Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

kajamatus
12. pro 2009

walle, ano mam iba tu jednu mutaciu. fraxiparin som mala hned odkedy ako som zistila ze som tehu az do konca 6nedelia a prednison tiez od zaciatku, od 17t.t. v znizenej davke do konca tehu, preco prednison? to som neskumala, co doporucila docentka tak toho som sa drzala.
A este moj gynek. dal kysel. listovu, E vitam., a utrogestan 3x2 tab. vkladat, no a pri krvacani ascorutin no to iba v prvomtrimes.

mne bohuzial na SR na hematologii nezistili nic, vsetko som mala O.K. , ja som mala 1 mimomater. tehu a 3 mlkve potraty do 11t.t. a 1 potrat v 6t.t., uz sme boli rozhodnuty na adopciu, ale este mi navrhli ist do tej Plzne tak sme to absolvovali aj s manzelom a nelutujem.

zulok
12. pro 2009

JANULAK. mne na hematologii povedali..ze len ak mam fibrinogen nad 7,0 nemozem a mne vtedy velmi kolisal..dakedy nad 8..dakedy tesne pod 7..preto som ja nemohla

KAJAMATUS..jej..uzasne..ze uz cakate druheee 🙂 a cuden,,ze tu ti nic nezistili..skvele..ze Plzen tak pomohla 🙂

zakajda
12. pro 2009

Betynka - mám leiden-heterozygot a MTHFR 1298 heterozygot. Na iui jsem se nijak speciálně nepřipravovala.

walle
12. pro 2009

zlatkovia, ďakujem za odpoveď...no predsa...

doma mám Femibion 800 a dnes som si kúpila aj Bu - Met=to je B12,B6 a kyselina listová.Predpokladám, že obidve veci brať nemôžem. Femibion obsahuje niekoľkonásobne menej množstva týchto vitamínov ako tá druhá trojkombinácia...neviem sa rozhodnúť, čo je lepšie brať... 😖

Femibion má aj iné vitamíny a pripravuje na tehulkovanie... 😖
Zase špeci B12,B6 a kys.listová - obsah je výrazne vyšší... 😖 😔

tak čo radšej brať? 😕

walle
12. pro 2009

a teraz neviem nájsť info...niektorá z vás tu alebo v inej miestnosti? písala, že v centre na IVF dávajú všetkým anopyrin a prednison... 😲 a nám nič! 😢 😔

lenka_66
12. pro 2009

fialinka, mne vraveli ze ak pocas // nic tak ma to chyti po porode.zatial nic 😵 .a pocas // som mala neskutocne zapchy aj som obcas jedla take eee veci aby som sla 😀

andys004
12. pro 2009

Ahojky kočky,teda koukám tady se to pěkně rozmnožilo 😕 a samá těhulka.A netěhulky budou určitě brzy také těhulky nebojte 😉 .
Lia posílám obrovskou gratulaci at vám princezna dělá jen samou radost 😀 😀 😀 .
Dočítat opět nestíhám ,ale na všechny moc myslím 😉 .
Náš drobeček už má šest a půl kilo je to pěkný tlusťoch 😅 ,ale pořád je strašně hodnej je to naše zlatíčko.Na kontrolním ultrazvuku mozečku jsme dopadli tak, že nám pan doktor řekl ,že je to v mezích normy.V lednu jdeme na další kontrolu tak doufám, že to už bude v pořádku.Ten pan doktor byl málo mluvnej a uklidnění se mi od něho rozhodně nedostalo 😠 .Za pár dní jsem byla s malým na neurologii a paní doktorce jsem dávala zprávu od doktora co nám dělal ten ultrazvuk a paní doktorka říkala, že to nic nebude ,že to nic neznamená 😅 ,tak doufám ,že tomu opravdu tak bude.
Mějte se všichni krásně a opatrujte se pa pa pa 🙂 .

chaarleene
12. pro 2009

holky, mohly byste mi prosím některá pomoct s mým dotazem na minulé stránce (ohledně D-dimerů)? díky moc 🙂

lenka_66
13. pro 2009

dobre ranko

charleene , milerada by som ti pomohla no ja netusim en n ☹

adys, neboj dobre bude skok 😵

inac uz mame 1 zub a dalsi sa tlaci.kedze marek hryzatka total ignoruje tak zuzla moj palec.

