Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lola19
11. pro 2008

A strasne mi nafuklo brucho, normalne som si musela vytiahnut tehu gate, lebo do ziadnych som ho nevtesnala a nechcem ho stlacat, nech len rastie chrustik 😉 A tie tehu gate mam taky typ, ze to ani nie je poznat, ze su 😉 Este sme to nikomu nepovedali, neviet, ze kedy som povinna to povedat v praci. Ja by som az v Novom roku, predsa este neviem co a ako a az 22.decembra idem do rizikovej poradne 😖

alinuska
11. pro 2008

Zrnik, tak ako dnesna kontrola 😕 ?! Dufam, ze sa mozme vytesovat 😅 !!!

Loli, blahozelam k nadhernej spravicke, tak sa nam tu pekne stehotnieva 😉 , drzim aj tebe palce, len nech ste s fazulkou v poriadku!!! 😵 😵 A co sa tyka injekcii, ja by som to nepodcenila, radsej by som pichala, najma ak mas potvrdenu akukolvek z trombofilnych mutacii alebo a myslim si, ze gyndos by ti ich pre nic za nic nenasadil 😨 . Ktovie ake su neziaduce ucinky, ze su podaktori lekari pri ich predpisovani opatrni?! 😕 A z liekov si nic nerob, ja tehu nie som, a uz teraz ta tromfnem 😀 a v tehu mi este urcite cosi pribudne naviac do vybavy 😝 , takze aj uzitok prevysuje riziko, idem/e do toho 🙂

Kapp, nove foto v pase, vyzeras dobre 😉 , si kocka 😎 !!! Pohladkaj za mna Kapusiatko. Neviem, ci som to uz spominala, ale hematologicka mi pri poslednej kontrole teraz v novembri neodporucala uz wobenzym...neviem preco...ale urcite si este niekedy nejaku tu kuru zopakujem 😀 . Teraz picham B12, co mne ich voobec netreba na vahu, ale pre zdrave babo vsetko, ze ano 🙂

Lenocka... ☹ , toho psika je mi fakt velmi luto, mozno ta ale bude cakat pod stromcekom ine mile prekvapenie 😅 !!! A vdaka za IP, urcite ti odpisem, len sa k tomu musim dokopat, ale poviem ti, si zlatusik 😵 , ze na mna myslis...

Sivulka ahoooj, tak ako mamina? Uzivas si tie neopakovatelne pocity? No, teda ten zaver tehulkovania a porod boli dramaticke, to je pravda, ale o to vacsiu mate z Adelky radost, ze je zdrava a je konecne medzi vami, tak vsetko dobre prajem, nech ste len zdravucki a aj vsetko ostatne bude potom v poriadku 😵 !!!

Kell, ani neviem, co napisat...je to dost dost blbeeeee 😝 , ale uz mas za tym a si medzi nami spat, tak to budeme zdielat spolocne a to je super na tejto diskuske. Ako baby pisu, aj podla mna staci trosku kratsia pauza ako 6 mesiacov a to najblizsie tehu, je uz tutovka 😵 😵 😵 !!!!!!!!!!!!!!!

Ahoj vsetkym ostatnym babulam 😉

mirip
11. pro 2008

ahojte, takže ja som včera bola na gynde a posledný verdikt som sa dozvedela.........po novom roku preventívka aj po potrate kontrola č je všetko už po čakacim období ok, dôfam že bude a vo februári začínam s anopirynom..........už od snaženia a akonáhle otehotniem šmýkam nadzvukovou rýchlosťou k hematologovi, dúfajme že si na druhé dve čiarky na tehot. teste nepočkám tri roky zase ale sa ich dočkám ovela skôr, tak držte prsty tehule, ok? 🙂

andys004
11. pro 2008

Lola super zprávička 😀 mooooooooc gratuluji a hlavně se opatruj držím všechny prstíky co mám i na nohou tentokrát to musí vyjít tfuj tfuj tfuj pro štěstí.Držte se 😉.
Zdravím i ostatní kočky mějte se všichni krásně pa pa pa. 🙂

