Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenoc
22. bře 2008

Ahoj Kappuska, tak aby si nepovedala, hodila som dalsie dve fotocky, nebudem tajit. 😉
Joj, a ty si rodila cisarskym? Som hlava derava, teraz ma napadlo, ze si nam to tusim pisala, ze cisarsky bol.... Ale ked som to dobre pochopila, nemala si ho naplanovany, len potrebovali malu rychlo dostat von, hm?

Na fotecky sa uz moc moc teskam. Asi to bude tak, ako hovoris, ze zoscanovat atd., alůe moc sa v tom nevyznam, lebo my mame digitalny fotak, tak tam to je ine. Len neviem, ci ti ite fotky potom vojdu, mali by byt totiz do velkosti 700kb tusim a aj ja tem oje musim zakazdym zmensovat - teda znizovat kvalitu - to viem spravit v takom programe v pocitaci, co sme dostali na CD spolu s fotakom. mozno v ramci programu ku skeneru tiez nieco take bde, alebo to ani nebude treba zmensovat, uvidis.

Aj ja som mala na Vianoce viac vyzdobeny byt (nasu izbu) ako teraz. Mam akurat take sisalove ci ake kvety v okne, ale to je skor jarne ako velkonocne. Sibacov nebudeme mat az tak moc - teda aspon ja nie (sak co by som aj chcela), 😀 , nemam 13, len chlapi z rodiny pridu pozret na chvilu. Ale neter, co byva na poschodi, ich isto bude mat hodne.

Ked sa vratime od nasich, budeme mat aj my navsevu - babo (Luboska), ma uz vyse mesiaca, dnes som ho na par minut videla, bola som zas unesena, krasne otvoril ocka a usmieval sa.
No super, budes den travit mimo domu s krstniatkom, vyblaznis sa, prides na ine myslienky trosku - tesim sa aj za teba. 😉

kapp
23. bře 2008

Ahojko Lenočka - krásne fotečky = musím sa opakovať... 😀 Pozerám, že taťulda si už zacvičuješ v pestovaní, no musím uznať, že mu to celkom dobre ide! 🙂 A škoda, že už nemali tie dupinky = sú krásnučké ...

No my sme rodili cisárskym rezom, ale mala som ho naplánovaný (kvôli očiam, som silne krátkozraká = nesmela som mať tlaky = len tak mimochodom - nosím už 15 rokov šošovky), lekár, ktorý ho mal previesť, ma hospitalizoval deň dopredu a ráno mali rezať ... No a malá si zmyslela, že preverí šikovnosť úplne neznámeho lekára už o polnoci ... Ináč, mala si pravdu, narýchlo to robili kvôli Nane - bolo tam riziko (tuším si pupočníkovú šnúru omotávala okolo krku 😖 ), ale nakoniec sme to zvládli ... A lekár, ktorého som mala dohodnutého - ten prišiel ráno na izbu za mnou - akože: "Nože nabrúsené, a vy nikde ... 😀 " Bola som strašne rada, že to vtedy tak dopadlo. Chvalabohu, vtedy som nemala šajnu o nejakých komplikáciách pri pôrode a potratoch, takže som ani moc nehysačila = akože robte som mnou, čo chcete, len malú mi zachráňte - teraz by som tam asi spravila "rošambo" 😅 ... Ale nie - srandujem - chcem povedať, že by som sa teraz asi bála viac ... Sila - je to pomaly už 9 rokov a pamätám si všetko ... 😉

A ten tvoj synovček Luboško je peknučký, ešte také bábenko malinké 😀 ... tak si ho dnes uži !

zulok
23. bře 2008

Ahooojte babulky moje najkrajsie, uz sme doma z porodnice. Som najstastnejsia na svete a to vdaka vam, velmi vam dakujem za vasu podporu a ze ste nam tak velmi drzali palce, ved vasho optimizmu by sme to nezvladli, dakujem aj za krrasaaasne gratulacie. Matusko je s ockom a nunkaju sa a ja tu placem nad vasimi prispevkami. Drzkajte sa mi a hlavne vela sily, co najskor k vam zas kuknnem, ale som pokakana a chcem mat MAtuska stale na ociach, som mamina hysterka... aach jaaaaj, ale najstastnejsia na svete. posielame veeeelku pusuuuu. Lubime vas.

andys004
23. bře 2008

Ahojte holčiny tak konečně mám chvilku času a můžu také něco čmárnout.Samozřejmě,že si vás pravidelně čtu,ale na to psaní nějak není čas.Žulok samozřejmě se připojuji ke gratulaci a jsem hrozně ráda,že to vše dopadlo dobře.Matoušek je kráááásnej 😀 😀 .Když jsem četla,že je Matoušek na světě tak jsem brečela ☹ jako želva tolik jsem ti záviděla,ale samozřejmě jen v tom dobrém 😅 .Pěkně si to s drobečkem užívejte a přeji at je jen zdráv a všechny nemoci at jsou od vás daleko tfuj tfuj tfuj pro štěstí 😀 .Zulok z toho si nic nedělej já byla taky taková hysterka pořád jsem koukala jestli dýchá a i když spal tak jsem nerada od něho chodila a přes den jsem si ho brala i na záchod 😅 .Zní to sice směšně,ale pořád jsem měla strach,protože naše dítko patřilo mezi ty které pořád blinkalo takže super,vydrželo mu to až do desátého měsíce.Myslím si že každá pořádná maminka má strach o svůj poklad.Těším se také na fotky Matouška už aby tady byli.

Zdravím i ostatní holčiny a všem vám přeji krásné VELIKONOCE.Mějte se krááááaně

kapp
24. bře 2008

Ahojte bambuľky moje zlaté!

