Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

pink31
30. srp 2013

@roxam23 @kaciatkom @margarita babulky, dakujem za info, poskusam, lebo uz mam stresy kazde rano ked vstavam, ze zasa pichat 🙄

martina1612
30. srp 2013

@pink31 ja som si raz skusala sama pichnut, ale bolelo to tak potom len manzel mi pichal. A od zaciatku len do ruk a stehien. Do brucha som sa bala davat pichnut...

pink31
30. srp 2013

@martina1612 ja sa picham sama od 6.tt do brucha, polovicka odmieta 🙂-zbabelec 🤐 😀

roxam23
30. srp 2013

@pink31 tak ja si picham sama uz skoro rok, po 130tej to do brucha uz proste neislo, tak som zacala ruky a neskor stehna, ja uz mam tiez z toho hrozu, kazde rano neviem kam to pojde... Ale nastastie uz koncim 😝

alienka000
30. srp 2013

dievcata, prave cakam na vysetrenie na trombofilny stav a chcem sa opytat, ci su na to nejake predpoklady? Moja babka a krstna s tym mali a maju problemy aj v tehotenstve. Mne trpnu casto ruky tak ako mojej krstnej. No a pred 6 tyzdnami som mala MA v 11tt. Uz sa snazime o dalsie babatko a bojim sa, aby sa to nezopakovalo ☹

addrianna00
30. srp 2013

@erika12345 som objednana na vysetrenie na pondelok,tak aspon nemusim tak dlho cakat.

senselinka
30. srp 2013

@alienka000 ja by som s tým skúšaním moc neriskovala, pokiaľ nemáš výsledky, ak je v rodine predispozícia a už máš za sebou MA, je dosť pravdepodobné, že sa u teba trombofília potvrdí... Buď rada, že sa tým začali zaoberať tak skoro, ja som "musela" potratiť 3x, aby začali niečo riešiť a kým sa všetko vyšetrilo, potratila som aj štvrtýkrát. Trombofília potvrdená, syndróm lepivých doštičiek, beriem na to denne anopyrin 100 mg, čakáme na ostatné výsledky a rovno nás odporučili do CAR a ideme na IUI.

maksia
1. zář 2013

Ahojte kočky . Prosím vas poradte mi Mám mutáciu MTHFR C677T - heterozygot , homocysteín je v norme . Pretrváva mierne zvýšená FW, elevácia CRP a zvýšený fibrinogen . Toto mám napísané v lekarskej sprave . Moj hematolog mi na to dal len užívanie kyseliny listovej . Prosím vas poradte stačí to alebo mi mal napísat aspon anopyrín

cuculik1
1. zář 2013

Mthfr ma takmer 60% populacie...berie sa na to listovka, alebo aj nic. Mozno v zatazovych situaciach ako operacia, dlhy pobyt na lozky, tehu....ti nejaku liecbu daju, ale aj nemusia. Je to fakt bezna mutacia.

maksia
2. zář 2013

@cuculik1 dakujem za vysvetlenie , takže stačí len listovka , A ten zvýšený fibrinogen , čo to vlastne je nevieš mi to bližšie vysvetlit

mrvaj
2. zář 2013

@roxam23 a ja si s malými prestávkami pichám už štvrtý rok a je to naozaj ťažké. Keby nebolo detí, tak na to už niekedy vykašlem, ale potrebujem tu pre ne byť ešte aspoň 15 rokov???, tak sa snažím. Teraz som "frajerka", lebo už druhý deň nepichám, ale tabletkujem. Uvidím do kedy... Držím palce 🙂

mrvaj
2. zář 2013

@martina1612 do brucha to bolí najmenej (teda aspoň mňa), na rukách a stehnách sa mi robia veľké modriny

roxam23
2. zář 2013

@mrvaj ahoj, ze stvrty rok, to nemyslis vazne? Tak teda klobuk dole, ja idem na 12. mesiac a uz doslova nevladzem... Mne ale v Ba v NUSCH rozhodli o vysadeni, len moj doktor ma teraz 2 tyzdne dovolenku tak cakam na vysadenie fraxiku a prejdem len na vessel. Tiez ma casto drzali nad vodou len deti, uplne ta chapem... Ak sa smiem spytat, preco si pichas... Ja po vzniknutej tromboze po druhom cisarskom... Blizsie som pisala v teme:
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/ak...

roxam23
2. zář 2013

@mrvaj no mne sa robia uz vsade, aj krasne svrbiace hrce, ale je pravda, do brucha to boli najmenej, aj na stehnach - skor pri zadku, tam to teraz zvladam uz dlhsiu dobu... Ale tie modriny - ako tyrana zena 😝

mrvaj
2. zář 2013

@roxam23 Pred 4 rokmi som dostala po operácii maternice pľúcnu embóliu (prežila som pri tom klinickú smrť) a vyšetrenia ukázali, že mám vrodenú trombofíliu (FV leiden heterozygot) - po otcovi, on zomrel na embóliu v 28 rokoch. A predstav si, že napriek zákazu ďalšieho tehotenstva som aj s Mirenou otehotnela a mám štvrté dieťa (2,5) 🙂 Ja mám teraz tiež vessel due, ale často sa vraciam k fraxíku, keď si udriem nohy, alebo mám väčšiu fyzickú námahu, vždy sa mi zhoršia výsledky a musím prejsť na fraxík.

