Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

123kika
18. črc 2011

@kopretina82 drzim palceky /a to vsetky aj na nohach...baby bojujte,nevzdavajte sa,ano su aj take,ktore bohuzial potriatia a stratia babatko,ale je aj velke percento zien,ktore maju krasne zdrave babatko a ked to neskusite,,,nebudete mat,,,,tak drzim palceky 😲

katrenka111
18. črc 2011

@kaciatko81 ja mam F II protrombin heterozygot..... a ty???

katrenka111
18. črc 2011

@123kika Bodaj by si mala pravdu a všetky sme to dotiahli až do uspesneho konca......aj ja všetkým nám držím palceky....
Inak baby, pichajú Vás Vaši mužíci????

katusap
18. črc 2011

Babulky, mam na vas otazocku. Som po jednom potrate , cakam na vysledky genetiky, zakladnu hematologiu mam v poriadku, ale na hematolog. kliniku ma objednali az na oktober. Moja hematologicka ma vsak upozornila, ze v pripade, ak otehotniem skor ako v oktobri po vysetreni, si budem musiet pichat nizkomolekularny fraxiparin - preventivne, kym nebudu vysledky. ak mi vsak ziadnu trombofiliu nezistia, nemoze ten fraxiparin mat aj nejake negativne ucinky na mimco? Asi nie, ale radsej sa pytam vas skusenejsich. Mali ste to niektora tak? Ze ste to museli pichat preventivne?

123kika
18. črc 2011

Ahojte baby,ja viem mate to velmi tazke a tu bolest si neviem ani predstavit..chvala bohu som to neriesila. Ja viem,ze nepatrim do tejto temy,ale zazila som podobne,podstata spociva v tom, ze na baby sme cakali 7rokov..dockali sme sa,tak vam vsetkym drzim palceky uz teraz ste pre mna Maminky s velkym M a velkou obetou,co to nemaju len tak -hopi-supi a je! A takym maminkam,ktore otehotneju na prvy krat,len ticho zavidim.a zo srdca prajem.... 🙂 .ked som si precitala vase problemy...musela som vas povzbudit 🙂

fiallinka
18. črc 2011

@katusap "preventivně" jsem píchala jen při ivf, ale není to moc časté - je divné, že ti to řekli po jednom potratu, ale jinak vůbec neboj, na dítě to neg. účinky nemá, všechny máme zdravé děti 🙂

katusap
19. črc 2011

@fiallinka dakujem za odpoved ...ja som si totiz vyziadala vysetrenia aj po tom jednom potrate....ak to nebola nahoda nechcem, aby sa to zase zopakovalo

meiki
19. črc 2011

@hhranolka s tim nevolnem a holcickou, ja jsem ted zvracela a zvracela,zadne jidlo jsem neudrzela v sobe a cekame chlapecka na 99% 😀

meiki
19. črc 2011

@mima9 taky moc drzim palecky, aby uz to dopadlo vse na jednicku

fiallinka
19. črc 2011

@katusap jj, tak ale fakt vůbec neboj, je nás s tím fraxiparinem mraky - a sice máme tr. mutace, ale krev jsme skoro všichni měli na začátku těhu v normále, takže stejně jako u těch, co trombofilii nemají, prostě je to prevence...

katusap
19. črc 2011

@fiallinka juj, tak to si ma veeelmi potesila....prajem krasny dnik

lume
19. črc 2011

@katrenka111 No tak to Ti drzim palce, ja uz pomaly vysadzam duphaston a male je zatial OK. Konecne som minuly tyzden dotala aj tehotensku knizku.

maculda
19. črc 2011

@hhranolka Mě je taky zle, pořád bych jen spala a spala a spala. A nic mi nechutná 😖 Mě zase říkal doktor, že když je ženské špatně, znamená to, že těhu probíhá dobře. V prvním těhu jsem zvracela do 4. měsíce a byl to kluk...
@mirka200 Já teď beru půlku stovky Anopoyrinu - dokud nedojdu na hematologii - tam jsem objednaná zítra.

lume
19. črc 2011

Dievcata, viem, ze to uplne nepatri do tejto temy, ale tema anemie nie je velmi rozbehnuta. Netrpi niektora z Vas aj anemiou? T.j. nizky hemoglobin. Ak ano, beriete nejake specialne zelezo?

mirka200
19. črc 2011

@maculda a v ktorom si tt?ja beriem celú každý den a asi do konca tehu.

hhranolka
19. črc 2011

by me zajimalo, proc nekdo bere anopyrin a nekdo si picha injekce,.. ja si taky nechci nic pichat!

