Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

emicka1
21. lis 2008

Ahoj holky,jen vás jdu pozdravit 🙂
Zase tu čučim od 5hod do stropu a nechce se mi spát 😠 Dneska jdu na ten utz a začínám se nějak bát 😒 No tak snad to bude O.K.
Tak se mějte a já odpol. napíšu,papa

alinuska
21. lis 2008

Emi...mas dnes velky den....straaaasne moc drzim palceky, nech to tam bije o dusu 😵 😵 😵

Zrnik, blahozelam k srdiecku, skutocne si nie je viac co priat...iba aby rastlo a mocnelo a za par mesiacov vykuklo zdravucke na svet 😉 😵

Margaritka, aj vy dnes nech ste v poriadku, a urcite nam daj vediet, ci to bude urcitedievcatko 😀

Kell, dusicka, nech to klesa....aby nabuduce ukazkovo rastlo 😉

margarita
21. lis 2008

jasne ali, urcite dam vediet...ale to az tak neskor poobede,ako emicka 😉

renata73
21. lis 2008

ahojte, aj emicke aj margie strasne dnes drzim palce, tesim sa, az si precitam ako to dopadlo, urcite to bude super
tak zatial papa

anikoad
21. lis 2008

Ahojte dievčatá,
idem sa k vám poradit. Pokušam sa otehotniet už 16 rokov, bola som 3x na IVF a kedže som sa rozhodla ist aj štvrtý krát ako samoplatca, poprosila som svojho lekára o všetky možné vyšetrenia, ktoré ovplyvnuju uspešnost. Hoci si osobne myslím, že už mali byt urobené ovela skor. Tak som sa vlastne dostala k vyšetreniu zrážanlivosti krvi. Dnes som si bola po výsledky a lekár mi povedal, že 2 vysledky zo 4 mam pozitívne, čo vlastne može byt príčinou , že som po tolko rokov nezostala tehotná... Predpísal mi denne 1 tabl. anopirinu a ked zostanem tehotná, vraj budem musiet chodit na injekcie. Máte niektorá podobnu skusenost? Vraj je ta porucha zražanlivosti dedičná. Idem si vás prečítat. Držím všetkým palčeky. pa

emicka1
21. lis 2008

Ahoj holky,tak TLUČE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀
Rozárka roste a srdíčko buší jako zvon 😀 😀 😀 Díky moc vám všem za podporu,moc mi to pomahá😀 😀
Margarita a co ty,jaké ty máš krásné zprávičky? 😉
Musím jít uvařit něco manželovi,jsem celý den pryč 😅
Mějte se krásně a zítra napíšu víc.Pa

margarita
21. lis 2008

Emicka, vidis - je to super, bije a bude bit ostosest. tesim sa s tebou, moc moc!!! 😀
A trochu o mojom zazitku z dnesneho uzv:
Bolo to to najkrajsie, co som zatial v zivote videla 😵 😵 😵
Ujo doktor, ked videl moju anamnezu a diagnozu trombofilka mi namiesto komercneho 3D (lebo nam ani tak nejde o to, mat foto, ako zdravotne ci je ok) spravil radsej dokladne 2D asi 40minutove vysetrenie kazdeho organu a kosticky v telicku babetka. Bolo to uuuuuuzasne, ako tam ratal prsteky a stavce chrbtice, meral srdcovu frekvenciu a prietoky jednotlivymi cievami...fakt pozrel kazdy milimeter, co ma velmi upokojilo🙂))
Sme hviezdy, vsetko v norme, ukazkove parametre, vaha uplne primerana (aj ked ma hematolog zase strasil, ze z krvi vidno, ze som tak trochu podvyzivena, babo ma slusnych 888g aktualne🙂).
No a zaverom - bude to naozaj definitivne dievcatko. 😵
Uz aby drahy kupoval vzduchovku na strielanie napadnikov 🙂)

trochu neskor este napisem nieco o tom Anopyrine, lebo ta lekarska sprava pride domov az s manzelom 🙂
Tento dr, co mi robil uzv, je totiz velky expert - byvaly detsky kardiolog, a varoval ma, ze radsej ten anopyrin nie uz neskor, lebo to moze naozaj realne zuzit jednu cievu v pluckach babetka, a mohlo by sa zadusit...ze naco to riskovat a mam prebrat s hematologom dalsi postup.

