Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zuzanka2905
25. srp 2011

@katrenka111 ahoj aj ja si pichám Clexane 2000a chcem sa ťa opýtať mne hematologička naordinovala pichať zatial akždý 2den ja si myslím že by som mala pichať každý den mám vrodení trombofilný stav FV Leiden heterozigot ak by som si začala pichať každý den nič by sa nestalo nie? ved čo ked sa to zo dna na den zmeni a krv mi začne viac hustnuť a na kontrolu mám prísť až 16+septembra tarz začínam 6týžden Dakujem za odpoved

atreyu
25. srp 2011

@zuzanka2905 ahoj ja mám MTHFR heterozygot. a aké si mala výsledky na začiatku tehu?ja som si pichala fraxiparín každý deň a v 5tt keď som bola u hemošky tak krv som mala na výbornú zatiaľ tak teraz si pichám tri krát do týždňa a na kontrolu idem 22.9....tak dúfam, že krv budem v poriadku a ja si nebudem musieť pichať vôbec 😵

zuzanka2905
25. srp 2011

@atreyu asi dobré ale mna to nezaujíma že boli dobré proste nemienim znova zažiť to čo som už 2krat zažila ja neviem a keby som si pichala tak že 2dni tak den pauza a tak zas 2dni neviem ja nesom doktorka ale rozumiem tomu a mám pocit že by som mala pichať každý den ☹

alicka25
25. srp 2011

@zuzanka2905 verím tvojmu strachu...ja sa tiez bojim, najradsej by som uz pichala vyššie dávky...ale snazim sa doverovať Dr. Beňovej a jej radám...aj keď úplne ti rozumiem. Ja pichám každý deň Fragmin 0,2 a najviac sa bojím aby mi to správne dávkovali...ale nezostáva mi nič iné, len veriť že som v rukách odborníka..radšej by som neexperimentovala..🙂

atreyu
25. srp 2011

@zuzanka2905 moja tak ak si mala výsledky dobré neiem prečo sa strachuješ, ale zasa to bábo je le tvoje ty musíš vedieť čo je pre teba a pre to malé nejlepšie...ale zober si to z inej strany...napr. budeš si pichať každý deň, pôjdeš na kontrolu a výsledky budú fakt dobré tak doktorka povie, že si nemusíte pichať...potom spravíš čo?

zuzanka2905
25. srp 2011

@atreyu no ved akurát som na to myslela že ked si teoreticky pichám 4kat do týždna ked každý druhý den a nieked to vychádza 3kat v týždni snád hej asi máš pravdu

zuzanka2905
25. srp 2011

@alicka25 a v akom si ttýždni

zuzanka2905
25. srp 2011

@atreyu radčej nebudem robiť somariny 🙂 a uvidíme

lucinocka
25. srp 2011

@atreyu neviem mne vraveli ze pri takej diagnoze sa picha cele tehu..aj ked mas dobre vysledky..preventivne..ja mam tiez mutaciu MTHR

atreyu
25. srp 2011

@lucinocka ale máš hmozygot. alebo heterzygot?

lucinocka
25. srp 2011

@atreyu MTHFR A1298C HOMOZYGOT a lahky stupen HYPERHOMOCYCTEINEMIE.. a hne od zaciatku tehu az po 3 mesiace po porode pichat kazdy den fragmin 5000

atreyu
25. srp 2011

@lucinocka no tak to bude asi tým, že más homozygot...ak tomu správne rozumiem homo je mutácia na dvoch génoch a hetero na jednom....a ja okrem toho mám všetko negatívne a taktiež som si pichala už tri mesiace pre tehu každý deň, ale výsledky som mala v 5tt dobré - dr. mi povedala "vaša krv vôbec nevyzerá na to, že ste tehotná" to znamená, že ju nemám hustejšiu, že ju mám v norme...

lucinocka
25. srp 2011

@atreyu jaj tak to neviem, 31.10 som objednana na hematlogiu tak chcem prekonzultovat vsetko, aj ci bola ta mutacia na vine , ze nam mimco zomrelo:(

cukor
25. srp 2011

@zuzanka2905 .chápem ta ,ze sa bojíš.parametre kvi sa pribudajúcimi týzdnami tehotenstva zhorsuju.aj ja som 2x potratila,vzdy v 11tt.no to som nevedela,ze mam trombofiliu.skus sa objednat skor.povedz ze mas strach.

atreyu
25. srp 2011

@lucinocka tak to mi je ľúto, ale hlavu hore čoskoro budeš držať v náručí vytúžené bábo 🙂

zuzanka2905
25. srp 2011

@cukor objednám sa skôr dakujem za rady

ernuska296
25. srp 2011

ahojte baby...26,5 som mala MA v 9tt+5...zisitli mi dve mutacie PB MTHFR C677T a PB Al 4G/5G u oboch hetehozygot...najde sa tu nejaka babenky s rovnakymi mutaciami? baby aj sa nejako liecite? ci co ma caka ak by som z nova otehotnela? prave mam 3 menzes a cely by sme snazilkovat len sa bojim tohoto...otehotneli ste a mate zdrave mimi pri tejto pokafranej DNA informacie?
DAKujem za kazdu odpoved🙂

lume
25. srp 2011

@nektarine Ahoj, mala je krasna. Uz nemas take problemy s dojcenim?

