Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

dyna
26. srp 2008

ahojte všetci! mekys drž sa! 😉 tanity, teraz nám to v oktobri určite vyjde a v r.2009 budeme rodiť  🙂zrnik samozrejme, že aj ty možeš k nám pridať 😉 tanity, zrnik, alinuska musíme v tom veriť!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kappuska, som rada, že si tu znovu bola, a hlavne, že si v poriadku 🙂 už tretí deň pícham Clexane a nemám žiadne vedlajšie účinky - dráždenie, tvrdé uzlíky. také som mala pri píchaní fraxiparina a fragmina taktiež.
emicka 🙂 díky

zulok
26. srp 2008

ahoojte
jeej, akos a tesiim, ze sa to tu pekne rozkecalo 🙂

w_h
clexane a fraxiparin je fakt skoro to iste, lale to je jedno, coz toho dostanes, uurcite to veelmi pomoze a ty sa budes veelmi tesit 🙂
tu su pribalove letaciky k obom liekom
http://www.nobel.sk/default.aspx?what=drugs&sor...
http://www.nobel.sk/default.aspx?what=drugs&sor...
hlavne sa neplasit, vsetko ma neziaduce ucinky a ked sa pise, ze sa nemoze v 1.trimestry, tak sa pichaaaa a nic sa nedeje .. 🙂
ja som mala clexane
a ted afragmin som nepoznala a ten zibor uz voobec, sranda, kolko toho je...
a jasnee, ze mozes mat skor priznaky ako pozitivny tehutest, ja som to tak mala, teda siiiilno drziim palceeeee, jeejda, to by bolo perfektneeee

Jablucanka
ahoooj babulka, ako sa nam maas,

Dyna,
na jesen riaadne drzim palce, pomaly budem musiet dostat clexane, aby mi vobec nimi krv prudila. Muusiii sa podariit.

Kell,
dakujem, ze si sem supla dalsie info..

Tanity,
na jesen tu bude hotova tehuvlna, to tu dufam budu vsetky snazilky tehulky..
a ono rozhovory o anjleickoch su vzdy zloziteee, u nas to v rodine ani moc nevedia, a ti co vedia, nehovoria... ja som sa rozpravala na forach... a co mam kamaratky, oni nechapali, ako velmi to boli, mat anjelicka... ale radsej som , ze to nechapu, horsie, keby to zazili aj oni. TAkto sa tu mozem rozpravat s nami, uz stacilo v nebicku anjelickov, teraz budu aj daki nezbednici tu medzi nami...
a ja som brala lieky rano po jedle, ak som ich spapala pred jedlom, bolo mi dost zle. Raz som dokonca len tak tak stihla prist do prace, taku kakackusom schytala, az ma ritka stiipala, hihi.. a jdla som aj zelezo ku konvu tehu a to mi len bolo extra zel, ak som ho nahodou schnapla nalacno, brekeke..
Teda a chudatko kolegynka, tu teda riaadne vystrasili, uff, to su teda lekari.. mne teda srdiecko bolo vidno a dost neskoro a lekaar sa taak tesiil, uz sa baaaal, ale teda stale hovoril, uz by sice mohlo byt, ale nevadi, nabuduce urcote bude, mam fakt perfektneho lekara...
chichi a ja som chcel mat tiez pichanie pod kontrolou ja a okrem toho, manzel sa na to ani divat nemohol, ti chlapi su ale srandovnii.

Emickaaaaaa
jeeeej, tesiim sa , ze ti dr.predpisal mega davku listovky, hami/mnami, pochutnas si 🙂 a teda nevedela som, ze si si musela pichat 2krat denne, no uf, sikulka nasa, to si mala teda riadne prevrtane brusko..
a mne teda vase mesiace robia riaden problem, vycvicila som sa a na emiminu, tusim by som ich uz mala ovladat, hiiihiii
ale teeda, skoda, ze idete na hematologiu az tak neskoro... ale mozno je to k niecomu dobreee, mne mamina hovorievala, ze vsetko zle je na nieco dobre, len my to nie vzdy vieme najst... a verim, ze na te kontrole sa ukaze, ze huups na snazenicko a tentokrat to uz vyjde.. a novembe, haaaa, to ta jesenna tehuvlna neminie, otehotnies len co sa na manzela kuknes... drz sa, je to vsetkoveelmi tazkeee, ale vela mas toho za sebou, co si zvlaadla, rijen tu bude cupidup. cmuuk

Mekys,
dufam, ze si vporiadku. ne dr. hovoril, ze spinenie byva casto a treba oddychovat, najlepsie lezat. KEby si krvacala, urcite letiet na pohotovost, ale ani pri spineni nie je pohotovost na zahodenie, .. ale ja som krvacala, 2krat, 5 a 12tt, v tom 12tt normalne kopec krvi s takym bielym hlienikom a nastastie to drobcek zvladol... tak veriim, ze vas drobcek to hravo zvlaadne, ale pekne oddychu, jasneee??? a ono to spinenie fakt byyyva veelmi casto..