margarita
21. lis 2008

anikoad, ja beriem Anopyrin az v tehu som zacala, ale to len preto, ze az vtedy mi prisli vysledky, a uz som medzitym zazrakom tehu bola...ale zalezi aj ake mas tie mutacie, pises, ze mas 2, ja mam len jednu. 😀
Ale to je riadna sila, 16 rokov a nikomu to este nenapadlo vysetrovat 😠

nemyslite, ze by sme mali urobit vacsiu osvetu o trombofilii?myslim, ze mnoho bab aj tu na MK potrati viacraz a stale im len tvrdia, ze stava sa a skuste znova - vsetky sme tu vlastne take...napr.ja som sa na hemo dostala len vdaka nahode a dobrej doktorke, ktora mi to navrhla 🙂

anikoad
21. lis 2008

Ved to, že človek musí mat aj štastie, aby jej na niečo prišli... ja vela vdačím aj koníkovi 😉
možno, keby som mala internet aj pred rokmi, tak budem buzerovat lekara skor...

anikoad
21. lis 2008

Jaj ty si tehu, blahoželám 😵

margarita
21. lis 2008

dakujem 😉 hej, som tehu do tretice, a verim, ze uz do tretice vsetko dobre, ako sa vravi. Nastastie po dnesku to tak vyzera, tak este vydrzat tie posledne 3 mesiace a potom sa zblaznim od radosti 😀

tanity
21. lis 2008

emicka, margaritka naaaaaaaaaaaaaaaadhera 😀 😀 😀 😀 tesim sa s vami 😵 😵 😵 😵

pekny vikend xxx

zrnik1
21. lis 2008

Babule caute,
bola som na hema a vsteko je ok. dalej si mam pichat fragmin, manzelik je super, zetial len jedna malilinka modrinka.som mu taka vdacna.Nosi mi z prace same dobroty...no ale nebudem ho prechvalovat 😀 .
Trochu zo mna opadol strach a som spokojnejsia.

Gynekolog mi predpisal ascorutin, ale hematologicka povedala, ze nebrat. Taka som na neho napalena.Naco mi ho daval. On sa ma starat len o to, ci je babo zive a ostatne nech necha na odbornikov 😀 .
Inac babule mam taky pocit, ze s tymi poznatkami, ktore teraz mam a hematologickou aku teraz mam, som mohla kludne ostat u mojej starej Dr.Aj ked ona mudrlantka sa ma po druhom missed opytala, ci nechcem ist na umele oplodnenie.Ja som na nu len zirala, ze o com hovori.
Ako sa to hovori?? Z kaluze do blata???
AAAle co uz, hlavne ze sme pod dohladom.

Na dalsi utz idem o tri tyzdne.U starej dr. som chodila kazde dva, a to som si nemusela platit.Predstavte si bola som u neho 2krat a dvakrat som si platila 150 akoze prednostne vysetrenie. Tesim sa a fakt si to budem uzivat, ked od neho budem odchadzat, ale teraz mi vyhovuje, ze ho mam za rohom cca 10 min od bytu.
Aj hematologicka ma objednala az o tri tyzdne vzhladom na dobre krvne vysledky.

Viete ako by som sa tesila, keby som to dotiahla aspon do 9 tyzdna. A potom samozrejme aj dalej, ale nateraz by mi to stacilo...neviem, ci to chapete.

Emicka tesim sa s tebou a presne viem, co prezivas, ver mi 😉
Margaritka aj s tebou sa tesim. Takze dievcatko, urcite mas uz v zasobe nejake mena.

Zulocka Matusko je uz normalne chlapina. Tak rychlo rastie 😉

margarita
21. lis 2008

super zrnik, aj ja sa tesim s Tebou, teda s vami 😵
jasne, ze meno je vybrate, ale zverejnit ho planujem, az sa mala Bambulka narodi. Bambulka je aj preto, ze ako sa spievalo v tej pesnicke: ...prisla stuhou previazana skatulka - a v nej bola.... - Bambulka. Je to taky nas zazrak zatial v brusku, ale verim, ze to dotiahneme do uspesneho konca. 😉

a baby - cerstve tehulky - ak vas to upokoji, ja mam obavy este stale, takze to chapem, nezalezi to totiz od tt 🙂

lenusska
21. lis 2008

zrnik1 - juuj to je super ze ste v poriadku... 🙂
som teraz v soku co si pisala o dokim..myslela som ze som urobila dobre s prestupom. 😕

kell
21. lis 2008

Ahojky!
Emicka, margaritk, zrnik: Skvělé zprávy!

