Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

sivula
21. črc 2008

Zrnik - Tak to ma mrzi. Ked citam take smutne spravy. Posielam hodne pozitvneho...

A vsetkym dakujem za pozdravy.

Ono je to stale boj s tou nasou mutaciou. Bojujeme najskor, aby sme otehotneli, potom bojujeme 40 tyzdnov, aby sme drzali v naruci nasho drobca a potom sa zase strachujeme cely zivot , aby sa mu nic hrozne nestalo. No ale je to predsa len kraaaasne, no nie? A my sme vsetky silne a ziadna mutacia nas nepolozi! Mounty a ty sa neboj, raz uz nad tebou lamali lekari palicu a priroda to predsa len urobila po svojom a mas krasneho lapaja. Nasi anjelici nas strazia stale.....

Vsetko pride v pravy cas.

No my sme doma o dalsieho clena bohatsi. V piatok sme priviezli male steniatko domov - samo na dvor, byvame v domceku. Volame to trening na drobca. Uz tri noci sme poriadne nespali, ako smutil za mamou. Museli ho pocut v okruhu kilometra. Spal v predsienke, lebo vnutri nesmie byt. Chcelo to pevne nervy, ale musi si zvyknut vonku. Tak uvidime dnes v noci.....

lenoc
21. črc 2008

Ahoj babulky.
Astrinka, sivula, margarita, booze, babulky, najprv sme tu boli dlho len tri a teraz sa nam to tu takto smutno rozrasta.... ☹ Mrgarita, vitaj teda v ucitelskom klube. 😉 Ako prazdninujes? 😉
Sivul, mas pravdu, samy strach. DAkde som citala, ze nejaky muz povedal, ked sa mu narodilo dieta, ze "dalsi clovek, o ktoreho sa budem bat, ked sa pojde bicyklovat." alebo tak nejako to bolo.
akeho havka mate? Az pridobre pozam ten steniatkovsky plac za mamickou - mame doma trojmesacneho jazvecika a prve tri noci spal v kuchyni v krabici, ked sme si ho priniesli - asi trikrat za noc sa zobudil, plakal, bol hladny a chcel sa hrat. Drahy ma len stuchal, ze babatko ti place. 😉 Kappuska asi tiez vie, o com to je, vsak?
No a ja ho mam naozaj ako babatko, mojkam si ho, ked mi je smutno a on to citi, ze ho lubim, bo aj on sa najviac ku mne tuli a sem-tam aj poslucha asi tymto stylom : "Bodro, fuj!" a on prestane trhat kvetinu alebo tak, sadne si kusok od nej, pozera na mna, na kvetinu a po asi 30 sekundach sa do nej pusti opat a ak sa toto chvilu opakuje, ze ho upozornujem ci capnem, tak mu to vydrzi nielen tych 30 sek., ale dokonca az kym sa mu neotocim chrbtom. 😀 😠 Inak, je to vasnivy "zahradkar" 😀 , svokra musi mat kvety v crepnikoch vonku povykladane na stole, lebo inak jej ich "popresadza", najlepsie na chodnik. A uz stihol ulovit jednu malu kacicku, kym som bola na sk. vylete. 😅
S tymi blaskami - aj nas havo ich ma(l), a tiez ma jedna pohryzla a ja si furt spomeniem na film Na samote u lesa, kde dedo hovoril: "To jsou blechy psí, ty na cloveka nejdou." Figu borovu nejdou!

Kappuska, to je super, ze ta uz aj drahy podporuje pri hladani prace. tak drzim palceky, nech sa zadari nielen v tomto. 😉

Mounty, tyzdniky ti krasne pribudaju.... 😵 S tym krvacanim si vypasila aj man, no ale ked prestalo, tak je dobre, vydychla som si. Kazdy vecer saa za vas (nas) vsetky modlim, aj za nasich anjelikov.

Emi, tak fotacik? No super darcek! Takemu by som sa potesila. Ale my uz mame, pred tromi rokmi nam Jezisko doniesol. 🙂 Vsetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj k narodkam! 🤐
Ja som dostala MS prvykrat po troch tyzdnoch a druhykrat to trvalo mesiac+ tri dni. Nebojkaj, este dorazi.. ale ja som si pred touto tretou mrchou tiez uz namyslala, ze som tehu a klepala som sa, mala som vsetky mozne priznaky.. a ms dorazila este o dva dni skorej.

Zulocka, tak kupko som stihla len raz a zmrzku . takto: uz od zaciatku prazdnin sa rano zobudim, pobolieva ma hrdlo, prejde to, poobede si dam zmrzku alebo aspon nieco studene pijem, dalsie rano ma zas pobolieva hrdlo... a tak dookola. 😀 ale dnes ma neboli, snazim sa nepapat zmrzku a pod., kedze tento piatok by sme radi vyrazili na dovcu, tak nech ma to tam nezlozi. Zajtra ideme na genetiku, potom vybehneme kupit aj dovcu.

Astri, drahy je Kanadan ci Cech?