ALinuska,
aj pre mna su tie dalsie typy mutacii ted anovinkou, co sa clovek nedozvie, brr, az mi nabehol raz po chrbte
a juchuu, veelmis a tesiim, ze papas lieciky a ze su aj prospesnee,
no a veru s tymi liekmi, ja mam som mala len mojich liekov plnu policku, mrte listovky a pyridoxinu , v chladnicke pol policky injekcii, no ked u nas boli svokrovci, normalne boli zhrozenii,

Kappuska,
ahooj tehotnicek makovniicek, to ja som rada, ze si ma informovala a je to pre mna cest, ze si mi zavolala. ved ako ste mi vy pomahali, ked bol MAtuusko v brusku, bez vas by som to nezvladla a vy ste mi ukazali, ako sa viac tesit ako baat.
no a pekne piiis, kolko toho vies spapat naraz, dufam, ze pekne oodyychujees a pribrala siiii?? si taka stihlunka, ze dazdovka by s apred tebou hanbila... takze moozes papat bez prrestavky..
a ako sa ma Nanuska vasa pusinka najvacsia..
a ako pichacku zvlada tvoj statosny "vrah" teda musi to byt prenho tazke, tak ti ublizovat a riskovat, ze mu z prelaknutia zo stipanca jednu uvaliis.. teda ale uurcte je na teba pysnyy a veeli sa tesiii. Pozdravujem hrdeho ocinka a podravuje ho aj moj manzel.. ze odkazuje, nech si dava pozor, lebo s pribudajucimi tyzdnami ma tehulka menej trpezlivosti, neviem, co tym chcel povedat, hiihiii

Lenusska,
uff, je mi luto , ale nevim poradit, ci ist alebo neist na laparku...ak doverujes lekarovi, tak daj na jeho radu, ak nie, tak na vlastne pocity, ale na laparku si objednana dost neskor, takze zistis, ci si alebo nie si tehu,... ale ono je laparka dobra vec, vela snazilkam pomoze...

Zrniik ,
ty nezbeda jednaa, jasneee, ze budes na jesen tehulka, ze vaaahaas, uff, ale ja chcem zatial este pockat, mne hrozi lezanie a neviem, ako by som sa potom vedela postarat o nase sidielko...
a myslis, ze keby ste sa snazili hned po Riskovi, ze by to slo lahsie?? mne na hematologii povedali, ze dalsie uz budu oovela lahsie, no, ale moc sa mi to nezdaaaa ...
a som zvedava, ake budu tie hlbsie vysetrenia, to este viac chcu zistit o mutacii, ci akoo?? napiises nam potoom??? jeejda, az sa hanbim, ako som zvedava, ale nejak ste mi mooc prrastli k srdiecku a prezivam to.. manzel doma uz pozna kazdu z vas a vecer sa spolu modlime za kooopec deticiek...
Jeeeeeej a s Riskom sa budete este jasit doma, supeeer, tie chvile spolu budu nezabudnutelne a urcite nie na skodu, v skolke mu nic neutecie.. este sa do nej nachodiiii...
jeejda a surodenceka by som chcela pre MAtuska veeeeeeelmi, ale ako som uz pisala, fakt sa bojim, ze zas budem musiet lezat... ale "zavidim" maminkam , ze sa po porode mozu snazit, nedavat si pozor a zrazu len zbadaju na ultrazvuku babatko.. ze nemusia sa strachovat, ci si vcas zacnu pichat... ach jaaj, ale co to piisem, som vdacnaa za MAtusiacika a to je podstatne, ze mame aspon jeho, je to nas najvacsi darcek od Boha, aky sme len mohli dostat.
A Risko sa uz coskoro dockaaa nezbedniicka, to teda bude doma divosenia, mc sa tesiim, ako nam tu o tom budes piisat. A Risko bude peerfektny velky bratcek..
ja este kojim, vecer zacal lepsie spinkat, ale akosi sa mu viac paci v nasej posteli, ale ja sa bojim, ze sa mu daco stane, tak ho prekladam..a vo stvrok ideme na ockovanie, tak sa zaaas bojiim, fuujha
si teda veelka sikulka ako to doma vsetko pekne stiihas.
cha chaaa, si am rozosmiala s tou linkou, gratulujeeeeeeem k novej kuchyni.. teda, ja manzela na auto nahovorit viem, ale nevieme nahovorit peniaky, nech sa trocku snazilkuju a rozmnozuju, hihi,
a to som milovala, behat so sestrou do kiki, ikei a v horbachu sme vzdy vykupili kvetinarstvo, naposledy som kupila fialky v 3 farbach, sla som vymenit kvetinac za vacsi a prisla som so 4 fialkou, hehe..

MArgatitka,
ako sa dariiii?? auuu ale ijekcia do zadku, uuha, to je ovela lesie schytat do bruska, teda v zadku to eecht stiiipe.

KDE JE MUCILIENKAAAA?????

teda, dufam, ze som tymto nezaplnila celu stranu...

drzte sa babulkyyy pappa

emicka1
27. srp 2008

Ahoj holky,přeji krásné ráno

Zuločko ty jsi taková naše dušička zlatá!!!!!!!!!!!!!!! Jak mi vždycky dodáš takového optimismu!!!!!!!!!!! Díkyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No jsem ráda,že nejsem sama,kdo má problémy s těmi měsíci 😅 Taky si říkám,že ten jeden nebo dva měsíce ještě vydržíme.Třeba i na něco přijdou a pořád lepší,než to uchvátat a pak zase ........ a další 3 - 4 měsíce čekat ☹ No tak snad už to vyjde,no 😉