Andys004 - ja som bola presne taká istá - hysterka 😀 jak vyšitá! Tiež si spomínam, ako som malú pozorovala, či dýcha počas spánku 😅 ... A tiež so mnou nasávala (chúďatko moje 😒 ) ten istý vzduch aj na záchode 😀 ... A Andys - tiež moja blška krckala o dušu - bola ako vracací panáčik - zostalo jej to doteraz 😖 ... Pri kašli večne zvraciame = sme fajnoví až hrúúúúza. Nedajpána, aby bolo (keď nabiehala na tuhú stravu) v puse niečo navyše, niečo tvrdé - už aj som to mala vonku. Porážalo ma - najprv som vyvárala, potom upratovala a bábo stále hladné... Všetky lieky - všetko von... Keď bola malinká, stále som smrdela od grckov 😀 ! Ale teraz z toho postupne vyrastá - už zostali len vracačky pri kašli, ale lekárka ma ubezpečuje, že čím bude Nana väčšia, tým bude vracanie zriedkavejšie ... Som jej hovorila: "Nana - ty keď budeš tehotná - ty teda budeš často objímať TETU WC-misu 😀 , keď tak rada vraciaš!"

Zuločka - zlatíčko naše - vitaj zase medzi nami ... Tešíme sa s tebou - máš kráááásnučkého synáčka! A nič si z toho nerob, strach o novonarodeniatko je úplný prirodzený, ono to za pár dní povolí a bude z teba MACHÉRKA! 😅 ... Drž sa maminka! 😀

Všetkým kočkám prajem veselú šibačku! 😀

lenoc
24. bře 2008

Ahoj zlatíčka.
Kappuška, vďaka za zážitky z pôrodu. Aj ja nosím šošovky, mám silnejšie dioptrie, ale ne až tak ( - 4,25), "čočky" mám asi 8 rokov.
Ja som si v prvom tehotenstve naivne myslela, že keď už sme sa takmer rok snažili, tak nie je možné, aby som potratila. Vôbec som si také niečo nepripúšťala. Bola som dobre blbá. A o takom niečom, že missed abort alebo anembryomolla nebodaj som ani nemala šajnu, že to existuje.

Zuločka, vitaj! Myslela som na teba v sobotu, keďže tvoj drahý písal, že možno už v sobotu vás pustia. 😵 To je u vás radosti teraz! Asi každá mamina je z novorodeniatka taká pokakaná, aj ja budem (a hneď dvojnásobne 😀 ). Užívajte si jeden druhého, držkajte sa, 🤐 božtek Matúškovi aj maminke.

Ahoj andys, aj tebe takto dodatočne krásne sviatky! 😉
nás troch tatino ráno aj polial symbolicky - najprv deti okvapkal a potom mňa polial - zo štamprlíka. Ale inak ma, samozrejme, voda obišla, zato vlasy mi smrdiaaaaaaaaaaaa od všelijakých voňaviek. 😖

Aj moja osemročná sesternica pri kašli často zvracia. A neterke, ktorá je pos... zo zubára a akéhokoľvek doktora, sa už smejú, že ako bude rodiť. Ona u zubárky plače už v čakárni a aj vnútri už pomaly zo zvyku, ani ju to nemusí bolieť. Ale má strach, že bude.

zulok
24. bře 2008

Lenocka, mas nadherne fotky v albumceku a manzelovi to velmi pristane, bude ocko sikovnicek.

Aj Matusko dost grckaaa, zle sa mu odgrgava, a aj si odgrgol a zas mu vyslo mliecko z pusinky, aach jaaaaj. No, ale vsetko bude vporiadku a bude z neho jedneho dna velky Matus. Dnes mam nejaku citlivu naladu , len placem a placem. Babulky, dakujem vam za vasu podporu, bez vas by som to vsetko ovela tazsie znasala.
Drzkam vam vsetkym palce, aby ste sa dockali svojich bubacikov a boli tak stastne ako ja. A verim, ze ten krasny pocit zazijete aj niekolkokrat. Je to tak krasny pocit. zas placeeeem. lubim vas
Este raz vam dakujem a MAtusko posiela sibiryby.. 😵

certica
24. bře 2008

jeeej zulok, tak ty uz si mamina? 😎 😀 . super, moc gratulujem a vela zdravicka, radosti a pohody s malym 🙂

lola19
24. bře 2008

Ahojky baby, pekne velkonocne sviatky prajem, sice neskoro , ale predsa.
Tak zulockaaaaaaaaaaa, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, som stastna aj za teba, tak prajem hlavne zdravicka a vela vela mliecka, si ma uplne rozplakala od radosti. Dodala si mi nadej, ze to pojde aj stouto potvorkou.
V poslednom case nestiham pisat, MM je zase chorucky a ten zhon okolo sviatkov+ robota a tak.
lenoc, tak ta 18 tt je tak krasna, pohladkaj babenka aj za mna 🙂
Jaj aka by som bola stastna, keby aj pri mojom mene uz behal nejaky tt, lenze teraz je u mna prvorade uzdravit MM a hlavne aj mna a potom sa zacneme snazilkovat, sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiim 😉
Kappus ahoj, tak aka bola sibacka u Vas, tiez len prsi a prsi 😠

kapp
24. bře 2008

Ahojte bambuľky!

Šibačka bola tento rok relatívne v pohode (žiadna voda) - dnes si už krém proti celulitíde dávať nemusím 😅 = dôkladne ma vymasírovali 😀 - také rováše budeme s Nanou mať na zadku 😉 ...