Zrnik, ako bolo? A kde presne ste boli? Risko sa isto poriadne vyblaznil a vy s nim. 😉

Ali, Katus, ako?

mounty
21. črc 2008

Ahojte vsetky, hlasim sa po vikende.......snazila som sa lezat a mam pocit ze zabralo, brucho netvrdne 🙂 ale mam stale na striedacku zimnicu a potom sa zaroven spotim, to je z tych hormonov Duphaston??? Lebo pri prvom tehu som nic take nepoznala, tak sa bojim ci to nieje daka viroza......ale ine priznaky nemam......mam hovori ze ako v prechode 😀 😀 tak dik 😀 😀

Synak mi zaspal, idem aj ja dospat noc, majte sa krasne a drzte sa!!!Pa

alinuska
21. črc 2008

Ahojte babule,

Lenocka neuveris, myslela som na teba, lebo zajtra mame spolocny termin vysetrenia, akurat, ze ty genetiku a ja idem na kontrolu na hemosku, tak sa popytam na ten anopyrin konecne 😉 . Musim ti pripomenut, aka si v mojich ociach statocna a obdivuhodne silna osoba. Si zlata, ze sa za nas vsetky spolocne modlis, ja som to uz akosi vzdala 😒 , mam take nejake blbe obdobie ☹ , ale nic to nemeni na tom, ze na vsetky myslim a kazdej z nas prajem anjelika do bruska 😅 a potom do narucia 😵 a potom cely zivot na krku...😀 😀
Inac bolave hrdlo trapi momentalne aj mna. V piatok vecer som si dala ladovu kavu a od soboty rana mam v hrdle skarede hlieny, najma z rana, ale aj cez den. A v sobotu som to zajedla zmzkou, ze bud pomoze, alebo ma dorazi. Ale nepohla som sa ani tam, ani tam. Som zvedava, co vybavis na tej genetike??? 😕

Kappuska, steniatko je bombasticky napad. Pocula som, ze niekomu dokonca pomohlo k otehotneniu, kedze vsetka pozornost sa uputala na noveho clena rodiny a potom sa zrazu aj zadarilo...kiezby to bol aj vas pripad!!! 🙂

Vitam nove trombokamosky 😉 , aj ja mam rovno 3 mutacie, ale zatial si ich nepripustam, to zacnem az potom blaznit, ked najdem na teste //, az sa vobec k tomu dopracujem 😢

Mounty, super, ze krvacanie prestalo, ale na tvojom mieste by som to len tak neprehliadla, urcite by som aspon telefonicky konzultovala s hematologom a ku gynekologovi by som ja osobne utekala v tom momente, ale ja som hysterka poplasena vyplasena 🙄 Z duphastonu ta moze skor brat spat, ale zimnica??? To bude skor viroza, takze len vela spat a oddychovat kolko sa len pri malom da. Na ten prechod si este pockas 😀

Zrnik, pridavam sa k Lenocke, prezrad nam kde si bola a ako bolo? Nevadi, ze ste sa vratili "iba" 3, mozno sa bude konat prekvapenie, ked to budes najmenej cakat (to si aj ja vzdy vravim, len ked ja to asi nebudem nikdy necakat 😀 😀 😀 )

Inac makam v praci na plne obratky, tak len tolko, nestiham pisat ani reagovat na vsetko, aj ked sa snazim vas citat kazdy den, lebo potom by som veeelmi vela zameskala a to by som uz nedobehla, kedze uz aj teraz mam problem si vsetko pamatat 🙄

Papa slniecka moje 🙂

emicka1
21. črc 2008

Ahoj holky,tak ms včera dorazila.Na jednu stravu mi spadl kámen ze srdce a na druhou.... No dostala jsem jí přímo k narozeninám,takže taky dobrý dárek 😒

Zrníku to to škoda,že dovolená "nepomohla" ☹ tak to musí vyjít doma 😉

Sivulko to je pravda,že jo to boj.Ale co by jsme za ten boj daly,že? 😉 😉

Lenočko děkuji moc za přání 😵 Z foťáčku mám opravdu velikou radost,po dlouhé době aspoň nějaká dobrá nálada.
Teda a koukám,že nejsem jediná,kdo má pejska jako "miminko" 😀 My máme bernskýho a to je prostě moje mimi 😀 Nedala by jsem na něj dopustit,bydlí s náma i doma a občas zajde kouknout i do postýlky 😉 😀 Jsem moc ráda že ho máme 😀 😀 😀

Alinuško nesmíme to vzdávat.Je to sice fráze ale musíme se držet a věřit,že to dopadne dobře.I když já teda teď už taky nějak ztratila naději ☹ Nějak nemám sílu věřit,že do dopadne dobře.Ale jsem moc ráda,že si tu s vámi píšu,to mi fakt pomahá 😉

Tak se mějte krásně,pa

violoncielka
21. črc 2008

Ahojte babky,sorry ze vam tu zasahujem,ale mozete mi povedat,ci trombofilia suvisi nejako aj s krcovymi zilami?