margarita
11. pro 2008

sivulka a adelka - ahojteeeee 😀 super, ze ste obe v poriadku, mam vo vas svetly vzor 😉
loli - gratulujeeeeeem 😵 😀 🙂 🙂 😀 😵 a velmi sa z toho tesiiim. neboj, oni sa dohodnu a pridu na to, co bude pre Teba, pre vas 😉 len to najlepsie. Ja si nakoniec vobec pichat nemam, az do konca tehu mam "len" Anopyrin. ale budu mi musiet castejsie na uzv robit prietoky cez tu specialnu cievocku 😉

mirip
11. pro 2008

hm, takže ste tu asi len partia a ja aj ked mi zistili trombofílie asi k vám nezapadám ☹

lenusska
11. pro 2008

mirip - zapadasss... 🙂

mirip
11. pro 2008

ale je fakt že som s trombofíliou ale ešte nie ani snažilka..... 😒

lenusska
11. pro 2008

mirip - ale je dobre vsetko vediet skor..

mirip
11. pro 2008

ani nie lenusska ja som sa to dozvedela neskoro.........až ked prišli výsledky z krvi, t.j. mesiac po missede 😒

zulok
11. pro 2008

Sivulkaaaa, jeeeej, vitaaaj po dlhom case.. teda esteze vsetko dobre dopadlo, fuujha, ale to musel byt desnyy strach... Adelka je teda zlaticko velikanske... aj MAtusko casto grckal.. tak musel kadu chvilku grgnut, aby sa potom nevygrckal. taksme papavali aj hodinu 😅

Lolkaaaaaaaa, jeeeeeeeeeeeeeeeej, velkaaaaaaaaaa gratulaaaciaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 teraz sa to uz podariiii.. a to ze ti je bleee, je znamka kvalityyy 😀 😀 😀

Mirip, ja ti daam, ze nezapadas 😠 joj, no nech je uz teda februaar, a priprav sa , z epotom budes trelit ako riadena strela smer hematologgia.. ono je tu februar cupidup... 😉

Margaritka, Mounty, teeeda vy mate ale kraasne tyzdne 😀 😀 😀 😀 uz sa to bliiiziiiiiiii 😀 😀 😀 no, co, ako vybavickaa???

Zrnik, Emickaaa,.. teda vsimate si, ze s atu tehotnie v takych vlnach.. MArgaritka, Mounty.. vy dve.. no Lolka potrebuje partacky.. snazilky pripravit testyu na Vianoce 😉 😉 😉

Lenocka,vam by somextra zelala to vianocne testovanie, .. ale teraz aby malo ten najkrajsi koniec na svete.. posielam pohladenie.. cmuuk

KAppuska, teeda mas ale fesnuu fotku pri podpise 😀 😀 😀 a kde je nejaka nova fotka bruska????? a pozdravujem kopcudielko 😉

a aj ja by som bola zvedava na tie neziaduce ucinky fraxiku a clexanu, ked su taki skromni lekari pri jeho predpisovani 🙄 v pribalovom letaku nic strasne nebolo, aspon si nepamatam

lenusska
12. pro 2008

mirip - 😔 to ma mrzi

shaarka
12. pro 2008

aj ja tu obcas zavitam a nie som trombacka, ale pichala som si clexane, ked som mala sadru 🙂
a snazilka. 🙂
inak sa chcem opytat, aka je sanca, ze si zena po prvom porode da urobit tieto testy? aby sa vyhla pripadnemu potratu? robia sa na zelanie?

