Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

madormi
5. lis 2013

@jaruska12345 dobrý den, docela by mě to zajímalo,celé těhotenství a následně šestinedělí jsem si musela píchat injekce. můj mail je dom.kl@centrum.cz děkuji

vojkina
5. lis 2013

@kaciatko81 dík moc 🙂 trošku strach mám z výsledků, babička měla embolku, tak mám obavy, aby mě nezjistili tu mutaci 😒

kaciatko81
5. lis 2013

@vojkina drzim palce, aby sa to nepotvrdilo. ja leidena nemam, mam protrombin, ale myslim, ze fungovat sa s tym da 🙂

dendulin
6. lis 2013

Ahojte 🙂 chtěla bych se Vás zeptat, loni jsme byla v Brně na krevních testech ohledně darování vajíček vše bylo v pořádku všechny testy a mohlo se začít bohužel jsem otěhotněla takže mě chtěly nejdříve 6 měsíců po interupci nicméně mi před 4 mi měsíci moje gynekoložka zjistila z jaterních testů Trombofilii - Leidenskou mutaci mám šanci být dárkyně vajíček ? Máte někdo zkušenosti ?

pejsanek
6. lis 2013

Taky mi zjistili Leidena, takže mám předepsány injekce.

dendulin
6. lis 2013

@pejsanek já nemám předepsané nic myslím že to neřeší pokud nejsme těhu 🙂 spíš by mě zajímalo to darování vajíček, může mi někdo poradit ?

andrea76
6. lis 2013

@dendulin
Ja si myslím, že pri darovaní vajíčok musíš užívať hormonálnu liečbu na produkciu vajíčok a keďže hormóny by trombofílii by sme nemali užívať, zahusťujú krv, tak by som očakávala mať hematologickú liečbu čiže si pichať heparín. Ale možno sa mýlim, ale treba sa poradiť s lekárom

dendulin
6. lis 2013

Taky si myslím že to je možnost že bych při tom brala heparin ale otázka je zda nevadí že to je dědičný že by to mohlo pak mít to miminko komu by použily to mé vajíčko.

naxii
7. lis 2013

Ahojky, je mozny, ze kdyz mam Mutaci protrombinz F II zpusobuje zamlkliny ? Uz dvakrat jsem mela stin na testu, a pak po 5ti dnech silna MS..

Mam uz dve deti oba to maji po me a po tatovi.. Starsi ma stejnou jsko ja a nladsi Leidenskou

andrea76
8. lis 2013

@dendulin
Hm,, to netuším či môže sa darovať vajíčka pri trombofílii. Viem, že darovať krv nemôžeme kvôli trombolíi

dendulin
8. lis 2013

@andrea76 No právě to už jsme zjistila že se to nesmí takže moc nadějí nedávám ani darovaným vajíčkům :(

naxii
9. lis 2013

Holky já jsem na tom byla, než se to zjistilo ale stejně se nepovedlo ty vajíčka "vypěstovat,, . dostala jsem dvojitou dávku hormonů na konci a jsem ráda, že se mi nic nestalo.

cuculik1
11. lis 2013

baby co ste rodili cisarskym... zvysovali vam po sekcii davky clexanu ci fraxiku? ako dlho po sekcii vam pichli prvu davku a kedy pred sekciou poslednu? dakujem za info 😉

mariannax
12. lis 2013

ahojte... viete mi poradiť... mám koagulačné faktory: Factor XIII A V34L - heterozygot a PAI-1 4G/5G - 4G/4G... Fraxiparine som brala od 6 týžňa tehotenstva, po 2 dňoch som začala krvácať a po 4 dňoch došlo k potratu... myslíte si, že som mohla potratiť aj z Fraxiparínu? ďakujem

petrusape
13. lis 2013

@mariannax to je tazka otazka, mohla a aj nemusela, na to ti naozaj nikto neda spolahlivu odpoved, je vela zien, co si picha fraxiparine a niktore to musia kombinovat aj s anopyrinom a dopadne to dobre, takze naozaj tazko povedat, najma v tak skorom stadiu

mariannax
13. lis 2013

@petrusape ďakujem za odpoveď... s doktorkou sme sa dohodli, že v ďalšom tehotenstve začneme pichať neskôr...