Nášmu tatinkovi z tej šibačky tak hrmelo, že mi vyšibal aj kvet v kvetináči, na ktorý som čakala asi mesiac, kým rozkvitne, a zlomil mi ho ... Keď hrmí, tak u nás poriadne! 😀 No čo s ním? 🙂

Lolika - drobec, konečne si sa nám ohlásila ... Tak aj tvoja polovička je choručká. ☹ Tomu môjmu sa pravdepodobne zase ozýva apendix, ale lekárovi ho dostať ani zapána (bojí sa narkózy)! Celé 4 týždne ochkal, uchkal, jedol len diétne jedlá, stále sa pozoroval v zrkadle, koľko schudol - no viete si to kočky predstaviť? 😖 Teraz už je dobre, ale tento mesiac sme si dali pauzičku s "rozhovormi" - on bol maród a ja som mala migrénu = no je horšia kombinácia? 😅

Lenočka - vôbec si nebola blbá, to si vyprosím u takej rozumnej osôbky ako si ty ... Ty si jedna múdručká, inteligentná kočka, s ktorou len tak hocičo nevykýve ... Babuľka - ja som si tiež myslela - ešte pred prvým potratom, že proste nemôžem potratiť, že mňa to obíde... Rátala som s tým, že budem musieť ležať, ale že o bábo prídem, na to som ani vo sne nepomyslela ... Pri tých ďalších 2 abortoch som sa už bála, ale tiež som si to nepripúšťala ... len som cítila, že niečo nie je v poriadku ... No a pred týmito 7 mesiacmi som si pekne vyupratovala celý byt, všetko v práci dorobila, nachystala som sa fyzicky aj psychicky na ďalšie tehuľkovanie a pozri ho - ten tam hore si asi povedal: "Tak moja zlatá, nebudeš to určovať ty, ale ja - kedy a či vôbec otehotnieš!" Takže teraz už viem, čo sa môže prihodiť, nič si neplánujem, a naplno si uvedomujem, že nech spravím čokoľvek, už neovplyvním počatie ďalšieho člena posádky ...

Zuločka naša zlatá - s malinkým si ešte užiješ ... Vieš, keď tie bábenká sú ešte také bezbranné, maličké a nevedia nám inak dať najavo, čo sa s nimi deje, len plačom 😝 ... Takímto malinkým babuliatkam ešte nefungujú črievka tak ako by mali, preto to grckanie a plakanie pre napr. zastavené vetry, ale neboj, čím bude Matúško starší, tým to bude lepšie a lepšie, len vydrž = oplatí sa! Niekedy by ich človek síce "roztrhol ako hadov" (keď sú podstatne starší a robia neplechu, alebo neposlúchajú = my máme momentálne obdobie vzdoru), ale nakoniec sme radi, že ich máme! Neboj, myšička, tie náladičky po pôrode sú úplne v pohode - ja som poriadne pocvičila s nervami mojej polovičky hneď po pôrode - chudáčik, ale ono to za chvíľu prejde - a Zuločka - ono svoje robí aj počasie = dnes je taký upršaný deň = ja tiež po našich dnes vrčím 😀 ...

alinuska
25. bře 2008

Ahojte slniecka,

chybala som vam??? Som teraz troska mimo a pismenkujem cez zvlhnute ocicka, taka som dojata zo Zulocky a jej pokladu 😅 .

Zulocka, zo srdiecka blahozelam a prajem nadherny dlhy zivot plny lasky, radosti, stastia a pevneho zdravia pre celu uzasnu rodinku!!! No, chytilo ma to za srdce... 😢 😵 Ale tesiiiim sa s vami, musi to byt neopisatelny pocit...
Si predstavujem, ze kedy (a ci vobec) to caka aj nas ☹ 😢 ?!?!?!

Lenocka, aj z vas som unesena 😵 , dnes tu budem asi bulit, ked niekto vojde do kanclu, asi si pomysli svoje 😀
Ste krasnucki, ale podstatne je, ze malinkych uz citis a teda vies, ze su v poriadku!!! Velryba u vas na balkone v detskom bazene, mila predstava... 😀 Tie dupajdy su krasne, skoda, ze nemas take aj v modrom 😉 , sipim, ze by sa zisli ?????

Kappuska, ako dnes? Vysibana poriadne citkam, psychicky pripravena na...uz ani nemam odvahu pripominat, len zasa zacinam drzat palceky a myslim na teba, drz sa bambulka!!! Ta schema wobenzymu bola dobre, akurat sa zacinalo s davkou 1-0-1 a nie 1-0-0, ale myslim, ze sa tym nic nepokazilo. Uz ho uzivas?

K tej Velkej noci, u nas sa nesibe, iba ked mne obcas zasibe 😀, iba sa polieva, potom kvitneme ako take kvetinky, len nas pohnojit 😀 😀 😀 . Tento rok som sa vytesovala, ze ma tie prudy vody obisli, ale len do casu, ked prisiel kmotor s krsniatkami a jeden znamy. Sa stretli pred nasimi dverami a ked som ich vitala na chodbe, tak som to dobre schytala 😝 . Ale prezliekala som sa iba raz 😉 😀 , takze celkom fajn.

Som zvedava Zulocka, maminka nasa zlatucka, ako to cele prebiehalo???? Skusis sem pisnut zazitky z porodu, od zaciatku az po tu najsamkrajsiu chvilu, ak budes mat chvilocku casu, samozrejme ?!?!? Prosim, prosim, nech viem, co ma caka za par mesiacov 😉 ?!?!?!?!?

Ostatnym kockam tiez vela sily, aby sme co najskor nasledovali nasu prvu oficialnu maminku Zulocku!!!! 😅

Krasny dnicek prajem a tesim sa na vas...cmuk

lenoc
25. bře 2008

ahoj mojenká.

