Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tanity
1. zář 2008

Ahojky dievcata....idem vam popriat pekny tyzden a este uzite si tento volny den 🙂

maova, prepac za tie skratky 😵 infektol je vlastne infektologia a robia sa tam vysetrenia na to, ci nemas nejake infekcne choroby, ktore by sposobovali straty 😒 ...lekarka mi vravela, ze prave straty v 2.trimestri sposobuju rozne zapaly a infekcie, preto to vysetrenie...ale asi ti robili vysetrenia kratko po strate vsak? Inak zistuju inf.choroby ako chlamidie, toxoplazmoza, borelioza, listoza a pod. Je tam toho viac, ale priznam sa, ja som nesla, lebo mne to robili po prvej strate a vsetko bolo ok a po tych pichaniach a vysetreniach som uz na infektol nenasla sil 😖

my sme sli na genetiku (vysetrenie karyotypu), hematologiu, no a endokrinologiu....na hemato mutacia genu MTHFR a na endo problemy so stitnou... 😨 na dalsie testy som uz nesla, kedze ma uistili, ze na vine je prave moja stitna zlaza ☹

ak som pochopila dobre, tak u vas je problem prave v tom MTHFR...maova, aspon uz viete pricinu...ja uz tiez silno verim, ze vam to vyjde..lekarka na hematol mi vravela, ze pri pichani heparinu su velmi dobre vysledky a vsetky jej pacientky donosili zdrave babatka 🙂 takze mao, hlavku hore, silno drzim palce x x x

krasny dnik dievcata x x x

maova
1. zář 2008

Ahoj holky,
mounty, to je dobře, že jste v pořádku 🙂

tanity, děkuju moc za vysvětlení 🙂 Tak jestli to dobře chápu, tak všechny ty inf. choroby se dělají na infektologii a to máme tedy taky hotové, dělali to rovnou po každém potratu. Jediné kde jsme tedy nebyli je imunologie, tak ještě nevím, jestli se tam sama neobjednat.
Jinak jsme dneska byli na genetice, tak si za měsíc máme zavolat na výsledky. A jestli to bude v pořádku, tak doufám, že to je opravdu jenom to MTHFR a heparin pomůže 🙂 Děkuju tanity za povzbudivé informace 🙂 Dneska se k tomu teda na té genetice doktorka vyjádřila tak, že to má plno žen a že to nic není, ale doktor minulý týden říkal, že tam teď měli dva takové případy a v obou heparin pomohl 😵

dyna
2. zář 2008

ahojte! zuločka už si clexane dostala? Kappuska ako sa máš? a mám jednu otázničku: clexane píchaš do brucha? a píchaš 24 hod. pravidelne? díky 🙂

dyna
2. zář 2008

kappuska, otázku mám, nie otáznik 😀

dyna
2. zář 2008

mekys, kde si? už si tu dávno nebola! ty si mala aký protokol IVF? babulky, ja mám veľmi málo času písať, preto sa ospravedlňujem, ale myslím na vás každodenne, a držím palčekypekný zvyšok dňa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kapp
2. zář 2008

Dynuš - prepáč, moja - momentálne MOJA ZNAČKA = NESTÍHAČKA (píšem nejaké firemné veci pre manžela = potrebujem si zarobiť na Ježiška, takže nestíham 😒 , vždy len kuknem a už aj behám preč 😕 ...)
Takže, Dynuš - pichám si resp. pichá mi manžel, ja len riasim, on zapichne ihlu a potom vstrekne ... do ramien na striedačku - raz do jednej potom do druhej ruky ... dá sa - len ja som taký koštialik 😀 , ako mi povedali na hemoške, takže moc sa riasiť nedá 😔 - a potom tie injekcijky bolia 😕 - ale pre babuliatko vydržím! Do bruška mi hematologička vyslovene počas gravidity zakázala ... čo lekár, to iný názor ... 😕

Mayova - vítam ťa, dušička, je mi ľúto, že sa musíš medzi nás zaradiť s tou smutnou štatistikou - abort ... 😢 , dokonca niekoľkokrát a vo vyššom štádiu tehotenstva ... Prajem ti z celého srdiečka, aby výsledky na genetike dopadli podľa tvojho priania a aby to nakoniec všetko dobre dopadlo a nejakej tej pichačky sa neboj - všetko sa dá zvládnuť - si silná žienka!

Tanitka - teraz som nejak mimo obraz (napadla ma TEHOTENSKÁ DEMENCIA v pokročilom štádiu 😀 - no fakt, bambuľky, niekedy mám problém pomôcť Nane s matikou ... keď sme posledné 2 prázdninové týždniky opakovali) - už povolili snažilkovanie? A čo liečky na tú štítnu žľazu - zaberajú, alebo sú aj nejaké nežiadúce účinky?

Mounty - som raaaaaaaada, že ste s mimískom v porádečku 😀 ... moc na vás myslíme a silno držíme pästičky, aby všetko dobre dopadlo! 😀

kapp
2. zář 2008

Zuločka - zlatíčko, ako dopadlo očkovanie s drobčiatkom tvojim zlatým? 😕 Aj ste horúčkovali? - keď sa mi do zajtra na fóre neozveš, už aj ti posielam SMS ... 🙂 som zvedavá 😝 ako sa mi máte ... dlho si sa neozvala ...

maova
2. zář 2008

kapp, moc děkuju 🙂 A tobě držím moc palečky, ať je všechno v pořádku 🙂

kapp
2. zář 2008

Dynuš - a ešte som zabudla - vidíš - všetko píšem na trikrát - no hanba, ako poslednú dobu zabúdam 😒 ... ten Clexane si picháme raz za 24 hodín - snažíme sa vždy dodržať 24 hodín, plus mínus 2 hodinky - tak nás poučili na hemoške ...

