Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
21. zář 2007

ahoojta babulky, tak mi chybate. manzel mi dal do postielky noťas, tak konečne vám môžem napísať.
v pondelok mi tiekla normalna červena krv, tak sme leteli na pohotovosť, hned to prešlo a drobčiatko je vporiadku. juhuu, ale musím ležať, aspon tak tyzden.vcera sme boli na kontrole a všetko vporiadku. juch Kamoska mi povedala, ze pri clexane to ževraj dakedy byva.

Kapp, ty máš doma teda veeeeľku šikulku. juchuu.

Slniečka, veľmi sa tešíím, že sa s manželmi vážne rozprávate, verím, že vaše reči sú vysoko účinné. 😉 😀 už sa tešíím, keď budete hlásiť //
😀

anopyrin sa urcite v tehu môže, gynekolog sa ma pytal, ci budem cely cas na clexane alebo prejdem na anopyrin. tak sa nebojte, všetko bude vporiadku a perfektnee.

Tak sa majte krááásne a držííím palce a veľmi veľmi dakujeme. cmuuuuuk

timcika
22. zář 2007

pekný dník babenky 🙂

zulok-som vytešená,že ste ok 😉 len tak dalej pekne ležkaj a oddychuj 😉 aj kamoška tvoja počas tehu s injek.zvykávala krvácať? a to nevieš čo to spôsobuje???lebo som o tom ešte nepočula, a aspoň sa na to pripravíme ale je fajn,vedieť,že ste v poriadku 🙂 🙂 🙂

-lenocka pfuj-pfuj-pfuj dúfam,že ste mali s mužíčkom plodný rozhovor 😉

no ja som mala hroznú noc ☹ snívalo sa mi ,že na plafone mi lezie plno CHROBAKOV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ale v celom byte!!!!!!!!!!!!!!a musela som ich vysávať no tie chrobáky stale odniekade vychádzali!!!!!!!!!!!! ☹ ☹
dúfam,že to nič hrozné neznamená?!
-teraz sa snažkám čo-to popratať doma lebo celý týždeň som nemala na nič čas!

kaap taký hlasný rozhovor som už aj ja počula v lete od mojich horných susedov
😉 xi-xi len aby sa zadarilo 🙂

lenoc
22. zář 2007

Zuločka, ahoj, notebook neni zlá vec, že? Verím, že ťa takéto príhody budú v budúcnosti už len obchádzať. Museli ste byť veľmi vyplašení. Držkaj sa mojko.
Dúfam, že začiatkom októbra nájdeme naozaj na testíkoch //. To bude krása!

Dnes boli u nás trhy a tak som si kúpila takú malilinkú žltú čiapočku. Neodolala som. Čakala som, že drahému sa to moc pozdávať nebude, že sa vytešujem dopredu, ale povedal, že je "hezká". 🙂

Timcika, ja dúfam, že áno a zároveň, že aj tvoje a kappuškine rozhovory s manželíkmi boli rovnako úspešné. 😅

No ale zato ten sen nebol veľmi príjemný. Striasa ma len keď to čítam. Neznášam takú háveď. Minule som v škole zvreskla, keď som zbadala takého škaredého pavúka. A to bol schovaný vo fľaši, to mal nejaký kolega na prírodopis. Teda, malého chrobáčika a pavúčika môžem, ale veľkého nie. Neviem, čo to znamená. Hádam nič. Ja som mala krásny sen, ale poviem vám o ňom až keď sa splní, čo bude dúfam čoskoro. Tak si asi viete predstaviť, čo sa mi snívalo... 😉

U nás sa také hlasné rozhovory dejú veľmi zriedkavo, oproti cez chodbu má izbu svokra..... 😒

zulok
23. zář 2007

Dakujem babulky, ze tak velmi pomahate.
Kamaratka moc nekrvacala a ani neviem, preco by sa malo. verim, ze bude vsetko vporiadku.