kaciatko81
19. črc 2011

ahojte,
@katrenka111 tiez mam protrombin heterozygot a este mthfr 1298A, tiez heterozygot
@fiallinka prosim ta, ty si mi raz posielala info o protrombine, mohla by si mi to este raz poslat, ak to este mas?
tak ja som dneska bola u novej hematologicky a som dost v soku ☹ povedala mi, ze vobec nechape na co mi predpisovali fraxiparine, ze tie mutacie, co mam su uplne nepodstatne. odmietla mi ho napisat, ze jedine na revers a napise mi, ze ho mam na vlastnu ziadost (nastastie mam este doma). mna na hematologiu poslali po mimomaternicovom, po operacii som mala podozrenie na trombozu a ona dneska, ze to mi to vysetrenie vobec nemali urobit, ze to sa robi az po troch potratoch (prvy krat som otehotnela po iui, teraz po ivf). ked som jej povedala, ze predchadzajuca dr mi ho napisala, ze aj vo vysledkoch z labaku je, ze pri protrombine je zvysene riziko potratu, a ze mi vravela, ze po 20tt je tam ohrozena placenta, tak mi povedala, ze si nemam mysliet, ze fraxiparine je vseliek. a ze podla nejakych nariadeni, ktorymi sa riadi aj europa aj usa sa pri protrombine a mthfr vobec nema nasadzovat liecba a uz vobec nie, ked su v heterozygotnej forme. dalej, ze obe tieto mutacie su bezne, co som vedela o mthfr, ale protrombin je vraj dost zriedkavy, proste uplne ine info ako som dostavala doteraz. tak mi nieco na to povedzte 😔

katrenka111
19. črc 2011

@kaciatko81 Cožeee?? No tak teraz som v soku aj ja...... to co je za doktorku, ja som bola u 2 a obe nasadili hned injekčnu liečbu a taktiež gynekológ hned konal......takže to je blbosť....je protrombínova mutacia zriedkava ale podla mna injekcie su potrebne a to som bola dokonca u 2 hematolog, primariek.....
Ja mam tusím tiež aj s niečím kombinovanu.....
No nemame to veru lahke....zda sa mi že ta protrombinka je trochu neprebádana asi....

katrenka111
19. črc 2011

@lume No super gratulujem ku knižke 😉 a hemoglobin mam aj ja nízky, berem acidum folicum 20mg denne a plus este specialne vitamíny Vitacor.....takže tu listovku by si mala určite brat aj ty....

kaciatko81
19. črc 2011

@katrenka111 ja stale nechapem ☹ videlo ma niekolko gynekologov v car a ani jeden sa nepozastavoval nad fraxikom pri tych mutaciach, ta hematologicka prva to hned brala automaticky a tato dnes takyto vystup. som jej tam revala ako mala 😔 ja si teraz hladam info a nasla som, ze sa to vyskytuje tak u 2-3perc populacie, takze jej tvrdenie, ze je to bezne a ma to kazdy treti clovek je asi hlupost, ale ako jej to ja mam dokazovat? ja nie som lekar ☹ inak toto je profesorka, aj ked hovorim si, ze to je akademicky titul... no este ma napadlo, ze moze byt ako hematologicka dobra, ale akosi uz ta kombinacia hematologie s gynekologiou jej uchadza...
@lume, som zabudla, ja som mala naposledy hranicny hemoglobin. s gyn som sa dohodla, ze skusim este prirodne doplnit zelezo a ked nie pojdem na lieky, ale mala to preskumat hematologicka, ale pri tejto novej, neviem 😔

katrenka111
19. črc 2011

@kaciatko81 A kam chodis k tej divnej hematologicke??? Určite by som na tvojom mieste zmenila hematológa....

kaciatko81
19. črc 2011

@katrenka111 v ba, v petrzalke som bola... uvidim, co mi na to povie gynekologicka vo stvrtok a asi budem hladat niekoho ineho, ak sa nedohodneme. len neviem, ci mozem spravit take, ze som teraz bola u nej a dalsi krat pojdem inde.

katrenka111
19. črc 2011

@kaciatko81 Možeš co by ne, mas právo na výber lekára aj ja som to tak urobila.....odporucam pani doktorku Čechovú, skvela žena, výborná doktorka, profesionálka.....

kaciatko81
19. črc 2011

@katrenka111 cize nie je to tak, ze mozem menit, povedzme az po pol roku? dakujem za radu. ja chcem teraz hlavne pockat, co na to povie moja dr. som hladala nieco k tomu protrombinu a vacsinou sa injekcie davaju, nie mozno od zaciatku, ale davaju, aj kvoli riziku trombozy... podla mna je hlupost mi ich teraz vysadzovat 😠

katrenka111
19. črc 2011

@kaciatko81 myslím si že nie.... ja by som k nej už ani neisla a isla hned k druhej....

kaciatko81
19. črc 2011

@katrenka111 ja by som spravila to iste, ale brali mi krv dneska, tak si aspon tie vysledky vyzdvihnem a ked tak na dalsiu kontrolu pojdem inam. ta dr co si spominala, to je u milosrdnych tam ako je aj diabetologia?

katrenka111
19. črc 2011

@kaciatko81no ved uvidis, tak pockaj aspon teda na vysledky ale ak by si isla k novemu tak on by si aj tak urobil svoje....
No jo tam oproti diabetologie...poznas???

kaciatko81
19. črc 2011

@katrenka111 jasne, len vies ako, je leto, dovolenky, hematologie maju standardne vela, takze asi tazko ma niekto vezme v priebehu par dni a je dobre vidiet ako ta krv vyzera... takze pockam a uvidim... viem, kde to tam je, tak preto 🙂

katrenka111
19. črc 2011

@kaciatko81 No moja mala minulý týžden dovolenku a teraz maju celkom fajn termíny.... skus jej zavolat a povedat aký mas problém a ona ta určite objedna, ver mi je zlatá.... 😉

kaciatko81
19. črc 2011

@katrenka111 pockam aspon do tej poradne, som zvedava, co povie moja dr 😉 injekcii mam asi 30, takze som v pohode