Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

capenka
15. led 2009

ahoj holky přidávám se k vám do diskuze zjistili mi mutaci MTHFR C677T pozitivní hetrezigot co to je ,jinak žádnou mutaci doufám nemám na ostatní napsali negativní ,nechala jsem se vyšetřit nebot už mám za sebou 3
potraty ,jinak nic jsem nedostala mám si koupit v lékárně listovku ,už jsem docela z toho zoufala 2 roky lítám po doktorech už mě posílají do Car FN aby se přišlo proč potrácím ,tak už konečně v pondělí jdu na odběry a až v březnu řeknou co se bude dít.

bendy25
15. led 2009

ZULOK: Juuuj, dakujem za mile a hlavne povzbudive slova...strasne si ma potesila...az mam chut ihned byt tehu 😉

LENKA 66: Dr.Oberlova? Tiez z KE? Mozem skusit. Akurat idem 09.02. do KE na reumatologicku kontrolu, tak si nieco pozistujem aj o gynekologoch, ktorych si mi poradila. Tak este raz DAKUJEM!
A o tie polovicne naplnene injekcie sa radsej opytaj hematologa...vies pre istotu. A inac este o tom krvacani som ti chcela napisat, ze ja som si sice pichala Fraxiparin, ale to som mala tu trombozu, tak som tiez pri fukani krvacala z nosa a tiez z dasien, ale to vraj nebol ziaden problem. Takze si myslim, ze ani u teba to nebude zle, neboj... 😉

lenka_66
15. led 2009

bendy , nie ja som myslela na tu neprijemnu lekarku co nevies jej meno

capenka , vitaj a hlavu hore.ja som mala 3 potraty a uz 3 tehotenstvo islo pod CAR .nevedli preco -vsetko bolo OK ,tak ma poslali na hematologiu .tam zistili trombofiliu.hematologicka mi kazala jest len listovku a vitaminy baby calibrum pre planovane tehu.az ked som otehotnela tak mi nasadila injekcie.no a pozri ako mi pribudaju tyzdne .je ich zatial malo ale ja verim ze sa dockam aj 40tt s zdravym anjielikom.

lenusska
15. led 2009

Zrnik tak to som velmi rada.skontrolujem si ako Ti pribudnu tt......Ja sa taaak tesim s Tebou...No ja uvidim ako MS ten tosiac snad nepride..mala by 20.1. a 27.1. idem na kontrolu ze co dalej......verim,ze pojdem s // 🙂

zulok
15. led 2009

capenka, joj, des, tolko smutku za sebou.... je mi to svetk velmi luto, ale super, ze sa konecne zistilo v com to bolo , teda ak ti nasli trombofilku.... tak zrejme to bude z toho... a teeeraz to vyjde.... tu mas celu plejadu tehuliek s rozmanitymi tyzdnami... takze jar patri vam...

LEnnusska, siiilno drziim palce na tie II... budu ako vysiteeee 😀

Lenkaaa 66 gratulujem uspesnej kontrole a k jezkovi .. chichi,, to je teda sranda nazov 🙂

MArgaritka, fuujha k zubarovi.. teda si ale odvaaazna , lobuk dole.. a verim, ze tie dve hodiny nejest musel byt des... ja som si vzdy aj na dober krvi musela zobrat desaitu, aby som sa mohla cestou domov aspon v aute napchavat 😅

KRVACAJUCE dasnaa.. no to som mala aj ja...

Zrnik, pocuj ty mas pri to metriku nejake to turboduchadlo.. nejak ryychlo ubiehajuuu.. supeeeer
a mlady pan nie je prekazkou ..ked spi... ale ked on spi polhodku a potom je hore a zaspi tak okolo jedenastej a my padame s nim.. takze vacsinou striehneme ked zaspi a mame rychlovku, kym sa zobudii... jeejda, dufam, ze som nikoho nepoburila... 😔 n napr. tera je hore, nespal ani 20 minut.. jeejda

zulok
15. led 2009

a spiii.. chchiichiii

LEnockaaa, akooo????

