Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

bendy25
12. led 2009

AHOJTE!
Tak vam vsetkym dakujem za rady.

TANITY: Ano, preeklampsia sa prejavuje aj vysokym tlakom, aj zmenou pecenovych testov, teda aspon tak som to mala ja, hoci ma vzali do nemocnice pre HELLP syndrom, ktory je vsak ovela rizikovejsi, pretoze pri nom ide aj o zivot matky. Nechcem sa ta vypytovat, viem, ze to pre teba nieje nic prijemne, ale co bolo dovodom, ze si prisla o babo v 22tt?

PETREVA: Aj ty si mala trombozu? Ale pozeram, ze prave cakas babo. Tu trombozu si mala kedy? Aj mna trapili az doteraz otazky s tym pichanim injekcii na riedenie krvi, ze ako je to pred porodom, no ALINUSKA nam to pekne popisala...A ako je to teraz s tymto tehotenstvom? Po akej dobe vam dovolili snazit sa???

ALINUSKA: Ano, mne po tom porode a po tej tromboze ostal vyssi tlak, tak som sa musela liecit a beriem Isoptin 120mg, ale iba rano. Ten vyssi tlak mi drzal od aprila minuleho roka, no pravidelnym branim liekov, uz asi 2 mesiace mam tlak, da sa povedat OK! Uz iba s manzelom cakame, kedy mi vysadia ten Warfarin a povolia otehotniet...No poviem ti, mam trosku aj strach. A inac, dakujem za radu, mozno tu nemocnicu na Rastislavovej aj navstivim, ak si nenajdem nejakeho dobreho lekara vo FNLP. A Emicka tiez brala ten WARFARIN? Co mala takisto trombozu? Asi si musim precitat vase pribehy od zaciatku... 🙂

lenoc
12. led 2009

Ahoj dievčence!

Lolka, ty dokedy budeš chodiť do práce? No, gratulujem ku kontrole.

Margaritka, super infošky o anopyrine, vďaka! Kontrola tiež super!

Mounty, jeejda, čo to čítam... ☹ budem veriť, že všetko dopadne dobre a hlavne sa budem za malinkú modliť tak ako doteraz.

Zuločka, tak môžem byť spokojná, že som IN! 😉 No, vlastne už nie som (do kelu! 😀 ), špinila som "len" to jedno poobedie a ešte ten ďalší deň, potom už to našťastie prešlo.
Máš pravdu, chcelo by to nejakú parťáčku. Nehlási sa nikto? Haloooooooooooooooooooooooo! Takmer všetky ste tehulky "po dvojiciach" v takmer alebo úplne rovnakom tt.

Tanity, blahoželáááááááááááááááááááááááááám. Paráda, ďalšia tehulka. 😵
Krásne sa na to pozerá, aj na vaše tt v pase, dodáva to nádej a ja sa s každou novou tehulou a kontrolou veľmi teším.

Zrnik, emička, vy ste ma tiež veľmi potešili, že bábatká sa majú k svetu. Zrnik, to ťa muselo stáť nervov. So mnou nebola žiadna reč už pri "obyčajnom" špinení a to som si ani ešte nebola istá, či som tehotná.
Zrnik, a novy mobilik je?
Emi, krásne si to napísala o maličkej, ako sa mrvkala. 😵

Zuzi, tak keď malý s vami spáva, máte o antikoncepciu postarané. 😉

Bendy, bohužiaľ ti neporadím, hoci som tiež prišla o bábo (teda, 2) v 22tt, ale nemala som až toľko problémov okolo toho, ako ty. ☹ Veľmi mi to je ľúto.

Leni, mne tá tabuľka vyšla na minulé tehu, že chlapci. ono je to asi tak, že niekomu to sedí, niekomu nie.