lenka_66
13. pro 2009

chaarleene , no co su D-mery a tak ti nevysvetlim.no myslim ze je dobre ze si to na hematologii vsimli a si pod zvysenym dozorom.ak zvysuju davku tak len moj laicky nazor - krv hustne a ptreo ju treba viac riedit.neboj mne pocas // kazdu chvilu menili injekcie raz hore a raz dole.ako som pisala hlavne ze o tebe vedia a sleduju.ver dr. a ukludni sa , babo potrebuje kludnu maminku
😉

matelko1
13. pro 2009

ahojte.
walle tak to ti neporadim,ale sa skus s niekym poradit,kto sa v tom vyzna,alebo opytaj sa v lekarni aby si sa moc neprevitaminovala....lebo femibion je kyselina listova.

cukruska1920
13. pro 2009

Baby ked sa budu pichat injekcie uz sa nemoze potratit? ☹

margarita
13. pro 2009

cukruska, nechcem byt negativistka, ale injekcie len znizuju pravdepodobnost ze sa nieco pokazi ☹
to, ze nepotratis Ti ziadny lekar ani liek na 100% nezaruci. Je to len moj nazor, ale pocas tehu mi to povedal aj hemato...ako aj to, ze nikto mi nezaruci, ze perspektivne dalsie tehu aj s injekciami a barscim opat dopadne stastne...nikto nie je vsemocny 😎

cukruska1920
13. pro 2009

margi...mmh...tak uz len teda verit ze bude vsetko ok 😒

janula.k
13. pro 2009

Ahojte, cukruska nerozmyslaj nad takymi vecami, uz sa to viac krat nezopakuje a hotovo 😉 Kedy budu vysledky a co ti povedala hemato?
Margi, prosim ta, uz som sa to tu pytala, vsade citam, ze pred porodom sa fibrinogen zvysuje a mne sa znizil z 5,5 na 4,8 je to normalne? hm? 🙂
Leni, gratulujem k 1.zubku 🙂

cukruska1920
13. pro 2009

janul..ahoj.. ja viem ze nato nemam mysliet tak ale je to tazke..vysledky budu zaciatkom januara..ale vraj snazit sa uz mozme...tak sa tak sporadicky 😀

margarita
13. pro 2009

janulka, ci je to normalne, neviem, ale kym to vedia Tvoji lekari a nic s Tebou nerobia, tak asi je to ok...ja som mala cele tehu nevelmi tabulkove vysledky, a tu som 😀
cukrus, presne ako janul pise, treba verit ze to bude dobre, ale v zivote fakt nic nie je iste, ja som uz realista - lebo optimizmus mi v zivote velmi neprospel 😎

janula.k
13. pro 2009

margi, vsak to neviem, ci si to vsimla moja doktorka..predsa len, musim ju kontrolovat 😀
cukruska, ja ta chapem ako aj vsetky babule, co sme tu... 😔 ale verim tomu, ze sa u teba nasla pricina a dalsie tehu uz bude uspesne. 😉 🙂

cukruska1920
13. pro 2009

janul... dakujem...aj ja dufam... a ty sa ako citis? necitis ze to bude skor? a ako sa bude volat malinky?

janula.k
13. pro 2009

cukru, citim sa fajn, plna energie,..uz chapem ked tehule na konci tehu umyvaju okna 😀 len potom vecer na posteli ma vsetko boli 😅 Necitim sa na porod, ale doktorka mi posunula termin na 23.12..tak uvidime. 😉
Meno este stale nie je definitivne.. 😉

zulok
13. pro 2009

JANULA.K. no mozno budete mat presne vianocny darcek. 😀

CUKRUSKA... to je co za zmyslanie.. babatko sa narodi zivucke zdravucke a treba sa tesit z kazdej chvilky..ono nevie ziaden lekar zarucit..ci bude vsetko vporiadku..cis a daco nezvrtne..zial taky smutny byva zivot..ale pesimizmus este nikomu nepomohol.zato optimizmus..kukni kolko je tu babatiek.. istos a aj ty dockas.. 😀

ANDYS..joj..tak treba verit..ze to bude vsetko vporiadku..no musi to byt tazke.. ☹ drzte sa

zial ohladom D-dimerov a ostatnych veci..nevie poradit..tiez som bola z toho vsetkeho zmatena a stale som sa tu vsetkych pytala..drzim palce

chaarleene
13. pro 2009

holky, děkuju 🙂 mě hlavně matou ty protichůdné informace - nejdřív mi řekne, že to je zvýšené, a tváří se u toho tragicky, pak napíše, že to je zvýšené fyziologicky... navíc mi ještě řekla, že mám od rána do noci nosit kompresní punčochy - přitom předtím mi gynekolog, cévař i docent z hematologie v HK řekli, že punčochy nosit nemám 😒

bettynka222
13. pro 2009

walle aj ja mam tu istu mutaciu ako ty a brala som vsetky tie vitaminy co si pisala. poradila mi ich nasa uspesna mamicka margarita 🙂 walle ja beriem femibion, listovku 10 mg co je podstatne vyssia davka ako vo femibione a ako si citala, lenka brala dokonca 3x denne, pichaju mi B12 a beriem magne B6...to vobec nevadi, viacero bab to tak bralo. len neviem ci nie su lepsie tie vitaminy na predpis ako ten bumet...