Zdravím všechny těhulky a snažilky co už na konci roku budou taky těhulky 😀 😀 😀 Takže tím zdravím všechny 😀 😀 😀

margarita
27. srp 2008

zrnik, tak som sa "radila" s mojim manzelom o tom vasom aute 😀 😀 😀 a on mi polozil docela logicku otazku, ci si mu to uz na rovinu povedala, ze by si celkom rada bola, keby ste mali auto, lebo - citujem: "my chlapi sme v tomto dost nechapavi, a ked zena pozera auta, no ja by som si o tebe myslel, ze si sa asi zblaznila..."
Je pravda, ze ja som tak napoly asi chlap 😉 lebo ja mu vsetko hovorim narovinu, nech sa chudatko nemusi do mna stale vcitovat a hadat, co mi asi je a preco a tak.Aj ked to mu nahodou ide tiez vyborne 🙂

No predpokladam, ze ste sa s Tvojim o tom bavili otvorene, tak ak on auto nexe, tak si zisti preco - ci je to otazka penazi, starosti s opravami a udrzbou a tak, alebo iba nema chut a cas zhanat dobry voz. Lebo pravda je, ze stare auto je niekedy horsie ako ziadne - mali sme chvilu otcovu staru 18 rocnu skodovku, ktora nam vzdy skapala, ked sme museli zastavit na cervenu 😀 a keby ju moj muz s brachom neodviezli na srotovisko, tak moj otec by bol schopny na nej este jazdit 😎

ja som si vramci zabavy pozicala z kniznice stredoskolsku ucebnicu Hematologia a transfuziologia, ale niektore odstavce musim preskakovat, lebo rozumiem iba predlozky a spojky 😀 no zistujem, ze ta krv je uzasna tekutina a vlastne v podstate je to organ - co mi nikdy nenapadlo - no az sa tam docitam k nejakej trombofilii, budem vas vsetky informovat 🙂
majte sa kraaaaaasne, drzte sa

w_h
27. srp 2008

ahoj holkyy
diky za odpovedi i za psychickou podporu
ms cekam zitra..myslim, ze prijde, ale tak divne je mi furt, tak nevim, ale uz netestuju, pockam na zitrek, ale neverim, ze by se to povedlo na prvni pokus, to by byl moc velkej zazrak

zkousela jsem vsechno docïst, tak jen par reakci:

zulok
-diky za pribalovy letaky, taky to furt procitam, dneska jsem si zasla do lekarny a vzala jsem si 0,3 fraxik, jedem na dovcu autem do toho norska (no, ale manza ma neco s kolenem, tak nevim, jestli z toho nesejde nakonec), tak si rikam, ze budu zkroucena par dni v aute, radsi si budu pichat - kvuli tromboze
a posledni dva dny jsem si tajne pichla i kdyby nahodou kvuli ev. tehu, tim se nic nezkazi
- a proc jsi lezela minuly tehu?? a myslis, ze ted bys musela lezet znovu?
musi to bejt tezky to vydrzet!! jsi dobra 🙂)

emicka
- a nenabidli ti moznost pichat si fraxiparine forte? ten staci pichat jednou denne. usetri to prece jen jeden neprijemnej pichanec..
..kdo to tu psal, jestli nas to stipe - vetsinou jo a navic jsem mela vetsinou i modrinky a zatvrdly boulicky, ale casem to zmizi
a co jso MEGAdavky kyseliny listovy?

ja jsem tady stahla jednu info z pocitace:

TL: Karence kyseliny listové zvyšuje riziko malformací nervového systému v rané fázi vývoje plodu. Příznivý efekt podávání kyseliny listové ve vyšších dávkách byl popsán v řadě prací, nejsou však k dispozici kontrolované studie u gravidních žen.
Při normální stravě a normálním těhotenství se suplementace nepovažuje za nutnou.
Kyselina listová se aktivně secernuje do mateřského mléka, a to i na úkor matky; u kojenců, jejichž matky užívaly kyselinu listovou se nevyskytly žádné poruchy zdraví; během léčby není nutné za předpokladu doporučeného dávkování přerušit kojení.

D: Dávkování je individuální. Při léčbě megaloblastové anémie z deficitu folátů se podává 1 tableta obden po dobu 4 měsíců, u dětí 4-6 týdnů; u malabsorpčních stavů se podává obden střídavě 1 a 2 tablety. Profylaktické podávání kyseliny listové při chronických hemolytických stavech u talasemie maior či srpkovité anémie je 1 tableta obden. U myeloproliferativních chorob až 30 mg denně (3 tablety). Během těhotenství u žen, které v předchozích těhotenstvích porodily děti s vývojovými vadami nervového systému, se podává 1 tableta obden.

tanity
- ty tablety - asi je jedno kdy je jis, vitaminy sk. B jsou rozpustny ve vode, tak si myslim, ze nezacvisi na dobe jidla a poziti tabletek, na nejaky specialitky vetsinou upozorni uz v lekarne
- jo a diky za info o tvych casnych tehotenskych priznacich 🙂)

lenuska
proc musis jit na laparoskopii? nejak jsem to nezaregistrovala
ja bych mela jit taky - kvuli endometrioze, ale jeste pockam

a jeste k tomu fraxiku
ja ho neuchovavam v lednici
ale jednou jsem mela doma fraxiparine multi - ten je v lahvicce, odtahava se potrebne mnozstvi a ten jsem mela v lednici, pokud jste a pichate si ho doma, tak je to docela v poho, hlavne se mi zdaji prijemnejsi jehlicky inzulinovych strikacek 🙂)

mekys
krvaceni v prvnich tydnech si myslim, ze je hodne casty, u nas v praci krvacela snad kazda, ale urcite to nepodcenuj a zajdi k doktoru