Alinuš a ja som bola presvedčená, že ty budeš moja "dvojička" s rovnakým tt. ☹ ☹ Drž sa moje.
Tiež som netušila takéto veci o homeopatii. Hm. No ale tiež poznám jednu liečiteľku, ktorá vraví, že túto schopnosť má od Boha, aj všade v izbe má sošky svätých. Dúfam, že si v blízkej dobe nájdem čas na IP iba pre teba. cmuk.

Ninka, budem držať palce na IVF.

Margaritka, samoška, že sa máš hlásiť po každej kontrole, čo a ako. My sme zvedavé. 🙂

Ďakujeme za rady, za modlitbičky a za to, že na mňa (nás) myslíte. Veď aj ja myslím na vás. moc. cmuk.
K dokymu idem "až" zajtra, v piatok sa mi už neušiel termín. 😠 No čiarka na teste bola dnes riadne silná.
Normálne som vyhladla, kým som písala, tak pá.

margarita
12. led 2009

lenocka, super,a neboj, my Ta berieme aj ked nebudes "in" (spinit) 😉 hlavne nech ste v poriadku az do porodu.
tak aj Ty sa hlas, najma zajtra po tej kontrole, ok?

myslim na vas vsetky, moc moc 😉

lenoc
13. led 2009

Ahojky,
už sme doma, je tam JEDNA dutinka, má 10,4 mm a bolo vidno aj žĺtkový vak. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Idem ešte pozrieť do práce, tak pá, večer písnem.

zrnik1
13. led 2009

GRatulujem lenocka,
teraz uz len nech tie tt pribudaju bez problemov.
Velmi drzim palce 😵

lenusska
13. led 2009

jjeej Zrnik 15tt 😵

nunik
13. led 2009

lenoc,moc krásná zprávička,gratuluju! 😉

alinuska
13. led 2009

Lenocka...uzasneeeeeeeee!!!!!! Moc moc sa tesiiiim 😵 😵 ...a teraz pekne od kontroly ku kontrole posluchat maminku...a ani sa nenazdame a rodimeeee 😀 , ako u nasej Margaritky, tot nedavno sa odtajnila a uz o chvilu rodi 😕 ! A Lenocka, cmuk za cmuk 😅

Margaritka, ty si ako dnes dopadla? To je jasne, ze mas podat hlasenie po kazdej kontrole, hoci len v skratke: sme ok 😀 😀

Lenusska, ty mas zasa paradnu galeriu testov, mam take tusenie, ze uz coskoro zakladas novu, len s inym druhom testov 😉 , tak sa drz dievca!!! 🙂

Bendy, ano, Emicka brala warfarin kvoli tromboze, ale blizsie ti pisne urcite ona sama. Skus sa s nou spojit cez IP. A preco tak trvas na dr. z fakultnej nemocnice? Ja som o nej vo vseobecnosti nepocula prilis lichotive slova 😒, ale asi treba posudzovat pripad od pripadu, ja som zial pocula skor negativne skusenosti z lozkovej casti gyndy, ale mozno obvodaci su tam v pohode.

lenusska
13. led 2009

Lenooc supeer 😵 drzkaj sa

alinuska - no neviem len som chcela vediet ci v tomto fungujem 😀 ani neviem ci tomu mam verit,ale zda sa ze ovu prebieha

Ty sa pochvaal, co mas nove?

margarita
13. led 2009

sme ok 😀 vramci tehu noriem samozrejme, ale aspon uz nepocuvam to, ze malo priberam, a ze som podvyzivena. dnes mi doki dokonca povedal, ze mam dalej pekne papat hlavne masko a bielkoviny, mlieko a spol., ale ze kedze s priberanim nadmernym problem nemam, ze si mozem kludne dopriat aj sladkosti kolko chcem a tak...no uznajte, ze fakt musim, ked to mam nariadene od hematologa 😀 😀 podla mna cokolada je vyborna na krv, nie? 😵

lenocka - supeeeeeer, mate naaaadherne milimetre 🙂

alinuska, nestras ze o chvilu 🙂 snad este ten minimalne mesiac potiahneme 😵 a vy sa mate ako? februar to isti?? 😉

lenka_66
13. led 2009

lenoc , to je super este chvilku a bude tam aj nadherne srdiecko 🙂

margaritka ako casto teraz chodis na hematologiu (kontroly nie injekcie) ? zvysili sa aj tie?

