Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

petah82
8. led 2011

@cukor GRATULUJEM!!!! moja spoluterminovka, tak si ma teda predbehla 🙂 inak, velmi pekne meno ste vybrali 😉 nech je s nim malinka tak spokojna ako ja. drzte sa, nech ste zdrave a pekne rastiete!

velvet26
8. led 2011

@ratonito neboj zvladnes to v pohode, uz to potom bude pre teba uplna rutina... 😉

fiallinka
8. led 2011

@ratonito čau 🙂, no je pravda, že třeba v CAR to píše i gynekolog, ale pak by mne předal do péče hematologa - a já bych se asi u hematologa prostě cítila klidněji - tady vlastně skoro všichni chodí na hematologii, ale taky je tu jsou všichni, kteří se někde informovali a svým způsobem se tam i vnutili, ale přijde mi to prostě lepší.

@cukor no hurá, na to jsem tu už šest dní čekala! Jsem strašně ráda, že to dobře dopadlo 🙂. A malá je nádherná, jemňoučká holčička. A vidím, že to taky není žádná obryně, ale jestli bude jíst tak jako Karolínka, tak za chvíli to dožene 🙂

@natama já jsem to brala tak, že vytlačováním nic nezkazím, i když se to nemusí - a když už jsem píchala 0,6, tak tam toho obsahu bylo i se vzduchem tolik, že když jsem to vytlačila, mnohem míň to prostě bolelo...

ratonito
8. led 2011

@fiallinka ahoj, uvidíme, až to bude aktuální.

antoa
8. led 2011

cukor - moc gratuluji, je nádherná 🙂

berule
8. led 2011

@cukor Ahojky, gratuluju k maličké panence, je krásná 😵 , ať jste obě zdravé 🙂 .
@dida38 Ahoj, já to měla stejně jako ty, 2 holčiny počaté a donošené úplně bez problémů, pak 2 MA v 21. a 22.tt. Pak mi zjistili mutaci MTHFR a teď si taky píchám fragmin. Jsem ráda, že u tebe vidím, že ty injekce můžou pomoct a máš zdravé miminko a dokonce zkoušíte další 🙂 A zjistili ti nějakou konkrétní mutaci?

Jinak včerejší kontrola na hematologii dopadla dobře, všechno v pořádku, dokonce i krevní obraz mám o trošku lepší než posledně 🙂 . Tak jsem si oddychla a další kontrola za 5 týdnů. Snad bude ještě co kontrolovat 😅

majjka24
8. led 2011

@cukor Moc gratuluju k nádherné princezničce, a do života jí přeju jen to nejlepší !!! A HLAVNĚ ZDRAVÍ !!! Ať Vám dělá jen samou radost 🙂 🙂 🙂

sedmitecka
8. led 2011

ahoj vespolek 🙂 můžu se vás holky zeptat, mají s možnou trombofilní mutací souvislost křečové žíly? já je trochu mám, je to dědičné, občas mi v létě natékají lýtka, 11 let jsem brala antiko a s ní to bylo ještě horší......v listopadu jsem potratila na začátku 7. tt, moje mudr. mě odbyla s tím, že poruchu srážlivosti určitě nemám, když jsem při braní antikopcepce neměla zánět žil ani trombózu 😝 😝

ratonito
8. led 2011

@berule můžu se zeptat, při těch MA ti v histologii zjistili příčinu? A kontroluje si tě teď gyneokolg i nějak víc nebo ne.

amadores
8. led 2011

@sedmitecka.mě našli po MA leidena a taky mám lehce křečové žíly, roky mi natékají lýtka a 12 let jsem brala HA.Nikdy za celou dobu HA jsem něměla problém se zánětem žil.Po dovyšetřeí mutací mi sami v trombocentru řekli,ať jsem ráda, že jsem ty roky s HA vůbec přežila ve zdraví...určitě si to nech vyšetřit,ono je to dost důležité vědět i pro běžný život, když pominu těhu.

cell
8. led 2011

@sedmitecka : to je ale velká s prominutím pitomost. Je mnoho s všeliajkými trombofilními muatcemi a nikdy žádnou tromboembolickou příhodu neprodělají.
Jinak trombofilie a vznik křečových žil spolu myslím nesouvisí, ale je pravda, že u žen, které mají obrovské křečáky, pak častěji vznikají tromby právě v těch velkých rozšířených žilách

ratonito
8. led 2011

@sedmitecka já mám taky křečové žíly ale netuším jestli to má souvislost s mojí mutací. Mám homozygot, tzn. zděděné po otci i matce a ani jeden křečové žíly neměl/nemá. Mně se udělaly až v těhotenství a od té doby se to pomalu zhoršuje. A antikoncepci jsem brala 10 let a taky jsem neměla žádnou trombozu ani zánět žil a přesto mi muitaci teď zjistili.

sedmitecka
8. led 2011

@amadores děkuju 🙂 no já to vyšetření právě chci, i kvůli druhému IVF, aby to zase nedopadlo blbě, ale mudři jsou docela odtažití a zatím mě nechtějí poslat na hematologii, tak si to budu muset vydupat ☹

sedmitecka
8. led 2011

@cell to já vím, že je to pitomost, úplně mě t odostalo, taklhle od stolu mi říct, že jsem určitě v pohodě a nemám to, když jsem neprodělala při antiko trombozu....to je hustý přístup, přitim ona sama mi tu antiko s klidem 11 let psala 😉

sedmitecka
8. led 2011

@ratonito děkuju za info, to je hrozný, kolik na člověka číhá nástrah 😉 existuje nějaká možnost, nechat si ten odběr udělat na hematologii bez doporučení mudra????

