Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

senselinka
25. zář 2013

@petrusape
@zlatat
Bože, baby, keď vás tu čítam, až mi zviera žalúdok... ja mám ísť zajtra na IUI, budem brať aj anopyrin, aj fraxík a lekárka mi povedala, že ak to teraz nevyjde, máme skončiť a dieťa si adoptovať... až je mi zle 😕 Držím vám obom palce, dúfam, že takto o rok budeme všetky kočíkovať jedna radosť 😉
@petrusape, ako to prežívaš? Máš sa dobre? Si PN?

zlatat
25. zář 2013

@senselinka och, až sa to zle číta ... strašne silno ti držím palce, aby vám to už vyšlo a dotiahli ste to do konca

petrusape
25. zář 2013

@senselinka lekari toho povedia, samozrejme nechcem zlahcovat, ale teraz je dolezity zajtrasok, velmi drzim palce, nech sa zadari!

petrusape
25. zář 2013

@zlatat no ved presne toho sa bojim, uz som tu na mk citala par takych pripadov, na jednej strane musim povedat, ze mam hematologicku, ktora je odbornicka a neberie to na lahku vahu, povedala, ze v tomto stadiu vyvoja babatka uz je dolezitejsi heparin ako anopyrin, tak iba dufam, ze vsetko bude v poriadku, ved aj tak to nemam ako ovplyvnit

zlatat
25. zář 2013

@petrusape veď ani moja to neberie na ľahkú váhu, ale ťažko povedať, či je to naozaj tak, ako hovoria Dr. 😖
Mne napr. na začiatku tehu povedala, že na môj hematologický problém je najúčinnejší anopyrin - že heparín je len doplnok

petrusape
25. zář 2013

@zlatat ved to...ja som mala tiez v kazdej sprave napisane, ze pred a po otehotneni do 20tt anopyrin, a az potom sa vymeni za heparin

senselinka
25. zář 2013

ja mám užívať oboje naraz až do... to ešte neviem 😀

soi
25. zář 2013

Ahojte, je tu niekto s AFS kto berie aj prednison? Mne ho teraz vypísal imunológ v dávke 10mg denne.

bjusnicka
25. zář 2013

ahoj,mam tiez trombofilny stav,zistili mi to na podnet ze je to dedicne a isla som k hematologicke.povedala mi ze sa to nemus liecit,len v pripade ze by som otehotnela.to sa aj stalo a cele tehotenstvo som si pichala fraxiparin.hematoligicka povedala ze ak sa o tom vie a vcas sa nasadi v tehotenstve liecba je velmu velka pravdepodobnost ze donosis babatko...drzim palce ja som to zvladla a mam krasnu 3 a pol mesacnu dcerku. 🙂

evkasto
25. zář 2013

@blue_eyes ahoj, ja tiež čakám na výsledky z hema, tiež máme jedného syna - tehotenstvo bez problémov aj pôrod, teraz som v 10.tt potratila, po kanyle sa mi spravila v žile zrazenina a keďže v rodine máme trombofíliu, tak m aposlali na hema, čakám čo zistia. chcem sa spýtať, pri prvom tehu si nemala nijaké problémy? až po potrate ti to zistili? ďakujem za odpoveď.

blue_eyes
26. zář 2013

@evkasto pri prvom tehu mi nebolo nic....cely zivot mi nic nebolo..zivotosprava na prd..le na kave atd.v tehu..pohodicku uplna, aj porod aj vsetko...minuly ro som potratila...a az teraz som sa dotrepala na hamatologiu....a zistili mi to....najprv som sa zlakla....ja druhe uz neplanujem..bojim sa..... islo skor o fungovanie v real mimo tehu....ale bolo to na nieco dobre...konecne pijem tak ako mam 🙂 inak pred tym som vypila tak deco vody....a ine veci....a doky povedal ze toto ma skoro kazdy..a len sa o tom nevie.....akurat ze nas uz podchytili v pripade tehu...ale viem ze baby ktore si v tehu pichali tie injekcie tiez potratili niektore...tak je to bud alebo...mne do doky prirovnal k rakovine v zmysle civilizacna choroba...zivotny styl stres atd...keby nieco tak kludne napis aj ip...aj vysledky potom....ja to uz mam prestudovane kompletne co je co...🙂

cuculik1
26. zář 2013

@soi ja som brala prednison do 24 tt. do 16 tt 5 mg a potom 2,5 mg do 24 tt. ale prioritne nie kvoli AFS, ale kvoli zvysenym nk bunkam....

