Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

andys004
10. únor 2009

Mounty tak ti držím pěstičky hlavně at to máte rychle za sebou přeji hodně sil a hlavně at jste v pořádku 😵 .

Lenoc teda 10tt toto letí paráda.Já budu jezdit do Plzně mám to celkem dost daleko,ale co nadělám jsem ráda že se mě paní profesorka ujala bez toho bych nemohla mít injekce.Pangamin jsou vitaminy skupiny B.Holky že se po Béču dobře přibírá na váze tuším že jsem to někde četla.Jestli jo tak ze mě bude pěkná koule už ted mám dost nadváhu fuj.Já se doma rozhodně nenudím dost často,ale ted přemlouvám synáčka at si jde odpočinout že musí být straaaaaašně unaveném 🙄 ,ale on ne a ne a já pořád padám únavou a v noci nemůžu spát a převaluji se no hrůza.Za chvilku vám ta nuda holky skončí a to pak bude šrumec,ale dozajista každá z nás se na to už těší 😵 .

Veselinka tady máš stránku paní profesorky určitě tam najdeš co budeš potřebovat 😀 http://www.fnplzen.cz/ulcovagallova/ Nevím z jakého kouta republiky jsi snad to budeš mít blíž jak já.Moc bych ti přála aby ti to dobře dopadlo 😉 .

Mějte se všichni krásně a opatrujte se pa pa pa 😉 🙂 .

veselinka
10. únor 2009

Andy - děkuju moc za odkaz na stránky, paní profesorka je opravdu asi hodně hodná, už jen z toho jejího profilu osobnosti se to dá vycítit. Moc Vám držím pěstičky!

lenka_66
10. únor 2009

lenoc len sa pekne doma nud a ked nie tak vela spinkaj.treba vam to obom 😉 .
ja som brala utrogestan 2x1 do konca 1.trimestra ( 13.tyzden)

zrnik1
10. únor 2009

lenocka tak ty si ma poriadne odhalila 😅 .ale ten 19tt je len do stvrtka.V piatok je to uz 20tt.Ale nepredbiehajme, lebo mam nervy.Babulo sa stale nehybe a ja mam kontrolu az 19.2.Viac ako tyzden. Strasne to leti, ale ked sa tak velmi pozorujem, tak to ide velmi pamaly 😢 . Vsetkym babam sa uz babuliatka ozyvaju,ale to moje lenivucke ma poriadne hneva... Ale asi viem po kom je lenive 😀 , teraz sa mi to msti.

zrnik1
10. únor 2009

Baby ked sa mi do piatka nepohne baby, tak to uz asi neprezijem.Asi budem sediet od rana u dokyho a dozadovat sa toho, co mi patri. Ultrazvuku 😉 .
Niekedy si myslim, ze sa mi zmensuje brucho.Vobec sa nenapchavam, nemam uz chut na sladke...
Zajtra idem za nim. Som sa teraz rozhodla.
Vsetkym vam drzim palce a nestresujte sa 😅

bendy25
10. únor 2009

Lenoc: Ahoj...Ani neviem z coho boli tie placentarne infarkty...Iba viem tolko, ze babo nedostavalo tolko vyzivy, aby mohlo v placente zit a vyvijat sa...Ale podla mojho nazoru, tak isto si myslim, ze tam mohli byt nejake krvne zrazeniny, ktore toto vsetko sposobili a zablokovali prisun zivin...no ktovie ☹
Ale dnes som bola u mojej gynekologicky na preventivku a poradit sa o dalsie tehu. Myslela som si, ze ma bude odhovarat kvoli tej preeklampsii a aj kvoli tej tromboze od dalsieho tehu, no ta ma prekvapila a vsetko mi dopodrobna povysvetlovala a vravela, ze ked vysadim ten Warfarin "co uz o chvilku vysadim" a vysledky z krvi budu dobre, tak vravela, ze mozeme znova skusat 🙂 Dala mi taku nadej a tolko sil do dalsieho tehu, ze som od nej vysla s usmevom na tvari a ludia okolo si mysleli, ze mi asi strasi... 😀 😀 😀
Vravela vsak, ze pichat si injekcie nebudem...vraj budem brat iba anopyrin a este nejake dalsie lieky...ale ze zatial injekcie asi ani nebudu potrebne, nooo teda podla vysledkov z krvi...
Takze takto paradne a stastne som dnes u mojej gynekologicky dopadla...Az mi je pri srdiecku teplejsie a veselsie...