Lenočka - dušička, kde si? Asi máš toho teraz veľa v škole, že? A dostala si piatakov? - zdá sa mi, že si uplynulý školský rok vyprevádzala deviatakov, že? Čo vlastne učíš, ktoré predmety?
Bambuľka, nehnevaj sa, že som ti vtedy neposlala IP o mojom tehuľkovaní ako Zuločke - zdá sa mi, že v tom období si sa chystala na dovolenciu a nechcela som otravovať ... inak samoška, že by som ti povedala - a okrem toho - vieš, troška som sa bála, aby som ťa nerozľútostnila a nepripomenula ti tvojich anjelikov ... máme ťa veľmi radi, bambuľka - všetky ... ešte aj moja Nana na teba myslí, veľmi vám s drobčekami fandila a úprimne smútila spolu s nami ... často sa na teba pýta ... a ja niekedy neviem, čo povedať, ako jej to všetko vysvetliť ...

w_h
2. zář 2008

ahoj holky,
tak jsem tu, na dovcu jsme nejeli, pac manza sel na operaci, tak mu ted taky picham fraxik.
sobe teda ne,, pac menstruace probehla. ale to neva. tak treba priste.
jo, jen me tak napadlo jeste k ty listovce
zjistovali jste treba, jak jsouna tom vasi rodice?
moje mamca je taky mthfr heterozygot a jelikoz ja jsem homozygot a segra heterozygot, tak tatka je taky heterozygot. a mamca urcite v tehotenstvi nejedla kyselinu listovou (vzdycky se ji zapomenu zeptat, ale driv se nejedla) a mela me a segru a v poho.

tak drzim vsem palce. mejte se. 😉

andys004
2. zář 2008

Ahoj kočky
Tak dnes byla moje mamka na hematologii pro výsledky a bohužel jí zjistili to samé ☹ co mě, takže aspoň vím po kom jsem to zdědila 😠 ,bohužel.Ještě toto vyšetření čeká mojí sestru ta snad dopadne lépe.

Kapp zkoušeli jste to píchat do nohy do stehna?Mě se tvořili velké modřiny a po delší době nebylo kam 😨 píchnout tak jsem to postupně střídala ruka,ruka,noha,noha tak jsem aspoň měla více času na zahojení bolístky.Píchala mi to sestra z domácí péče 😎 já bych do sebe nepíchla ani náhodou a manžel by asi u toho přišel k úrazu neboť bych ho zardousila 😠 .

Maova je smutné čím jsi musela projít,ale věř že tentokrát to už vyjde zkrátka MUSÍ 😉 přeji ti to z celého srdce a samozřejmě i všem ostatním.

W-h to je mi líto,že vám dovolená nevyšla a že manžel musel na operaci tak at se brzo uzdraví a pak si to určitě vynahradíte 😀 .U nás v rodině se to zatím zjišťuje jak jsem již psala na začátku příspěvku.Určitě to moje mamina sdělí svým sourozencům aby si nechali též udělat toto vyšetření myslíme si,že to budou mít i další.Před pár roky totiž můj děda,jejich otec umřel na embolii tak třeba to s tím souvisí.No časem se ukáže.Nejhorší na tom je,že jsou všichni velcí kuřáci 😠 😠 a to tomu určitě nepřidá.

Zulok doufám,že drobeček zvládl dobře očkování posílám velké pofoukání 😨 na píchaneček.

Včera byl náš drobeček poprvé ve školce zatím jen na hodinu,ale zvládl to na jedničku je to prostě náš šikula 🙂 .Mějte se všichni krásně pa pa pa. 😀 😀 😀

zulok
2. zář 2008

Ahooojte, dlhsie som tu nebola, MAtusiacik ma teplotky z ockovania a potom sm nestihla dopiisat. Mooc sa tesiim , ako s atu klaabosiii 🙂
DAkujeemee moc, ze ste na ans myysleli, veeelmi to pomaaha, cmuuk

Lenockaaaa, bambulka nasa, kde siiiii??? Chyybas nam tu veeelmi . cmuk
Viem, ze je to vsetko veelmi tazke, i napisat.. ale aspon posli jednu bodku alebo cisielko, ze nam zijes...
Ale fuuha september, to je v skole prace nad hlavu a sai mas toho ozaj dost.

ANdys, to cakanie, ci priide alebo nepriiide ms je desneee, fakt, i ked si clovek povie, ze
plakat nebude, tie slzicky sa nejak prederuu. Drziim palce, ale uurcite uz mrska cochvila nepriide..
A ja to milujem, ked je Matusko s nami v posteli.. ale sa bojim, ze ho pripuciim, on sa vzdy tak toci a vrti a minule sme sa zobudili kolmo na smer lezania, nohy mal pri manzelovi a hlavu pri mne..
Jeejda a docitala som dokonca, je mi luto, ze ma trombfilku aj mamina a drziim palce sestrem dufam, ze aspon ona nebude mat taketo trapeniicko
A paraada, ze ste zvlaadli skolku vyborne, dufam, ze to tak bude aj nadalej,

KAppuskaa, len pekne oddychujteeee, treba, trebaaaa 🙂. Kolko cm si v pase pribrala??? Povinne hlasenie 🙂
Chaaachaa, a prepac ze sa smejem, ale skodoradost nepustii, tesim sa, ze znova vies, co je to tehudemencia. Ja som ju mala vo vysokom stadiu, chcela som spocitat 7+8 a nevedela som, tak som si to chcela dat pod seba, hihi
Uff a stihla som napiisat, neminies si peniaky na sms… si zlatusik, ze si robiis starosti.. ale ty mas starosti vyse hlavu, ved si zoderies prsty na tom, ako stale daco piiises..

Alinuska, ahooj babulka, ako sa darii??