Holky, zase jsem něco vyhrabala na netu, co vy nato? Víte jak - tonoucí se stébla chytá!!!!

Barbora Mašková: KLASICKÁ HOMEOPATIE JAKO LÉČBA ZAMEZUJÍCÍ SPONTÁNNÍM POTRATÚM

Patříte-li do skupiny pacientek, kdy se v rodinné anamnéze u vás objevují samovolné opakované potraty, dokáže vám klasická homeopatie pomoci problém do budoucna odléčit tak, aby se již neopakoval.

Homeopatickým lékem první volby je zde nosoda Luesinum, po jejímž užití dochází k zastavení destrukce a sebedestrukce u pacientky. Lék tedy umožní, aby žena již dále nepotrácela, a mohla dokončit budoucí těhotenství v pořádku a bez zdravotních komplikací.

Žena takto odléčená se již poté nemusí obávat dalších spontánních potratů, velice výrazně se snižují předčasně ukončená těhotenství z důvodů dalšího nevyvíjení se plodu. Sklon k těmto potížím se následně také nepředává do dalších generací.

K čemu přesně dochází po podání léku? Luesinum způsobí v ženě zásadní převrat tím, že odléčí problém v psychice, mentální sféře. Následně se již problémy nebudou projevovat na fyzickém těle během těhotenství. Po užití Luesina, obvykle v potenci C 200, ale někdy též ve vyšších potencích, se přestane žena doslova ničit jak psychicky, tak fyzicky. Její tělo poté zareaguje postupným uzdravováním a hojením svých starých ran, jak emočních, tak fyzických. Luesinum tedy odlečuje sklon ženy k sebedestrukci a ničení jak sebe samé, tak ještě nenarozeného miminka.

Užití homeopatického léku Luesinum patří vždy do rukou zkušeného odborníka, klasického homeopata, jenž také může rozhodnout o způsobu užití léku, potenci, četnosti jeho opakování apod.

Je třeba také zdůraznit, že ne vždy stačí tento jediný homeopatický lék k vyřešení celého problému, zvláště tehdy, pokud se problém s předčasným potrácením projevoval již v dřívějších generacích. V těchto případech doporučuji užití všech miasmatických homeopatických léků ještě před budoucím otěhotněním.

mabe
21. lis 2008

Ahoj holky, zatim jenom tak pokukuju ve vasem tematu. Jdu na vysetreni stitne zlazy 9.12. - mam za sebou dva MA vzdy v 8tt. Mela jsem mirne zvysene vysledky krve - mozna je to stresem, ale radsi me na to vysetreni gynekolozka poslala.

Kell, je to zajimavy, co pises. 😒

margarita
21. lis 2008

kell - znie to velmi nadejne, najma to, ze to odlieci v psychike, lebo to je myslim prave to, co my,trombofilky, najviac potrebujeme. takze vyskusas?

prikladam slubene info o vplyve Anopyrinu vo vyssich stadiach tehu, ako som dnes bola upozornena:

Kontraindikácie: Dávka > 100 mg/deň v treťom trimestri tehotenstva (ja mam ten 30mg, najslabsi)
V klinických štúdiách sa dávky do 100 mg/deň používané výlučne v pôrodníctve a pri špeciálnom sledovaní javili ako bezpečné.
V treťom trimestri tehotenstva Anopyrin a všetky inhibítory syntézy prostaglandínov môžu vystavovať
plod:
- kardiopulmonálnej toxicite (predčasný uzáver ductus arteriosus a pulmonálna hypertenzia)
ten ductus arteriosus je to, co pisala kell, ze sa to iba neskor uzavrie, ono by sa to malo uzavriet do par dni po porode, ked uz babo dycha plucami vzduch.Len ak sa ta arteria zuzi a ucpe este kym je v brusku, mohlo by to mat vazne nasledky ☹
- renálnej dysfunkcii, ktorá môže progredovať do renálneho zlyhania s oligohydramniónom (to fakt netusim co je 😀 )
Ten lekar z ultrazvuku mi preto do zaveru z vysetrenia napisal, ze odporuca pravidelne kontrolne vysetrenia v zamerani na prietok cez ductus arteriosus, pre dlhodobe uzivanie Anopyrinu, najma posledne tyzdne tehotnosti ako aj kontroly pupocnikovych prietokov.