katka28
12. pro 2008

Ahojte, mam pocit, ze som na pc po sto rokoch. Este sa Katuske podarilo na chvilku zaspinkat, tak to vyuzivam.
Precitala som si tri strany dozadu, blahozelam novym tehulkam - oddychujte, kym mozete 🙂 , pozdravujem vsetky maminy - nekonecne vas obdivujem, ako to zvladate a pozdravujem vsetky snazilky.
Budem vam asi na smiech, ale Katuska je take zive striebro, ze niekedy som rada, ze si umyjem zuby. Cez den nespi, vsetko chce vidiet, uz - uz zatvara ocka, ale potom ako keby si myslela, ze jej nieco ujde, tak ich hned otvori, hodi svoj usmev nevinny a uz vobec nevyzera, ako keby sa jej pred chvilkou chcelo spat. V noci padnem do postele a len sa modlim, aby sme uz spali 😉 . Ale som neskutocne stastna, ze ju mame. Slubila som pridat nejake fotky, tak snad sa mi to uz podari, ale asi hodim len nejaky link na webovy album. Je to rychlejsie 🙂 . Manzela mam uz doma, zacal chodit do novej prace, tak odchadza rano o stvrtej a prichadza pred deviatou. Ale aj tak ho vidim castejsie ako ked bol v UK.
Katuska sa uz poriadne usmieva, ale este taky rehot poriadny nebol. Pisem ako mantak, ale uz rok skoro som nebola v robote 🙂 Este sme sa nepretocili. Hybeme rucickami a nozickami, niekedy sa ani neda ju obliect a prebalit. Ritulku ma peknu. Velmi sa zacala slinit, je to predzvest zubkov? A cucame vsetko, hlavne svoju rucku, tu si vie napchat do pusy celu a potom ju napina. Cumlik odmieta. Neviem, ci vas to zaujima, ale ja som z nej uplne nadsena.
Co sa tyka hematologie, z poslednych vysledkov nie som mudra. Chodim na odbery kazdy mesiac, stale beriem acidum folicum, aktiferin, picham si clexane a B12. V novej sprave je uvedene, ze nutne prejst na warfarin, ci ako sa to vola. Ani neviem, naco to je dobre. Nehovorilo sa tu nahodou, ze po sestonedeli sa uz nepicha? Podla spravy sa mi vytvaraju antiery ako protilatka anti S, je zvysene trombofilneho rizika. D di mam 282. Je to hrubym s vykricnikami. Tak neviem.
V kazdom pripade po zdravotnej stranke sa citim fajn 🙂 🙂
Este som chcela vela napisat, ale uz musim zase ist, kolotoc sa zacina.
Velmi na vas myslim, tehulky budte opatrne, ziadne pady!!! Oddychujte a snazilky sexujte 🙂 MVR

zrnik1
12. pro 2008

srdiečko na utz taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak bilo. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Papa
ozvem sa neskôr

lola19
12. pro 2008

Supis zrnik 😉
Ahoj Katka s malou katuskou 🙂
Zaclo mi byt straaasne blbe 😝

alinuska
12. pro 2008

Zrnik, supeeeeeer, len nech bije o stosest 😵 😵 😵 😵 😵 !!!!!!!!!

Lenusska, paradny testik zo vcera, dufam, ze o 2 tyzdne si ho zopakujes, len iny druh 😉 😅 ...

Mirip, akoze nezapadas?! Tu zapada kazdy, kto sem zabludi a patri do nasej partie, takze kludne pis, pis, pis 🙂 !!! Aspon nebudeme take opustene my vytrvale snazilky 😉 , ked sa tu jedna radost tehotnie a niektore z nas to proste obchadza ☹ ...ale trpezlivost ruze prinasa, takze ak nic, tak aspon zahony budu na zahrade 😀

Zulocka, dalsia tehuvlna je uz obsadenaaaaa nami s Lenockou a Lenusskou 😉 a ta dalsia je uz tiez rezervovana pre Kell a Andys 🙂 , ale jedno miesto este ostava volneee hned teraz s Lolkou, takze ?!?!? 😅 Pekne sme si to uz podelili 😀 ...

Katuska no konecne si sa nam ozvala po dlhsom case. Super, ze malinka sa drzi a jasnacka, ze s nej mate obrovsku radost, aj ked je to aj o starostiach, ale urcite by si za nic na svete nemenila 😵 😵 ... Ja stale mnohym tym hematologickym parametrom nerozumiem, a tak rada by som mala vsetko pod kontrolou 😝 😀 , ale staci, ak je v sprave uvedene...vsetky parametre uplne v norme...a ja potom nemusim po nicom patrat. Ale vsetky nove infosky su pre mna podnetne a rada sa dozviem vzdy nieco nove, ako tie antiery ci co 😕 A D-dimery som mala teraz naposledy 270 pri norme 266 a dr. sa nad tym ani nepozastavila, a to chodime k tej istej 😒 . A to podotykam, ze narast od minulej hodnoty bol takmer o 200 jednotiek 😠 . Asi je dolezitych viac faktorov dokopy?! Takze nam neostava ine, len sa spolahnut na doktorov, ved oni su studovani odbornici, vsakze 😉 ?! A o tej nasej pocujem len same uznanlive pochvaly na odbornost 🙂 !!!