kapp
drzim palce at mimi roste, jak ma
jen 1x denně pichanec? to je super

diky za podporu a ze tu jste
pekny den

emicka1
27. srp 2008

W_H ahojky,já jsem si skoro vždycky píchala Clexane a ten asi ani neni forte.Nebo mi to hlavně nikdo nenabídl.Ten Fraxiparin jsem dostala jen v Praze,když jsem tam byla na lapárce.Tady u nás prostě předepidují jen Clexane.A je pravda,že je to docela otravné,když je to 2x denně.Na tu druhou injekci jsem se fakt netěšila 😒 Ale třeba už budu zase někdy těhu,tak se v Praze zeptám a injekce dostanu tam od nich.Uvidíme 😉 No zatím čekáme 😠

lola19
27. srp 2008

Ahojte babule, ja vobec nestiham konika. Tie prerabky mi zaberaju vsetok cas a doma nemam net, tak len z roboty. No a po novom sedim so sefom, tak si viete predstavit 😠 ale co uz narobim. Inac sa mam dobre, papam listovku 1xdenne, v lekarni som si kupila taku novu kyselinu listovu a su tam aj nejake B-cka.Ale dam si predpisat zase tu klasicku listovku.
Vysledky na homocystein mi este nedosli a uz su tomu 4 tyzdne, sa hnevam 😠 😠 😠 Sestricka mi povedala, ze sa po tom poinformuje a da mi vediet.
A ako sa maju nase tehule a ostatne snazilky??? My sa tiez snazilkujeme, ale hovorim si, ze ked sa podari, tak sa podari, uz neplacem, ked dostanem MS, lebo to nema zmysel.
September je pre mna bolestivy mesiac, blizi sa 15.9., rok od porodu a od smrti malej. Pocitujem strasnu clivotu, ale budem sa musiet prekonat, je to dost tazke 😔 😔 😔
pozdravujem vas vsetky a budem sa snazit zase nieco napisat, ked tu sef nebude 🙂

zrnik1
27. srp 2008

ahojte zienky.

Mam take zmiesane pocity, lebo ma dnes zobrali do prace.Dilema velika, robit, alebo sa snazit.Pravda je, ze som este nikde nerobila, takze by som velmi chcela. Ale potom co nase babuliatko? Nastup je az 1.decembra, takze do vtedy sa asi nesnazime, ja neviem.motivovali ma aj financne, a to som si hovorila, ze sa nedam nahovorit a budeme sa snazit tak ci tak.

Zulocka aj nasmu Riskovi sa paci v nasej posteli, ale az tak nadranom.Zaspava vo svojej. 🙂

Idem do BA, pride segra z USA.Ona sa so svojim manzelom snazi uz veeelmi dlho a nic.Radila som jej, nech sa zaregistruje na Konika. Konecne s nou pokecam nazivo, nie len cez MSN.

Inac mam problem so zvysenym prolaktinom a Dr. mi povedal, ze nemam ani ovulaciu. Ale ako je potom mozne, ze som po Riskovi 4 krat otehotnela.
Posledne tehotenstvo bolo najzvlastenejsie.Snazili sme sa len raz a to den pred mojou menstruaciou.Mala som uz typicke priznaky na MS, bolo to na spadnutie a nakoniec sa to cele zmenilo a po tyzdni meskajucej MS som si robila test a // po 10-tich sekundach.
Myslim, ze my najlepsie pozname nase telo a citime viac ako vedia lekari.
Ani neviem, co som tym chcela povedat.Asi len to, ze nie je marne sa snazit ani tesne pred MS.

margarita
27. srp 2008

zrnik,ved ale z prace Ta nevyhodia len preto, ze otehotnies, nie? 😉 pokial viem, tehotenstvo na Slovensku nie je protizakonne, zatial...mala som kolegynu, ktora nastupila do mojej predchadzajucej prace(v jazykovej skole) asi tak v 4.mesiaci, este to na nej ani vidno nebolo, a to len preto, aby mala potom narok na matersku, kedze dovtedy bola v zahranici. a ucila veselo, dokial vladala, sice potom ju rovno z hodiny viezli do porodnice, ale to ona ma take "stastie" na napinave zazitky. A jej teraz uz 3 rocna dcerenka je valibuk, zlata a uplna pohodacka flegmaticka.
a vravi sa,ze ked zacnes mat ine plany, obycajne vyjdu tie, na ktore si roky cakala...tak neviem, nechces to risknut, ved pracu mozes vzdy nechat, alebo zmenit...

lenusska
27. srp 2008

Ahojte 🙂

zulok - niesom som si robila testik som nevydrzala 😖 ,som sa rozhodla ze pojdem ale nie do starej ale kamoskyna mamka mi vybavi do novej..uff sa bojim

w_h - ja mam ist tiez koli podozreniu na endometriozu..posledne 2 mesiace mam strasne bolesti ..mala som zvysene aj nejake vysledky krvi....nechcem stratit cas tak pojdem nech sa pozru co mi je.

zulok
27. srp 2008

Emicka
Hej, to cakanie je uudesneee, strasneee, ale ono to fakt rychlo prejde, … ale itak, chapem, ze si z toho nestastnaa, ale urcite to ma svoje opodstatnenie.. tie nezbedy v nebicku zatial daco nachystajuu a to bude len stat za to.. verim, ze sa vam zadari chruustik, z ktoreho budete mat veeelku radost a budu ho vsetci milacikovia opatrovat…
No, dufam, ze dostanes potom take injekcie, ze bude stacit jedna vcelicka… ale co tam po vcelickach, hlavne nech si tehulka..