Tak to uz necham na hematologa, nech spracuje tieto zavery a zvazi pripadne rizika, ved on sa tomu - na rozdiel odomna - aj rozumie 😉

zrnik1
22. lis 2008

Kell niekedy davnejsie som bola homeopatikami nadsena a dokonca som ich davala aj Riskovi, synovi.Odporucala som ich aj kamoskam, ale tie na mna pozerali nechapavo, ze co im to odporucam.

Je to hlupost, je to zalozene na tom, ze ked to beries, musis tomu verit, ze ti to pomoze.Je to druh magie, ktorej sa ja osobne radsej zdaleka vyhnem. Je to samozrejme aj biznis. Ked som si potom neskor citala zlozenie sirupu, ktory som davala Riskovi, tak som sa smiala sama na sebe.Vlastne to bola voda, ktora obsahovala 0,0001 nejakych byliniek. Jednoducho hlupost.
Nastuduj si o tom nieco viac na nete a rozhodni sa sama, ale podla mna toto nie je ta najspravnejsia volba.

☹ asi som ta nepotesila.A este ti chcem napisat, ze nie si topiaci, ale buduca vyborna maminka 😉

shaarka
22. lis 2008

ahoj zrnik! 😀 😀 😀 pozeram, ze ci nick je len nahoda, ale ako vidim, tak nie je - poznam tvojho manzela a este lepsie poznam jeho brata 😀 blahozelam k dietaku a teraz aj k babatku
akurat pred tyzdnom som stretla asi po desiatich rokoch mana 😀
- sory - to len tak, mimo temy 😉

lenoc
22. lis 2008

Ahojky zlaticka moje, od dnes nam znova funguje net, mame ho poraveny. Jupiiiiiiiiii! 🙂 🙂 🙂

Ali, plati, takze huraaaaaaaaaaaaaaaaaaa na druhu tehuvlnu. Uz aby to bolo.
Pytas sa na vysetrenia, takze v podstate mam za sebou vsetky vysetrenia, o ktorych pise tanity, okrem imunologie a spg. partnera. V piatok som bola na uzv, na peventivke a robil mi gyndosko aj stery na chlamydie, zoonozy, .... O dva tyzdne, ked budu vysledky, sa uvidi, ci si budem moct dat do pasu "snz." No a potom uz len dufat, ze to "snz." mi tam dlho nezostane. 🙂
Doky bol zlaty. Povedal, ze ak by tam bol co len maly naznak cohokolvek, preliecime mna aj draheho. No a ked sa zadari, nakazal mi prist hned, ako mi bude meskat ms (nie az v 6tt) a ze budeme hematologicku "tlacit" do toho, aby mi predpisala anopyrin a neskor fraxik. Lebo to on predpisovat nemoze. Sice u mna to zacalo odtokom plod. vody, teda trombofilka zrejme pricinou nebola, ale co ak by bola pricinou v dalsom tehu?!

Mimochodom, tanity, vdaka za infosky. To som nevedela, ze tromboza sa da prekonat aj bez toho, ze by si si to bola vsimla. No myslim,ze ked si znova pichas a si hadam aj tehulka, nie je este neskoro. V nemocke mi pichali Fraxik, no ziadna opuchlina nebola, len modriny, tak ti neviem poradit.

Andys, jeeej, super infosky o tom FEmibione, dakujeme. Ty ho papas uz teraz?

Margaritka, tak teraz som z toho jelen. Doteraz som bola v tom, ze Anopyrin sa v 3. trimestri nesmie... 😕 A teraz citam dalej, co ti povedal ujo dr. na uzv. Hm. Tak to som velmi zvedava, ako sa to dalej poriesi a co na to povedia na hemoske. Veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi sa tesi, ze uzv dopadol dobre a gratulujem k Bambulke. No ale az mam slzy v ociach, ked som si predstavila babo na uzv. Ach jaj. Aj u mna bude hadam do tretice vsetko dobre.

Kell, ta neistota a strach je strasny..... Drz sa mojko, posielam ti moc moc energie do dlasich dni.