Zasa zacinam smajlovat, tak koncim, lebo to tu o chvilu bude samy smajlik 😀 😀 😀...papa

margarita
12. pro 2008

zdravim obe Katky, velku aj malu 😀 a neboj Katuska, jasne, ze nas to zaujima 😉a je uplne normalne, ze si z nej nadsena - divne by bolo, keby si nebola 😵 tak pis, co mate nove, ked sa Ti podari malu Katusku zase raz uspat... 🙂 drzim palce, nech ste obe v najlepsom poriadku.

zrnik, super spravy z uzv, a emicka kedy poda spravy? 😕

zulok - to s tymi tehuvlnami si dobre odpozorovala 😉 sikulka...no moja vybavicka sa prudko rozrasta vdaka 2 navstevam Mounty, ktora ma zasobuje vo velkom vecickami od tiet a kamosiek, cim jej aj takto verejne na fore velmi velmi velmi krasne dakujem 🙂 😵 😀
a tento tyzden som kupila aj prvu vecicku ja sama 😀 taky vesely svetrik, uz som skratka neodolala 😀 😀
takze po sviatkoch sa chystam prat a zehlit, lebo Jezisko by mal doniest komodu, kam to vsetko pekne poukladam.

NO a este sa musim pochvalit, ze vcera som bola na hemo na kontrole a konecne prvy krat mi Dr povedal, ze mam dobre vysledky, a ze je s nimi spokojny...za 30tyzdnov prvy krat 😉 len nech to takto vydrzi az do konca...

zdravim aj vsetky ostatne trombokamosky, alinuska - ja uz sa spolieham na dr, lebo cim dalej, tym menej tym svojim vysledkom a faktorom rozumiem 🙂

rikuska21
12. pro 2008

Ahoj babulky a trombokamosky. Po mesiaci sa dozvedam len same dobre spravy a to ma tesi, tehulky, nove tehulky, no super.

ja som si dala pauzicku, ale dnes som trochu smutn lebo dnes som mala zacat 1 stimulku,ale 14 den mi vychadza na vianoce a v caerku povedali ze vtedy nerobia, takze dalsi mesdiac v cudu, ale nevadi co uz 😝 😝 😝

tesim sa s vami a veeeeeeeeeeellllllmi vam to prajem

riska
12. pro 2008

rikuska, nebud smutná, zober si tu lepšiu stranku, aspon sa nemusis cez vianoce stresovat, ci to vyslo... 😉 drziiiiiiiiiiim palce 🙂

lenusska
12. pro 2008

zrnik1 - jeeejj lebo Ta to srdiecko Lubi taaak bilo pre Teba 😵
alinuska - Dakujem dufam,ze ano.

lenoc
12. pro 2008

Baby, od dnes som oficialne snazilka. 🙂 🙂 🙂 Cytologia vyborna, stery - vsetko negativne. Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!
Este sa ozvem - zajtra alebo v nedelu, teraz som sa konecne dostala k PC, tak som vam len chcela oznamit tuto pre mna uzasnu novinu.
Bru nocku.

margarita
12. pro 2008

lenoc- tak sa len pekne snazte, myslime na vas, zeby si sa Ty pridala k lolke? mas velku sancu 😉
rikuska - Teba to caka o mesiac 🙂

ahoj riska, Teba som tu necakala 😀

lenusska
12. pro 2008

lenoc - To je supeeer..Ja som sa dnes dozvedela tiez taku info o vysledkoch...sice len od sestricky po telefone ale som stastna,lebo endometrioza asi neni.. 🙂 ...
Tak krasne snazilkovanie a skore tehulkovanie 😵