KAppuska, povinne hlasenieeee 😀 😀 😀 😀

EMicka, co vystraja ROzarka???

a LOlka, Mounty.... jeejda, aby som si zoznam prichystala...kockyy, kde steee ostatneee???

tanity
15. led 2009

ninka, vazne krasna uroda vajicok, tak do toho 😀 😀 😀

zrnik, tesim sa tesim 😀 mozem sa spytat, a to sa da odmietnut na SK triple testy? lebo ked sme boli v uk, tak nam dali tu moznost, aj vysvetlili, preco...ale tu na SK mi lekar vravel,ze v 15tt pojdem na ne a ze su povinne? 😨

lenocka 😀 😀 😀 bude dobre 😵

capenka, je mi to luto 😔 ja podobne, 3 straty (22,11 a 5tt) ta ista mutacia a este aj prekonana tromboza (vraj riadne stara)...takze prekoncepcne aj pocas tehu fragmin a ine vitaminky 😵 ja verim, ze uz bude aj v tvojom pripade dobre, ze na to prisli a uz si ta postrazia a nedovolia ti prezit dalsiu stratu...myslim na teba xxx

bendy, si sa pytala, co sa stalo...no, nase prve tehu, radost neskutocna, zili sme vtedy v londyne a strasne sa tesili na babatko..vsetucko bolo ok, uplne ukazkove, vsetky moje testy aj screening synceka v poriadku...proste radost..a potom jedneho dna prestal kopkat..hrozny den, hrozna chvilka...vtedy totiz zacal velmi silno kopkat a ja som sa tesila, ako krasne sa rozkopkal..ale potom prestal...a uz nikdy nekopkal 😢 vtedy nam odisiel....kazdy ma utesoval, ze asi sa otocil, ze je to ok a ja som im uverila, aj ked som citila v hlbke duse, ze nie je v poriadku...velmi som sa bala...o 2tt som sla na sono a dodnes si pamatam ten hrozivy strach, ktory som citila..ze co povedia...a aj povedali 😢 bolo to hrozne..ja som adamka porodila..dlhych 12hodin som sa trapila, nebola som na porod pripravena..hmm..bol krasny..anjelik malinky..ako tam spinkal..potom nam povedali, ze sa to stava...ze nabuduce to vyjde...no nevyslo..ani po pol roku cakania a dalsom pokuse...az vtedy sa potvrdilo, ze som prekonala trombozu, ze mam sklon k trombofilii a mutaciu MTHFR a este ze mam znizenu funkciu stitnej zlazy ☹ poliecila som sa a ked nam povedali, ze mozem otehu, tak nam to aj hned vyslo..a teraz verim, ze s injekciami a liekmi sa nam to podari dotiahnut do uspesneho konca...mam dobry pocit 😉 jednoducho to nam vsetkym uz vyjde a basta 😵 😵 😵

inak, niekto tu nacrtol problem s injekciami..ano, aj mna to prekvapilo, ze sa mi zda, ze v niektorych je toho viacej, v inych zasa menej ...divne....a minule som mala uplne najhorsi vpich zatial, lebo sa mi zasekol ten piestik a ja som si pichala statocne vsade mozne a skusala, ale nic...jednoducho zaseknuty...tak som ju musela vyhodit a vziat novu...a pichnut si po 6x 🤐 auuu, este teraz skucim 😉

pozdravujem vsetucke trombofilky a pekny vecer prajem 😵 papa xxx

lenusska
15. led 2009

zulok - dakujem rada sa pridam k Vam,len kosi to ne a ne prist

zulok
15. led 2009

Tanitka, ☹ nieco hrozneee.. ☹ neskutocna bolest prist o babatko tak neskoro... si velmi statocna, ze si to zvladla a cakas pod srdieckom male srdiecko... posielam hladkancek

lenusska
16. led 2009

Krasne ranko 🙂

Mam otazku....Mala niektora s Vas problem s nedostatkom progesterónu?
Neviem ale zacinam mat pocit,ze asi bude problem v tomto.dovod je ten,ze dost spinim kým sa mi rozbehne MS a po ovu mam kratku tusim,ze sa to vola lutarna faza iba 10 dni do dalsej MS. 😒

tanity - j mi luto co si si prezila 😵 nch Ti krasne tie tt pribudaju...drzkaj sa 😵

margarita
16. led 2009

lenusska, myslim, ze poznam baby, co otehotneli aj s kratkou lutealnou fazou 😉 tych 10dni je minimum, optimum tak 12-14. ja som tiez nepresiahla 10-12, a skusala som 3mesiace uzivat Sarapis (volne predajny pripravok) a mne osobne predlzil tu fazu na tych 12-13 😀 ale radila by som Ti radsej zajst k lekarovi, ci ti nespravi hormonalny profil, lebo ten by to odhalil presne, a mohol by Ti nasadit na to Duphaston alebo Utrogestan.

lenusska
16. led 2009

margarita - idem na kontrolu 27.1..inak mi mozme take tabletky ked su to hormony?...koli trombofilii ked ani antikoncepciu nemozme.?..ci v tom mam zmatok a nieje to takto?