Anikoad, vitam ta tu medzi nami. Tiez sa cudujem, ze 16 rokov preslo a vam neporobili taketo vysetrenia... Ktore mutacie mas pozitivne? Mozno by okrem anopyrinu nebolo na skodu aj Acidum folicum (kyselina listova) aspon itbl (10 mg) denne. A ked sa mozem spytat, cez IVF sa nepodarilo, alebo si otehotnela a potom ...?

emicka, no tak uz to musi stopro vyjst, ked si zaregisetrovana na porod. Gratulujem tebe aj zrnik k srdiecku. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Zrnik, som rada, ze na hemoske je vsetko ok.A neboj, dotiahnes to ovela dalej, ako len do 9tt. Ale myslim, ze kazda z nas vie, ako si to myslela. Kazdy dalsi tyzden je ako zazrak pre nas vsetky.
to je super, ze mas takeho starostliveho manzela. Aj moj sa o mna stara uz teraz, ked sa este len chystame snazilkovat.

Kell, z homeopatik poznam len sirup od kaslu Stodal a tabletky proti nevolnosti pri cestovani Cocculine. oba lieky mi zabrali. Ale tu ide zrejme o trochu iny pripravok. ja neviem,.. psychika je urcite dolezita ako pri snazilkovani tak aj v tehotenstve ale nejde mi do hlavy, ako tento liek posobi.

Margaritka, jedine slovo, ktoremu z tej vety rozumiem, je oligohydramnion - je to tusim nedostatocne mnozstvo plod. vody. Ale ak som to dobre pochopila, toto hrozi len v pripade, ze by si brala denne vyssie davky ako 100mg, ze?

Papa, pekny sobotny vecer prajem.

zulok
22. lis 2008

ahoojte, prepacte, ze som dllho nenapisala, tolko som sa odhodlavala, az teraz nakoniec nestiham, reptoze ma MAtusiacik horucky, mysleli sme ze zuby, ale nevieme, .. no uvidime, ak to neprejde tak pohotovost... no, ale nebudem zatazovat.

Prisla som pogratulovat EMickee k srdiecku a Zrnikovi, teeeda supeeer tehulienky nase zlate , ze sa vam darii, len tak daleeeeej, musi sa to podarit..

KELL, tak arda by som ti pomohla, ale zial, neviem ako.. Hocico, co mi napadne, tak viem, zeby mna by to rozculilo.. prajem vela sil, ale ty mas sily za sto ludii. tak silna zenska si a tolko odhodlania, kolko v tebe je.. ani neviem, ci ti napisat, ze to preboli.. lebo sak vsetci vieme, ze to tak lahko teda nepreboli. a kym clovek nema babatko v naruci, tak to je vsetko tazke.... ☹ ja len dufam, ze cez to vsetko sa podari niekomu alebo niecomu vycarit ti usmev na tvaricke a budes akotak normalne zit.. je to tazke, ale verim,ze sa uz zadari..

Kell hometopatika urcite vela ludom pomohli, ale bojim sa toho v nasom pripade..., mozno takym tehulkam, co su vporiadku po vsetkych strankach a potratia z dovodu psychickeho...
ono na trombofiliu su anopyrin, bla, bla a injekcie.. ak je k tomu este ta potvora stitna zlaza, na to su tiez nejake lieky.. asi by trebalo to enjak skombinovat a nech sa lekari posnazia, lebo sak to utrpenie co nasas, je ozaj nad ludske sily..
preto sa bojim tych homeopatik, ze ked su sveobecne na potraty , aby to nezhustlo krv este... 😒 trebalo by sa spytat, aby sa nepos.. este viac

snazilky nase, Jezisko s anjelikmi urcite chytsaju nejaky uzasny termin pe vase babatko.. len keby sa uz tie // ukazali uz na Vianoce

a tehulkam a ich drobcekom veeelku pusu ako dvere autobusu, nech vam tie tyzdniky ryychlo ubiehaju

prepcte, ze pisem tak vseobecne, ale ozaj nestiham, aj toto som pisala s prestavkou..
papa a majte sa pekne, ved ja vas tu budem otravivat castejsie, ked uz bude MAtusiacik fit 😉