margarita
13. lis 2013

@mariannax
ja som potratila raz aj s Fraxiparinom, ktory som si zacala pichat v 5tt (hned ako som ho zistila 4+2tt).
ale slo vtedy o missed abort, v 9tt na uzv zistili, ze embryo ma velkost len na 6tt a nebije srdiecko...
dalsie 2 tehu na Fraxiparine boli detto, dal mi ho gynekolog hned po potvrdeni tehu 5TT, a hoci som spinila od 6-9tt priebezne, nepotratila som.
myslim, ze potratit z neho sa neda, pravdepodobne tam bol iny problem.

ja prave poznam aj baby, co si pichaju este pocas snazenia....hlavne nech to doki dobre vymysli a uz to nemusis zazit. drzim palce!

petrusape
13. lis 2013

@mariannax drzim palce, nech to potom dobre dopadne

miskoazuzka
13. lis 2013

@andrea76 ahoj, urcite sa nemoze darovat krv? lebo ja darujem uz 10 rokov a nikdy mi to nezakazali. myslis, ze je to nebezpecne?

cuculik1
13. lis 2013

@miskoazuzka ja som sa na darovanie krvi pytala dr a ta mi povedala, ze sa moze, zakazane to nie je, len ide o to, ze pri darovani , tak ako pri vycsej strate krvi jemnunko ta zrazanlivost stupa. takze prilezitostne ok, ale na platinoveho darcu to nevidim 🙂

cuculik1
13. lis 2013

@mariannax pichat neskor? mne vzdy primarka zdoraznovala, ze treba uz pocas snazenia, aby sa kazda drobna cievka v maternici dokonale prekrvila, ze treba zacat 2-3 mesiace vopred, lebo rpi zisteni tehu uz moze byt neskoro, nakolko mikro struktury roznych cievok su uz vytvorene....

miskoazuzka
13. lis 2013

@cuculik1 no ja budem mat uz striebornu a potom si dam pauzu, aby aj dufam skoro buduce babatko malo z coho zit 🙂

nely459
13. lis 2013

ahojte, je tu nejaka z Vas, ktora si pichala injekcie uz pocas snazenia sa o babo? a za akych podmienok? iba pretoze ste mali v minulosti trombozu alebo ze prave teraz mate? dakujem za odpoved

mariannax
13. lis 2013

neviem baby... s lekárkou sme tak premýšľali, že mohlo to byť z toho Fraxiparínu, že sa mi veľmi zriedila krv a preto som začala po 2 dňoch krvácať...

market26
13. lis 2013

Ahojik nepotrebuje nekdo oblecko na lecnu,,,,

margarita
14. lis 2013

@mariannax
a ta lekarka je gynekologicka ci hematologicka? 😉
lebo za tych par injekcii sa to nemohlo tak zriedit, ja som pichala cele tehu aj sestonedelie a nevykrvacala som...v tehu sa Ti aj prirodzene krv "riedi", tym, ze sa postupom casu kvoli babetko zvysuje jej objem v krvnom obehu, tak to by potom potratila pomaly kazda zena.
Nevravim, ze Fraxi vzdy 100% pomoze, ak je aj iny problem v tehu, tak injekcie samotne Ta nezachrania, ale zase nemoze sposobovat potraty, to by ich hematologovia potom nepredpisovali, nie?

mariannax
15. lis 2013

@margarita neviem margarita... v predchádzajúcom tehotenstve som pichala cca od 6.tt aj šestonedelie a všetko bolo OK... a teraz som začala skôr pichať a začalo krvácanie, nakoniec potrat... zrejme tam bol aj iný problém, ale zvažujem všetky možnosti, aby som sa tomu v budúcom tehotenstve vyhla 😒 lekárka je hematologička...

margarita
15. lis 2013

@mariannax
ja Ti to prave len preto pisem, ze - uz som to pisala vyssie - ja som potratila raz aj ked som si pichala, a 2x ked som si pichala nie...tak preto myslim, ze injekcie ako take nemaju dovod sposobit potrat, skor ak ich nemas, ucpe sa tam nejaka cievocka a ... tak to vravel moj doki, a kedze on je dlhorocny predseda Slov.hematolog.spolocnosti a ma uz dochodkovy vek, verim, ze vie, co hovori 😉

mariannax
15. lis 2013

@margarita díky za názor... za pár mesiačikov sa budeme snažiť opäť a ozvem sa ako to celé dopadlo 😉

margarita
15. lis 2013

@mariannax
myslim na Teba, nech to najblizsie dopadne dobre 😵 😵 😵