Zrnik, pozdravujeme Risuliatka 🙂

Lenusska, MArgaritka, ahooojte

Sivulka, ahooj, tesim sa, ze ste vporiadku, dufam, ze ten podvedomi strach trosku povolii, i ked ono to prestane asi az po porode. Posielame hladkancek na brusko..

Maova, teda jeejda, teda ty mas toho velmi vela smutneho za sebou. Drziim palce na genetiku..teda ono sa z takeho dacoho clovek veel mi dlho zbiera, si sikulka statocna, ze bojujete dalej, tera to vyyjde, vcelicky pomozuuuu

TAnitka, ahoooj, aky bol predlzeny viikendiik??

Kell, teda si zlatunka, ze nas tu pekne informujes o tom, co si nasla.
A teda ,to co sa stalo znamemu, ze prisiel o manzelku aj s babatko, hroooza a des.. Ti moji anjelickovia sa obetovali kvoli mne a MAtuskovi... zlatiicka moje, sa mi tlacia slzicky...

Emickoo, ahoooj, teeda vy v Cechahc ste volno nemali, ze? Sa mi zda, ze nejak menej oslavujete, ale u vas v rodine sa to cochvila zmenii.

Mountyy, ahoojte po dlhej dobe, juchuu, je uuzasne ciitat, ze sa vaam darii a super, ze je uz dostahovane, dufam, ze ty si sa moc nenamahala
Posielam hldkancek na bruskoo

Dynka, drziim pacle, drziiim, este mi nekak pruudi cez ne krv, ale hadam ku clexanu nedoojde a bude to tu coskoro sama tehulka, uz mi fakt modreju prsty 🙂
A aj ked nestihas piisat, je supeer, ze si najdes cas, napiisat voobec, ked nestiihas, aj ahooj veelmi potesiii 🙂

Wh, jeejda, to mi je luuto, ze dovolenka padla, ale zdravie amnelika je jasne ze na prvom mieste.. a dalsie snazenicko uz vyyjde. Drzte sa.
No, ohladom rodicov., mamina bola urcite aspon heterozygot a ocino tiez.. mam dve sestry a jedneho surodenceka v nebicku, co som sa dozvedela az pred par rokmi, zomrel v brusku, ale ako velky bol a co sa presne stalo sa uz nedozviem..iba viem,ze sme boli na dovolenke, no bola to dovolenka, z ktorej sme mali utiect doAmeriky a neusli sme, lebo mamine bolo zle.. zevraj sa potom ukazalo, ze babatko bolo mrtve.. tak mozno aj trombofilka vycinala.. :( ale asi s auz nic viac o tom nedozviem. Sestry neboli zistovat, ci to maju, alebo nie, jedna sestra ma 3 deti a druha sa zatial nesnazi..

a kde je Muculienka?????? ☹

alinuska
3. zář 2008

Ajojte, skusam nieco dlhsie poslat, ale akosi sa mi to nedari, tak mozno neskor 😉

margarita
3. zář 2008

ahojte vsetky, mounty - super, ze si v pohode a tt Ti pekne pribudaju, len sa drzte 🙂 aj kapp,sivula a ostatne tehulky. ja tu momentalne riesim v praci tisic veci, po tak dlhej dovolenke nic prekvapujuce, a este mam aj novu kolegynu (teda ona je uz stara 😀 pred dochodkom, ale u nas je nova) a ta sa ma furt cosi vypytuje, takze vas iba citam a ani vecer nevladzem odpisovat.
Ale ze na vas vsetky denne myslim, to je vam dufam jasne 😎 😀
Zulok, ahooooj, neboj, dockas sa 😉

emicka1
3. zář 2008

Ahoj kočky,jak pak se máte?

No u nás je teď dost práce,navíc máme teď finanční problémy 😠 Takže se u nás prostě pořád něco nedaří ☹ Napsala by jsem to teda jinak,ale..... Zatím čekáme na ten říjen,aby jsme se třeba něco dozvěděli a hlavně začali zase skoušet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zuločko
to mě mrzí,že měl malý teplotky ☹ Ale už je určo v pořádku,viď? No moc se u nás neslaví,to máš pravdu,ale brzy se budeme radovat. Sestra má (myslím) začátkem října trermín,a měla by to být holčička.Takže další přírůstek do rodiny 🙂
Andys
to je blbý,že to má i mamina 😠 Moje mamka i segra na tom byly a ani jedna nic nema 🙂 Takže to mám asi od taťky. Nebo co. 😒
Tak všechny moc zdravím a opatrujte se!!!!!!
papa 😀

alinuska
3. zář 2008

Ahojte babulky,

tak dnes by som chcela konecne popracovat na tabulocke. Mame 2 nove clenky, takze sa pekne rozrastame 😉 .

Kapp, co herpes, uz je fuc, betar jeden, ale vystrasil...inac prave na herpes su dobre vitaminy skupiny B, takze 2 muchy jednou ranou. Najlepsie rovno B-komplex forte. Este som sa ta zlatino chcela opytat, mari sa mi, ze si mi to aj pisala, ale predsa, kedy si prisla na to, ze si tehulka a kedy si potom isla na hemosku? Odkedy presne pichas? Ja sa totiz strasne bojim, ze ked by sa aj nahodou zadarilo, ze na to pridem neskoro a historia sa bude opakovat. Toto ma teda fakt dost desiiii!!!

Zulocka, tak Matusicek troska teplotoval...ale nevadi, ono je to prirodzena reakcia zdraveho organizmu, takze ak to neboli horibilne teploty, co vam nedali kludne spat, tak je to OK! Posielam pohladkancek na stipancek 😅

Maova, dalsi smutny pribeh, co dodat, len ze nabuduce to uz vyjde, ked sa odhlalila pricina, drzim silno paste, aby to bolo co najskor 🙂 !