Margaritka,
No to mas s chlapmi pravdu, dakedy im nedojde, co s aim snazime povedat, ale supeeer, ze mas tak napoly chlapske zmyslanie,… to sa vzdy ziide..ja som kedysi tomu moojmu naznacovala.. a on betar vedel o co ide, ale tvaril sa, ze nie, …

W/h
nadej zomiera pslednaa, drziim palce na testovacku…
Jeeej, a pekne si uzite Norsko a supeer, ze u si par vceliciek pouzila, veriim, ze nie zbytocne.
No ja som lezala, lebo som krvacala a potom som mala MAtuska moc dole a tlacil mi naspodok a skracoval sa krcok, tak mi hrozil predcasny porod.. no a bojim sa, ze by bolo to dalsie babatko tie tak dole a musela by som lezat.. tak chceme pockat, kym bude MAtusko starsii..
A to lezanie, zvladla by ste to tu kazdaaaa.. to je to najmenej, ovela horsie je to snazilkovanie , cakanie a smutenie za anjelickami.. Kazda by ste zvladla lezat, poflakovat sa a kukat na telku a chrumkat vsetko na co dociahnete z gauca.. ved potom si uz clovek len tak lahko nepoleziii.. hihii, co je lepsie, ako poflakovat sa s babatkom v brusku 🙂 treba vidiet tu radostnu stranku toho vsetkeho 🙂 chaa, teraz sa mi lahko vravi, ze..

Lolka,
to je dobre, ze mas myself zamestnanu pracou.. a verim, ze drobcek pride v tu jeho pravu chviluu., ale mooc si zelam, nech to je do toho 15.9. BAbulka drkaj sa, musi to byt veelmi tazke, posielam pohladenie…

Zrniiik,
praacu beeeeer, December je dalekoo, ale … clovek mieni, Pan Boh meni, veriim, ze s ati plany s pracou ale peeekne pokazia a do prace nenastupis… u mna to tak bolo, jeden den v novej praci aj s cestou, hhiihii, chcela som vydrzat 3 mesaice v skusobnej, ale nedalo sa 🙂
a Risko musi byt ale zlatunky nunkacik, cmuuuk
MAtusko dnes spal v postielke asi 15 min. a to sa v nej mrvil a cestoval po nej a sa nervozny zobudil, ze sa nevie ulozit…tak zas skoncil u nas.. ale bojim sa, ze ho pripuciime, take ho musime naucit v postielke..
Sestre siiilno drziim palce, jeejda, , mi to pride take smutne, ze sa toolko snazia a niektore maminy, co ublizuju svvojim detom , co ich ani nechcu, ich maju raz dva.. :(
A s tou ovulaciou.. skusila si si merat bazalnu teplotu?

Lenuska , siilno drziiiim palceeeeee, nech to dopadne vsetko vyyborne. Drzkaj saaa.

Ja tu asi dlhsie nebudem, mame to ockovanie, brrr ..tak asi budeme teplotkovat

Lenockaaa, posielam siiiilne objatie, drzkaj sa nam kocka. Luubime ta cmuuuuuk

zrnik1
27. srp 2008

Zulocka si pametam, ako som sa bala ockovania. Ale ked bolo prve bez problemov, druhe aj tretie tak som sa prestala bat.Kazde dietatko ma ine reakcie. Viem, ze sme davali lad a bolo vsetko ok.
Drzim palce, nech je Matusiatko v pohodicke a nech sa pri tom usmieva...

lenusska
27. srp 2008

zulok - Dakujem uvidime na buduu strdu kedy mi daju termin..Dufam,ze cim skor....
Tak vela stastia na okovani a nech ste zdravucký 🙂

andys004
27. srp 2008

Ahojte kočičky

Tak vůbec nestíhám dočítat vaše příspěvky vy jste se nějak rozkecaly 😕 .

Emičko to čekání také znám byla jsem na tom taky tak nějak,ale neboj ono to uteče rychle a než se naděješ tak budeš těhulka 😉 jo ten čas tak strašně letí.

Lola jsi statečná ženská a máš můj obdiv.Já jsem sice dá se říct na začátku snažení a pokaždé když dorazí MS 😠 tak jí obrečím ☹ a přesto si říkám,že nebudu,ale když přijde tak je mi to neskutečně líto a ten měsíc čekání co vidím zase před sebou a úspěch v nedohlednu tak je mi z toho smutno ☹ .Jsme na tom tady všichni stejně akorát,že já už doma mám jeden velkej poklad 😀 .Taky bych vám všem přála takovej velkej poklad (akorát méně zlobivej 😅 ).

Zrník mě též zaskočili s nabídkou na práci bylo to těsně před dovolenou a měla jsem nastoupit hned za čtrnáct dní.Nejprve jsem si říkala,že do toho půjdu,ale nakonec jsem to přehodnotila a řekla jsem si,že jsem už moc stará a nemám na co čekat a vyhrálo snažaníčko.U mě byla motivace stejně jen finanční,ale co peníze budou,ale my nebudeme.Akorát nevím jestli mám nadobro vyhráno mě totiž za dva měsíce končí tříletá mateřská a já hodlám požádat zaměstnavatele aby mi schválil čtvrtý rok,tak snad to povolí.Já jsem si říkala že stejně do té doby budu těhotná,takže do práce nepůjdu a ono velké prd přepočítala jsem se 😠 .Zrník,ale tímto tě samozřejmě nechci ovlivňovat ty musíš vědět sama nejlépe co je pro tebe to správné.