soi
26. zář 2013

@cuculik1 Ďakujem za odpoveď. Podľa teba nie je neskoro začať to brať keď už začína tehu?

cuculik1
26. zář 2013

@soi ja som zacala cca 10 dni pred a to mi vraveli, ze je neskoro..., ale na aps protilatky, ked ich k tomu liecis aj anopyrinom a heparinom urcite neskoro nebude....mne to kvoli tym nk bunkam hovorili, ze 10 dni pred tehu nestaci. U nas aj tak malokto predpisuje prednison na aps a uz vobec nie v davke 10 mg....takze bud kludna

soi
26. zář 2013

@cuculik1 Ďakujem, vyzerá to totiž tak, že sa zadarilo skôr 🙂 Prednison som začala brať len včera, tak hádam pomôže tam kde má. U mňa asi väčší dôraz kladú na aps. Zdá sa mi, že beriem strašne veľa liekov naraz 🙂

cuculik1
26. zář 2013

@soi a beries aj anopyrin a nejaky heparin?

cuculik1
26. zář 2013

@soi a do kedy usudili, ze budes brat prednison?

soi
26. zář 2013

@cuculik1 Prednison 10mg mám brať 1 trimester a potom postupne chce znižovať. Anopyrin beriem už pred tehu 50mg a teraz keď sa to potvrdí tak chcú zvýšiť na 100mg a + 0,3 farxiparin.

zlatat
26. zář 2013

@soi ja mám APS a beriem anopyrin 50 mg + fraxiparín 0,4 ( od začiatku tehu som mala 0,3 ale teraz v utorok mi ho zvýšila na 0,4 )
Anopyrin som brala už pred otehotnením - keď sme začali snažilkovať

soi
26. zář 2013

@zlatat Ďakujem ti za odpoveď. Anopyrin tiež beriem už pred tehu 50 mg, ako ty 🙂 Začínam veriť, že to naozaj zaúčinkuje. Vidím, že si 28tt, tak držím palce, aby všetko dobre dopadlo 🙂
Vidím, že si okres GA. Priamo? Ja som priamo 🙂

zlatat
26. zář 2013

@soi ďakujem, no tiež začínam stresovať, lebo mi hematologička chce v 32tt vysadiť anopyrin a mne sa to vidí strašne skoro - bojím sa, že sa potom niečo prihodí ... už jednu smutnú a zlú udalosť mám za sebou - spojenú s vysadením anopyrinu.
Nie som priamo z GA, druhá dedina smerom na Trstice - ale detskú Dr. máme v GA tak tam dosť často chodíme

zibi
26. zář 2013

baby chcem sa opytat..citala som ze prednison znizuje ucinok liekov na riedenie krvi..myslite ze aj to moze byt pricinou neuspesneho et? nasadili mi prednison 5 mg a brala som fraxiparine ... az neskor som citala ze prednison znizuje ucinok liekov .... neviete mi nahodou poradit?

evkasto
26. zář 2013

@blue_eyes ďakujem pekne, ja som mala prvé tehu tiež bez problémov, ale teraz pri druhom som v júli potratila, potom sa mi na ruke zapálila žila po kanyle a spravila sa mi tam zrazenina, tak to teraz riešime, vyše mesiac som si pichala fraxiparin 0,8, teraz mám ešte na dva mesiace tabletky vessel a čakám na výsledky z hema, hlavne na genetiku, lebo máme trombofíliu v rodine. tiež by ma v živote nebolo napadlo, že ja budem chodiť na cievne a na hema a riešiť takéto veci , vždy bol ovšetko ok a teraz sa z toho neviem nejako vykrútiť. my by sme ešte chceli baby, tak uvidíme, aké výsledky budú z hema a čo mi povedia ohľadom prípadného tehu, podľa toho sa rozhodneme, ale chcela by som, aby mal malý súrodenca 😢