lenoc
13. led 2009

Brý večer...
Ďakujem babuľky. 🙂
Od dokyho som dostala Utrogestan (vkladať 3x denne 2tbl.) a ten výmenný poukaz na hemošku, tak na hemošku idem budúci utorok a na gyndu hneď potom v stredu. To by už malo byť aj srdiečko. 😵
No a dohodli sme sa, že dokončím polrok v škole a potom ostávam doma. Už som to oznámila najbližšej rodine a aj v škole.
Baby, nejako sa neviem z toho tehotenstva tešiť. Som rada, že uzv dopadol dobre a tak, aj sa teším, jasné, ale nie tak "bláznivo" ako v predchádzajúcich tehotenstvách. A drahý hovoril, že on to cíti podobne. Až ma to mrzí, že sa nedokážem tak tešiť, ale asi to je normálne...

Margaritka, ehm, ano, čokoládka je určite dobrá na krv. Je to to najlepšie, čo môže byť. 😀 Keď musíš, tak musíš. 😀 Koľko si doteraz pribrala?

andys004
13. led 2009

Lenoc paráda těším se s tebou 😉 😀 😵 jen tak dále .

margarita
13. led 2009

lenka66 - kontroly som mala spociatku aj kazde 2 tyzdne, asi kvoli nastaveniu liekov a tak, ale cca od 5-6mesiaca uz robia odbery len raz za mesiac...takze je to skor opacne ako s gynekologickymi kontrolami, ktore sa len zhustuju a zhustuju 😉 a Ty ako casto mas hemo?

lenocka moja - ten pocit ako sa bojis tesit, poznam doverne,dokonca aj mna to mrzelo a pripadala som si "divna". No nic si prosim Ta z toho nerob, hlavne to neries - tesite sa tak vnutorne a mate obavy, kto by ich nemal, po tom, co sme si tu vsetky, a Ty zvlast prezili 😒 u mna sa to zlepsovalo z tyzdna na tyzden...teraz, ked mam pocit, ze uz by bambula v poho prezila, keby aj bola predcasniatko, tak sa tesim ako blcha, ale tiez len pred najblizsimi 😀
Dodnes mam plus 10kg (zacinala som na 55, prvy trimester som este kvoli grcackam asi 2-3kg schudla).

drzkajte sa vsetky, najma tehulky a snazilky vsetkych krajin - pridajte sa do klubu, v poslednej dobe sa tu tehotnie jedna radost 😉

sivula
13. led 2009

Ahojte baby,

lenoc taaaakto vela gratulujem. aj tanity. Konecne som sa nalogovala po dlhom case a tesim sa s vami. a to tiez doverne poznam = ten strach namiesto radosti z teho. Ale poviem vam, ze teraz je to este horsie. Mala ma reflux a dost grckala, teraz je to lepsie, ale este nie uplne. No a uz sme s nou boli dvakrat na pohotovosti, lebo sa dusila´= grcka jej zabehla kam nemala. Je to hhrozny pocit. Zazili sme to uz viackrat, ale podarilo sa nam ju stabilizovat doma. Takze teraz je nonstop sledovana a aj pri najmensom pohybe letim do izby, co sa deje. nechcem vas strasit, chran Boh. Ale ved viete, ake to je, ked sa tesite na drobca a potom....No a ked sa konecne narodi, tak su tu ine nastrahy. Ale aspon z toho o chvilu vyrastie.