Lolka, vybavené! Tí moji nezbedníci nejakk ozleniveli cez prázdniny, je už skoro 11 hodín a oni ešte spia. Inokedy sú najneskôr okolo deviatej hore (dokonca v nedeľu ma kopali celú prvú polovicu rannej omše - začína o siedmej!). Veď nech len oddychujú. Skúsim im pustiť nejakú hudbu, či sa zobudia. Som dobrá hnusoba. 😀

Kappuška, prepáč, ale ten tvoj drahý a jeho šibačka ma zas rozosmiali. Darí sa mu.
Prajem jemu aj Lolkinmu manželíkovi skoré uzdravenie!! 🤐 Ja som si včera tiež namýšľala, že ma bolí slepák, ale potom som zistila, že ten je na pravej strane a mňa bolí na ľavej, tak to bude asi niečo iné.
Neni sme blbé ani jedna, ale myslím si, že je - aspoň u väčšiny žien - prirodzené, že pokiaľ raz nepríde o bábo, ani si také niečo veľmi nepripúšťa a ani nezhľadáva informácie o takých veciach. Ale to je dobre. Ja som sa skôr bála, že sa budem otvárať (ako moja teta) a tak prídem o bábo, ani ma nenapadlo, že sa môže aj niečo iné stať.
Tak ma teraz napadlo, keby sa to nestalo, nikdy by som nespoznala takých úžasných ľudí ako ste vy. Ďakujem, že ste. 🤐

Zuločka, nádherné bábo máš doma, hlavne tá fotka, kde je drahý s malinkým je krásna a dojemná. Držkajte sa. cmuk. No a na porod som aj ja zvedavica zvedava. Ked sa uvolnis trosku od Matuska. Ked sa mozem spytat, kolko si celkovo pribrala za tehotenstvo? Drahy ma dovcu, ci si mi sama, pardon, s Matuskom?

Alinuska, ahoj, mas pravdu, chybala si nam, ty nasa telepatka. 😉 No, dufajme, ze by sa zisli dupky aj v modrom k tym oranzovym. Zatial neviem, ale mam taky citak, ze hadam aj hej. Urcite dam vediet, ked sa nam na uzv ukazu.

Kym som dopisala, cicusky sa mi zobudili. 😵

kapp
25. bře 2008

Jáááj, babuľky moje, zase sme v práci 😒 !

Krásne sme zleniveli počas "prázdnin" ... Lenočka, nielen tvoje bambuľky malinké, ale aj "teta Kappuša" - ale veď my sa zase rozbehneme - veď zajtra je už streda a to sa nám začína znedelnievať 😀 😀 😀 ...

Lenočka - mám veľkú radosť, že tie tvoje malé rybičky sa tak peknučko hýbu v tvojom brušku - máš novú fotečku 🙂 - tuším mamina si sama fotila v zrkadle 😉 , je to tak?

Zuločka - malinký je krásnučký ... A tatinko bol pri pôrode? No super - toho môjho by som tam nedostala ani zapána ... Je mu zle z krvi a vecí z tým spojených ... A malá je po ňom, ja sa musím pochváliť, mňa to baví - rýpkať sa v ranách (manželovi som ťahala štichy z rozbitej - zašitej hlavy na dovolenke v Chorvátsku = vrešťal ako pavián 😀 , tuším ho bolo počuť až na Slovensko! 😝 ), pri odbere krvi s pohľadom upíra sledujem ako krvička tečie do skúmavky = no normálny uchýl 😀 ... Asi som sa minula povolaním a mala som pracovať v zdravotníctve!

Alinuška - no vitaj kočka - jasnačka, že si nám chýbala! Teraz to musíš dohnať 😀 v písaní! A díky za návod k Wobenzymu - ešte som nezačala, chytila som nejaký vírus - brušná viróza, alebo niečo také ...

Pekný dníček!

lola19
25. bře 2008

Ahojte babenky. Tak Lenocka, tie tvoje poklady su zlate, maminke nedaju spinkat 😵 Krasne sa zagulatujes, len tak dalej.
Zulocka, ja stale plecem,ked si na teba pomyslim, Matusko je strasne zlatunky. joj ci by som ho vystiskala. A ako vidim, tak ocino bol hrdina pri porode. Aj moj muzicek bol pri porode, najprv este pocas tehu nechcel, ze tam odpadne a tak. Ale ked zistil, ze babenko umrelo, tak ma nechcel nechat samu, aj kontrakcie so mnou predychaval, velmi mi psychicky pomohol, len skoda, za vysledok nebol ... ☹ ☹ ☹
A hned po porode povedal, ze bez neho uz rodit nebudem 😉
Zulocka a pichas si este injekcie.
lenocka, a ty si stale bez injekcii, zaujima ma to koli tomu, ze aj ja mam tu istu mutaciu 😠
Tu v BA svieti momentalne slniecko, len vonku je este kosa, ale vraj sa ma oteplit 😎 hura, neznasam to uprsane pocasie 😠

lenoc
25. bře 2008

Ahoj kapp, uhádla si, bingo! Dnes ráno, tak je to ešte čerstvá fotka. Veru, už sa nám bude znedeľnievať zajtra.Jeeej, aj ty poznáš ten výraz? Je zlatý. Ale kolegyňa ho používa v inom význame - na deti, ktoré sa kúpu či umývajú raz za týždeň a to v nedeľu a vieš si predstaviť, ako "príjemne voňajú" ku koncu týždňa, keď sa znedeľnieva, najmä takí chlapci v začínajúcej puberte, keď sa umývajú raz za týždeň.