brsh
2. zář 2013

Ahoj děvčata, nepročítala jsem diskuzi, ale chci vám dát můj tip - protože jsem po IVF, tak už píchám injekce pátý měsíc, vč hormonální stimulace a praktikuju jeden fígl. Koupila jsem si gelovou kapsu (takovou tu modrou) a mám ji v mrazáku - každý ráno vytáhnu a na 30 vteřin přiložim na břicho, to místo tím zamrazím a opravdu mě nebolí ani vpich ani samotný "rozlití" Clexanu do břicha. Pokud vám to někomu pomůže, budu jen ráda. Já od tý doby, co to dělám, nemám problém 😉 Dokonce mě v trombocentru chválí, že nejsou moje vpichy skoro vůbec vidět. Držím palce všem hrdinkám, co musí denně bodat 😀

roxam23
2. zář 2013

@mrvaj fuuuu tak to nemas zrovna najkrajsie "zazitky", zaujimave je ze sa ti to prejavilo teda "az" po troch detoch, a to po operacii, ked pri tejto diagnoze su problemy najma v tehu. Moja kamaratka ma tiez leidensku mutaciu a teda mala to tazke... A ze stvrte baby?! Mas moj velky obdiv, naozaj zo srdca, ja po mojich poslednych skusenostiach by som sa na to nedala... Aj ked ako sa hovori, clovek mieni, pan boh meni... 😒
Ja som sice mala stastie v nestasti, ja som emboliu chvalabohu nemala, ale asi mi moc nechybalo, kedze u mna islo o trombozu v panve, co byva velkym predpokladom...

cuculik1
3. zář 2013

@maksia fibrinogen je jeden z faktorov zrazania, tak ako x dalsich. 😉

mrvaj
3. zář 2013

@brsh aká škoda, že mi toto ešte za tie roky nikto neporadil. Vďaka za tip 🙂

alexaba
8. zář 2013

ahojte, tiež si od začiatku tehu pichám fraxi a chcem sa opýtať, či môžem jesť cesnak, kedže ten sťahuje cievy. chcem ho ako prevenciu proti chrípke kedže sa blíži jesen. dakujem

margarita
8. zář 2013

@alexaba
ja som v predoslom tehu jedla cibulu a cesnak, a v pohode...podla mna mozes, vsetko s mierou, ak ho nebudes jest na kila, nemalo by Ti to ublizit 😉

cuculik1
11. zář 2013

ako je to s vysadenim anopyrinu? uspesne mamicky, v ktorom tt ste ho vysadili? ja sa budem strasne bat, lebo mne rastie fibrinogen ako sialeny, naposledy uz takmer 7 a to uzivam aj clexane aj anopyrin a este mam pred sebou najmenej 10 tyzdnov.... 😒 😒 😒

livocka21
11. zář 2013

@cuculik1 mne ho hematologicka kazala vylucit 5 dni pred porodom... xixixi... zial nemam krystalovu gulu a neviem kedy to bude.... no prestanem ho brat az 5 dni pred terminom...teda 25. spetembra...

cuculik1
11. zář 2013

@livocka21 fakt len 5 dni ? Ved vsade pisu ze od cca 35-36 tt. A pichas aj clexan ci fraxik? Fibrinogen ti nestupa? Aku mas davku liekov? Citam, ze baby beru aj 100 mg anop. A k tomu clexan. Ja beriem len 60 mg a 0,4 ml clexane no vysledky mam stale horsie a horsie a hematologicka mi zatial nechce davku upravit 😉 . Hlavne toho vysokeho fibrinogenu sa bojim ☹

livocka21
11. zář 2013

@cuculik1 no ano tak mi povedala... vraj neni vhodne vysadit ho skor...beriem ANP 100mg a Fragmin 7500, 0,3 ml...no kvoli fibrinogenu mi ANP nevysadila, lebo vdaka nemu sa mi drzi...

rebella1
12. zář 2013

@adamedik Bábo sa ti narodilo zdrave? daj mi prosim vediet. vdaka.

adamedik
12. zář 2013

@rebella1 zatiaľ sa mi ešte babo nenarodilo, ale čo sme boli na vyšetreni v 20 tt, tak dr. povedal, že je všetko v poriadku, takže uvidime v decembri, termin mam 28.12 tak až potom budem vedieť, ale dúfam, že je aj bude zdravé... komplikácie nemáme žiadne, pichám si clexane a som pravidelne kontrolovaná na hematologii takze vsetko maju pod palcom 😀

margarita
14. zář 2013

@cuculik1
ja som vysadila v 36tt a potom uz len injekcie. ono to nemusi byt problem ani skoro do porodu, ale potom by Ti mali poriadne casto kontrolovat prietoky, lebo Anopyrin ku koncu tehu moze vynimocne cosi kdesi zuzovat a preto je az do porodu vraj viac nebezpecny....ale poznam baby, co ho mali az do porodu, a vsetko ok...len v pribalovom letaku sa tak istia a pisu...

cuculik1
14. zář 2013

@margarita fakt? Zuzuje? Ja som sa len toho krvacania zvyseneho obavala....dobre vediet.

margarita
14. zář 2013

@cuculik1
krvacanie je zvysene, ci mas anopyrin alebo injekcie, ja som posledne krvacala este viac ako pri prvom porode, ale to uz oni osetria, svacnu Ti vit.K do zily a hotovo 😀

a speci kvoli Tebe som sa pohrabala vo svojej zdravot.dokumentacii, ked som pred 5 rokmi brala ten Anopyrin. na uzv v 30tt mi doktor vyslovne napisal, ze : "odporucam pravidelne kontrolne vysetrenia v zamerani na prietok cez PDA _ ductus arteriosus_ pre uzivanie Anoyprinu idem.posledne tyzdne dop. Fraxiparine."