bendy25
10. únor 2009

Margarita: A tebe moja drzim prsteky...uz cochvilka budes drzat svoje babatko v naruci...jeeej to bude teda krasne 🙂

aanetta
10. únor 2009

Ahojte baby.robili mi testy na zrazanlivost krvi a vyslo to pozitivne.tak som sa chcela opytat ci s tym mate niektora skusenost a ake lieky vam nasadili.dakujem 🙂

maova
10. únor 2009

mounty, držím palečky, ať je všechno v pořádku a už se těším na fotky 😵

lenoc, já jse minule brala Utrogestan až do konce do 20tt a podle toho co říkal doktor, tak bych ho brala do konce druhého trimestru. Ale jinak co vím, tak ho mají všichni jenom první trimestr, teď teprve uvidím.

zrnik, jestli jsem to dobře pochopila, tak zítra půjdeš k doktorovi? Tak ať je všechno v pořádku 🙂

lenka_66
10. únor 2009

lenoc vaginalne len ten 1.trimester oralne moze aj dlhsie

zrnik ,drzim palce ak daco povedz ze ta boli v podbrusku abo ako pri mrche.viem ze sa klamat nema ale tak ta musi pozriet.

maova
10. únor 2009

lenka, mluvíš o tom utrogestanu, že 1. trimest vaginálně a potom už se vaginálně nesmí? Proč? Já ho měla vaginálně pořád.

kapp
11. únor 2009

Ahojte bambuľky, zdravím všetky naše trombofilky - nové aj "staré". Nebola som tu dlhšie (ale poctivo som vás čítala takmer každý deň), boli sme všetci maródi - začala to zase Naňula, pokračoval tatino a skončilo to pri mamine - už sme takmer všetci v porádečku - len "dosoplujeme" 😉 ... a dokašlujeme 😀 ...

Chcem sa s vami podeliť s básničkou, ktorú som našla na MK v téme, ktorá hovorila o modlitbách za šťastné tehulkovanie. Bola tam táto, ktorá sa prihovára k tým, ktorí uvažujú o interupcii. Kedysi strašne dávno som ju počula aj s hudobným podmazom a už vtedy som plakala ako malé dieťa. Zato teraz som doslova rumázgala. Nechcem zbytočne rozcitlivieť naše tehuliatka, ale myslím, že stojí za to, prečítať si ju. Tak sa na mňa nehnevajte a čítajte ... 😉

"Mamička, ty ma nechceš?
Necháš ma zomrieť, než sa narodím?
Veď ani nevieš, či som dcéra a či syn.
A či som z lásky nevzišiel? Spomínaš,
Ako si vyznávala lásku komusi?
Tma chodila jak nočná hliadka popri vás.
Milencov nikto vidieť nemusí.

Mamička, ty ma nechceš?
Bojíš sa, že vezmem si viac lyžičiek?
Veď by som iba z omrviniek žil,
tak, ako žije malý, drobný vrabček.
Natrhal by som lesných ostružín.
Za vojny hladní ľudia jedli korienky
a matka predsa dala dieťa do plienky.

Mamička, ty ma nechceš?
Bojíš sa, že uberiem ti z krásy?
Ja si ťa celú premaľujem len.
A keď aj trošku krásy nazbieram si,
môžeš sa vo mne vidieť každý deň.
Veď v deťoch svojich vždy sa vidia mamy.
Nemusíš do zrkadla hľadieť ani.

Mamička, ty ma nechceš?
Tak rád by som vidieť najkrajšie dva šperky,
zlaté slnko a mesiac s hviezdičkami.
Rád by som videl sýkorky a čajky,
keď vykúkajú z hniezd, aby uvideli mamy.
Rád by som videl ružu, kúsok neba
a najviac teba, mamka moja, teba."

Pekný dníček 🙂

lenusska
11. únor 2009

zrnik1 - moja urcite je vsetko v poriadku..bola si u nho?

mounty
11. únor 2009

ahojte, z poradne som dnes odchadzala s dlhym nosom, som otvorena len tak skromne na 2prsty, tak sa nic nedeje a vyvolavacku mi odmietol dat.........na poradnu o tyzden..........a zase si musim pichat, ale nevadi, ved mala si sama povie ked sa jej zachce.........zatial sa majte a dakujeme ze na nas myslite, apapa, aj my na vas...

andys004
11. únor 2009

Jé Mounty a já celý den na tebe myslím a říkala jsem si jakpak jsi na tom.Týden uteče jako voda a možná si to Johanka rozmyslí a je tady co by dup.Aby tě ještě Margarita předci jen nepředběhla 😀 .Držím pěstičky opatrujte se 😵 .