Kappuška, aj ja mám takú kolegynku - s radosťou ošetrí každú ranu. Keď som došla raz do roboty s tým, že mi kufor z nášho auta padol na hlavu a mala som ju rozrazenú, to si mala vidieť jej pohľad, keď ma ošetrovala. Normálne radosť a "chtíč" v očiach, že sa môže s nejakou ranou babrať.

kapp
25. bře 2008

Bambuľky - mám album - kuknite = to je moja Nana... Ostatné fotky doplním do konca týždňa ... Aj maminkine a tatove nebojte ... 😀

kapp
25. bře 2008

Jeeeeminečku, ja mám takú radosť, že sa mi to podarilo aktivovať! Huráááá ... No čo poviete? Ozvem sa až večer, teraz nemôžem ...

lenoc
25. bře 2008

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej!Parada. 😅 😅 😅
Nuz, je to kocka, co dodat. 😉

Lolka, ano, som bez injekcii, dopujem sa momentalne Calibrum mami (bud 1x1 alebo 2x denne 1), kys. listova 2x1, vapnik 1x1 a magnezium 2x1. A este - neviem svoje pocity inak vyjadrit k tomu co si napisala, len ☹ ☹ 😢 . Ale je fajn, ze chce byt pri dalsom porode.
u nas sa tvari slnko za oknom, ze je teplo ,ale ked som vysla vyvesat von pradlo, tak bolo chladno a nakoniec este aj to slnko potvorske zaliezlo. 😒 Vyliezlo, az ked som bola na odchode. 😠

lenoc
25. bře 2008

Este som zabudla - vidim, ze tvrdo pracujes po sviatkoch. 😉 😀 Svagor je mimo prace?
tak pa vecer...

alinuska
25. bře 2008

Jejda Kappus, ty mas doma kuceravu Sue 😉 ? Je peknucka, urcite po maminke... 🙂 . Manzelik blafuje, aby si ho sanovala. Muzi ked su chori, su ako male deti. Opustia sa, ochkaju, len aby clovek okolo nich pobehoval a boliestky im fukal 😀 . Takze velkonocne hody sa nekonali? Ci dovtedy uz zazracne vyzdravel? A predstavila som si vas ako Frantiska zo vcerajsich susedov, co otrhal Zuzu kvet za 8 litrov na korbac, aby mal cim sibat, ked mu tie jeho "originalne" poskryvala...asi tak nejak 😀 😀 😀 ! A nespominas nejako to kozne, ja som nezabudla, nechces sa z toho nahodou vyzut?!?! 😠 😝 Ci az ked zacnu crievka a brusko posluchat? 😉

Lenocka, ja som telepatka (uz mi to nejako prischlo) a ty nas detektiv (co vypatral preco sa ta nasa Zulocka neozyva). Tak aspon toto so Zulockou mi vyslo, ja som to tipovala okolo Velkej noci...to urcite aby sa vyhli upratovaniu 😀 😀 😀 . Uvidime, co ukaze uzv pri vas??? Kedy ides a ozaj, chceli by ste vediet pohlavie dopredu, ci sa nechate prekvapit? Samozrejme, ze aj ja sa s vami tesim s kazdym pribudajucim tt a tak velmi si zelam, aby onedlho zacali naskakovat aj vedla mojho mena 😒 !!! A posielam pohladenie obidvom cicuskam 😀 a aj pusinky k tomu...cmuk

Lolka, obdivuhodne, co si musela zvladnut 😢 a ze si sa nevzdala a ides do toho znova! Drzim velmi palce, aby sa to cim skor podarilo a tento porod uz skoncil huronskym revom maleho zdraveho cloviecika!!! Manzel pri porode je urcite obrovska pomoc, hoc len psychicka, ale popravde, toho svojho si neviem pritom predstavit...asi by mi skor prekazal, ale zalezi od povahy samozrejme 😝 . Nejak som nepostrehla co je tvojmu manzelovi?

Zulocka, znova a znova si prezeram fotecky malickeho anjelika, co prisiel na svet a najdojemnejsia je ta fotka s tatinkom ako si vedla seba sladko spinkaju, naozaj tvoji najmilsi a srdiecku najblizsi!!! Je taka kuzelna, ze pri nej sa nejaka ta slzicka zaleske v ocicku... Ste vsetci taka krasna mlada rodinka a veeeelmi stastnaaaa, aj z tych fotiek to ciiitit!!!!!!!! Este raz zo srdca blahozelam!!!!! 😵 😅 😵

Este sa vratim k tomu strachu o babo, pre mna je nepochopitelne, ako vsetky zeny naokolo, co tehotneju bez problemov, pristupuju k svojmu "stavu". Teda nie zeby si to nepriali, to nie, ale to, ako to cele beru v pohode, ako taku samozrejmu vec, nad tym ja zasnem!!! Ale viem, ze je to moj problem, a to teda doslova, a dost velky, lebo uz teraz si predstavujem, ze ked zistim, ze som tehu, tak ma prve napadne nie obrovska radost, ale neopisatelny strach a obavy, ako to dopadne...?????? Som pred casom normalne uvazovala, ze kvoli tomu navstivim psychologa, ma to dost trapi, aby som tym pristupom vobec k tomu tehu aj dosla... ☹ Ma minule napadlo, ze ja si uzijem az take mozno piate tehotenstvo, teda ked budem mat doma styri deticky a piate bude na ceste 😀 ?!

Co je s nasou Katuskou? Asi si uziva este par chvil s manzelikom a potom sa nam dufajme skoro ozve, ako dopadla s tymi testami?!