margarita
16. led 2009

lenuss,toto presne neviem, ale zda sa mi, ze niekto tu bral Duphaston na udrzanie tehu, lebo to by mal byt iba progesteron, ale o HAK neviem ani "ň" 😀 takze sa najlepsie spytat svojho doktora, ked uz tam budes 😉
mne ked robil hormonalny profil, tak som mala vsetko viac-menej ok, nic velmi zvysene ani znizene. akurat z toho vycital, ze nemam pravidelne ovulaciu na 14.den, resp. presne v strede cyklu 😀 co je ale bezne, a maloktora to ma na datum presne, ze?
ale kedy mam ovu som vedela sama podla merani BT a inych priznakov, cize ak ficis na tom, tak Ti moze byt aj kratsia lutealna faza ukadnuta...ale pre istotu sa HP dozaduj, ved ide len o odber krvi, nie je to nejake super "drahe a narocne" vysetrenie. 😉

lenusska
16. led 2009

Dakujem margarita urcite sa budem 🙂
inak kraasnych 35tt 😵

margarita
16. led 2009

veru tak, aj mne sa to paci 😵

lenusska
16. led 2009

Ako sa inak maate??Mala kopka?

margarita
16. led 2009

osto-dvesto 😉 aj ked sa jej vyrazne zmensuje zivotny priestor, cize skor ako kopance to citim ako vyrazne "vydutiny" na bruchu, je to super. posledne dni ma aj casto stikutku, co je tiez zabavne 😉
na najblizsiu kontrolu idem "az" v utorok 😀 a potom pre istotu opat vo stvrtok, tak sa ozvem, co nove, injekcie a tak. zatial si to este uzivam a pomaly uvazujem nad balenim si tasky do nemocnice, ale straaaaasne sa mi nechce to este robit...snad sa dokopem, lebo lepsie skor ako potom stresovat medzi kontrakciami, vsak? 😵

maova
16. led 2009

Ahoj holky, tak přemýšlím a můžu se zeptat, od jakého tt jste si začaly píchat heparin nebo něco podobného? Nebo od kdy jsme braly nějaké léky? Moc všem děkuju, já už jsem ze všeho taková vyplašená, že bych ráda měla víc informací, abych věděla, co příště chtít a na co se doktora ptát. V pondělí si jdu na hematologii pro výsledky mutací MTHFR, tak uvidím co mi tam řeknou.

skybaby
16. led 2009

ahojte kocky mala by som jednu otazku, ak mozem? 😉 mate dost dlhu temu, tak sa mi nechce docitavat. my sme prisli o nase babulky v 24tt, boli to jednovajecne dvojicky. doky sa tvari, ze testy na trombofiliu su zbytocne, ze to hematologovia nechcu robit len po jednom potrate. je medzivami niektora, ktora prisla o babatko v 2. trimestri a potvrdila sa jej trombofilia. neviem totiz ci mam dokyho do tych trstov nutit, alebo sa na neho spolahnut a vykaslat sa na to. dakujem za akekolvek info

margarita
16. led 2009

maova, ja az od 8tt, lebo som dostala vysledky, ze mam MTHFR az v case, ked som uz tehu bola...ale ja som ta exotka, co si nepichala, len uzivala Anopyrin 😉 no od buduceho tyzdna mam prejst na Fraxiparine.
Minule som sa pytala hematologa, ze az raz pride cas na dalsi pokus 😉 ci mam prist uz 2-3 mesiace pred po lieky, alebo staci, az otehotniem. Povedal, ze podla neho staci, lebo ak by sa babo dobre neuhniezdilo a nezacalo spravne vyvijat, aj tak by to nevyslo, ze prvy trimester je kriticky vzdy, aj pre zdrave tehule, nielen trombofilky.
Ale pocula som aj nazory, ze este pred otehotnenim...tak som z toho jelen 😉
Len ma utesuje, ze som sama zivym prikladom toho, ze ked Boh da, ani 8tt nie je neskoro s liekmi zacat.
Drzim palce na tie vysledky 🙂

margarita
16. led 2009

skybaby, ja som sice potratila oba razy este velmi skoro (6tt), ale aj mne najprv tvrdili, ze hematologicke vysetrenie mi mozu spravit, az ked potratim do tretice 😠 to by som ale dnes nebola tehotna...kedze sa trombofilia potvrdila. Niektori gynekologovia o tom podla mna nevedia zhola nic, takze moja rada, radsej si to skus nejako zariadit, najst znameho alebo co...