Kapp krásná báseň až mi bylo úzko u srdíčka.Zase u vás je nějaká hnusná nemoc vyžeňte ji a at se už nevrací.Taky se opatrujte 😉 .

Zdravím i ostatní mějte se všichni krááááásně pa pa pa. 🙂 😵

margarita
11. únor 2009

teda mounty, a ja uz tu tiez sedim ako na trni 😀 ze kedy rodite...no ale ako pise andys: nevieme dna, ani hodiny 😀 hlavne nech to stastne dopadne.
Andys a ako pokracujes s injekciami? dari sa bez modrin? 😉

lenka_66
11. únor 2009

maova tak podla letaciku moze matka mat poruchy pecene a dietatku hrozi zltacka novorodencov.tiez som prechadzala trimester pocas 2 poradni a som nevedela co robit .nasla som na nete ze su urcite komplikacie zeny ked vynimocne musia pokracovat aj dalej len zo spodu.mne sa jednalo len o 4 dni tak som si davala uz len vecer.

kapp tak skore dokaslanie a dosmrkanie 🙂 pri citani basnicky ma zacalo triast bola som sama zimomriavka

monty nos si mala ako pinochio ? a mozno drobcek caka ma margaritku 😀

maova
11. únor 2009

Margaritkou a Mounty, koukám, že se miminkům zatím nechce, ale už to bude určitě brzy 🙂

Lenka, teď jsi mě trochu vystrašila ☹ A když ho pak budu normálně polykat, tak to by vadit nemělo? Myslím si, že mi ho doktor bude předepisovat i ve druhém trimestru.

lucule
11. únor 2009

Cau holky, promin te ze Vam sem vpadam do diskuze ale chtela jsem se zeptat jak se da trombofilie poznat?? Jedine z krve nebo jste meli priznaky a podle toho Vam urcili trombofilii?? Dekuji za odpoved...

andys004
11. únor 2009

Margarita má za sebou čtyři injekce a tři velice pěkné modřiny 😠 .Včera poprvé se toho ujal můj statečný manžel a modřina žádná 😅 tak snad mu to takhle pěkně půjde i nadále.

lenka_66
11. únor 2009

maova no trvalo to ale nasla som to v jednej poradni :
Dobry den, pani doktorka, jsem ve 21 tt a mam drazdivou delohu a hlavne je nizko a tlaci na cipek. Pan doktor mi predepsal Utrogestan 2x1 a magnesium. V pribalovem letaku jsem si ale precetla, ze utrogestan se nema ve 2 a 3 trimestru uzivat, ze by mohl vyvolat poruchy jater a u novorozencu cholestaticky ikterus. Mohla byste mi tedy poradit, zda utrogestan uzivat? Dekuji

Léčba je OK ve Vašm případě riziko pro plod nepřevyšuje Váš benefit z uvedené léčby při dané diagnóze.

takze ak budes brat aj dalej tak doky asi vie co je mensie zlo.ja som sa tiez po tejto odpovedi rozhodla aj 4 dni presahovat ze urcite to neublizi.
Polikat mozes aj dlhsie 😉 .

lucule ja nemam ziadne priznaky , mne to zistili z krvi po 3 potrate. ☹

andys neboj pojde mu to na 1. 😉

zulok
11. únor 2009

LENOCKA jeeej, konecne sis a ukazala po dlhsej dobe.. teeda super, ze si doma na PN, nudenie ti isto neublizii. I ked je to zvalstne byt doma, ekd su kolegovia v praci, ale ty mas nato krasny bruskaty dovod 🙂
A anopyrin uurcite bude krasne ucinkovat.. ved su tu aj vyslovene anopyrinacky a ako krasne im tyzdniky nabiehaju 🙂

ANDYS, jeeej, no uzasnee, ze mas teda nad sebou taku lekarsku opateru, juchuuu.. a po B sa pribera, no, skor z toho jedla, an ktoru ma clovek z neho chut…ale aspon babatku nebude nic chybat 🙂

ZRNIK..nebojj, baabtko sa cupidup ozve, zevraj prvorodicka priemerne citi kopance v 20 tt,, vidis, tak priemerne, to moze byt skor aj neskor.. ale urcite ten kop bude stat za to

BENDY..ono pri trombofili, ak sa nelieci pri tehotenstve, tak krvne zrazeninky mozu sposobovat zle vyzivovanie az umretie babatka.. placenta je zle vyzivovana...vznikaju infarkty.. nasledne sa zacne odlupovat. :(
A co ja viem, tak na preeklamsiu sa dava magne B6, znizuje trochu krvny tlak.. ale pre tehulky je enjaky like na znizenie krvneho tlaku.. ale neviem, akos a volaaa…
Ale super, ze gynekologicka ta nabada na tehulkovanie… teraz sa isto pekne vydari