Alinuska- precitala som si aj ten clanok, co si posielala a ten doc. je moj gynda a porodnik. robi na Antolskej v Ba a je vyborny!!!

alinuska
14. led 2009

Bre ranko babulky,

Margi, bola by som neskonale vdacna a stasna, ak by to s tym februarom tak aj bolo, ale pre istotu doplnim, ze februar 2009, lebo jeden nikdy nevie...najma v mojom pripade 😒 ...nie je februar ako februar 😀 Preto vas veeeelmi prosim o modlitby a prosby za nas, lebo budeme sa intenzivnejsie snazilkovat este tak 2 max. 3 mesiace a potom nam hrozi uz radikalnejsie riesenie 😔 , takze prosim prosim o podporu a modlitby...vrucne vdaky vsetkym 😵 ...cmuky cmuk. A som rada, ze ste ok, ako vidim, stale ficis iba na anopyrine? A jasnacka, ze bambulka musi este par tyzdnov vydrzat, ale uznaj, zbehlo to neskutocne ryyychlo, teda co je zbyvajucich 5-6 tyzdnov k 40 😝 ? Obrazne povedane: vcera si vysla s farbou von a zajtra rodis 😉 😀 Drzkaj sa zlaticko aj s bambulkou 😵 !!!

Sivulka, to je fakt, uz cely zivot sa budeme pre tie nase ratolesti trapit a obavat, len aby sa im nic zle neprihodilo... 🙂. A ja dufam a verim, ze vam mala z toho vyrastie a uz sa budete iba radovat!!! Ten reflux nie je nic vynimocne, stava sa to babatkam, len aby horsie veci sa neprihodili, toto bude v pohode, uvidis 😉 !!!
Drzkaj sa aj ty a pobozkaj za mna Adelku 😵 A mas super gyndosa, to je fakticky dost dolezite 🙂

Lenocka, ty moja "takmer" dvojicka, si pokladik, ze na mna takto myslis a tesim sa na IP od teba. Poviem ti, velmi som v to dufala, ale moc som tomu neverila, ze by nam po tolkych dlhokanskych rokoch to teraz vyslo na prvy sup 😝 . Ja sa ale veeeelmi tesim, ze vam to takto krasne vyslo, ale ja som ti to pred casom prorokovala, spominas 😉 ?!?!? A ty si tomu vobec nechcela verit...a vidis...straaaaasne ti to prajem, nech je malinke k svetu a nech len pekne rastie a sa vyvija a mocnie a za par mesiacov drzis v naruci krasny zdravy vonavy batoztek 😵 !!! A to je dobre, ze ides na hemosku, uvidis, aku liecbu ti doporucia. Beries ten anopyrin? Ten strach radovat sa poznam, tiez som skor hystercila ako sa radovala, ked som nasla //, ale to len preto, lebo mame za sebou tie smutne udalosti ☹ , preto si to nevieme naplno vychutnat, tu radost a to stastie, na ktore tak cakame...lebo sme na to az prilis upnute a tie vnutorne obavy chtiac ci nechtiac uz nas budu prenasledovat neustale 😒 . Takze ostava jedine: zverit to do Bozich ruk a doverovat Mu...a pozitivne mysliet 🙂 . Ako sa to hovori? "...cakaj horsie, dufaj v lepsie" 😉 Myslim, ze je to taky nas obranny mechanizmus, ako co najviac eliminovat pripadne sklamanie... A velmi dobre, ze si sa rozhodla zostat domka, super, aj ked viem, ze svoju pracu milujes a deticky tiez, to tvoje vlastne je predsa len v tejto chvili to najvzacnejsie, takze pre neho tu pracu nateraz hravo obetujes 😅 !!! Drzim ti palce na dalsiu kontrolu a uz teraz som moc nedockava ake spravy nam napises, verim, ze tie najsamlepsie 😵 😵 😵 !!!

Lenka_66, ako sa citis? Je to uz lepsie s tymi prieduskami? A co tvoja kontrola na gynde aj na hemoske?