rada2303
21. črc 2008

Ahoj vsichni co vas trapi ta nemoc zvana trombofilie.Me na tuto nemoc prisli zhruba pred 2 roky.Chtela jsem se zeptat zda vam vasi lekari na tuto nemoc davaji nejake leky

zrnik1
21. črc 2008

Ahojte babky zabky, zatial som si nestihla precitat nic nove, ale asi mame nove kamosky, ktore pozdravujem.AHOJTE 🙂
Ked tak nad tym rozmyslam, som taka stastna, ze sme traja.Mame toho maleho krpanika, ktory hned na druhy den zahlasil : ja nemam jad moje/ze nema rad more/, ze kedy pojdeme k babke.
Boli sme v chorvatsku.Bolo super, ale tie kamene, tam sa deti nevedia vyblaznit, lepsi je piesok a pozvolny vstup do mora.Vtedy su spokojne a santia sa vo vode po clenky a nic ich nepicha....
Moje plany boli mat veeela deti,ale venovat sa naplno jednemu je take vycerpavajuce, vsak ZULOCKA?
Normalne som mala take pocity, ze ked nebudem mat vela deti, tak som niekde zlyhala, ale jedno dieta je rovnako narocne na cas a energiu.
ALINUSKA dakujem za tabulku.Blbe obdobie je uplne normalna vec.Je to super cas na zamyslenie a na hladanie zmyslu zivota.Mne sa teraz tak velmi otvaraju oci,vdaka Bohu.Cim som pri nom blizsie, tym je moj zivot krajsi.Boh vie, co je pre nas najlepsie.Prosime o nieco, ale on nam da nieco ine, da nam to, co je pre nas dolezite.Budem za teba prosit a uvidime, ako to Boh vyriesi.
Este pred dovolenkou som stretla jednu kamaratku z kostola a povedala mi, tak sa za teba modlim, to je super, ze si tehotna.Ja som jej povedala, ze uz davnejsie nie som a ona sa rozplakala.Bolo to krasne.Podakovala som sa jej, ze na mna myslela.
Prajem VAM babulky pekny podvecer a dakujem, ze vas mam.
VIOLONCIELKA ano, krcoce zily s tym suvisia.Bola to jedna z prvych veci, ktore zistovala hematologicka, ze ci nemam krcove zily.

zrnik1
21. črc 2008

Rada2303 ano, davaju sa ijekcie, alebo lieky pocas tehotenstva.Zavisi aky typ trombofilie mas.

violoncielka
22. črc 2008

Zrnik vdaka,ako vam to zistili? Ja mam nabeh na krcove zily....asi zacnem preventivne uzivat varixinal,mozno aj preto sa mi nevie vajko uchytit? 😕 .Teda ja neviem ci je v tom problem,ale moze tam nieco byt.

Inac s tym morom to mas asi pravdu.Ja zijem v Italy a teraz tu mame na navsteve brata s detickami.Byvame blizko Caorle,kde je uplny raj pre deti.More je dlho dlho plytke a ked decka zacnu vyvadzat v piesku...velmi dobre sa tu citia,aj ked sa trochu boja vln(teda ak su)More je teplucke tak su uplne happy a maly (11 mesacny) uz zjedol asi 2 kg piesku. 🙂

violoncielka
22. črc 2008

Uz som si precitala,ze na genetike vam to zistili.
Este som sa vas chcela spytat,ci ste nemavali niekedy v strede cyklu mierne ruzove krvacanie? Mne povedali,ze je to z krcka (a ze to vobec nema vplyv na otehotnenie),ale mozno je to cievneho povodu....No musim patrat

emicka1
22. črc 2008

Ahoj holčiny,
Rada2303 já beru Warfarin už pár let a při těhotenství nebo nějakém lékařském zákroku jsem převedená na injekce.
Pa holčin,a krásný den přeji

lenoc
22. črc 2008

Mounty, som rada, ze si v poriadku. 😵 a ze v prechode... 😅

Alinuska, tak som si vcera precitala, ze aj ty ides na hemosku, tak som dnes na teba myslela. Ako, co nove?
A vdaka, musim sa cervenat. Vies, ja som silna navonok a snazim sa nepripustat si to, ale su chvilky, ked mam slzicky na krajicku. Aj v sobotu sme boli u svagrinej, ktorej syncek ma 5 mesiacov, ja som hned ku nemu isla, popestovala si ho a potom... ach jaj, smutnucko mi bolo. ☹

Drahy ma neodkladne potrebuje (je hladny a asi dostal tuleniu nemoc), tak dopismenkujem potom.

andys004
22. črc 2008

Ahojte holčiny,tak po delší odmlce se k vám opět přidávám.U nás probíhala nějaká rekonstrukce 😝 a pak menší dovolená, takže nebyl vůbec na nic čas.Za těch pár měsíců je tu o pár děvčat víc,tímto vás zdravím.Četla jsem, že přibyli těhulky, 😀 ale i smutná událost Emičky-je mi to hrozně líto ☹ a přeji mnoho štěstí do dalšího snažení.

