Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

erika12345
13. dub 2013

@sarafortuna ahojky, no ja neviem, co je horsie, ci leiden, ci ten syndrom, podla mna sa to neda porovnavat, ale ja nie som hematolog...mne to vysetrili v Martine, chodim k doc. Dobrotovej, ale urcite sa da aj inde, ale jasne, ze nie v hociktorej nemocke. Mala si nejake problemy alebo ako ti na to prisli.
@petrusape mne anopyrin zabral hned, listovku som brala, len ked som planovala tehotenstvo a dufaston tiez v tehu, ale moc mi nesedel, tak mi ho dr. zmenila za utrogestan. A zabralo, mam zdrave dieta a coskoro snad i dalsie. 😉

petrusape
13. dub 2013

@erika12345 tak to je dobra sprava, gratulujem, ja uz jedno dieta mam, vsetko prebehlo uplne bezproblemovo a zrazuu 2 potraty, preto mi robili aj testy a prisli iba na toto. Anopyrin zabral podla krvnych testov aj mne, iba dufam, ze to bude stacit na uspesne tehotenstvo.

erika12345
13. dub 2013

@petrusape dakujem, ja som si v tehu vtedy aj teraz aj pre istotu pichala fraxik a jedla listovku. Predtym bez liecby MA....Hned ako som mala fraxik aj anopyrin, tak to vyslo, tak dufam, ze to dobre dopadne aj teraz. 🙂

nessik
13. dub 2013

Ahoj ženy, mám za sebou 2 potraty a zjištěn MTHFR homozygot a PAI1 homozygot, v těh. ihned jak zjistím // mi nasadí anopyrin. Chci se zeptat, jestli ho tu někdo bral v první trimestru a zda nemůže způsobit poškození plodu.

ivetkabab
13. dub 2013

@zuzanarichard Ahojky,neboj.aj mne zistili trombofiliu v tehotenste.akonahle otehotnies tak ti asadia fraxiparin az do skoncenia sestonedelia.

ivetkabab
13. dub 2013

@livsa Ahojky.chod na antolsku a na hematologickej amb.ta budu sledovat.asi ti nasadia fraxiparin az po skonceni sestonedelia ho vysadis.ak ho budes mat tak nemusis at zade specialneho gyn.vsetko prebieha ako u inych zin,akurat ti naplanuju porod,aby si nebola nariedena

margarita
13. dub 2013

@nessik
ja som tiez MTHFR homozygot, Anopyrin som brala cele prve tehu az do 36tt - a dcerka bola totalne ok, porodna vaha 4130g, 53cm 😉
pri synovi som uz bola v tehu na Fraxiparine, ale to presadzoval moj gyndak, hematolog myslel, ze staci Anopyrin, ako predtym....takze neboj, neposkodi, skor pomoze.

petrusape
13. dub 2013

@erika12345 ten fraxiparine ti bol nasadeni az po potvrdeni tehotenstva? A gynekologom, alebo hematologom?

grace90701
13. dub 2013

@margarita ahoj, prosim ta, aku davku anopyrinu si uzivala?

margarita
13. dub 2013

@grace90701
najnizsiu, 30mg raz denne....prakticky od 8tt - 36tt. hemato mi nechcel dat skor, kym nebola potvrdena akcia srdiecka, netusim preco, lebo pri dalsom tehu (to nakoniec skoncilo MA), som mala Fraxik uz od sameho zaciatku.
Ale moj gynekolog Anopyrin dost podcenuje, takze pri dalsom - zatial poslednom - tehu, trval na injekciach, a hemato ustupil v duchu hesla "mudrejsi ustupi". 😉
Moj hemato tvrdi, ze by mi stacil Anopyrin, ze to je len u nas moda davat trombofilkam hned injekcie, ze Anopyrin urobi tu istu sluzbu a bezbolestne....no ale budem sa ja hadat s lekarom?
😉

grace90701
13. dub 2013

@margarita no ja si davam zatial preventivne ANP 50mg, citala som, ze by sa mali davat vyssie davky, ale to by moj zaludok asi nezniesol 😖... ja mam pocit, ze po tomto lieku mam ovela menej casto migreny, ale neviem, ci to s tym vsetkym suvisi..to len tak BTW. Vdaka 🙂

erika12345
13. dub 2013

@petrusape gynekologom, hematologicka by mi ho dala az neskor, ale ja som bola rada, ze ho mam. Napr. pri tomto som na zaciatku trochu spinila a hned po 1. injekcii mi to prestalo. A istota je istota.

margarita
13. dub 2013

@grace90701
neviem ako to je, ale nebude to aj podla hmotnosti? lebo ja vazim 53kg aj s tehlou v kabelke 😀
a migreny som nikdy, chvalabohu, nemavala, takze nemozem povedat, ja som ho na zaludok znasala celkom ok, radil mi davat si ho rozhodne po jedle, najlepsie po obede, ked zjes relativne najviac....

a okrem trombo beries lieky aj na nieco ine?

erika12345
13. dub 2013

@nessik Ahojky, ja som brala anopyrin 100mg skoro cele tehotenstvo a v pohode. 😉 Bez neho by som sa k dietatu nikdy nedopracovala.