Zulok ty naše štěstěno 😀 😀 😀 pěkně si užívej Matúška ve vaší postýlce vždyt je to krásné.Náš lump je u nás téměř pořád.V malé postýlce nespal,dá se říct nikdy.Ale udělali jsme pokrok už celé dva měsíce spinká ve svém pokojíčku 🙂 a dokonce usíná sám to je úspěch a tímto se také stalo,že jsem přestala kojit no už asi bylo na čase 😅 .Zulok at vám dobře dopadne očkování a hlavně bez teplotek,taky jsem to neměla ráda.

Zdravím i ostatní kočky mějte se všichni fajn.Jdu si ještě chvilku dočíst vaše starší příspěvky at vím o čem je řeč.Pa pa pa. 😉 😀

kapp
28. srp 2008

Ahojko bambuľky moje zlaté ...

Zas sem chodím málo - manželík mi doniesol nejakú písačku domov, tak som klepala a klepala = rýchlo sa unavíme, potom len hajáme ... 🙂 Včera nás naplašila sestrička na gynekológii - volala som tam, lebo sa mi včera ráno vyhodil herpes - klasická zima na pere a vnútri v pusine som mala tiež tie ďasná také zdurené a bolestivé - sestrička mi povedala, že je to chápané ako infekcia ústnej dutiny a že to môže ublížiť malinkému ... tak som sa vystrašila, hneď som obvolávala moje známe tehuľky aj našu Zuločku, aj som volala Naninej pediatričke, s ktorou som veľmi zadobre = tykáme si a chvalabohu tie ma ukľudnili, že toto nie je infekcia, ktorá vraždí plod - že sa s tým ešte nestretli a bola by to veľká náhoda ... ale prečo ma potom takto tá sestrička na gyndoške tak vystrašila? Tak teraz kloktáme s repíkom a máčame tiež s repíčkom o dušu tú zimu, aby sa čím skôr zahojila... Pozerala som to aj nete - bola tam jedna kočka, ktorá v 6tt mala herpes a malý sa jej narodil s ráštepom chrbtice, ďalšej sa v 11tt vyhodil herpes na pere a do týždňa potratila, ale na druhej strane tam bolo kopec báb, ktoré mali herpes počas gravidity aj 3 x a bábenko je v pohode ... Nemáte s tým skúsenosti? Fakt to môže ohroziť plod v 1.trimestri?

Zuločka - s pichačkou sa to dá - len musím byť ráno prebratá a moja zákonitá polovička nesmie byť nervózna = potom to ide ... Inak pred 2 dňami ma mučil - Zuzík - na 7. krát ma pichol - nešla mu prepichnúť koža, už po mne kričal, lebo sa ponáhľal do práce a nakoniec mi spravil taaaaaakú modrinu ... 😠 ... A nepribrala som - práveže schudla ... však my to doženieme ...

Lolika - je mi ľúto toho presmutného výročia, pomodlím sa večer k tvojej dcérke o pomoc ... verím, že je tam hore a dozoruje nad všetkými ako anjelík... Drž sa nám, bambuľka!

Neskôr odpíšem aj ostatným, ale momentálne sa nedá ...
Pekný dníček praje Kappuša 😀

alinuska
28. srp 2008

Babule, ani neviem, co napisat, tak len pekny predlzeny vikend zelam a nech je pohoda 🙂

sivula
28. srp 2008

ahojte kocky,

davam o sebe vediet, ze som sa nestratila. Len vas teraz citam. Reagovat budem, ked to vsetko dozeniem - moc kecate a nestiham to spracovat. Ale uz si robim poznamky vo worde a trehnem zulockin rekord! Dnes som sa lucila s kolegami v praci a bolo to hrozne dojimave. Dostala som krasne kytice a mile pozornosti pre nasu bambulku. Az mi bolo smutno pri srdiecku. Ked som sa lucila v prvej praci (v skole), bolo to uplne ine a sefka mi neprisla ani ruku podat 😒 Ale bolo mi to jedno, nemali sme sa radi a posledne mesiace sme to ani neskryvali. Ja som totiz maly rebel a mam chrbtovu kost - narozdiel od nej. Ale uz je to za nami.....

Myslim na vas vsetky a drzte sa a opatrujte. Ja sa buduci tyzden ozvem a to uvidite ten maxi prispevok! Bez vas sa mi ani den nerata, rada s vami poklabosim.

Inak kapp - nemaj boja - nebezpecny je herpes na pohl.organoch - hrozi nakaza pri porode, ale toto by nemalo velmi ublizit. Len sa pekne liec. 🤐

Ja uz tri noci poriadne nespim - vzdy sa trhnem nad ranom a mam dospane - to je ten podvedomy strach - nech uz je oktober a nemusim sa stale o vsetko bat - aj ked potom to bude asi horsie, co? 😖 Uz aby sme mali bambulku pri sebe.

papa

margarita
28. srp 2008

kapp, myslime na teba, nech je ten herpes cim skor tym viac fuc 🙂
sivula, super, ze mas takych milych kolegov, to vzdy potesi. som zvedava na Tvoj maxiprispevok 😀
majte sa vsetky moc moc fajn, nech sa dari

kapp
28. srp 2008

Sivulka - super, že teraz máš takých milučkých kolegov 🙂 , tešííííme sa s tebou s krásneho 32tt ... a samoška na tvoj príspevok! Inak - díky sa infošky o herpese - dnes som sa ešte popýtala v lekárni a tam na mňa normálne zírali, že to ako mi mohla tá sestrička také veci povedať ... takto vystrašiť ...
Ten podvedomý strach poznám - mala som ho tesne predtým, ako sme mali ísť na akciu srdiečka - 5/6tt - bála som sa, aby sa nezopakovala situácia spred 2 rokov, tiež sa mi o tom snívalo a tiež som sa budila v noci ... a zbytok noci som sa premodlila - potom, keď nám nabehlo srdiečko som sa ukľudnila - nebooooj, dušička - teraz to všetko dobre dopadne a v októbri budeš bambuľku pestovať 😀 ! Drž sa nám dušička ...