Som nejaka moc zvedava, ale co narobim?!?!? 😉 😀

P.S. A dufam, ze som sa nikoho nedotkla, ked som oznacila Zulocku za nasu prvu oficialnu maminu, to by ma mrzelo, ale urcite viete, ako som to myslela, vsak Kappuska (viem, ty si uz mamina davno pred Zulockou, ja som tym myslela v ramci nasej diskusie od vtedy, co sme sa tu nasli...😉 😎 ) ????????????

kapp
25. bře 2008

Alinuška - to je v pohode - ja to chápem 😀 , ako si to myslela s tou "prvou maminou" - ono Zuločka je skutočne naša prvá maminka s trombofilkou - ani ja nerátam seba - veď pri Nane som o nejakej trombofilke ani netušila! Takže Zuločka je naša NUMBER ONE! 🙂 🙂 🙂 A strašne sa z toho teším ... 🙂 🙂 🙂
Ináč - nad tým psychológom som uvažovala aj ja, prv než som prišla na toto fórum 😖 - nebojkaj, moja, keď tu pobudneš nejaký ten mesiac, my ťa z toho vyliečíme 😀 😀 😀 ... Ono strach je prirodzený zvlášť v našom prípade ... po tom, čo sme si preskákali 😢 , ale musíme si uvedomiť, že tým, že sa budeme trápiť a špekulovať, či sa to nestane znovu, keď budeme znovu tehuľky - tým asi veľmi nášmu potomstvu nepomôžeme ... Vieš, babuľka, ja som momentálne v štádiu, keď som sa zmierila s tým, že budeme mať iba Nanu ... Viem, že mi tu budete všetky do jedného nadávať, ale nejak telepaticky cítim, že viac asi mama nebudem ... veľmi by som chcela, ale mám taký pocit, že sme asi skončili ... 😒 Od poslednej MS mám takého tušáka ...
No vidíš - a ty mi tvrdíš, že si zrelá na psychológa? 😀 To by som najprv musela ísť ja ... 🙂
A ako to dopadlo s kožnou - nevzdala som to, dušička, idem zajtra (doktorka si zobrala tesne pred Veľkou nocou neplánovanú dovolenku) - chňápem, že tie bradavičky musia ísť von!
A manželík uchká ešte sem-tam, ale dúfam, že sa to zlepší... Ja si stále myslím, že sa mu ozýva slepák ... Alinuška - a normálne som rada, že sme si dali tento mesiac pauzu! Necháme to na prírodu, resp. na toho tam hore, nech urobí, čo uzná za vhodné...

Lenočka - no, dnes som fakt "tvrdo pracovala" 😀 😀 😀 , švagor sa na chvíľu vyparil, tak som to využila 😝 ... Jeeej, Lenoč, mám takého tušáka, že moja švagrinká je tehuľka! Kiežby to bola pravda! 😅
A ďakujem za kompliment pre Nanu = odkážem! 😀 Dúfam, že neostane namyslená!

zulok
26. bře 2008

Lolka, uz teraz moc moc drzim palceky na snazilkovanie, dufam, ze sa vam ryychlo zadari.

Kappuska, ta sibacka, hihii, vy mate doma tak veselo, paraaada, ale to sa a=neda ani kvoli kvetu hnevat sa, taki su uz nasi miluckyy.
Mna vysibal Matusko, precikal sa, kade sa dalo. To je tak nieco uzasneeee.
A jooj, vy ste stale nejak chorucki, nech je tu uz jar a vyutesujete sa vsetci zo slniecka.
Nanuska je hotovyy anjelik, uzasna slecna. Taka na ununkanie

Lenocka, ani ja som pri prvom tehu ani namyslela na to, ze by sa mohlo nieco zle stat. Pri druhom som sa tak bala, ze som po veceroch plakala a nemohla spat a potom pri Matuskovi som si povedala, ze sa budem tesit z kazdej sekundy, co som s nim a budem verit, ze vsetko dobre dopadne. Nic ine ani nezostava. Strach nikomu a nicomu nepomoze, ale jasne, ze som sa bala a aj teraz sa bojim. A stale si hovorim, tes sa, lebo premeskas tie najkrajsie chvile zivota, no, ale je to tazke. Ale Lenocka, vsetko dobre dopadne a uspesne sa ti anrodia dvaja nezbednickovia.
Lenocka a to by bolo, aby si nezbednickovia cez sviatky neoddychli. Treba valat sunky.
A za tehu som pribrala 22kg, aach, ale je mi to taaaaak jedno. Ono to vybeham... pred porodom som mala 70 kg, ked sme prisli domov 64, nechala som tam malo kg, a teraz mam 62, tak nejako to dole pojde, ale hlavne, nech je Matusko vporiadku, co tam po vahe.
A kraaasny albumcok.

Alinuska, joj, ako dlho si tu nebola, veriim, ze sa aj vy dockate zlatusika v naruci, tak vam to vsetkym prajem.
A s tym upratovanim si to preeeesne vystihla. Este v pondelok rano, ze musim nachystat pre rodinu zajacika.... a vecer sme uz leteli.
Ozaj, injekcie si este picham, budem si cele sestonedelie, ono je to teraz pohodicka, pichnem a ziadne stresy, ze co ak mi vytecie davka s krvickou alebo vzdy sa pri injekcii Matusko tak mrvil, som sa bala a teraz pichnem a hotovo.
A s tym prezivanim tehulkova , tak to teda plne chapem, vsetci mi hovorili, co sa bojis, uzivaj si... im sa povie, ked ma dakto taku krv naprd, a este hrozi, ze sa zacne predcasne otvarat a neviem, co este, a milovala som take daco, ze mala prechadzka ti nezaskodi. A co ak hej, ak by som prisla o babo, kazdy by povedal, ze je mu to luto, ale mi by sme si to potom cely zivot vycitali.... Alinuska, ale uz sa vam mimisek narodi pekne zivucke zdravucke, budete pod ostrym dohladom a vsetko bude vporiadku.