margarita
13. dub 2013

@erika12345
ja spinim prvy trimester pri kazdom tehu, ci uz som mala/ nemala injekcie alebo anopyrin...

petrusape
13. dub 2013

@erika12345 presne ako hovoris tiez som zacala vzdy spinit dost skoro a duphaston nepomahal, vtedy som ale anopyrin neuzivala, fraxiparine mam doma, predipsany gynekologom, ze po potvrdeni tehotenstva si to mam zacat pichat, ale hematologicka odporucila najskor test, takze uz som z toho jelen, ale nechcem nic zanedbat, ved ak by to opat vyslo, tak to skonzultujem s gynekologom, dakujem ti za odpovede, dost pomohli.

erika12345
13. dub 2013

@margarita ja som spinila tiez vzdy....pri synovi straaaaaaaaaaaaasne dlho, mnala som hematom, krvacala som....a teraz spinenie len kratko. Mozno by mi ozaj stacil len anopyrin, no ja som uz po tych neuspechoch nechcela riskovat a ked mi dr navrhol fraxiparin, tak som ho hned brala.

erika12345
13. dub 2013

@petrusape Som rada, te pomohli. 🙂 Aky test chce hematologicka? Drzim palce, nech to vyjde, si pamatam, aka je to beznadej, ked clovek nevie, ci to vyjde, ci liecba zaberie...

grace90701
13. dub 2013

@margarita no davam si este listovku, sem tam femibion, vitamin C, wobenzym, po ovulacii utrogestan...no zrejme vsetky lieky by sa mali prepocitavat na kila ako u deti, ale u dospelych sa to moc nerobi...su stanovene davky od do ziskane zo studii...no a zrejme by sa mala aj kontrolovat funkcia dosticiek, ci vobec ta davka staci, bezne sa to vsak nerobi 😖 ... ja mam okolo 60kg...no ale ten anopyrin vo vyssej davke fakt netolerujem, teraz mam dost stresy, no a v kombinacii s ANP by som nechcela vykrvacat zo zaludocneho vredu 😒 , mozno neskor skusim zvysit davku...tie migreny mi zacali po 3. potrate, dovtedy nic, som nevedela co su bolesti hlavy so zvracanim...ale teraz je to celkom ok, fakt neviem, ci to s tym vsetkym nesuvisi.

petrusape
13. dub 2013

@erika12345 no najma po tom, ako mi zmenili liecbu asi 3x za posledne 2 mesiace sa citim uz "trochu" neista, ale aspon sa mnou niekto zaobera a riesi to. Na hemato chcu po potvrdeni tehotenstva urobit novy krvny obraz, ci staci anopiryn, alebo aj heparin k tomu, ked som sa opytala, ci preventivne nedat oboje, tak ze radsej nie.

grace90701
13. dub 2013

@margarita a ked si spinila, brala si fraxik aj anp dalej, ci?

erika12345
13. dub 2013

@petrusape joj, to ti verim, ze sa citis neista, ja som verila, ze to vyslo az ked som drzala maleho v naruci, dovtedy som mala stale pochybnosti.

petrusape
13. dub 2013

@erika12345 presne ako pises, ale holt, pokial ovulujem, dovtedy budem dufat🙂

grace90701
13. dub 2013

@erika12345 ahoj, ten anopyrin si teraz brala uz pred tehu? aku davku fraxiku uzivas?

margarita
13. dub 2013

@grace90701
hej, vzdy som vsetko brala dalej, prestala som az po porode/potrate - podla okolnosti 😔

@erika12345
presne aj ja tak, este pocas porodu som sa len modlila, nech to dobre dopadne...

grace90701
13. dub 2013

@margarita jj, vdaka...moj gyndos si mysli, ze ked zena spini pri fraxiku, tak je to z toho...podla mna to je haluz 😉 , ale nejdem ho presviedcat.

erika12345
13. dub 2013

@grace90701 aj pred tehu aj pocas tehu, stale akurat nejaku dobu pred porodom som ho musela vysadit, ale nastastie tesne za tym som rodila, inak by som bola v strese...teda v strese som bola aj tak stale...
@margarita vsak aj ja, ja som stale neverila, ze je to mozne, ze to konecne vyslo. 😉 Teraz som v 25-26tt a dufam, ze to opat vyjde, aj ked strach mam stale...

grace90701
13. dub 2013

@erika12345 vdaka erika, drzim palce, nech je vsetko OK..a ten fraxik v akej davke?

erika12345
13. dub 2013

@grace90701 prepac, zabudla som ti odpovedat, teraz mam 0,3 a v predchadz. tehu mi v posled. trimestri zvysili na 0,6. A dakujem, budem to potrebovat. Tiez ti drzim palce. 😉

grace90701
13. dub 2013

@erika12345 vdaka, urcite ti to dobre dopadne, ved uz raz to dobre dopadlo, aj teraz musi 🙂 ...mne sa zatial nedari otehu, ale mam dost stresov, cakaju ma nejake skusky, tak to mam zatial na co zvalit 🙂...drz sa 🙂