Zulocka, tie fotky som si hned prezrela a ako som predpokladala, malicky chrustik je nadherne okate babatko, ved ma byt po kom taky fesak 😉 !!!

bendy25
14. led 2009

ALINUSKA: Vies, prave tam mi robili ten cisarak v 22tt. a postavili ma obrazne povedane na nohy. Takze da sa povedat, ze o mojom zdravotnom stave aspon co to vedia... Lekari aj sestricky boli uplne v pohode a velmi mi pomohli, spravali sa velmi prijemne, okrem jednej lekarky na ktoru dodnes nezabudnem. Neviem vsak jej meno, iba viem, ze ona ma prijimala dole na tej prijimacej ambulancii a chovala sa ku mne, ako keby som bola nejaka ciganka, alebo co. A ked ma este aj potom vzali na ultrazvuk, tak zasa tam bola ona a bolo to HROZNE, poviem ti...Nielenze mi bolo smutno a tazko a dokonca aj velmi zle z toho tehotenstva, este aj ona k tomu nieco pridala... 😢 Ak by som niekedy zistila jej meno, tak vam ho tu urcite napisem, aby ste si pred nou aj vy ostatne mohli dat pozor!
A inac, krasne si to tam Lenocke napisala, sa mi normalne az slzy tlacili do oci...je jasne, ze mi "chorucke"
😉 drzime vzdy spolu a vzajomne sa podporujeme. Je pekne pisat si s niekym, kto ma podobne problemy, ako my, pretoze si myslim, ze tie zdrave nase kamaratky, nas sice vypocuju, no nevenuju tomu az tolko pozornosti, akoby sme si to predstavovali...teda to je aspon moj nazor... 😉
LENOC: Prajem ti, aby si to dotiahla az do krasneho konca 🙂

bendy25
14. led 2009

EMICKA: Juuuj, tak som sa Alinuske rozpisala, ze som sa ta uplne zabudla opytat, ako to bolo u teba s tym Warfarinom???
Mozes mi to podrobnejsie rozpisat? Dakujem...

zulok
14. led 2009

Lenocka, gratulujeeeeeeem k dutinke a tesiiim sa, ze budes po dokonceni polroka doma... a na hemoske si pekne vypytaj injekciky....
joj, no to tesenie, tazke,.. ale urcite sa zacnete aj viac tesit... treba si to uzivat.. ale je to tazke... ☹ ale ZVLADNETE TOOOOOO

joj, ked citam tie strachy a hrozy.. uz musi byt len dobre... a bude.. modlitba je taak silnaa, ze to babatka zvladnu, jasneeE???? musime verit.. tak sup usmev na ksichtik.. 😀

MArgaritka a ked chodis aj tolko k dr. to je dobre, aspon ta poobhliadnua pekne nam tu spravy podavaj ... nech pekne vieme ako sa dariii 😀

Sivulka, fuuha, to poznam, ked mi MAtusko uplne zcervenela vytriasali sme ho a nic nepomahalo.. uz som aj plakala a Branko ho nejak povyklepal, ze sa nadychol.. tiez sa vkuse zakuckal ud grckou alebo pahltne papkal.. ☹
Kappuska mi poradila dat na svoje kolena na brusko a nizsie hlavickou a jemne po chrbatiku klepkat, ci hladkat,,
ked sa mi drhne tertaz.. uz ho prehnem cez koleno hlava visi dole a jemnucko po chrbatiku tlapkam, ale fakt jemnnucko... je to des... drz sa mamina

Bendy, no hroza, co tu ma kto za sebou a este ked aj zle skusennostgi s dr. ... ale su tu tehulky , co maju riadanu zbierku mutacii... a kraasne im pribudaju tyzdniky..coskoro budu pri tvojom mene lietat tyzdne ako najate 😉

Alinuska, slniecko, posielam veeelke cmuka pohladenie. cmuuk

a veru, ako som sa bala, ze aku antikoncepciu, tak uz az tak strach nemam.. MAtusko ma antipostielkovy radar, hajka s nami... ale je to uzasne mat ho u nas, take tulinko zlate... a to caka aj vas 😀

zrnik1
14. led 2009

Ahojte babule,
je mi zle, som asi pripad prve tri mesiace nic a potom to priiideee....