Loluska, tak mi je to luto, cim si si presla, ani si to nedokazem predstavit, tu bolest, co si musela zazit, dufam, ze to uz nikoho nezastihne. Teraz sa to uz isto podari.

A k porodu, lekari hovorili, ze bol rychli. O pol siestej vecer mi zacali jemnunke kontrakcie po 5 min. Take slabe , ze aj ani mrchu taku slabu nemavam, potom som si dala sprchu, ze co sa stane, trochu to ustalo na kazdych 8 min. , manzela som ukecavala, nech ideme, ale on , ze sa isto nic nedeje, ze sak ma skoro nic neboli, ze to ono nemoze byt. A bali sme sa trapasu, ze tam dobehneme a ono fakt nic, no ale o pol deviatej sa mi ho podarilo predsa ukecat, spravili mi monitor, kontrakcie slabunke, ale pravidelne, ale otvorena som bola na 4 cm, dali mi antibiotika do zily a pichli vodu. O polnoci zacali take svinske kontrakcie, manzelik mal odkrvene ruky, ako som ho pucila. A o druhej som mohla zacat tlacit, a za 7 minut sme mali nas najuzastnejsi zazrak na svete. Trosku ma zasili a ocinkovi podali Matuska. Boli tak krasni. A zas tu placem, aach jaaaj.
Ja ich tak lubim a taak sa tesim , ze vas mam, vdzy ste mi tak pomohli, babulky teraz je rad na vas, isto sa k vam drobcekovia nastahuju a vsetko dobre dopadne, posielame pusinky.

alinuska
26. bře 2008

Ahoj Zulocka, maminecka nasa, som taka rada, ze si si nasla chvilocku aj na nas. Uplne si to viem predstavit, aj ja by som asi kazdu chvilu pozorovala svoje slniecko 😕 , nekonecne dakovala za to, ze ho mam 😔 a plakala od nesmierneho stastia... 😅 😵 Takze ten porod nie je az taky hrozny zazitok? Manzelik bol aj pri samotnom porode? Klobuk dole, obdivujem kazdeho chlapa, co sa na to da... A kiezby si mala pravdu a aj ja som sa uz tesila malemu fazuliatku v brusku... 🙂

Kappuske pribudli dalsie fotky v novom albumiku, tak teraz neviem, pokom je ta Nanuska, ked je pri maminke, cela maminka, ked je s ocinkom, zda sa mi, ze je na ocinka, tak si vyber...ale v kazdom pripade je peknucka po obidvoch 😉 !!!

Vy vsetky ste tu podla fotiek take stihlunke, len ja tu kazim priemer 😠 Ze 70 kg po pribrati 22 kg, to si neviem ani predstavit... 😝 😝 😝 Ja ani teraz nemam tolko, co Zulocka tesne pred porodom, a to som prosim este nerodila ☹ ... a mala som este viac... 🙄 Som proste taka stavba ze krv a mlieko a nic s tym nenarobim, ani keby som sa pototo... 😠 😒 Tak a je to vonku...ufff

kapp
26. bře 2008

Alinuška - mojenko zlaté, nič si z toho nerob ... Hlavná vec, že sa páčiš manželíkovi - na ostatných kašli! 😀 Kilečká hore-dolu - prosííím ťa, a čo mám potom hovoriť ja - odvšadiaľ trčím 😀 , ako taká žirafa ... 😉 Si zober - no baba a 182cm = to mám asi za trest! 😅 Vieš, aký to bol problém za puberty nájsť si frajera, ktorý by bol vyšší ako ja? 😀 Ale chcela by som trošku schudnúť - ako som začala užívať B12, len papám a papám ..., alebo aby som bola presná - žeriem a žeriem 😀 😀 😀 Takže hor sa na stacionárny bicykel! 😝 , alebo sa dám na francúzsku diétu ŽERMÉŇ! 😅 😅 😅 Tá to istí! 😀

Zuločka - dievčatko naše zlaté - zase som si pobulila, keď som čítala tvoj príspevok! A nejaké kilečká navyše? Prosííím ťa, kašli na to - hlavne, že Matúško má čo papať 😀 - kvôli mliečku ty jesť musíš, zlatúšik! A Matúška máš náááádherného a aj mne sa najviac páči tá fotečka, kde spinkajú Matúško s tatinkom 😉 ...

Pekný večer, babuľky!

zulok
26. bře 2008

ALinuska, takto s odstupom bol porod fajn, ale manzelik hovori, ze radsej 100 porodov vidiet ako 1 zazit 😀 bol moj statosny zlatusik, bolo to nanho moc, stale mi pomahal, dychal za mna....
a s tou vahou, to je pekne, ked je zena krv a mlieko, ako hovori moj mily, je za co chytit.

Kappuska, ten B vitamin je riadne žravý, ja som len jedla a jedla, teraz ma to trochu opustilo, ale vyzeram ako kollka 😀 bola by zo mna super brusna tanecnica, raz sa roztrasiem a rok sa nezastavim 😀
hehe a ta dieta je supeeer 😵