My jsme se už také začali snažit a máme za sebou jeden neúspěšný měsíc a řeknu vám, že jsem to nesla dost špatně.Já vím,že si určitě řeknete, že jsem hloupá co bych chtěla po jednom měsíci,ale nějak mě to sebralo, jsem prostě střevo 😠 .Bohužel na další měsíce si žádnou naději nedělám,protože můj manžel jezdí na služební cesty 😠 a je doma jen víkendy tak o to je to těžší.Takhle to bude až do konce září, no smůla.Tento týden jdu s mojí mamkou na hematologii a tam jí budou zjišťovat zda nemá také trombofilii a moje sestra se zmínila své gyn.doktorce a ta ji též pošle na vyšetření ,tak jsem zvědavá jak to dopadne doufám, že dobře.

Mějte se všichni moc krásně a dobrou noc pa pa pa. 🙂 😉

lenoc
22. črc 2008

Ahoj andys 🙂 🙂 , drzim sestre i mamine palceky a hlavne tebe, nech sa z manzelom cez vikend trafite do tych spravnych dni. 😉 No a dovolenka, super, aj ked mensia. 😎

Uz sme sa napapali (aj ja som si dala, ked uz som robila).

Emi, to musi byt sranda, ked sa ti bernsky dovali do postielky! 😀 no a mrcha dorazila, ste o krok blizsie k babatku. 😵

Zrnik, tak tvoj lapaj nema jad moje? Fiha. Ved hej pisala si, ze idete do Chorvatska, ale kde presne ste boli?
My sme dnes boli kupit dovolenku. Huraaaaaaaaaaa, v piatok odchadzame na tyzden do Chorvatska (Vodice) 😵 😵 😵 🙂
No a v BA? - Obom nam zobrali krvicku na urcenie karyotypu a pytali sa na rodinku. Vysledky ze budu o 2-3 mesiace. 😖 A este neni iste, e budu, lebo ak sa im nepodari vykultivovat chromozomy (tak nejak to teta hovorila), zavolaju nas na krvicku este raz. 😲

Viloloncelka, tak s tymto problem nemam, ale je tu niekde v snazilkach tema o tom, len neviem kde. Vraj to niektore zienky mavaju pocas ovulacie. Ja zas ovulku citim - cele poobedie alebo cely den ma boli na jednej strane podbrusko.

Papa zlaticka moje, lubkam vas. Dufam, ze sa mi podari este do piatku ozvat. 😉

alinuska
23. črc 2008

Dobre ranko babulky,

tak vcera som bola na hemoske a mam nejake infosky o tom anopyrine. Dr. ma v podstate utvrdila v mojej teorii (ona o tom nevie 😀 ), ze anopyrin pre mna nie je vhodny, nakolko ma vyznam len pri antifosfolipidovom syndrome a ten ja nastastie nemam (tuk-tuk), ze mam celkom iny druh genetickej mutacie a na ten zaberaju akurat tak rovno injekcie na riedenie krvicky ako fraxik alebo clexane. Aj to v tom pripade, az zistim, ze som tehu, inac nemusim nic, iba listovku, kedze vysledky som mala v norme. Akurat mi teraz k listovke kazala obcas vybrat aj B-komplex forte a tu listovku mam vybrat 3 balenia 2x1 a potom 3 mesiace pauza a zasa dookola. Pred snahou listovku nasadit a pridala mi do spravy, ze pocas tehu asi budem pichat aj B12 raz tyzdenne. Je strasne zlatucka, povedala, ze nrozumie, preco sa nedari, ze mi nevie viac momentalne pomoct, ale ze sa mame snazit o prirodzene pocatie, ze to tak niekedy vyjde aj po dlhej dobe snazenia, tak mi dodala zasa trocha nadeje 😵 . Ma vraj pacientky s takou diagnozou a zadarilo sa im, tak mame len skusat 😉 . A este povedala o anopyrine, ze sice mamicke neuskodi, ale ze ma nejake vazby na babatko, takze z tohto hladiska mu ona moc nefandi ☹ a nedoporucuje ho uzivat pocas tehu.

Zrnik, ja si vravim, ze nam babo nie je dopriane, lebo po nom tak straaaaaaaaaaasne tuuuuuuzim a ja po com az tak bezhlavo tuzim, tak to zial neviem preco nemozem mat 😢 😠 😢 . Aj by som nechcela byt na to taka upnuta, ale je to mocnejsie ☹ Uz fakt neviem, co si mam mysliet, pocity mam zmiesane a som taka rozpoltena osobnost momentalne 😝 , ale pravda je taka, ze Boh vie co robi... Ak to tak je, len by som chcela, aby mi dal silu prijat moj udel a zbavil ma tej strasnej a niekedy az mucivej bolesti zo samoty a z nenaplnenej tuzby po materstve 😔 ! A dakujem aj tebe strasne velmi za modlitby, je to prinajmensom dobry pocit ak vies, ze sa za teba niekto modli, ale to som tu uz pisala, takze este raz vsetkym vrucna vdaka 🙂 !!!