zakajda viem z enapriklad lia ma leidena. to je dost zavazna mutacia....podla mna si mala pichat od zaciatku....

chaarleene to sa da takzo poradit ked si nenapisala, ake ma ten konkretny labak referencne medze. nas ma napriklad do 246....

andys ahoooooooj 🙂

lucila83
14. pro 2009

chaarleene - zazila som nieco podobne ohladne tych d-dimerov.
Na minulej kontrole som ich mala trochu zvysene,co dr. pripisala vytoku,na ktory som sa prave liecila.Mala som zvysene aj biele krvinky,vraj to spolu suvisi,znamena to,ze telo s niecim bojuje.Nic mi na to nedala.Teraz v stredu som bola na kontrole,biele krvinky trochu klesli,ale tie d-dimery mam este vyssie a tiez aj fibrinogen.Tak mi zvysila davku z 0,4 na 0,6. 😒 Inac to velmi neriesila.kedze ziadne ine problemy nemam.
Vraj v tehu je to normalne,ze sa to zvysi,hlavne ku koncu.Ja som v 30tt.

chaarleene
14. pro 2009

moc díky za odpověď 🙂

já jsem měla D-dimery před začátkem injekcí asi 1,05 a potom po 3 týdnech na kontrole jsem měla 1,79 - referenční meze v těch výsledcích jsou psané 0 - 0,5 😒 takže i mně je jasné, že je to zvýšené, spíš mě zmátl přístup paní doktorky - jestli to teda je nebo není fyziologické, případně jestli to je velký problém nebo třeba jen drobnost... to mi nevysvětlila, ale hlavně, že se zajímala o to, co to bude 😅 no, za týden jdu na kontrolu, tak už snad budu chytřejší 🙂

ještě jsem se chtěla zeptat - když ti zvýšila dávku, to ti napsala silnější injekce nebo si je musíš píchat častěji?

lucila83
14. pro 2009

chaarleene - picham stale raz denne,len je to vyssia davka 😒 a teda viac to boli 😝
Ja mam taky pocit,ze ti doktori niekedy tiez len tipuju,co zaberie.Mne povedala,ze zvysuje davku len pre istotu,aby sa babetkam nic nestalo.Tie d-dimery mozu naznacovat trombozu,ale ja nemam ziadne bolesti ani opuchy,takze predpoklada,ze to sposobuje len to tehu a aj zvysujuca vaha.A v mojom pripade su deti dve,takze o to vacsie riziko...

aknomis
14. pro 2009

aké máte skúsenosti s primárom Šimekom na hematologii v nitrianskej nemocnici?

matita
14. pro 2009

ahojte buduce mamicky ciastocne hematologicky. potrebovala by som poradit. zacinam 11tt a picham si Clexane. Doteraz do brucha. Dokedy sa ta vsak moze pichat do brucha? A do stehna sa potom ma pichat kde? Normalne spredu, z boku, v polovici? Sikmo? Kolmo? Nemam tusenia, ale mam dobru paranoju, aby som nieco nerobila zle, tak sa radsej pytam 🙂 mozno to tu aj bolo niekde pisane, len je tu toho strasne vela......

chaarleene
14. pro 2009

matita, mně cévař řekl, že kamkoli (do břicha, do stehna nebo do ruky), takže jsem to tak různě střídala (břicho a stehna), ale hematoložka mi řekla, že si mám vybrat jen jedno místo a píchat pořád tam - že se liší rychlost vstřebávání při injekci do břicha a při injekci do stehna... ona by prý doporučovala spíš to břicho, já jsem jí říkala, že se mi už špatně nabírá ta kožní řasa, tak řekla, že teda víc do boku 🙂 ale já jsem se nakonec rozhodla, že budu píchat do stehna, protože na břicho si přes prsa skoro nevidím 😅 a píchám zepředu a místa různě střídám 😉

jo a co se týče toho, jestli kolmo nebo šikmo - každý to prý píchá jinak, cévař mi doporučoval spíš kolmo, mamka (zdravotní sestra) zase že prý šikmo... píchám šikmo, protože se mi líp s tou injekcí líp manipuluje...

lenka_66
14. pro 2009

matita, do brucha kludne aj cele tehu.v podstate pokial vies spravit riasu