Margaritka - ďakujeme, už som sa ukľudnila - po tej návšteve v lekárni ...

Ďakujem za toto fórum, kočky - strašne mi pomáhate!

maova
29. srp 2008

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Zatím jsem toho moc nepřečetla, tak vám jenom napíšu svůj příběh a pak budu dočítat, ať mám taky nějaké informace 🙂
Moje první těhotenství bylo mimoděložní, ani jsem o něm dopředu nevěděla, až když mě začalo bolet břicho z prasknutého vejcovodu, druhé těhotenství skončilo ve 23tt, žádná příčina se nenašla, tak to doktor přikládal nějaké infekci a třetí těhotenství skončilo ve 20tt teď v červenci. Začali dělat víc testů a zatím zjistili trombofilní mutaci MTHFR, jinak všechno negativní. Příště mám přijít nejpozděj v 7tt a budu dostávat heparin. V pondělí jdeme ještě na genetiku, musíme počkat na výsledky a jestli bude všechno ostatní OK, tak hurá do dalšího snažení 🙂

margarita
29. srp 2008

ahoj maova, vitaj v nasom klube 😉
je strasne citat co vsetko si uz musela prekonat,musis byt velmi silna a statocna zena - neviem si to ani predstavit, prist o babo v tak pokrocilej dobe ☹ mne to uplne stacilo 2x v 6tt, a som tym poznacena na cely zivot 😖 ale to je bohuzial nas osud - vacsine z bab v tejto teme to zistili az po istych smutnych udalostiach. ale mame tu uz stastne mamicky a aj tehulky a nadejne snazilky, takze neboj,je tu koooopec svetlych vzorov.

tanity
29. srp 2008

ahojky dievcata 🙂

dakujem za vase slova, prepacte, ze nereagujem na kazdu, ale ja hlava makova, aj pozabudam co chem 😅 no myslim na vas vsetky 😉 😉 😉

maova, je mi luto, cim vsetkym si si musela prejst..je to krute, ako sa zivot s nami niekedy zahrava...a prist takto o babatko v pokrocilom mesiaci tehu ☹ ☹ ☹ a opakovane...ach jaaaaaaaj, slzy sa mi tlacia do oci....my sme prisli o prveho synceka v 21tt a potom o dalsie babatka v 1.trimestri, bolo to hrozne a ako margaritka pise, stacilo na to, zby bol clovek poznaceny na cely zivot...preto s tebou velmi citim a strasne verim, ze sa to uz nebude opakovat...som rada (ak chapes ako to myslim), ze ti uz nieco nasli....podla mojej hematologicky su velmi dobre skusenosti s heparinom v tehu a zeny normalne krasne donosili (ved to konieckoncov potvrdia aj baby tu na fore, co uz maju deticky 😉 )...mne lekarka nasadila nizkomolekul heparin uz teraz, prekoncepcne...
ale ak mozem poradit, daj si urobit aj dalsie testy (imunol, infektol, stitna na endokrinologii, ta genetika co spominas....), lebo my sme prestali patrat po pricine, ked mi nasli mut MTHFR a ono sa ukazalo az po dalsej strate, ze mam choru stitnu zlazu, ktora to vsetko sposobila ☹
Takze, budem drzat palce na testoch a este raz, je mi to luto mao ☹ ☹ ☹

Dievcata, krasny predlzeny vikend x x x

maova
29. srp 2008

margaritko, moc děkuju za povzbudivá slova 🙂 Vždycky je to moc smutné přijít o miminko, ať je to dřív nebo pozděj. Podruhé jsem se hodně dlouho nedokázala těšit, pořád ve mě ten strach byl, co když to nevyjde a tak, ale jak jsem začala cítit pohyby, tak už mi přišlo, že se přece nemůže nic stát a přece zase. Vzpamatovávám se z toho pomalej než poprvé, ale teď je tady aspoň ta malá naděje, že se na něco přišlo a že to příště dobře dopadne 🙂 A jak dlouho už se teď snažíte o mimčo vy?

tanity, taky moc děkuju 🙂 Jste moc hodné 🙂 Štítnou žlázu jsem měla vyšetřenou minule a ta je v pořádku, tak snad to tak i zůstalo. A co se zjištěje na imunologii? A infektol, to je co prosím? To je dobře, že doktorka nenechává nic náhodě a už teď se snaží, aby všechno dobře dopadlo 🙂 Držím moc palečky 🙂

kell
30. srp 2008

Ahoj holky!
Tento týden byl nějaký hektický, takže jsem vůbec nestačila číst. Natož něco napsat 😅 ! Zase jsme teĎ něco našla o MTHFR:

Ohrožený homozygot. V jeho genetické informaci není přítomen ani jeden zdravý gen MTHFR. Pravděpodobnost narození je 25%.
Heterozygot

Heterozygot. V jeho genetické informaci je přítomen jeden zdravý gen MTHFR. Pravděpodobnost narození je 50%.
Zdravý homozygot

Zdravý homozygot. Oba geny MTHFR jsou normální, nepřenáší onemocnění na potomstvo. Pravděpodobnost narození je 25%.