emicka1
13. pro 2008

Ahoj hoky,teda nebyla jsemtu snad jen chvilku,ale co tady se děje za novinky 😀 😀 😀 Pročetla jsem vás teda jen tak zběžně,ale musím hned poblahopřát LOLEk těhotenství!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Teda super,mám z toho strašnou radost!!!!!!! Teď už jsem tu na to 3 a to by bylo aby to nevyšlo 😀 😀 😀 😀 Tak šup šup holky,kdo je další na řadě? 😉 LENOC tobě taky moc gratuluji ke snažilkování a už ať píšeš o těch dvou čárkách,jak jsi je ráno našla 😀 😀 😀 ZRNÍKU kontrola v pořádku ,to je paráda!!!!!!!! No jen tak dál!!!!!!!!!!!!! No a KATKA ahoooooj,teda to je dobře že jsi nás přišla pozdravit 😀 😀 😀 To jsem moc ráda,že se s Kačenkou máte dobře a že je pěkně čiloučká 😀 Zase určitě napiš a taky nějaké ty fotečky nám pošly 😀
No a MARGARITA tada ty už máš 30tt,ty jo,to to letí 😀 SIVULKA ahojky,teda tak to jste si užily docela perné chvíle,co 😕 No ale hlavně že to dobře dopadlo a že jste obě v pořádku!!!!!!!! 😀 😀 😀
No a já jdu v podělí odpol. na utz,tak jsem zatím ještě v klidu 😅 No a v pátek jedu na krev do Prahy na screening,tak doufám,žo to všechno dobře dopadne.Jinak nevolnosti mám tak nějak jak kdy 😉 ,ale teď mě dna dny trápila migrena se zvracením,No doufám,že už to přešlo!!!!!!!!!! Taky mě bolí klouby.Teď třeba už dva dny rameno a koleno.Asi se budu muset zeptat na revmatologii,co se mnou? Minulý týdne mi na revmat.braly krev,tak ani nevim,jak mi dopadly výsledky.Jinak se cítím v pořádku,jen jsem pořád unavená 🙂 ,a nějak nic nestíhám 😅 😉 No sestra měla termín porodu 8.12 v pondělí a druhý má 13.12. Zatím tada nic.Když to nebude do neděle večer tak vpondělí nastupuje na vyvolávačku do nemocnice.Tak už aby to bylo 😀
No a to je asi tak v rychlosti vše 😵
Tak se holky všechny moc opatrujte a já už teď určitě budu nakukovat častěji 😵 Všechny vás moc zdravím a mám vás ráda 😀

zulok
13. pro 2008

Jeeeej, no to su tu novinkyyy

Lenockaaaaa, juchuuu, gratulujeeem k snazilkovaniuuuu, tak sup rychlo sa pridat k Lolke 😀 😀 😀 😀 drziiim palceee

Zrniiik, paraaadaa, le tak daleeeeej 😀 😀 😀

MArgaritka, no teeeda, gratulujem k vysledkom,... tak uz to bude len lepsie a lepsie!!!! a Mounty je teda zlaticko, ze tak pekne zasobuje malinkate bubuliatko.. tak a esteze si kupila svetrik, ved v takeeej zime, nech pekne vie, z emu bude tepluucko 😀 😀 😀 😀

EMicka, no klbiky jedny neposlusne a migrena, potvory jedny, nech uz zacnu posluuchat.. 😠 no, treba papat veela vianocneho pecika, ench sa tuk uklada a nech sa klbiky premazuuu 😀 😀 😀

Rikuska, no to ta muselo teda riadne zosmutnit, ale sviatky si pekne uzite a na novy rok, pride ten dolezity krok

aostatnym posielam velkeho cmukanca a MAtusko posiela babatkovsky pluvanec a ze on vie uz doobre plut 😉 aj prdiet ustami vie dobre.. cize jeho zasahu neunikneteeee 😎

zrnik1
14. pro 2008

Babule ako paradne klameme tu trombofiliu, vsak?
Konecne sa mozme aj my tesit.
Lenocka nech sa uz cim skor pridáš k nám.
Lolka nehovor nikomu, netreba predbiehat udalosti...ja som to az teraz povedala.
Lenusska aj ty sa posnaz, nech nemas velky sklz, drzim palceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Velmi sa tesim, vcera sme boli na vianocných trhoch. Milujem to.

Peknu nedelu

emicka1
14. pro 2008

Krásný večer holky,tak zítra jdu odpoledne na utz,tak na mě prosím moc mysleta 🙂 🙂 🙂 Začínám mít trochu strach,ale už to neni tak hrozné,jako před 14 dny!!! Tak já odpol. napíšu,jak jsem dopadla.Mějte se krásně a dobrou 😀

mirip
14. pro 2008

a je je same tehulky z vás, mala z vás nejaká aj missed? ak hej kolko vám trvalo kým ste zase otehotneli a čo beriete? moj doky povedal že začnem s anopirynom hneď ako sa začneme zase snažiť o baby

anikoad
14. pro 2008

emička, držíme palčeky.
aj ja prvý mesiac užívam anopiryn, tak som zvedavá, čo sa udeje.