Tanitka, ja si nemozem pomoct, ale nemyslim v mojom pripade, ze tie "problemy" so stitnou zlazou mohli za tie smutne udalosti. Keby som si nebola pytala vysetrenie na endosku, tak mi na to dodnes nepridu. Ako vravim, lieky mi dr. nasadila len pre istotu. Ale ta dozivotna istota ma teda pekne stve 😠 , ja sa s tym akosi neviem vnutorne zmierit. Si myslim, ze mozno ina endokrinologicka by to ani neriesila, ked som mala hodnoty vlastne v norme, tak nechapem 🙄 . Uz som z toho pekne na nervy. Radsej ani nevediet, co ti je, lebo potom k tomu vsetkemu nastupuju este depky a to som potom zrela na psychiatriu... 😒

Mounty, super, ze si sa ozvala a hlavne, ze ste s malinkym v poriadku. Ved nam napis aj nieco viac. Ani neviem, ty si nieco pichas?

W_h, tak skoda, ze to nevyslo, ale ako vravis, nabuduce...a nech sa manzel cim skor zotavi a mas ho pri sebe!

Andys, u nas v rodine sme ani nezistovali, po kom to mam. Mam dvoch bratov, ktori maju po 2 deti, ale toto je viac-menej problem u zien, ked chcu otehotniet, tak sa to ani nezistovalo = nemalo preco. Myslim si, ze to mam po mamine, ale aj ona ma 3 zdrave deti a neviem o tom, ze by mala problemove tehotenstvo. Mna mala dokonca vo svojich 38 rokoch, takze ja mam este teoreticky cas 😀 . Aj ked, vidim v tomto odstupe generacne problemy, hlavne za puberty az do svadby, ale teraz je to uz fajn, nedam na maminu dopustit, teraz si uz rozumieme aj v zasadnych veciach, v ktorych si nerozumiem s ovela mladsimi!!! Ale je pravda, a to som tu spominala, ze v rodine po maminej strane mala teraz v maji bratrancova dcera zivot ohrozujucu plucnu emboliu, tak preto hadam, ze vietor odtial veje. Ona brala HA, tak ju doktor hned za to sprdol. Este ze to stihli v poslednej chvili dojst do nemocnice. Teraz je uz za vodou.

Dynuska, ty sa chystas na IVF? Kedy a kde? Popis trosku viac, zacinam sa o tuto temu zaujimat, kedze rocky pribudaju a koliska je stale prazdna ☹

Kell, vdaka za dalsie infosky, len tak dalej, ja ich teda fakt hltam, aj ked, niekedy je vela vediet na skodu 🙄

Margaritka, haloooo, nejako zaostavas 😉 - teda az dokial som napisala a konecne neposlala toto 😀

Ozaj, ktovie so je s Mucilienkou 😕 ??? Mozno aj ona chysta prekvapenie 😅 ?!

A aj Ninka sa uz davno neozvala = babule, kde ste, co je s vami?!?!?!?!? 😝

Lenocka, pokladik nas, ozvi sa nam, mame o teba starost. Aj ked skola zacala a ty mas toho teraz asi fakt vyse hlavy, ale skus aspon par pismenok... Uz je september, takze o chvilu zacina snazenicko, jupiiii (ako by nasa Zulocka napisala). Verim, ze o chvilu nam budes hlasit // 🙂 .

Sivul, drzkaj sa nam, este par tyzdnov, a mala je vonku. Nech sa vam co najlepsie dari, davajte na seba pozor 😵 ! A cakam na ten maxi prispevok 😀 😀

Emicko ahoooj, kludne to napis rovno, ako to je, aspon sa ti ulavi 😝 , tiez mam take stavy, ze mam pocit, ze nic ale voooobec nic nejde podla mojho 🙄 , prave naopak, vsetko sa to akosi kopi a nakoniec vypali presne mne na nervy, aby ma zasa vsetko len rozculovalo a rozladzovalo 😠

alinuska
3. zář 2008

...a predsa som este pozabudla...ktovie, ci nasa Katuska uz nie je aj maminou 😵 ???? Teraz dorabam tabulecku a tu citam, ze Katuska ma termin uz teraz za 2-3 tyzdne, tak ktovie??? Moja znama mala termin 7.9. a malicky je uz od 28.8. na svete, takze Katus, alebo Katuskina sestra, ak si nas citas/te, daj/te nam vediet, sme straaaasne zvedave 😕 !!! Drz sa babulka, nech ste v poriadku s malickou...cmuk

a baby, posielam vynovenu tabulecku...pa

kapp
3. zář 2008

Alinuška - no konečne si sa nám ozvala ... Tak - odkedy si picháme? Nuž od 5. dňa meškania MS ... a stačilo to - aspoň zatiaľ - srdiečko sa nám rozbehlo - 11.9. idem na kontrolu gyndoškovi, tak som ako na tŕní, či bude všetko OK - drž palčeky - a čo sa týka toho strachu, či to stihneš s pichačkou - bambuľka to poznám - ale povedz si takto - keď to nebude geneticky v porádečku, Pán Boh to porieši za teba, ale keď budete geneticky supriš vybavení, tak to v pohode stačí - ten 4.-5. deň meškania - neboj, tentoraz to výjde!

Musím utekať, zajtra sa rozpíšem ... pa

zrnik1
4. zář 2008

Ahojte Babulky,

Bola som na endokrinologii a vsetko OK 🙂
Velmi sa tesim.