anikoad
23. lis 2008

Prepáč lenoc, že píšem až teraz. Dakujem za privítanie. Ja som nikdy v živote nebola tehotná. ani jedno z troch IVF mi nevyšlo, hoci som mala pekné folíky, aj sa oplodnili, prežili aj predlženú kupltiváciu, len sa neuhniezdili. Aj rozmýšlam, prečo sa muselo doteraz čakat s takými doldežitými vyšetreniami a možno, keby som nenastojila, že už idem ako samoplatca, tak nech porobia všetko, že ani doteraz nič neviem. Priznám sa, že neviem presne, ktoré mutacie su pozit., ale polepším sa , pojdem naspet ku gynekol. a vypýtam si fotokopiu vysledkov. Začala som brat ten Anopiryn a aj Baby plan, ten obsahuje kyselinu listovú. Objednala som si aj Femigard, zajtra by som ho už mala mat.Akurat mam MS, od toho anopirynu nejak silnejšiu. prikladám starý graf. Držkajte sa, sledujem vás a držím všetkým palčeky!
http://www.fertilityfriend.com/home/23674d

margarita
23. lis 2008

lenocka, super, ze uz si zase online 😉 myslim na teba, aby tie vysledky vsetky co este cakas, boli dobre, a mohli ste sa snazit priamo pod stromcekom 🙂 z toho Anopyrinu som jelen uz aj ja, ale akonahle zistim od hematologa, co teda so mnou dalej bude, urcite vam napisem.
Inak lenoc, kedze mam ten Anopyrin uz nejaky ten tyzden 😀 , on nie je viazany na lekarsky predpis, len na predpis je doplatok iba 2.50, inak stoji 16.50. Takze ten najslabsi 30mg si kludne kupis aj sama.

zulocka, nech sa vam Matusko coskoro opat "schladi" 🙂

anikoad, urcite si vypytaj tie vysledky, ved to je dolezite aj pre hematologa, nech Ti potom nasadia liecbu, aku treba 🙂

lenoc
23. lis 2008

Ahojky,
Zulocka, moje, dufam, ze malemu sa polepsilo a nemuseli ste na pohotovost. Posielam mu taky chladivy fukanec. Fuuuuuuuuuuu.

Aniko, tak to mi je luto o to viac, ked sa mimi neuhniezdilo ani raz. ☹ ☹ ☹ Len pekne papaj anopyrin aj babyplan. V babyplane sice je listovka, ale dost male mnozstvo pre nas, trombofilicky. Mozno by nebolo zle navstivit aj hematologa. Ja mam napr. sice len tu najslabsiu mutaciu, ale na hematologiu v tehotenstve musim chodit aj tak. A potom urcite pisni, ktore mutacie to presne mas.

Margaritka, zlato si to napisala s tym Anopyrinom. No, musim ti nieco prezradit - tiez ho mam doma schovany
( ten 30mg) a pripraveny pre pripad potreby 😉 🙂 - kupeny bez predpisu. Kupila som si ho, ked ma pustali z nemocnice. Totiz, v nemocke mi davali najprv injekcie, potom, ked som uz nemusela furt lezat, tak uz len anopyrin a ja som si este pre istotu kupila aj na domov no a nieco mi v nom zostalo. Tak ciha v lekarnicke na prilezitost. 😀 Doky to skorej myslel tak, ze injekcie mi on nemoze predpisovat.

pa.

alinuska
24. lis 2008

Emicka, teraz som si to precitala, gratulujem k srdiecku, mam z vas obrovsku radost 😅 😵 😵 !!!!!! Len tak dalej, pekne sa drzte!!!

Zrnik, pre vas taktiez plati vyssie uvedene 😉 😀 !!!!!

Margaritka, takze Bambulka, vystizne 😀 , hlavne, ze je ok, to je najdolezitejsie, s pipikom...ci bez 😀 !!!!!

Lenocka, uz si toho zabsolvovala dost, este ta nieco caka a uz budes coskoro oficialna snazilka, a ja verim, ze nie na dlho 😉 😅 ... ved vies, ideme spolu na tu dalsiu tehuvlnu 😀 !!!!!

Aniko, aj ja ta tu vitam, tiez sa cudujem takej dlhej dobe, ale zasa, napr. hematologicke priciny potracania sa skumaju odhadom iba poslednych cca 5 rokov? A vobec, doba odvtedy pokrocila, takze niektore vysetrenia su "moderne" iba par rokov atd. Z tohto dovodu to chapem a tiez preto, ze ja som v podstate tiez dlhodobo dlhodoba snazilka 😝 , aj ked nie az tolko, co ty, "iba" taka polovicna 😀 .