maova
16. led 2009

skybay, nechci tě strašit, ale zkus doktora přemluvit. Já jsem přišla o miminko ve 23tt a podruhé ve 20tt a také až potom udělali více testů a zjistila se tromb. mutace. Není jisté, že je to způsobené tím, to poznám až příště, ale nic jiného se nezjistilo. Bohužel je to tak, při prvním potratu to moc řešit nechtějí, protože se to prostě stává ☹

margaritko, děkuju moc. Mě se naštěstí ťuky ťuk, na začátku taky nikdy nic nestalo a teď doktor řekl, že mám přijít kolem toho 7tt, ale když slyším, že někdo potratí třeba ještě dřív, kvuli mutaci, tak mám trochu strach, aby to nebylo pozdě. Ale je pravda, že to riziko je tam asi vždycky a že počkat na srdíčko bude nejspíš lepší. Děkuju moc 🙂

lenusska
16. led 2009

margarita - jej je to super ako sa mas super 😵 tak by som to chcela zazit uz..
Len si pobal aby ste na nic nezabudli...
pohladkaj bambulku aj za nas 😉

lenusska
16. led 2009

skybaby - nemate nieco v rodine nejake prekonane choroby spojene s krvou?,,Je to dedicne tak ak ano tak mu to povedz aby Ta tam radsej poslal.

skybaby
16. led 2009

margarita a maova velmi pekne vam dakujem 😉 idem dnes k lekarovi, tak budem na tom trvat, urcite je totiz hrozne, ked zena potrati v prvom trimestri ale v tom druhom, ked uz citite babo aj sa hybat je to este horsie a nechcem aby sa to stalo druhy krat ☹
margarita tebe zelam pohodove dokoncenie tehu a rychly porod a maova tebe vela vela stastia v dalsom tehu, urcite to uz vyjde 😉

lenka_66
16. led 2009

lenusss tak ja som brala ten duphaston pred tehu a hematolog. povedala okamzite vysadit lebo mozem dostat (ani neviem co zabudla som).viem ze v ziadnom pripade a povedala ak budem tehu tak ano , ale pred nie lebo to ohrozuje zivot.Inac s tym spinenim to asi nebude ja som mala to iste 1 spinenie ,2 dni slaba mrcha na 3den nic to som mohla kludne aj sexik a nic neuslo.no a 4,5den zas len spinenie.vedela som kedy je ovulka no a kazde snazilkovanie vyslo na 1.pokus.tiez som myslela z tie potraty maju s tym suvis ale doky povedal ze ak to mam stale tak tak je to normalne.teraz si vsak skor myslim ze to spinenie je pre trombofiliu.husta krv sa ti tazsie spusti ako normalna (ludovo povedane).

maova ja mam injekcie od 3tt aj ked nechceli velmi ale dali mi.

skybaby , ak chces to vysetrenie dak povedz obvodnej (nie na gynde) ze mate v rodine niekoho (dedko ,babka) kto mal trombozu ci ti neda papierik na hematologiu.
ja som az teraz bola po velmi dlhom case u svojej tak som jej povedala co mam a ona zhrozena ze skade.ja ze nikto v rodine aspon nevieme a v tom som si spomenula ze moj dedko ked som mala 8 mal trombozu ,ona na to povedala, ci nas to nenapadlo skor ak to je v rodine?

margarita , nadherne cisielka mas pri mene 😉

zulok ty sa pytas ci si niekoho nepohorsila ?(mna nie). a co ja s tym odkazom lenusske ? ked mne sa tak nechcelo prepinat do posty.

lenusska
16. led 2009

lenka_66 - trombozu??...kam chodis k dr a hematologicke?

maova
16. led 2009

skybaby, moc děkuju 🙂 A tobě držím palce, aby tě doktor poslal na hematologii. Pak se ozvi 🙂

lenka_66, moc děkuju. Ve 3tt to je hodně brzy, uvidím, co mi pak doktor řekne. Já ale neumím přemlouvat, vždycky ty doktory poslechnu, tak to asi stejně nechám na něm 😉 Ale třeba mu aspoň řeknu vaše zkušenosti 🙂

lenusska
16. led 2009

Lenka_66 jaký odkaz pre mna? a jake pohorsenie?..som mimo 😒

nunik
16. led 2009

Ahojte holky,vidím že tady krásně všem přibývají tt a jsou tady nové těhulky 🙂 .Chtěla jsem se zeptat,mě se už asi tak 4den když si píchnu injekci dělají takové bouličky a svědí.A poslední dobou když si píchám injekci,tak mě to celkem bolí,ale ještě před týdnem mě to vůbec nebolelo.Nemáte s tím některá zkušenost,děkuji.