Musim vam nieco napisat.Mam Znovunarodeneho synceka. Pred tromi dnami som ho nasla na parapetnej doske, nicoho sa nedrzal a pred nim prazdny priestor. Nechala som otvorene OKNOOO!!!
Prezila som najvacsi sok na svete. Byvame na 7 poschodi. Normalne sa mi zatmelo pred ocami a ani neviem ako drzala som ho v naruci a plakala a bozkavala som ho. Nikomu na svete nezelam taky hrozny pocit.
Este teraz davaju vsade tie deticky co povypadavali. Viem sa uplne vzit do pocitov tych rodicov. 😢
Odvtedy zaspavam tak, ze ho drzim za ruku, ale aj tak sa strhavam zo sna. Budem sa z toho poriadne dlho spametavat. Neviem, co to bol za skrat, ze som otvorila okno dokoran, stale iba vetracku.

Pozdravujem Matuska, je to chlapinka 😉
Dakujem za Tabulku Alinuska

jana.cb
4. zář 2008

Ahojky holky nevim zda si me jeste pamatujete ale bylaj sem tu parkrat nez jsem zacala stimuloval na ivf ....mam leydenskou mutaci tu 1/2 nikdy jsem s nicim nemela problem diky bohu alebylo mi doporuceno pichat si soucasne pri stimulaci fraxiparin 0,4 tak jsem tak ucinila a hlsim ze jsem to zvladla a ani to nebolelo jak jsem se tolik bala sice injekce navic ale do toho bricha to vubec neboli 😉 musm to zaklepat ale 9 den po ET a mam dve carecky uz od 7 dne od Et - soupili mi tam 3 embrijka po PK tak snad se konecne zadarilo ale jeste nic neni jisteho 😉 takze vam timto vsem dekuji za cenne rady a preji vsem co nejdrive mimisky 😉

alinuska
4. zář 2008

Ahoj Jani, ja si spominam a veeeelmi sa tesiiim, je to pre mna povzbudenie, tiez ma to asi caka 😝 ...
Tak nech su tie // prave a o 8 mesiacov drzis v naruci zdrave babatko 😵
Daj nam urcite potom vediet, ako si dopadla...drz sa...pa

Zrnik, rado sa stalo 🙂

katka28
4. zář 2008

Ahojte 🙂,
pise opat Katkina sestra. Katka je uz pre istotu v nemocnici. Dostava infuzie a obe su v poriadku. V utorok mala bambulka 3kg 😀. Este aspon tyzden by ju chceli podrzat v brusku. Zatial nie je otvorena, bude to planovany cisarsky.
Na vas vsetky velmi, velmi mysli a pozdravuje, novym tehulkam drzi palceky.

Je jej velmi luto, ze sa dlho neozvala, ale nezabudla na vas. Pocitac uz maju opraveny, tak sa potom uz ozve z domu, ked ich pustia.

papa
pekny dnik

alinuska
4. zář 2008

Katkina sestra, vdaka za info, myslime na Katusku aj malicku a velmi drzime palce, nech su obe OK!!! Ked budete spolu rozpravat, odovzdaj jej za nas vsetky srdecne pozdravy 🙂 😉 🙂 !!! A hned ako bude moct, nech sa nam urcite ozve (ma to rozkazom 😀 😀 ) !!!

emicka1
4. zář 2008

Katka
No to jsem taaaak ráda,že je všechno v pořádku!!!! Mám z toho velikánskou radost! Ať se Kačka drží a už se moc těšíme na zprávičku že je mimčo na světě 😀 😀 😀

Alinuska
super tabulka,máš obrovskou pochvalu 😀 Akorát uděláme dohodu,jo? Až jí budeš dělat příště,tak tam těch těhulek napiš víc,ať už se dočkáme všechny 😀 😀

Zrníku
to je teda hroznýýýýýýýýýýýýýýý ☹ No naštěstí do dobře dopadlo,fuj ale teda zážitek to musí fakt být hnusnej ☹ ☹ ☹

Jani
to je paráda,že se to povedlo!! 🙂 😉 Tak to budu moc držet pěstičky,ať máš za chvilku v náručí zdravá krásná dvojčátka 😀

Dneska jsem byla holky na houbách.Teda nic moc neroste,ale něco málo na smaženici jsme našly 😀

margarita
5. zář 2008

alinuska - mas IP 😉 aby si mohla vyhoviet emickinmu zelaniu 😀

Babulky moje, verim, ze sa na mna nehnevate, ze som vam to tu tak dlho tajila, ale sama mam stale este chvilami problem tomu uverit, ze som naozaj do tretice tehotna.
A takmer vsetky tu mame rovnaku smutnu skusenost, ze nie kazde tehotenstvo konci automaticky porodom o 9 mesiacov... 😒

Po tom, ako sa odtajnila Kappuska, som si povedala, ze to zvladnete, a ze budem aj ja taka utajena tehulka. 🤐 Sice som to uplne nevydrzala, a pisala som si IP so Zulockou, kedze idem v jej slapajach a ona mi poskytla cenne rady a najma neocenitelnu psychicku podporu, za co jej tymto verejne a uprimne dakujem!!! 😵 😉

Babo je vdaka Bohu zatial poslusne a statocne. Napinave a neiste to bolo cely prvy trimester aj preto, ze mi tu nasu nestastnu trombofiliu (MTHFR homo) zistili az ked som uz bola v 6tt, a liecbu nasadili az v 8tt, medzitym v 7tt som bola kvoli spineniu aj na pohotovosti (zmierena s osudom, ze to asi zase skonci), ale prave tam mi lekar oznamil skvelu spravu, ze babetku uz bije srdiecko a hoci je malinke, zda sa byt OK. 🙂
Od toho 8tt teda mam nasadeny Anopyrin 1denne, Acidum folicum 2denne, Actiferrin 1 rano nalacno(bleeee) a raz za tyzden chodim na hemosku na B12 injekciu. O pichani zatial nebola rec, ale viem, ze ten Anopyrin sa v 3trim. uz urcite nesmie, takze asi ma to pocka. ☹
Skoro cely jul a august som mala dovolenku (jedna z mala vyhod prace v skolstve), a rovno od septembra ma gynekolog vypisal na rizikove. Co ma ale sokovalo, ze mi zatial nepovolil vobec ziadne vychadzky, 😠 a pritom komplikacie nemam zatial ziadne, ale ze po najblizsej kontrole sa uvidi...tak to dufam, lebo byt zavreta medzi 4 stenami jednoizboveho bytu este polroka, to je pre mna vacsi stres ako chodit do prace...