majjka24
8. led 2011

@sedmitecka to asik ne, ty testy jsou celkem drahá záležitost cca 2O tis, co vím 😉

ratonito
8. led 2011

@sedmitecka no jo, jeden neúspěch je pro doporučení na hematologii málo.

berule
8. led 2011

@ratonito histologie u obou byly v pořádku a na genetice mi doktorka řekla, že i pitevní zprávy byly bez nálezu. Takže mimča byly zdravá, naše výsledky jsou všechny v pořádku, nikdo nám neřekl čím to bylo 😒 pak aby se v tom člověk vyznal.

ratonito
8. led 2011

@berule aha, já jsem si říkala jestli vám taky něco nenašli. To je teda zvláštní, že 2x po sobě v tak vysokém týdnu.

amadores
8. led 2011

@ratonito mě po jednom neúspěchu gynekolog na vyšetření trobofílií poslal, je to o lidech.

@sedmitecka jako samoplátce by ses fakt nedoplatila.Vůbec se s nima nebav v CARu a prostě si na tom trvej a to co njdříve.
V Praze je jen trombocentrum na Karláku a čeká se na vstupní konzultaci i 5 měsíců a pak po měsíci jsou výsledky.Takže to je na dost dlouho vše.

sedmitecka
8. led 2011

@ratonito no jo, jenže některé holky na ty testy pošlou ještě dřív, než vůbwc IVF začnou podnikat.....tak si myslím, že je to o lidech a po potratu by s tím neměli dělat drahoty ☹

sedmitecka
8. led 2011

@amadores máš pravdu, budu na tom trvat, dřív do druhého IVF nejdu......

sedmitecka
8. led 2011

@majjka24 já vím, že je to drahé vyšetření, ale na druhou stranu co je pro pojišťovnu 20 tisíc? mě IVF stojí 25 tisíc a nemám příjmy jako pojišťovna 😉 😉 😉

majjka24
8. led 2011

@sedmitecka to máš pravdu, jen jsem ti napsala co mi řekl můj dr. chtěla jsem dovyšetřit ty mutace a řekl mi, že je to zbytečné a drahé 😠 Koukala jsem, že jsi taky potratila, moc mě to mrzí a držím palečky aby se to povedlo co nejdřív a bylo vše v pohodě celých 9 měsíců 🙂 a tos měla 1 potrat?

amadores
8. led 2011

@sedmitecka já bych teda do IVF bez těchto testů, buněčné imunity, štítnice a genetiky třeba vůbec nešla.Když úplně pominu finanční stránku, tak je IVF velká zátěž na psychiku, tak nevidím důvod k těmto testům v CARu až při prvním, druhém neúspěchu, jak to běžně dělaj.Jasně, že to člověku vůbec nic nezaručí, ale už jen pro ten trošku větší klid, to stojí.v CARech sice remcaj a nechtěj to před 1.IVF dělat, ale neznám nikoho ze svého okolí holek ,co na tom byly, že by jim to odmítly.Prostě si to vydupaly.

sedmitecka
8. led 2011

@majjka24 mě právě gyndr. taky odbyla, že jeden potrat je náhoda a nic neznamená....možná už vymýšlím blbiny a přemýšlím, proč to nevyšlo....ale nechci zase vyhodit 25 tisíc a znova zažívat tu hrůzu kolem potratu, dva týdny měli podezření na mimoděložní, já lítala po nemocnicích....děs běs 😝 😝 😝 je mi jasné, že se tomu někdy prostě poručit nedá a stává se to hodně ženským, ale chtěla bych eliminovat rozika avědět, jak na tom jsme....protože doteď se nenašel problém, proč se nám nedaří, podle mudrů jsme oba zdraví a stejně už přes dva roky nic...tak si říkám, co když je pes zakopaný zrovna zde, v imunologii nebo genetice 😖 😖 😖
ano, byl to provní potrat, po 1.IVF, přirozeně se mi za dva roky otěhotnět nepovedlo....

sedmitecka
8. led 2011

@amadores to jsi napsala úplně přesně 🙂 já jsem u těch doktorů hodně uctivá a neprůbojná, věřím tomu, co mi řeknou, ale tedy na tomhle si budu trvat, jinak změním CAR, slyšela jsem, že Gennet je pečlivější a po nějakém problému tyto testy hned dělají-.....

amadores
8. led 2011

@sedmitecka já byla taky uctivá, ale pak jsem zjistila, že to je právě ta chyba.Člověk se nechá pak snadno odbýt.V tomhle mi pomohl MA, od té doby už uctivá nejsem.Já svého času taky uvažovala o Gennetu,pak jsem z určitých důvodů šla jinam.Ale nebýt toho, tak jsem šla do Gennetu.držím ti palce na příště, ať je vše jak má být. 🙂

cell
8. led 2011

v Gennetu si trombofilní mutace vyšetřují sami (mají vlastní genetiku) a v případě pozitivity posílají do Trombocentra na Karlák

jnak s Tvým Leidenem @amadores to znamná si píchat miniheparin od začátku stimulace před ivf, ale to asi jistě víš

amadores
8. led 2011

@cell jo, jo,už mi to všechno řekly v trombocentru.Byla jsem tam 2x a pokaždé jsem narazila na milé sestry a i stejnou milou paní doktorku, mimochodem asi o dost mladší než já.... 😉
Čeká mě první injekce v půli ledna, takže už za chvíli, tak se děsím, jak to zvládnu... 😒