Jooj, predchvilou sme sa kupkali, ja sa zblôaznim od stastia, chudacik Matusko, stale ho cmukam.
Ale co ma hneva do 15 dni od narodenia musim ist na socialku ja osobne, nie manzel... 😠 a MAtusko von este nemoze, je malinkaty a vonku je hnusne, tak idem v piatok sama a chlapov nechavam doma. uff, sa bojiiim, i ked manzelik to s detmi vie, ale i tak. jeeejda ☹

lili01
26. bře 2008

ahoj bambulky 😵 😵 😵
jdu opět pozdravit všechny kočky

a hlavně pogratulovat Zulockovi a Matůškovi 😀 😀 😀 😀 hodně zdravíčka a štěstíčka pusinky.to je překvapení,jsem náhodou nakoukla po delší době co je tu nového a ono miminko na světě,juuuuj to je krása.tak to máte za sebou a jste v pořádku 😉 😉 😉

alinuska
27. bře 2008

Kappusik a Zulocka, zlatinka moje, dakujem vam, ani neviete, ako sa mi to dobre citkalo. Aj ja si vravim, aspon je co chytit 😀 , ale par kil dole by sa zislo po zdravotnej stranke 😝 . Ta francuzska dieta nema chybu 😀 😀 😀 a na mna teda plati stopercentne 🙄 . Ja som prilis pohodlna na stacionarny bycikel, ten nehrozii 🤐 , ale tie brusne tance, co spomina Zulok, na tie som dokonca chodila a poviem vam, je to super pocit 😎 . Zena sa citi tak sexy, akokolvek vyzera ci stihla ci baculka. Ja som tam zacala chodit aj kvoli prekrveniu panvoveho dna, ze sa to odporuca aj pri neplodnosti, ale aj kvoli tomu, ze mne sa tie tance straaaasne luuubia 😵 . A prezradim vam, normalne to lepsie vyzera na takej plnsej ako na stihlotinke 😉 (ale samozrejme, ze nie na takom 100 kilovom tanku 😀 ) . Ja som momentalne asi nieco medzi... 🙂 , takze uz to ani neriesim a pravdou je, ze najdolezitejsie je pacit sa manzelikovi a ten je myslim spokojnyyyy 😉. Na druhej strane, ten vitamin B robi ozaj svoje a francuzska dieta ala cica nezer moze ist potom do haja ☹ . A ja beriem listovku uz dobry polrok 2x1, tak zacina prinasat ovocie... 😒, aj ked ja si nemyslim, ze aj od listovky sa pribera, hoc je to tiez vitamin skupiny B, co myslite vy?!

Zulocka, v pripade manzela pri porode to radsej 100x vidiet ako raz zazit, to je dobreeee 😀 a tak pravdiveeee 😀 . Ma moj obdiv 😔 !!! A samozrejme aj kazda zena, co tym presla 😉 !!! Sa s vami tak tesiiim a cakam na dalsie nove fotecky 😉 . Drzkajte sa !!!

Lili ahoj, ako Adamko, je poslusne babatko? Uz ho mate urcite pri sebe doma, tak nech sa aj vam dari a ste zdravucki!!!

Kappuska, ako kozne?????????????????? Mam zacat fuuuukat????????? 😀 😀 😀 😀 😀

kapp
27. bře 2008

Alinuška - zlatíčko, nemáááš ešte fúkať .... Dnes som pre zmenu ísť nemohla 😖 , mám toho v robote jak nakakuškanéééé 😠 , zajtra tiež nehrozí - manželík mi hovoril, nedávaj si to robiť pred víkendom 😕 - hovorím - jasné, treba ešte upratať a navariť, čo? 😅 Jeeej, Alinuška, manža sa mi rozpapal, resp. rozžerkal, hurááááá! Už znova maškrtí 😅 ... Konečne, už som myslela, že budem vdova - buď ho dorazím ja za tie lamentácie Jeremiášovi, alebo sa dorazí sám tým, že nebude jesť! 😀

Zuločka - moja polovička to (myslím pôrod, na ostatné veci súvisiace s materstvom a počatím sa pozerá rád 😅 ... = ako každý chlop 😀 ) nechce ani vidieť - je háááklivý na tieto záležitosti = žiadna krv! 😀
Jeeej - tie brušné tance boli dobré 😀 😀 😀 ...

Lili - ten tvoj Adámek je k zulíbaní!

Alinuška - neviem, neviem, či sa aj z listovky nepriberá - u mňa nezaberá ani CICA NEŽER 😀 - asi budú musieť za chvíľu dať na reťaz chladničku a bar so sladkosťami! Keď to nepomôže, budú musieť uviazať MŇA! 😀

alinuska
27. bře 2008

Kappus, dobre ze sa mame na co vyhovorit, myslim tie B-cka 😉 😀 . Ja okrem toho pojedam aj ine lieciky o ktorych som citala, ze pri nich zienky priberaju a pri tom na stitnu zlazu ma na to dokonca upozornila pani doktorka. Tak mozem ja viest marny boj s veternymi mlynmi...😠 😝 . Je fakt, ze na mna plati doslova cica nezer a vtedy vyzeram celkom k svetu 😀 😀 😀 , ale ked si nedam pozor, dokazem pribrat za niekolko mesiacov aj 10 a viac kil ☹ , proste mam taku geneticku vybavu a spomaleny metabolizmus 😠 !!!

Manzelikovi nech len chuti, dokial chuti, tak je dobre, nemusi pod noze...koniec koncov to plati aj na nas 😉 ! A myslim, ze ta neposiela pred vikendom na to kozne nie kvoli upratovaniu, ci vareniu, ale bude mat na to urcite prozaickejsi dovod 😔 😉 🤐 Fukanie sa teda odklada na buduci tyzden. To uz budes pred dalsou mrchanou, ked dobre pocitam, ktora mozno nepride 😉 ?!?!?! No, podla "rozhovorov"... 😅

Ten moj nema problem s pozeranim na krv, ale neviem neviem, ci by som ho dostala k porodnej koze, iba ak k dajakej umekanej rohatej alebo ... 😀 😀

lili01
27. bře 2008

Alinuška,ano Adámek už je týden doma.je hodný,jen papá a spinká a budí se po 3-4hod,v noci 2x takže se vyspíme oba dva 😀

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

kapp díky za pochvalu klukánka 😀 😅

zulocku jaký byl porod??doufám,že rychlý 😔 😵