkedy to robim velmi pomalicky, je to ok. 😉

cuculik1
14. bře 2013

@radina ja som aj pomalinky pichala a stale hrce, ale vraj hrce nie su problem ale skor to ze sa mi flaky robili cervene v okoli vpichu, preto mi to zmenili....

radina
14. bře 2013

@cuculik1 Inak aj ja si sem tam spravim taky fliacik, ale tentokrat co si ho picham, tak som to mala len na zaciatku. Mam pocit, ze ten fraxik ma hrube a tupe ihly. 😖

cuculik1
14. bře 2013

@radina to je pravda, fraxik sa mi pichal omnoho tazsie ako clexane, ten vhupne do bruska niekedy ani neviem ako 😉

livsa
20. bře 2013

Ahojte, rada by som sa spytala - baby z BA s trombofiliou, ku ktoremu gynekologovi chodite? Viete odporucit niekoho, kto s tym ma skusenosti? Vopred dik.

margarita
21. bře 2013

@livsa
Mudr. marek Drab, rodi v Ruzinove, ale ambulanciu ma bud v Stupave alebo v Ivanke pri Dunaji.
Porodila som u neho obe deti, plus este nejake spontanne potraty k tomu. ma skusenosti, nejednu rizikovu pacientku, vrele odporucam.
🙂

sarafortuna
31. bře 2013

ahojte,
vie mi niekto PORADIŤ.
Mám Leidena, MTHFR, FXII a ešte zopár mutácii, no u brata našli aj SYNDROM lepivých doštičiek II. typu.
Neviem, či to vôbec mne vyšetrovali, preto riešim, či je ten syndrom väčší problém ako tie moje mutácie, alebo nie.
Nevie niekto poradiť?

grace90701
1. dub 2013

@sarafortuna jj, na syndrom lepivych dosticiek je treba uzivat anopyrin. Ako na to prisli bratovi? Mal nejaky problem? A mozem ti povedat, ze toto veru nepatri medzi bezne vysetrenia. Viem, ze to vysetruju v martine.

erika12345
2. dub 2013

@sarafortuna grace ti dobre radi, treba na to anopyrin, robia problem v tehotenstve. Ja ho mam.......Nevysetruje sa bezne, ale tak vo vysledkoch by si mala mat napisane, ci ho vysetrovali aj tebe. Ak nie, tak si ho daj urcite vysetrit, lebo pri tom ti len fraxik nepomoze.

sarafortuna
3. dub 2013

@erika12345 , takže je to horšie ako LEIDEN a MTHFR dokopy? 😖
a fakt to robia iba v Martine? 😅 😅 😅
ja neverím, žeby to nespravili, ale vyšetrenie robili iba v PO, hoci som dosť dlho čakala, takže ktovie kde ta moja krv bola
... ale problém s otehotnením by to nemalo robiť, či? 😅 😅 😅

grace90701
3. dub 2013

@sarafortuna skus zavolat do labaku toho spitalu, kde ti to vysetrovali, spytaj sa, ci to vysetruju, resp. ci ti to vysetrili a budes mat istotu. Syndrom lepivych dosticiek je po antifosfolipidovom syndrome druhym najcastejsim trombofilnym stavov u zien s opakovanou stratou plodu. Fraxiparine neposobi primarne na krvne dosticky, ale na koagulacne faktory X a II, anopyrin je zakladny protidostickovy liek, zabranuje lepivosti dosticiek, ktore su dolezite pri tvorbe zrazeniny v tepne na rozdiel od zrazeniny v zile, kde dolezitu ulohu zohravaju prave koagulacne faktory. Preto sa dava anopyrin u ludi po infarkte a preto sa dava heparin u ludi so zilovou trombozou. Iny princip v tvorbe zrazeniny, iny postup pri liecbe.

petrusape
5. dub 2013

Ahojte, tiez mam syndrom lepivych dosticiekm, dali mi na to anopyrin, listovku a po ovulacii si mam nasadit duphaston. Chcela som sa iba opytat, ci tu niekto ma skusenost s podobnou liecbou a ci to zabralo?

vavrenka
5. dub 2013

@livsa pripajam sa k @margarita aj ja osm pacientkou dr. draba, je to naozaj dokladny lekar, rodil aj moju prvu dcerku, on mi dal urobit testy na trombofiliu (v 14tt) som odisla od svojej doki k nemu, lebo som sa jej po dvoch potratoch veku 38rokov nezdala rizikova pacientka a on ma hend dal na pn a zisitli mi trombofiliu. ma velmi prijemny prsituo k pacientkam a ma ja certifikat na meranie NT a robi si sam aj morfologicky uzv. takze som s anikam nemusela navyse trepat.

soi
10. dub 2013

Ahojte, aj ja sa k Vám pripájam. Je tu niekto s APS a s MTHFR heterozygot? Ako ste to riešili počas tehotenstva?

gombicka
11. dub 2013

@soi na to som zvedava aj ja. Ja mam to iste.

cuculik1
11. dub 2013

Dievcata co mate antifosfolipidovy pichali ste si v tehu len hepsriny alebo uzivali aj anopirin ci aspirin? Vela som si o tom citala a zistila ze pri antif.s. heparin neprechsdza placentou a prave v nej mozu vzniknut zrazeniny. Prave preto sa ma podavat aj aspirin ci anopyrin ktory placentou prechadza. Pri troch tehu som pichsla len clexne a nepomohlo. Co sa tyka antif.s. raz mi ho potvrdili potom zase nie a opat ano a opat nie. Teraz som znovu tehu a picham len clexane no bojim sa ze to nie je dostacujuce.

soi
12. dub 2013

@cuculik1 Ahoj. Ja som si pri poslednom tehotenstve pichala len fraxiparin 0,3. Po MA ma poslali na imunologiu a ten mi potvrdil APS, následne na to som o mesiac išla na hematológiu do BA a tam mi lekárka už nepotvrdila APS, už som to v krvi nemala. Takže imunológ mi povedal, že si tie protilátky vytváram len počas tehotenstva a preto na to asi nevedeli prísť. Odporučil mi anopyrin ako prevenciu a potom aj počas tehotenstva celú tabletku a aj pichať fraxiparin ale vyššiu dávku. Odvtedy sa nedarí otehotnieť ☹

soi
12. dub 2013

@gombicka U teba sa to ako rieši?

cuculik1
12. dub 2013

@soi ja na to budem asi podobne lebo protilatky mam len po potrate a inak nie.

soi
12. dub 2013

@cuculik1 Takže mi lekárka na hematológii v BA odporučila, že keď opäť budem tehotná, tak nastúpi anopyrin, fraxiparin a ešte niečo, ale názov si už nepamätám 🙂 Teraz sa s partnerom snažíme, ale zároveň sa bojíme opätovnej strate ☹ Ty sa teraz liečiš? Snažíte sa?

gombicka
12. dub 2013

@soi pred IF som si pichala Fraxiparin - ten som mala na predpis od lekarky v KE. Lenze ja zijem v UK, tu mi aj robili IVF. Tu mi nic na riedenie krvi pred IVF nechceli dat, tak som to robila bez ich vedomia :(.

Teraz beriem Clexane. To ci som, alebo nie som v tehu, este neviem.

Nevies, aky je rozdiel medzi Fraxikom a Clexane. Je to to iste, ci maju aj rozdielne vlastnosti?

Takze ti povedala este aj anopyrin? A preco?