Lenocka, aj ja som absolvovala toto vysetrenie, vysledky su nastastie ok. Drzim palce, aby aj vase boli v najlepsom poriadku!!! Aky je tvoj plan nasledujucich vysetreni?

S vytokom v strede cyklu som az doteraz nemala problem, ale prave v tomto cykle sa mi to stalo, ze som troska v strede cyklu podvecer zakrvacala a este aj na druhy den som mala hnedasty vytok a potom zasa nic, tak zeby ovulka? A brusko ma tiez pobolievalo...

Andys ahoooj po dlhsej odmlke, tak vela sily a nech je vasa snaha cim skor naplnena 😉 !!!

Tak pekny den a aj ked je vonku chladno a uprsano, nech aspon na dusicke hreje slniecko 🙂 !

sivula
23. črc 2008

Ahojte dievcence,
Ide ma rozhodit z toho, ze uz dvakrat som napisala a ani raz ma to neulozilo, vyhadzuje ma to von. No taka drzost!!! 😠 😠

Chcem Vam vsetkym vliat pozitivnu energiu, lebo vsetky ju potrebujeme. Lenocka aj alinuska, andys, emka – viem, ze sa to lahko hovori, ale vycistite si najskor hlavy, myslite pozitivne a aj telo sa tak potom zacne spravat. Verte mi, ze to pomaha. Aj v tom najhorsom svieti mala iskierka. Stale nas tam hore niekto skusa a lame, ale sucasne nas ma rad a vedie nas. Tiez som mala obdobie, kedy som bola skoro az na dne a pytala sa preco. 😔 Je dolezite mat okolo seba priatelov a rodinu. Nenasla som este odpovede na svoje otazky, ale nemienim sa polozit. Ja mam tiez slabe chvile a revem ako blazon, ale su ludia, ktori mi slzicky osusia a vycaria usmev na tvari a s tym usmevom to potom ide lepsie. Doverujte tomu hore, ze vie, preco to robi. Nezozierajte sa vo vnutri a nekladte si nedajboze vinu za vsetko. Aj preto mam motto, ake mam. 😵

Alinuska – a ver svojej lekarke, ja som asi podobny pripad, ktorej sa to podarilo. Mam MTHFR homozygot, brala som injekcie fraxiparin polroka, potom vessel, teraz uz treti mesiac zase clexane, B12 a Fe. Okrem toho, ze mi skace d-dimer uz rok a pol, fbg zvyseny a teraz aj lahka anemia, citim sa dobre a verim, ze nasa bambula bude zdrava.

Neda mi to, aby som sa nepopytala, ako vam to vlastne zistili. Mali ste nejake zdravotne problemy alebo nahodou? Mne na to prisli v novembri 2006 uplne nahodou, ale za smutnych udalosti. 😢 Mozno napisem neskor. Nikdy som nemala problem s krvacanim, aj cele prve teho bolo ok, ziadne krcove zily....... Nic a predsa. Ani otehotniet nebol problem (oba razy na druhykrat). Viete mi niektora vysvetlit, ako to moze vplyvat na otehotnenie? Mam nejake svoje vysvetlenia, ale od vas pojde asi fundovanejsia odpoved. Musim sa podakovat, ze aspon v tomto mam hrooooozne velke stastie.

A ozaj – Vodice su prima, boli sme tam minuly rok. Tento rok sme stihli predlzeny vikend v Tatrach. Nemohli sme vymyslat k moru kvoli teho aj stavbe – robime si podkrovie a chceme uz tento rok byvat. Ale Tatry su nasa srdcovka – sme vasnivi turisti. Aj o ruku ma manzel poziadal na Lomnicaku a boli sme tam aj na svadobnej ceste.

Emka – mame vlciacika. A na fotak bacha. Nie ze sa z teba stane zavislacka. Moj muz foti ako blazon – ani neviem a uz som na fotke.

pekneeeeeee raaaaanko 😎 aj ked uprsane

astrinka
23. črc 2008

Tak vas zase zdravim po par dnech. O vikendu jsme byli mimo mesto, nadychat se trochu cerstveho vzduchu a bylo to moc fajn 🙂
Jinak tady ziju uz hodne let, vic nez deset a pred par lety jsem tady poznala i manzela. Hrozne rychle to utika, az na tu velkou zimu, ta vzdycky trva vecnost 😉

Alinusko, ty mas take FVL, protrombni a mthfr heterozygot? Co ti na to rekli ohledne rizika behem tehu, nejen pro mimi ale i pro tebe? A beres na to neco? Se mnou se o tom zatim nikdo nebavil, tak chci vedet co me ceka ☹

I ja mam ted takove horsi obdobi. Nejako se to vsechno hromadi, a nekdy mam pocit ze to snad nikdy nebude brat konce (ruzne smutne udalosti u nas a v okoli), ale zase se vzdycky snazim najit nejakou tu nadeji a neco pozitivniho, a nekdy to zabere a nekdy zas trochu min.