Chcem vas vsetky len opat uistit, ze zazraky sa deju, ze aj ked to vyzera zle - ako vtedy so mnou na tej pohotovosti - mozno Boh ma pre nas napriek tomu vsetkemu dobru spravu, ze On to cele ma v kazdej chvili plne pod kontrolou. Stale sa bojim, ze sa babu nieco stane, ale zaroven viem, ze som v tomto bezmocna a je to len a len v Jeho rukach. A to ma upokojuje. Zijem zo dna na den, nerobim si ziadne plany, a kazdy den dakujem Bohu za kazdy dalsi den tehotenstva.

A samozrejme, modlime sa stale - o to intenzivnejsie - aj za vas vsetky trombosnazilky a trombotehulky, aby vsetko vsetkym dobre dopadlo. 😉

sivula
5. zář 2008

Ahojte bambule,
vy my teda davate zabrat, len co napisem nejake poznamky, tak tam nakecate zase jednu stranu a ja mozem zacat odznova. Mozno budem reagovat aj na starsie veci, ale to nevadi. Tak nadych a jedem na to.....

jana cb-drzim palecky a nech to budu trojciatka ako vysite!
katka – supeer, este chvilku vydrz a uz to bude. Je to uzasny pocit, ked sa tak pozerate na to male mrnusiako a viete, ze je cele z vas. A nechce sa vam verit, ze je to naozaj pravda.

zrnik – tak sa tesim, ze su vysledky z endo ok, aspon vies, odkial vietor nefuka. A z toho oknoveho zazitku mi prebehol mraz po chrbte. No to ti verim, ze si cela rozklepana az doteraz. Ale aj on ma svojho anjelicka strznicka, ktory ho chrani. Ver, ze uz ziadne nabuduce ani nebude. Nadych-vydych a namysli na to,co sa mohlo stat. Hlavne je, ze sa to nestalo. Do tej prace kludne nastup, ved december je fakt daleko a bohvie, co sa este stane. Mozno ti opadne stres v praci zo snazilkovania a pojde to lahsie. Ver mi. Ja som tiez hned nastupila po mojej akoze materskej (14 tyzdnovej) do novej prace a to cakanie zrazu nebolo ani take dlhe a hlavne som si vycistila hlavu a nemusela nikomu nic vysvetlovat, lebo nikto o tom nevedel. Len casom som pustila par info, ale aj tak to vie len par ludi. Inak zena kludne moze otehotniet aj cez MS – sme zvlastne stvorenia. Takze, ked to citis, kasli na lekarov, aj oni sa vedia zmylit. Mas ty ale zvlastneho chlapa, ked nechce nove auto. U nas je to presne naopak.Ten moj by stale nejake chcel kupit (a to uz mame 2! – puntika a staru favoritku na stavbu). Vobec mu to nevadi, jedno predame a kupime nove, no nie? To ja ho musim krotit a opakovat do blba, ze teraz nie je vhodna doba. Peniazky hlta staba. a s tym snazenim je to u nas tiez naopak. Bojko bol moj manzel – poctivo sme drzali 3 mesiace po HA, nez sme zacali a teraz sme zacali tiez, az ked si bol isty, ze sa nemoze nic stat – po vsetkych vysledkoch a zahojeni rany. Aj teraz ma chce brat do nemocnice zakzdym, ked vraciam alebo mi rapluju creva a pod.

kapp- ty dovolis muzickovi, aby ta takto tyral s modrinami? ani za svet. ja som taka masochistka, ze si picham sama, on len riasi. Ale zase on sa injekcii boji, tak by to mozno ani nezvladol. Ved na mna sa nemoze ani pozerat. Ti chlapi. Inak je ale normalny a chlapisko, len tie injekcie.... Cela rodina je teraz z neho v soku, lebo prehlasil, ze bude u porodu. Az mam strach, aby to tam zvladol. Prvykrat nechcel byt, ale asi tusim, preco tam chce byt teraz. Ma moj obdiv. a k tej dovere, fakt je mi ctou, ze si mi zverila jedno svoje tajomstvo. No nie je to paradox, ze sa tu ani osobne nepozname a zverujeme sa jedna druhej bez najmensej stipky zavahania? Asi sa to da nejak vycitit, ze sme tu vacsinou spriaznene duse. A k tym chutiam – nech ti ani nenapadne jest nieco z toho zoznamu! Mne to lekar pred 2tyzdnami este prituploval. A moj manzelik si to este prelozil tak, ze do zahrady pomaly nemozem ani vkrocit – iba ak v rukaviciach a so surovym masom mi zakazal robit aj s rukavicami. Tak budeme asi vegetariani. Ale nehadam sa, viem, ze je to dobre pre nase srdiecko male a urobim hocico sialene, len nech to vyjde. Mne vone nejak nevadili – aj pneumatiky mi hrozne vonia, len smrad z udeneho fakt nemusim. Kyselinu tiez citim ako dracik, ale nic nezabera – ani mandle, oplatky, ci anacid. Zevraj ma mala dlhe vlasky – od toho je kyselina. Je to blbost, ale maly mal celkom dlhe vlasky, ked sa narodil. A som hrozne na sladke – aj pri prvom aj teraz.