Enzym 5,10 methylentetrahydrofolát reduktáza (MTHFR) hraje úlohu v metabolizmu kyseliny listové, vitamínu důležitého při syntéze nukleových kyselin a přeměně aminokyseliny homocysteinu.

Gen pro MTHFR je umístěn na krátkém raménku chromozómu 1 (lokus 1p36.3).

Z vyskytujících se alel jsou dvě časté, jde o alely C677T a A1298C (také C1298A). Výskyt alely C677T je v Evropě vysoký (22-44% heterozygotů), alely A1298C rovněž (9-18%).

Alela C677T je příčinou mírného zvýšení hladiny homocysteinu v krvi u osob s nedostatečný přísunem kyseliny listové, což vede ke zvýšené krevní srážlivosti. Jejím následkem bývá selhání implantace embrya, samovolné potraty, předčasné porody, odumírání plodu, záněty žil (i jako komplikace užívání hormonální antikoncepce).

Alela A1298C je spojena se zvýšeným rizikem vzniku vrozených vad nervové trubice s těžkými následky.

Přítomnost mutace lze zjistit vyšetřením krve. Při přípravě otěhotnění a během těhotenství i porodu vyžaduje pacientka podávání kyseliny listové, která snižuje rizika, a zvýšenou lékařskou péči.

Taky bych vám chtěla říct, že jsem si tento týden uvědomila, že to, že jsem přišla o dvě miminka tak brzy, a hlavně že jsem to přežila bez jakékoli újmy na zdraví, považuji za velký zázrak! Celý týden totiž přemýšlím nad jedním hrozným osudem! Minulý týden můj známý přišel z práce domů a na zemi našel svoji přítelkyni v bezvědomí! Byla na začátku 6.měs. těho. Záchranka ji odvezla do nemocnice, kde asi za dvě hodiny o miminko přišli!Nakonec zemřela i ona!Zjistili, že měla trombembolii! Stačilo by jen kdyby si píchala nízkomolekulární heparin a nic tak hrozného by se nestalo! Bohužel,ale nikdo netušil, že má nějakou trombofilní poruchu! Jsem z toho hrozně smutná! Jedná z vás tady kdysi psala, že díky tomu, že má andělíčky v nebíčku ví, že má trombofilii, a že oni se obětovali proto, aby se na to přišlo! S tím naprosto souhlasím a dneska už svoje ztráty po tom všem beru trochu méně tragicky a pevně věřím, že potřetí už se o povede!

Holky musíme tomu věřit všechny, protože takové trápení není jen tak! Muselo mít svůj důvod, takže další těho bude pro nás všechny konečně úspěch!!!

Mějte se všechny moc krásně a hezký víkend!!!

maova
30. srp 2008

kell, běhá mi mráz po zádech z toho co jsi napsala ☹ A jinak jsi to napsala moc hezky, máme vlastně v tom všem špatném i veliké štěstí a teď musíme věřit a určitě to příště dobře dopadne 🙂

emicka1
30. srp 2008

Ahoj holky,zdravím při sobotě 🙂 Jak se máte?

Maova
ahojky,vítám tě mezi námi.Je mi moc líto,co se ti všechno stalo ☹ ☹ Tak snad to bylo "jen" tou krví a teď už bude vše v pořádku,protože si tě ohlídají 😉 Držím pěstičky 🙂

Kell
teda ty ty jsi nám zase přidala další informace,paráda 😀 !!!!!!!!!! Jinak ten příběh je moc smutný ☹ Já jsem o problémech s krví věděla už před tím vším,ale jsem taky moc ráda,že jsem se to dozvěděla už před! Nechci ani pomyslet,co všechno by se............... 😒
Ale taky moc doufám,že do třetice to už KONEČNĚ vyjde!!!!!!!! Musí!!!!!!!!!!!!!!!

Kapp ahoj,moc na tebe myslím,drž se těhulko!!!!

Tak se mějte krásně,já jdu večeřet,pa

Sivulo
teda tobě ty týdny přibývají,to je fakt krása 😀 😀 😀 Jen tak dál!!!!!!!!!

zrnik1
31. srp 2008

Kell velmi dakujem za infosky. Som asi ten najstastnejsi clovek na svete, ze mam mojho Risuliacika 😉 .

Vsetky vas pozdravujem a vela Bozieho pozehnania a drzim palce tehulkam

margarita
31. srp 2008

ahojte,
kell - ten tvoj znamy, to je fakt horor 😖 😢 😒
maova - my sa snazime s povinnymi prestavkami (kvoli chlamydiam a potratom) uz od svadby, cize cca 3 roky
drzte sa vsetky 🙂

maova
31. srp 2008

Přeji hezký večer 🙂
Margaritko, tak to už se teda snažíte dlouho, snad se brzy zadaří 🙂

mounty
31. srp 2008

Ahojte vsetky spriaznene dusicky, dlho som tu nebola ale nastastie zijeme a malicke je v poriadku.........stahovali sme sa o poschodie vyssie a dako stale viazol pocitac niekde v krabiciach 😝 Myslim na vas vsetky a tesim sa z kazdej novej uspesnej tehulky, a coskoro ak sivulkinko narodeneho babatka, jupiiiiiiiiiiii