ina333
25. srp 2011

Ahojte baby,
tiež som po .2 potratoch ako mnohé z vás ☹ Na genetike mi zistili, že mám vrodenú trombofíliu a preto tie potraty. Tak mi bolo ľúto, že ma gyn. neposlal hneď po 1. potrate na genetiku! 😢
Moje 3.tehotenstvo už CHVÁLA BOHU dopadlo výborne. Od začiatku som si pichala Clexane najprv do brucha a potom len do stehna. Neznášala som to prvé mesiace, no potom som si nato ako - tak zvykla 😒 Celý priebeh tehotenstva bol bezproblémový ako aj pôrod (cisársky). Dnes mám krásneho zdravého syna a už sa teším na ďalšie bábo! 🙂 Chcem vás len povzbudiť, aby ste boli trpezlivé a ničoho sa nebáli....

cukor
25. srp 2011

@ina333 ..presne ako aj ja.velmi mi je ale lúto za mojimi anjelikmi.ale potom by som pravdepodobne nemala moju peťku.

bettynka222
25. srp 2011

@zuzago ahoj, to mi je velmi luto co sa ti stalo ☹ vies, nemusis mat ani trombofilnu mutaciu aby tvoje telo v tehotenstve takto zareagovalo. napriklad aj diabeticky maju sklon k vyssej zrazanlivosti krvi, vyssi tlak a preto musia pichat injekcie. ten protein S nie je mutacia, ale nejaky faktor zrazania alebo co. kedysi som to vedela presne, ale kedze uz nie osm tehula, ale mamicka, tak som z toho trosku vypadla 😝
je to hrozne, ze hematologicka tvoj zdravotny stav pocas tehotensta podcenila. nic sa s tym uz teraz ale neda robit ☹ teraz sa urcite poucila a da na teba o to vacsi pozor. drzim palce, aby si mohla co najskor otehotniet a aby uz vsetko bolo v poriadku.

zuzanka2905
25. srp 2011

@atreyu Ahoj a ty si v akom týždni ak smiem vedieť

bettynka222
25. srp 2011

@ema263 aj ja som mala parkrat takyto kratky cyklus. asi to chce este cas, aby sa organizmua spamatal. nezen sa do snazilkovania, pretoze to potom moze dopadnut rovnako. alebo skus este nejakeho odbornika - nemusis hned menit gyn, len si zisti bud nejakeho sukromneho co sa tomu venuje, alebo nech ta k nejakemu tvoja dr odosle - ale zase pozor, aby sa neurazila. odkial vlastne si? ja chodim k jednemu gyn., ku ktoremu gynekologovia z okolitych miest posielaju baby, co nemozu otehotniet - dokonca aj z BA 😀
@margarita ahoj margi 🙂 ako sa mas? trosku lepsie? mas nejake nove info od dr? tusim tu stitku si riesila, ci sa mylim? 😕
@dusika11 tak to mas pravdu, ze umele sladidla skodia plodu - ja som sa cele tehu zuvacky nedotkla - a to som na nich skoro zavisla 😀 a teda samoopalovacim pripravkom sa vyhybam aj mimo tehu - podla mna su skodlive...karcinogenne 😒
@sarafortuna a teda mavas tu ovu alebo nie? mne raz jeden dr, co som unho bola na folikulimetrii po potrate povedal, ze ziadna zena nema ovulaciu kazdy mesiac a su dokonca take, co ju maju len raz za rok. no a ze ja ju mam teda rozhadzanu, ale ze ak velmi chcem, ze mi ju mozu nastavit prene na 12 DC a mozem byt tehu hned 😀 tak sa s tou dr skus dohodnut aspon na folikulimetrii - tri mesiace po sebe. ak bude ovu v poriadku, tak ma tvoja dr pravdu. ak nie, tak ju dotlac k nejakym cinom 😉 a ten HP mas teda v poriadku? 😕

alicka25
25. srp 2011

@zuzanka2905 ja som teraz v 5tt...najlepsie bude sa bude ked tam pojdes skor ako za 3 týždne..ku komu chodis?

atreyu
25. srp 2011

@zuzanka2905 7tt + 3 dni 🙂

zuzanka2905
25. srp 2011

@alicka25 ja chodím ku doktorke Kazimírovej do Prešova moja mam tam ide zajtra lebo doktorka ma teraz dovolenku noa ma preobjedná za 2týždne aby som už išla na kontrolu ja už som sa aj z doktorkou dohodla po smske

zuzanka2905
25. srp 2011

@atreyu a ako sa cítiš máš nejaké nevolnosti a tak ja zatial okrem tlaku v podbrušku a boľavých prs našťastie nemám nevolnosti ja som v 6tt

zuzanka2905
25. srp 2011

@cukor hej o dva týždne idem na kontrolu

atreyu
25. srp 2011

@zuzanka2905 ja chodím k Hulíkovej 🙂 a cítim sa fajn, akurát ma bolia prsia a non stop celý deň by som asi prespala, ale ináč ok 🙂

zuzanka2905
25. srp 2011

@atreyu och ta ja musím stále len pochodovať stále neobsedím dlho na mieste