zulok – no mne zelezo na lacno nevadi, som divna burina... a neboj, teplotky rychlo klesnu, je to len obranna reakcia na to ockovanie. Matusko je silny a zvladne to. Ved bojoval 9 mesiacov, aby bol s vami. Ani mne lekari nechceli dlho povedat uplnu pravdu. Co sa vlastne stalo som sa docitala zo spravy o porode tajne a potom len utrzkami na vizite. Je pravda, ze ked sa nepytame, nic sa nedozvieme. Aj na JISke nam lekari nepovedali presnu diagnozu – az ked zomrel. Mozno tajne dufali prvy den, ze to prekona. A to som sa neskor dozvedela od lekara, ze sme v tom obrovskom nestasti mali velke stastie – mohla som totiz dopadnut horsie aj ja – aj zomriet. ale mne to nastastie zasiahlo iba oblicky a liecba zabrala. Lenze pred mesiacom som sa od gyndu dozvedela, ze na to teraz zomrela 25 rocna baba – napadlo jej to mozog ako malemu. je to hrozne. Tie bakterie su svinske potvory.
Tehudemencia ztial nehrozi, ale mam tehuzabudlivost ako hrom. Ten moj by ma za to niekedy prizabil. O niecom sa bavime a ja som za 5min schopna sa ho znovu na to opytat. Ako ti len zavidim, ze neberies teraz ziadne lieky. Ja som uz dva roky nonstop na niecom. Inak vybavicku kupujeme postupne a pomalicky. Nechceme to zakriknut. Vela veci mame este z minula – postielku, kocik, nejake oblecko, fusaky a tak. Ale musim sa priznat, ze vyrobcom chyba fantazia. Bola som v stredu v Tescu a tam sama ruzova pre baby. No des. Nechcem, aby nasamala vyzerala ako cukrik.

emi- len sa ty neboj, to cakanie ti ubehne ako voda. ja som si tiez nevedela predstavit cakat rok! a zvladli sme to. treba odputat mysel inym smerom – u nas to bola stavba a nova praca. A to zle obdobie prejde. My sme sa takto plieskali v bahne cely rok 2006 – aj v praci aj doma, jediny svetly bod bol maly a aj to sa ..... a den pred vianocami sa nam este pokazilo auto a vycuclo nejake peniazky. Ale prisiel dalsi rok a konecne sa zacalo darit – vo vsetkom.Len ver tomu, ze to pojde. Ozaj, preco si vlastne pichas 2x za den? A tie klebety hod za hlavu. Ja som od dvadby tiez na dedine a mame to podobne. Hlavne, ked sa to stalo. Ale hovorim si, ze aspon este zijem, ked o mne hovoria. Nech si klepu, niekedy im aj pridam.

margaritka- tak teba pichaju do zadku – auau. Mas ty ale divnu zabavu studovat po nociach ucebnice. Ja uz radsej nic nestudujem, lebo je to stale horsie. pre istotu mam vsetky skripta z vysky u nasich, aby ma to nelakalo. a s tou skodulou to poznam.Mali sme ju tiez – vyzenila som ju a rok nam este sluzila, ale spolahliva nebola ani trochu. Dvakrat mi skapala rovno na krizovatke – stres a panika. a ked nadisiel jej cas, tak skoncila v srote tiez. Gratulujem inak k dobrym vysledkom. a z tych depiek si nnic nerob. Tak ako prisli, tak aj odidu. A my sme zase silnejsie!

lenoc- kde si slniecko? Uz si tu dlho nebola.S tym lekarom je to fajn, ked si spokojna. Len ma mrzi, ze nevies, o aku infekciu ide. Je lepsie vediet ako nie. Ci je to z dusla tazko povedat. Ja robim tiez v zavode, o ktorom sa vela hovori na okoli, ze znecistuje, ale nie je to pravda. Som pri zdroji, tak viem, co vedia ludia nahovorit nezmyslov. pricina infekcie moze byt niekedy uplne banalna a zda sa ako blbost. Ale vzdy na nu niekto doplati. Inak my mame 3mesacneho vlciaka – a macky on nema rad. A prazdniny si este pamatam. Vzdy som tak zlenivela, ze sa mi nechcelo ist ani do skoly. Ja tvrdim, ze ucitelom sa nechce spat viac ako deckam.

lola- sefa posli prec a nestresuj sa. Blbcov je vela a nestoja za to. Kedy sa chystate stahovat? A nech sa podri prekonat ten smutok. Kazdy anjelik, co odisiel je teraz u neho a on sa o ne dobre stara. Mal ich tak rad, ze ich chcel mat pri sebe. A oni nam teraz pomahaju, j ked my o tom nevieme. A tanity, tebe prajem to iste. drzte sa dievcata.

tanity- ahoj vitaj medzi nami, je mi luto, ze si zase jedna so smutnym pribehom, ale ver, ze raz to musi vyjst a budes mat drobca v naruci. a na tie vysetrenia na infekcie chod. U mna to bolo to prve, co mi robili, ked som otehotnela. a aj pred snazenim sme ich robili. Robis to pre male! Ten D-dimer, c si spominala nema vplyv na potrat. Je len indikator, ze nejaky proces rozkladu zrazeniny alebo zapalu v tele prebehol – prebieha. Ja sama som ho mala po porode na hladine vyse 4000 (norma je tusim okolo250). A so stitnou drzim palce. Je dobre, ked vies, na com si. Netreba nic unahlit so snazenim – radsej pocakat ako potom lutovat, preco sme nepockali. A pichat si v teho lekari do brucha naozaj neodporucaju – radsej do stehna na ruke alebo nohe. a Adamka mi je luto. Poslem ti ip nabuduce, aby si poznala aj nas pribeh trochu. Baby ho vedia. A opakuj si stale dokola, ze to nebola tvoja vina! On ho mal naozaj tak rad, ze ho chcel mat pri sebe stale. ver tomu, ze zije s vami stale, len v inej forme. A uplne mimo – ty si tiez ucitelka? Kolko nas tu uz je s touto diagnozou?haha