Citam, ze vsetko je zatial OK, a to je super pozitivne a velmi sa tesim...

budeme maminy jedna radost, este raz sa tesiiim 😉

Zajtra mam poradňu, moju prvu v tomto tehu taku naozajstnu, bude aj vazenie a piskanie do tej odmerky, ci co to je...
Dufam, ze urobi aj utz, lebo ako inak zisti, ze je vsetko ok, no nie???

Tak sa tesim, a bojim ako hrom 😅 ,
papa

zulok
14. led 2009

Zrnik.. chichi, prepac, ze sa smejem, ale dobre, ze ti je zle.... aspon blee stavy vystriedaju kopance...
a uuurco bude zajtra vseeetko vporiadku...
no a ako zisti, ze je vsetko vporiadku??? preco by nemalo???? ale jasne, chapem tvoje obavy...ale mozno bude pocuvat takym neviemcim srdiecko... a to bude ako zvon bim bam bom

nina23
14. led 2009

Ahojte babulky 🙂 .
Dnes som bola na kontrole u dokiho (stimulujem gonalom) a mam cca 9 vajicok, takze celkom pekna urodicka, co poviete? 🙂
V piatok mam este kontrolu a v pondelok odber, uz som cela nesvoja, ale my sme bojovnicky 🙂 .
Vsetkym tu drzim palceky 🙂 .

lenka_66
14. led 2009

ninka kvalitna uroda uz len neaka (ak si trufas aj viac) fazulka tam poriadne vyklici 🙂

lenoc no a v stredu by si mohla dat aj udaje aby bolo vidno ako ti pekne tyzdne ubiehaju.

alinuska sup sa obtriet o lenocku 😀

zrnik tak si davaj pozor rano to bude v KE asi krute na chodniku.

zulok ty mas najkrajsiu antikoncepciu 😉

bendy dr.oberlova?

ja zajtra tiez idem na poradnu no uz teraz sa bojim co a ako .Inac som sama vyrazka po celom tele.take male ako alergia a este na nich sa tvoria take kvalitne pubertacke.na cele mi rastie taka bozula ze budem jak nosorozec s rohom 😀 .v puberte som ani nevedela co je to vyrazka.aj kolegyna mi vcera povedala ty si tak nadherne skareda ( sama vyrazka ,spuchnuta ako by ma vceli postipali).

lenka_66
15. led 2009

este som sa vas chcela spytat :
-stalo sa vam ze injekcia je naplnena tak z 1/4 pripadne len do 1/2 ?uz ich mam peknu zbierku a neviem ci ich pichnut abo mi ich na hemat.vymeni.
-uz asi dva tyzdne sa ked rano vstanem tak smrkam krvave(tmave) no a posledne 2dni ked kychnem tak tiez no vidno ze to je cerstva krv. Je to normalmne od vcelicky alebo musim ist na hemat.?Spustat sa mi nespusta len to krvave smrkanie.

Dakujem vam

lenusska
15. led 2009

Zrnik...davaj dnes pozor ja som rano tak spadla,len co som vysla s brany... 😢

margarita
15. led 2009

sivulka - ahoooj mamina, je to neprijemne, ale Ty si uz prezila omnoho horsie traumy, aj toto prejde casom, len tie nervy to vydrzat, vsak?myslime na vas s babulkou, nech ste uz rychlo ok 🙂