Kapp drzim palce s hledanim prace. Ja sama se pomalicku poohlizim, tak doufam, ze se nam zadari i po tehle strance 😉

Ted uz musim letet, pak treba zase nakouknu. Papa 🙂

andys004
23. črc 2008

Zdravím děvčata,

Alinuško je fajn, že ti to dopadlo dobře.Akorát jsem moc nepochopila proč vysazovat tu listovku 😨 .Mě můj gynekolog předepsal 1xdeně a na hematologii říkali 2xdeně, ale to jen v případě těhotenství a měla bych to začít užívat tři měsíce před plánovaným otěhotněním.Že by se měl brát také vitamín B to mi nikdo naříkal.Někde na internetu jsem četla, že jsou dobré vitamíny Femibion je 800 a 400 užíváte to někdo a nebo jste o tom slyšely?

Sivula napsala jsi to moc hezky 😉 😅 😉 až se mi u toho sevřelo srdce.Máš naprostou pravdu, ale je dost těžké se tím řídit.Opakuji si pořád dokola bud v klidu vždyt o nic nejde, ale když jsem čekala na den kdy měla přijít mrcha, tak ona nikde tak jsem hned testovala, ale pochopitelně zbytečně přišla o dva dny později což u mě není zvykem, ale na sto procent za to můžou nervy.Jsem zkrátka střevo 😠 🙄 .Tento měsíc jsem nějak v klidu, dá se říct, že na to nemám čas tak doufám, že to tak zůstane.

Mějte se kráááááásně pa pa pa. 😀 🙂

margarita
24. črc 2008

ahojte trombokamosky 🙂
po par dnoch mimo domu a internetu sa opat hlasim k vam 🙂
je velmi povzbudzujuce pre mna precitat si vase nazory a zivotne postrehy, a uplne s vami suhlasim - myslim si, ze uprimna tuzba po detoch a nestracat nadej je taka sila, ze dokaze prekonat aj geneticke predpoklady... 😉
hoci este stale sa vyrovnavam so svojou novou "diagnozou", uz sa tak strasne nebojim, ako ked mi to povedali prvy raz - je vas tu dost, co mi davate nadej, ze snad aj nam sa to raz podari s uspechom dobojovat sa az k porodu 🙂 ak to bude Bozia vola. Modlim sa za vas vsetky, kazdy vecer 😉
A chcem sa vas spytat, ci aj vam niektorej bolo zle kym ste si zvykli na liecbu - ja momentalne beriem presne tyzden nalacno Actiferrin, Kyselinu listovu(2x denne) a Anopyrin. Vsetky maju neziaduce ucinky zvracanie a nevolnost, a tak to mam trojmo 😀 a nie je mi najlepsie. Ale skor ma len napina z tych liekov, zvraciam zatial iba "prilezitostne" 🙂
V pribalovom letaku je, ze to tak cca do 3 tyzdnov zvykne ustupit...len ci naozaj 😀

alinuska
25. črc 2008

Ahoj, ahoj,

Astrinka, ja mam "iba" FVL heterozygot a MTHFR heterozygot, ale obidva typy MTHFR = dokopy trojkombinacia 😀 . Ty mas aky typ MTHFR? Pravdupovediac mna tato diagnoza zaujima hlavne z pohladu babatka, kedze som polovicny nosic tychto genetickych mutacii, hrozba vzniku trombofilie je tiez "polovicna", tak to ma netrapi. Horsie je to v suvislosti s tehu, kedy sa krvicka viac zahustuje, preto ju treba riedit, aby sa neupchali nejake cievocky, co zasobuju babatko. Pokial su hodnoty zrazanlivosti v norme, tak inac netreba ziadnu specialnu liecbu, staci ta spominana listovka, B-komplex a pitny rezim, aby sa telo nezahustovalo 😉.

Sivula, spravny pozitivny pristup = schvalujem 🙂 😀 , ibaze ja si sama pomoct nedokazem ☹ , som beznadejna pesimistka co sa toho tyka 😒 A svojej lekarke plne doverujem, ze mi chce iba to najlepsie, takze sa na nu stopercentne spolieham 😉 ! Zistili mi to na popud mojej gynekologicky, ktora ma poslala vyslovene na hematologiu kvoli potratovej minulosti, takze vdaka nej viem, ze mam taky problem, hoci som o tom pocula davno predtym, ale vo sne by ma nenapadlo, ze sa bude tykat aj mna 😠 !

Andys, ja som neskumala, preco vysadit, ale bude to asi tak, ze vsetkeho vela skodi, aj dobreho... 😀 😀 . Tak asi treba dat telu aj pauzu. Ale akonahle bude snaha, tak okamzite nasadit, to nezabudla podotknut. Inac ja tu listovku beriem uz takmer 3/4 roka 2x1. Femibion ani ine podobne vitaminy neberiem a ani neplanujem, sem-tam calibrum babyplan, to je vsetko. Podla mna tieto vitaminy nemaju suvislost s nasou diagnozou.