Kell, ja ta uuuplne chapem, je to presne ako pises, topiaci sa aj slamky chyta, a ak to ma pomoct psychicky, tiez by som to vyskusala. Ovsem upozornila by som homeopatku na sklon k zrazanlivosti krvi, ci to ma/nema nejaky vplyv?! Ja si myslim, ze u mna teda psychika zohrava dost podstatnu ulohu 😒 . Normalne akoby som bola zablokovana a ja by som tak velmi potrebovala ten blok odstranit...

Zulocka, aj ja dufam, ze Matusiacikovi je uz lepsie a teplotky mu pominuli, posielam virtualny hladkancek a pusinku na celicko...cmuk

Babule drzte sa vsetky 🙂

lola19
24. lis 2008

Ahojte babule, tak tehulky same dobre spravy, no len pekne nech tt pribudaju, moc na vas myslim. A margi, tak bambulka, jej sa tesinkas. A o tom anopirine, no som zvedava ako dopadnes, daj urcite nejake info 😉
A vitaj lenocka, tak zoberte aj mna do snazilkovania, chcem sa pridat a chcem a chcem....
No zulocka nejaka viroza vas obchadza, svinucha jedna, nech sa vam rychlo polepsi 😵
A stale meram BT, aj ked som to mala 100 chuti prestat, teplotka nakoniec stupla a uz 4 dni sa drzi na 36,87 🙂
Drzkajte sa aj ostatne babenky 😵

tanity
24. lis 2008

dievcata ahojky 🙂

technicka otazka na vas prosim....kedze mam po fraxiku niekedy na bruchu opuch (alergia), odporucila mi lekarka pichat sem tam aj do nohy...ehmm, kde do nohy sa mysli? do stehna predpokladam, vsak? 😝 ja ma take dost pevne telo (zatial xixi) a nemozem tam tu koznu riasu (ako krasne nazyvaju nase faldiky 🙂 ) nahmatat...ja neviem, proste mi to nejak nejde..len hore na stehne, ale nebude to tam prilis citlive? na bruchu mam "riasy" ukazkove 😀
ake mate skusenosti s pichanim do noh resp. ruk? (a pre mna prosim upresnite aj v ktorej casti nohy a ruky 😀 😀 😀 )...dakujem krasky a pekny dnik prajem xxx

emicka1
24. lis 2008

Ahoj holky 🙂
Tanity no mí píchá manžel injekce do břicha,okolo pupíku.Kolikrát to teda taky pěkně bolí 😠 No jinak,když Honza nemůže,nebo neni doma,tak si je píchnu sama ale jen do nohy 😅 Bo břicha jsem to zkoušela asi 2x už dřív a to ta noha mi přijde mnohem lepší. No a do nohy,jak správně píšeš tak nahoru do stehna. Jinak je normální,že po injekcích zůstávají modřinky a taky takové tvrdé bulky,ale ty by se měly samy vstřebat 😉

Lola tak BT je dobrá! Jen ať se taky pěkně drží 😀

Margari no s tím anopyrinem jsem na to taky zvědavá 😅 Jak nám to nechají dlouho.Se bojim,že ho budu mít až do porodu.Protože nevim,co se místo toho dá dát jiné.

Ali zdravím tě 🙂

Ahoj Kell tak jak je beruško?

zuločko a co ty naše mamino 🙂 Ještě má matuško ty hnusné teploty? 😠 Doufám,že už je úplně v pořádku 😉

Jinak všechny moooc zdravím 😀

anikoad
24. lis 2008

Ahojte dievčatá, dakujem za privítanie. Chcem sa vás spýtat, tie, čo užívate anopyrín, netočí sa vám z toho hlava? mam taky hlupi pocit a aj MS mam ovela silnejší.
Lenoc, ked budem vediet presne vysledky , napíšem.
Alinuska, velmi si ma potešila s tými 5 rokmi, aspon nemusím mat až tak za zlé , že mi to vyšetrenie skor nespravili. Nebolo mi to totižto jedno, lebo som sa pred 5 rokmi rozvádzala a keby bolo mimi, možno....
Mám sice zlatého noveho partnera, len je človeku luto tých rokov , zato sme aj vela pekného spolu prežili, ale už je to jedno. Aspon mam klud na duši, dakujem.
Držkajte sa, cmuk,pa