alinuska - jasne, ze februar 09, iny som ani nemyslela 😀 modlitby od nas mas iste uz dlho, ale ked vravis ze 2-3 mesiace, tak teda teraz este pritvrdiiiiim 😎 hej, este si uzivam svoj posledny tyzden s ANP, a o tyzden na poradni ma asi uz injekcie neminu 🙄 ale snad to moj drahy zvladne, uz sa zastraja ako ma bude operovat 😵
ze to zbehlo velmi rychlo, je svata pravda, najhorsie su asi tie prve mesiace, ako tu aj zrnik, lenoc a ine pisu, kym sa tomu este bojime od radosti vobec verit, ale u mna s kazdym dalsim tyzdnom rastie optimizmus a viera, ze sa s babmbulkou uvidime nazivo 😀 uz coskoro. Len jej teraz dohovaram vazne, nech sa neponahla, lebo velmi mrzne a je tu plynova kriza, a ktovie ci bude elektrina, ze ved v brusku ma vsetko potrebne, tak nech neblbne 😵 dufame, ze posluchne 😉

zulok - inspirujes ma vasou antikoncepciou, zda sa byt 100% spolahliva 😀 😀 budem si pamatat.
hlasim, ze vcera som bola "iba" u zubara, ale vrtal mi jeden kaz, lebo ze bud teraz alebo do 2 mesiacov uz to bude musiet a aj zacne boliet...kedze netusim, co bude so mnou o 2 mesiace (to si asi ani nebudem stihat umyt cez den zuby 😀 😀 ) tak som hrdinsky povedala, ze teraz alebo nikdy 😎 a najhorsie potom pre mna bolo este 2 hodky nejest 🙂

lenka66 - spytaj sa na to pri najblizsej kontrole, ale ja som to mala tiez, neviem, ci uz tak skoro ako Ty ale teraz to mam opat, ze smrkam docervena, a dasna mi teiz krvacaju s kratkymi prestavkami cele tehu...aj som niekde citala, ze je to normalne, lebo sliznice su v tehu vseobecne viac prekrvene, takze to bude len tym. Ale lepsie sa spytat, ak by sa to zhorsovalo 😉

lenka_66
15. led 2009

margaritka dakujem

na poradni ma doky trosku sprdol ze som pribrala 6 kg , ale inac mame 44mm sice bez noziciek lebo sa babo skrutilo do klbka. takze asi budem mat jezka 😀 inac povedal hladam nieco zle ale neviem najst vsetko je ako ma byt. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zrnik1
15. led 2009

babetko mi tak kyvalo, ze az, ani na chvilu sa nezastavilo.
Moj sen bol dotiahnut to do 3 mesiaca, ale Boh nas ma rad a vidi, ze risulo je poriadny rozmaznancek, takze surodenca potrebuje ako sol.

Tak sa tesim 😀 😀 😵
Taky vysmiaty smejo tu ani nieje...

Inac odmietla som triple test.Mam zo seba dobry pocit.

Lenka 66 tesim sa s tebou 😀

Zulok a Matusko je nejaka prekazka??? Ved on nevie o co ide, zatial 😀 😀

zrnik1
15. led 2009

Babule a dakujem za to varovanie na tych schodoch.Ja mam taky respekt, neviem, ci si pametate, ale na zaciatku zimy som tak padla, takze ja chodim po schodoch p o m a l y ako slimak 😎 .

Lenuss bude asi modrinka, dufam, ze sa ti nic horsie nestalo 😉 .Zajtra budem mat uz 16tt, vies ako sa tesim, aj ked hoppan ma drzi pri zemi, ze nech sa netesime dopredu a krok po kroku a tak...ale aj tak sa tesim.Kedy sa stretneme na poradni.Prajem ti nech to je co najskor. Vies co, celkove mam z neho velmi dobry pocit a robi mi stale aj utz, co je velmi dobre a stale hovori, ze keby som mala hocijaky problem, nech kludne pridem...takze bud spokojna, je dobry...aj mi vyhovel s tym triple testom, ze ked si ho nechcem dat, tak to je moja vec a ze je to dobre, ze si ho nedavam...

lenka 66 ty ku komu chodis na gyn??

lenka_66
15. led 2009

zrnik , KVP dzur ,a CAR toporcerova

tesime spolu 😀