andy – nehadz flintu do zita, pride to v pravy cas! Je mi luto, ze mamina to ma tiez. Mozno jej to pomoze vyvarovat sa chybam v buducnosti s trombozou a tak.. Podla mna pichanie do brucha je ok, menej boli ako do pleca. Aj ked modriny su des, ked sa nepodari. Nech sa dari

alinuska – ach ty nasa pesimistka. Netrap sa uz tolko. Lepsie je byt na liekoch, ako sa trapit a mat este vacsie problemy. stitnu si das do poriadku a uvidis, ako to pojde. Kludne si ale vylej dusu, aj so smutnymi vecami. ulavi sa ti a my ta zbombardujeme svetlymi lucami...myslim na teba a drzim palecky. A hyper a hypo je fakt rozdiel.Ty mas nieco ine ako ten tvoj znamy. Mrkni na net, tam najdes viac.

kell- vitaj aj ty – tiez mi je luto, co mas za sebou. a ten pribeh je fakt des. To sa neda ani predstavit. Radsej na to ani nemyslim. A ti tvoji svagrovci – no fakt sebci. To im vobec nedoslo, ze my to prezivame trochu inak? Drzim palce s injekciami. Zvyknes si. Ja si ich picham uz rok.

w_h- ahoj aj ty. takisto mi je luto. Ach baby, tolko smutnych pribehov. Tak nech vyjde sazenie. A na modriny si zvyknes. Treba robit pekne obrazky z tych modrin. A to, ci otehotnies asi velmi trombofilia velmi neovplyvni. ona skor vplyva na uhniezdenie vajicka uz oplodneneho.

maova – tiez ahoj a je mi luto. Len si pekne obehaj vsetky vysetrenia a nedaj sa odbit! Musis byt silna osobka – ako vsetky ostatne, ked to nikdy nevzdame.

mounty - kde sa flakas, ha? Tak rychlo pis novink.drzim paste, nech ti to ubieha.

sorry, ak som na niekoho zabudla. Nie je to schvalne, naozaj. ali – tu tabulku si poslala aj mne? – zatial nic neprislo.
Ja som uplne zdesena z posledneho zazitku v pordni. stretla som tam staru znamu – tiez ma dva potraty za sebou, 37 na krku a trombofilku tiez. teraz caka dvojicky a je v 28tt. No a jej lekar u nich v nemocnici zahlasil, ze jej po dvoch potratoch este nemoze urobit vysetrenia, az po tretom – je to interny predpis.Tak si dupla a hotovo. A to ju ani nechcel vypisat na PN, ked otehotnela. No des.
Ja si zatial uzivam slobody doma, ale prace je ako des. Nic nestiham. Ani si neviem predstavit, ze by som musela lezat a oddychovat. Stale len varim, umyvam, periem, chystam veci a stavba.....
tak sa vsetky drzte a hura do snazenia a tehulkovania. A sorry za chyby.

A margaritka - taaaakto sa tesim. juchu. Nech to vyjde.

alinuska
5. zář 2008

Margaritka, uzasny prispevok a este uzasnejsia novina 😀 !!! Samozrejme, ze to tajenie po vsetkych tych skusenostiach chapeme. Takze to je fakt uspesne leto 😉 . Do IP som este nemrkla, hned som musela odpisat na tu velku novinu a srdecne blahozelaaaam 😵 !!! Len nech ste vsetky nase tehule v poriadku!!! Aspon my ostatne vidime, ze to ide aj s touto diagnozou, len musime byt pod dozorom. A poslite nejake tehu bacily, aby sme tu tabulku v casti cakame babatko a nasledne nase deticky najblizskie zaplnili od vrchu po spodok, ako Emicka kaze 😀 😀 😀 !!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdravujem 😉

Tak koho este nasa Emicka vyprovokuje?!?!? 😀

margarita
5. zář 2008

sivulka, tak tomu hovorim maxiprispevok 😀
suhlasim s tym, ako si pisala kapp, ze je zvlastne, ako sa tu jedna druhej zverujeme, aj ked sme sa v zivote nevideli...tiez to citim podobne, lebo ved vy viete, o co ide a netreba tu svoje pocity siahodlho vysvetlovat ani obhajovat, ako mozno v inych diskusiach. Ste mi uz ako rodina 😀
A len k tej kyseline som chcela tolko, ze momentalne asi tyzden to uz mam aj ja, v zivote som netusila, co sa mysli pod palenim zahy, ale mam podobnu skusenost, ze ani jablcko, ani banan, ani milieko, ani mandle a ine oriesky nefunguju 😢 vcera ma moj najdrahsi ukecal, ze jeho kamosovi pomohol cisty neslany popcorn, a a bol taky mily, ze mi ho spravil, na polhodku bol zazracny pokoj, a potom cely popcorn slavnostne vyplaval aj s kyselinou do umyvadla 😀
takze skusam dalsie babske recepty 🙂

margarita
5. zář 2008

alinuska, vdaka 🙂 bacilov poslem, kolko sa da, len bacha - ja mam take brutal zvracacie, nevadi??? 😀
ale ako moj doktor vravia, kym je vam zle, znamena to, ze babo je OK, takze to je dobre.
ani neviem, ci ma vyprovokovala emicka, zulocka, alebo len to, ze som na rizikovom domacom vazeni 😵

pahu
5. zář 2008

Margaritka, našla som ťa 😀 Písali sme ti do veriacich, cmuk 😀