Margarita, aky typ trombofilie mas, prepac, nejako som prehliadla... Ja beriem listovku tiez rano nalacno uz dlhodobo, ale mne nezvyklo byt tazko. Anopyrin mi nebol doporuceny, takze neviem a actiferin sa berie, ked mas malo zeleza a mari sa mi, ze z neho moze byt tazko, tak sa ti necudujem. Drzim palce, aby ti to cim-skor ustupilo 😉 !!! To si toto vsetko zacala uzivat iba teraz nedavno?

Zulocka, Kapp...kde ste bambulky???? Chybate tu 😢 !!!

kapp
25. črc 2008

Kappuša sa hlási v plnej zbroji - Alinuška ... Len mám toho veľa v robotke ... Postupne dopĺňam fotky ohľadom prijímania - kuk 😀 ... Inak v pohodičke - ja sem chodím primerane možnostiam - asi pred 2 dňami som sa aj rozpísala o dušu, písala a písala a keď som to chcela poslať, zistila som, že to NEPUDE 😅 - lebo za ten čas, čo som usilovne klepala 🙂 , náš havinko v snahe upútať našu pozornosť prehrýzol internetový kábel 😀 (ešteže sa mu nič nestalo) , takže tak ... A potom už nebola ani energia ani čas ... Ale myslím na vás všetky - aj na nové kočky - ale sme sa kráááásne rozrástli - bohužiaľ čo sa týka chorobnosti a našich mutácií to nie je bohviečo, ale čo sa týka nových duší - tešíme sa ... len píšte kočky! 😀 Ja budem v tichosti čítkať a sem-tam sa vám ozvem ...

Zdravím špeciálne našu statočnú Lenočku ... Máš môj obdiv, dušička ...

Držte sa bambuľky!

margarita
25. črc 2008

alinuska - MTHFR homozygot, viem to len nieco vyse tyzdna. Ten Actiferrin vraj beriem pre istotu, lebo mam zelezo na hranici, tak aby som ho radsej mala viac nez menej.Nalacno je to dost hnusne... 😅 Z Anopyrinu byva zle, aj ked ten jem po jedle, a tu listovku som tiez brala aj predtym, ale iba 1mg denne, a teraz mam 2x1 10mg tabletku. Takze zo dna na den mam zrazu 20-nasobnu davku 🙂 asi si casom zvyknem, len ma to vystrasilo, preto som xela vediet, ci aj vam sa to stalo.

drzte sa, krasny vikend vsetkym 🙂

lenoc
25. črc 2008

ahoj babuky, len som nakukla, idem sa rozlucit, o zvem sa po dovci.pa. cmuk, vsetkym posielam pusu.

A Kappuksa, nedalo mi nekuknut na fotky, Nanuska je kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasna, podoba sa na maminku.

Nehnevajte sa, ze ostatnym neodpisujem, bo chystam volaco papat a este dobalujem. pa.

zulok
26. črc 2008

Ahojte, prepacte, akosi teraz nestiham sem casto pisat, precitat este stihnem,a le napisat, uff, mame problemy so zaspavanim, teda ja nie, ale nas bubulacik,…

Zrnik, je mi veeeelmi luto,ze z dovolneky ste neprisli vo vacsom poce, ale verim, ze dovolenka rozhodne prospela..
A urcite si nezlyhala, ked nemas vela detii.. ved taak sat u vsetky snazime a je to ozaj tazkeee, fakt robis preto vsetko, mozno az privela… a veru aj na jedno dietatko je evru dakedy aj den kratky a ja sa tiez tesiim, ze mame MAtusiacika, ked aj dalsie nebudeme mat, som vdacna za tohto bubulacika… I ked surodenceka prenho by sme chceli, ale Zrnik, dockate , treba tomu verit

Sivulka, jeeeeeeeeeeeeeej, supeeer, setsnaictko, tak pekne trenujte na nom, a urcite bude vsetko vporiadku, tie tyzdniky pekne ubehnuu

LEnocka, hihi s vasim zahradnickom musi byt teda riadna sranda, s nim si uzijete veru vela srandy a o tych psich blchach by ti vedel moj mily porozpravat, vzdy mal cele nohy dokusane od tych krpatych nezbednikov… a este sa vam stenaci nunkacik nenapchal do postele? A som si hovorila, ze pes do postele nepatri, ale casom sa mi aj vlciak do nej napchal, teraz uz je v zahradke kusok od bytu, ale spal v mojej posteli hadam do roka a do bola teda tlacenica….
A ked sme mali dom aaj jeho stenaitko, ktore sme sli zaniest svokrovcom, taka j ten maly drobec spal v nasej posteli, takze ja a dvaja psy, no zabava ako nikdy..
Chichichii a ty zmrzlinkac jeden, no to si dobre vymyslela, takto papat, aspon si vycvicis hrdielko… ked uz tolko nerozpravas, ako v skole..