blue_eyes
27. zář 2013

@evkasto vo vysledkoch budes mat presne napisane co mas...ake mutacie...a hlavne odporucanu liecbu v tehu...mne pisali nasadit injekcie az pri potvrdeni tehu..ale kamoske pisali nasadit nejake tabletky uz ked sa budu snazit...to ma kazdy rozne....klude mi potom napis vysledky do ip...🙂

blue_eyes
27. zář 2013

@evkasto ja uz druhe neriskujem....bojim sa....asi to tak u mna malo byt no...keby som mala mat druhe tak ho uz asi davno mam, kedze ja hak neberem, a nechranime sa nijako 🙂))

beruska2327
30. zář 2013

@cuculik1 ahoj. moj doktor nechce o liecbe prednisonom ani pocut a ani diskutovat (viem, ze je to riadne svinstvo, ale mnohe baby len vdaka nemu donosili babo). Teraz cakam na vysledky z repro imuno, ale budu mozno az o 2-4 tyzdne. Mozem sa ta spytat, ze preco ti doktor hovoril ze zacat s liecbou 10 dni pred tehu je neskoro? Minule som citala, ze prednison zabera hned od zacatia liecby. Zaujima ma to, lebo som po troch potratoch a cisto teoreticky, ak by som otehotnela skor ako mi pridu vysledky z repro imuno a cala prednison brat cca v 5 tyzdni, ci by to mohlo mat daky ucinok (posledne dva MA sa plod prestav vyvijat na konci 9tt a zac 10tt, co by teoreticky malo telo cca 3-4 tyzdne cas zareagovat na liecbu). Z toho, co pises, usudzujem, ze tvoj lekar bol asi zhovorcivejsi 🙂 dakujem

cuculik1
30. zář 2013

@beruska2327 ja som liecbu prednisonom diskutovala s viacerymi dr. Pisala som si dr malickovou z prahy, s jednym dr z brna, ako aj mojou hematologickou. Vsetci mi zhodne pivedali, ze na potlacenie imunity je potrebnych min. 4-8 tyzdnov. Jasom vsak o svojom probleme nevedela skor a preto som s liecbou zacala len 10 dni pred otehu...a tento krat to vyslo. Aj ja som mala v car problem a dr mi ho nechcel predpisat, stale mi obmielal, ze ako zle sa budem citit no pri 5 mg denne som nemala absolutne ziadne vedlajsie ucinky. V usa sa bezne ak zena potraca a hoci sa nepride ani na ziadnu imuno poruchu predpisuje v davkach 20 -40 mg denne, co uz su v porovnani s 5 mg mega davky. Mne aj moja hemato povedala, ze 5 mg je uplne v pohode a nemam sa coho bat...

beruska2327
30. zář 2013

@cuculik1 dakujem moc za info! ja to beriem tak, ze touto liecbou mozem len ziskat a som ochotna do toho ist. len este nejak presvedcit dr., nech mi ho predpise... 😒

gombicka
6. říj 2013

@zibi tuto kombinaciu som mala aj ja...pri prvom IVF. Pri druhom som prednison nebrala...skoncilo to mimomaternicovy. Tazko tak povedat, ci druhy pokus bol usesnejsi, alebo nie. O par mesiacov idem do tretieho pokusu, a znovu pojdem aj na fraxiparine a aj uz na prednisone. Asi tak 4 tyzdne pred zacatim stimulky, takze z toho bude 6-7 tyzdnov.

zibi
6. říj 2013

@gombicka no neviem ja uz do neho nepojdem ...pribrala som a zvysil sa mi tlak a ani to nevyslo..podla mna bol 2 pokus lepsi ako prvy aj ked to bolo mimomaternicove...a ako po ivf moze byt mimomaternicove tehu, ked to vlozia do maternice? 😕
mne v brne budu pichat intralipidove infuzky je to drahe ale ze to ma uspech tak uvidime .ja som bola len na softe a chcem si dat pauzu aspon 2 meisace kvoli clostylu je to lepsie drzim palce