AANETTKA, jjooj, no vsetky tu amme, jet oho tu cela zbierka a aj lieciky..od vitaminov az po inejekcie

KAPPUSKA, ahooojte ., jeejda, krasny tyzdnik mas pri mene 🙂 fuuha ale ta basnicka, az ma zamrazilo…. :( veelmi smutnaaaa….ale krasan zaroven

MOUNTY, jooj, no tusim ta chyta predporodna nedockavost a nervozita..poznaaam, poznaaaam.. tak drzim palce, ench ti tieto posledne dni ryychlo ubehnuu..tie sa vedia ale poriadne vliect
MARGARITKA a tebe nelezu an nervy otazky typu: “Uz?” chichi, zeby som sa spytala????

MAOVA, LENKA 66, novorodenecku zltacku ma skoro kazde dietatko a hlavne v zimnych mesiacoch, ked svieti malos lniecka… MAtuska som v nemocnici opalovala pri okne na slniecku a aaj tak na 4 den nazltol…a slis me domov neskor…. Letaciky su vzdy hrozostrasneee…

LUCULE< ahooj, ja som nemala ziadne priznaky, prisli mi na to po druhom potrate :( ale niekto moze dostat trombozu, alebo tak…

CIKYTKA< jeejda, to uz 30tt????? Teeeda

EMICKA, ZRNIK< jeej budete uz v polovicii 🙂 sikulkyyyyy

LENUSSKA, VESELINKA, FRIDUCKA

aanetta
11. únor 2009

dakujem zulok.az potom som si uvedomila ze som sa nevhodne opytala ked som pisala do tejto temy 🤐
asi preto mi nik neodpovedal 😅.
ja este presne neviem ako pozitivne to mam,tak napisem az potom 😉

zulok
11. únor 2009

AAnettka, dufam, ze mas tu najlahsiu formu... ono su rozne mutacie..a rozne formy..drzim palceee

friduca
11. únor 2009

Ahojte 🙂 Dnes som mala na teste dve ciarky,tak som hrozne stastna ,ale zaroven som chytila hroznu paniku,ze to dopadne ako predtym styri krat.Snazim sa mysliet pozitivne a byt v pohode,tak mi drzte palce. 😕 Zatial vsetkym prajem pekny den

zulok
11. únor 2009

friduckaaaa, juchuuuuuuuu, gratulujeeeeeeeeeeeeeeem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 teraz sa to uz podariiiiii

mirip
11. únor 2009

ahojte devčatá chcem sa vás niečo spýtať, prevažná vačšina z vás ked vám prišli na trombofílie predtým potratila, ja som tiež mala mussed, ale chcem sa spýtať, skôr ako vám doktor oznámil že babatko už nie je mali ste iné prblémy? nar. pri raste a vývoji dieťaťa?

ja som mala prblémy totiž hedn od začiatku, babatko rástlo ale velmi pomaly, a za každý týždeň narástlo ale nie tak ako malo narásť za týždeň..myslíte že to tými trombofíliami rástlo pomalšie ovela pomalšie ako malo? dík

zrnik1
11. únor 2009

Mounty nebyvate nahodou v panelaku, tak 12poschodovom?? Mohla by si si to raz prejst hore dole... 🙂 , mozno by si tomu pomohla 🙂 .Alebo fit loptu, nemas???

Friduca gratulujem a ziadne obavy. Vsetko bude ako ma. Ja to mam za sebou tiez 4krat a pozri 🙂 .Uz som fakt neverila 🙂 .Velmi velmi velmi drzim palce...nech ti to tak ubieha ako mne... 🙂

zrnik1
11. únor 2009

dnes som nebola na kontrole, ale idem zajtra.Hned dam vediet.Som fakt z tych pohybov trochu mimo, ale verim, ze to bude ok a ja zajtra budem najstastnejsia na svete.

Inac babule dakujem, ze ste take zlate a vzdy ma podrzite. velmi mi to pomaha.Sice nie tak ako ultrazvuk 😀 , ale velke dakujem.

mounty
11. únor 2009

zrnik dik za radu s tymi schodami, ale byvame v RD 😉 , neboj, pri malom mam pohybu viac ako dost........ale dik.. budem na Teba mysliet zajtra na kontrole........drz sa 🙂