Mounty, super, ze je uz brusko vporiadku, no ale ta zimnica, ja som to z duphastonu nemala, tak nech rychlo preeeejde

ALinuska, drim palce na vysetrenie, no blbe obdobia soma j ja casto mavala, verim, ze coskoro prejde a nad vami zasvieti slniecko a v brusku sa take male aj nastahuje, verim, ze to pride.
Alinuska, tak na hemoske to dopadlo vlastne dobre, vidis, aj dr. ze babtko isto bude, tesiiim sa a drziim palce, uff a o tom anopyrine, no dufam, mze to na MAtusiacika nejake ucinky vedlajsie moc nemalo,… no ktovie, ci mi pomohol ozaj, alebo len psychicky…ale ja som vtedy ani nevedela pomaly co za aky typ mam, lebo ma podrobne testy len cakali..

Emicka, neviem, co napisat, ci super, ze prisla mrska, alebo skoda, vies, co myslim, ono je to tak tazke, ze clovek z toho satrchu ani nevie, co si zelat, ale urcite sa to uz dalsikrat podari a I ked sa budes aj bat, budes sa hlavne tesit, ako babatko rastie. Cmuk

Ahoj Violoncielk, veru krrcove ily, to nas asi postihne tu vsetky, sucvisi to s tym, avsak krcove zily moze dostat aj ten, co trombofiliu nema.ci nie? Ved krcove zily ma pomaly kazdy druhy, zeby aj trombofilku, nejaky ten heterozygotny typ???
Jooj, Taliansko milujem , bola som tam dvakrat na 3 tyzdne, taka okruzna cesta, paraaaadaaaa..

Radka, ahooj, tak vitaj medzi nami, ach, skoda, ze dalsi clovek prave do tejto diskusie, ale verim, ze tu s nami pokecas a hned bude lepsie.. lieky som mala len v dobe tehulkovania a pred nim len vitaminy, ale to som o trombofilke nemala este ani sajnu..

Andys ahooj po dlhej dobe, gratulujeeeem k snazilkovaniu a drziiiim palce.a to , ze si nestastna z prveho neuspesneho mesiaca uplne chapem, ved ste san a to snazilkovanie tak tesili, nie je cudo, ze si smutna, drziiim palceeeee aj rodinke, nech su zdravuckiiii..

Margarita, uff, teda to je tazke s tymi neziaducimi ucinkami, actiferin aj mne sposobil bleeeee stavy, a raz mi doslo zle aj s calibrum babyplan nalacno, ale tak desne, ze som bola rada, ze som doletela na zachod. Hehe, no, hlavne nech usttupia tie vedlajsie nezbedy a nech ti je uz lepsie.

Lenockaaaaaaaa, hlavne dufam,z e si oodychnu vase srdiecka, a bude vam trocku lepsie, nech je dovolenka v ramci moznosti co najkrajsiaaaaaaa. Cmuuuuuuuuuuk

Kappuska, Nanuska je kraaasna a veru po maminke, kraaasne vlasky, no cela peknunkaaa

mounty
27. črc 2008

zulok, tak teda fuuuuuuuuuuuuha, si si dala zalezat s tym prispevkom, mas moj obdiv, ja sem vzdy len na skok pridem.........a dakujem za info s Duphastonom, bola som v piatok u dokiho, tak ta zimnica nie je z toho priamo, ale je to z hormonov, tak ako hovorila moja mama, ako v prechode 😀

Pekny vikend vsetkym 😉

margarita
28. črc 2008

ahojte,
zulok, diky za podporu, asi su tie "napinave" stavy OK 😉 inak sa to uz u mna lepsi, teda nechcem to zakriknut, ale napr. vcera sa celkom dalo...
Mounty, to je super ze si tehotna a este aj na prechode 😀 😀 len sa drz, nech je uz vsetko v poriadku.

zrnik1
28. črc 2008

Zulok a mame tu REKORD.
myslim, ze nie len v kategorii trombofilie, ale v celom ModromKonikovi.
😵
CONGRATULATION, ten prispevok super.

zulok
28. črc 2008

Babule vas capnem po zadku , si robte srandu z mojho prispevku... 😲 😀 😀 😀 😀 😀 ale nebol tam ziaden smajlik, sledujete, ako sa drzim na uzde??? 😎
Inak, viete , ako sa posiela tehuprskanec, preco by sa nemohol poslat babatkoprskanec, MAtusko ma slin pozhnane, tak posiela snazilkam extra slinu 😉
a ja vam pusinku a tehulkam hladkancek na brusko.

MArgaritka, tesim sam ze sa to ui teba lepsi, tak len tak dalej..

Mounty super, ze nie si chora, ale ze len tehotna v prechode, prepac, ale je mi to smiesne , hihi, . Inak, vies, ze si mozes urobit az tri albumiky, co takto albumcok drobizga v brusku a hlavne odfot brusko, nech sa mame cim kochat. 😀

Zrnik, ako sa ma bubacik Risko, nevyparatil ziadnu nezbedu??? 😵

margarita
29. črc 2008

zulok, a kto si z Teba robi srandu ??? 😀
my len obdivujeme Tvoj prehlad 😉
drzte sa vsetky nech sa vam dari