No, Timcika, ty mas ale sny fujha.
Lenocka, ten tvoj sa urcite splni 😉 no, s tou izbou nie je asi velmi prijemne, ale co uz. 😒 hlavne, ze ste s miluckym spolu.Aj my sme tak nejaký čas bývali.

tak pekné rozhovory prajem 😉 😀

lenoc
23. zář 2007

Ahoj Zuločka, teším sa, že si sa mohla ozvať. A vždy ma poteší, keď vidím, ako ti naskakujú týždniky.
Tiež nechápem, prečo by sa malo krvácaŤ po tých injekciách, ale možno je to tým, že máš po nich o niečo redšiu krv + maternica a krčok sú citlivejšie a poriadne prekrvené kvôli tehotenstvu tak ak náhodou praskne nejaká cievka, je krvácanie silnejšie ako obvykle. alebo inak neviem....

Teraz už len čakať, čo z tých rozhovorov bude... 😎 Ale myslím, že aj popri tom čakaní je vždy o čom sa rozprávať. 😀

lili01
24. zář 2007

ahoj holky...
jsem tu u vás prvně,tak snad mě poradíte ☹
sestra-moje dvojče- prodělala asi před rokem trombózu.zjistili jí kombinovanou trombofilii.byli jsme celá rodina na testech a všichni to máme,teda rodiče a její starší syn mají jednu vadu a ségra,já a její mladší syn máme tu kombinovanou.na gyndě mi dr. řekl,že mě nebude dělat žádné speciální vyšetření,že počkáme do 16týdne na genetické testy.pokud by vyšly špatně,pak by mě poslal do Brna na další vyšetření.

já mám hereditální trombofilii kombinace F V Leiden /heterozygot/ a MTHFR /heterozygot/
mám okopírovat zprávu mé obvoďačce a ona říkala,že zavolá na hematologii přímo dr. a zeptá se jí na její názor.co si myslí,když su těhotná
máte některá tento stejný nález??a léčíte se nějak??
docela začínám mít strach o miminko,aby bylo v pořádku 😔

lenoc
24. zář 2007

Ahoj lili. 🙂 aebo aj ☹ - ako sa to vezme. Ja mám inú mutáciu, ale podľa mňa by si mala čo najskôr navštíviť aj hematologičku. Môžeš mať nejaké problémy v tehotenstve aj nemusíš. Ale pravdepodobne budeš potrewbovať kyselinu listovú a B komplex, možno aj lieky znižujúce zrážanlivosť krvi.
Pri Honzíkovi si počas tehu nemala žiadne problémy?
Držím palčeky, aby bolo miminko v poriadku. Nebojkaj, určite bude. 😉

baby, dnes som zas telefonicky "uháňala" tú moju hematologičku kvôli výsledkom a tak zavolala do BA do labáku a neskôr mi povedala, že homocysteín mám 7,1 (norma je do 14). 😅 😅 😅 Konečne. Hurááá!!!!!
Tak už len dúfať, že sa v mojom brušku čoskoro niekto zabýva. Zle mi síce je skoro každý deň, ale to určite nemôže ešte byť ono, veď to je len 3 dni po ovulke. Necháme sa prekvapiť.

Kapp, ako sa mi máš?Aký bol víkend? My sme boli u strýka na pečené prasiatko, bolo mńam. Ešte teraz sa mi slinky zbiehajú. 😉

timcika
24. zář 2007

ahojte tehulky a snažilky 🙂 som rada,že ste všetky zdravé a optimistické 😉 Lenočka aj mne je od včera blbo a hodne zle no ja si myslím,že nie z tehulkovania ale pretože na budúci týžden čakám MRCHU! ☹ To je fajn,že máš homocysteín OK 🙂 A lupus ti merali?????????????Mne hemat.pre istotu aj to dala spraviť nakolko aj vysoká hodnota lupusu spôsobuje skorý potrat!!!!!!!!NO mám ho OK!! Testy mi robili v BA na Antolskej.takže už len otehulkovať 😲

zulok,je pekne vidieť,že je vám fajn 🙂

🙂 🙂 Ozaj....Mjej kamošičke sa dnes rano 8.30.hod narodila dcérka 🙂 🙂 LUCIA má 3.50kg a meria 54cm 🙂 KRAAAASNU4KAAAAA 🙂 🙂

ahoj,lili01 vieš napísať presne vašu mutáciu???Je ich velmi vela!!!!Tak napíš a možno niečo budeme vedieť.

kaap ahoj ty ako máš 😉

lili01
24. zář 2007

lenoc díky za odpověď...
U Honzíka jsem nevěděla,že to v sobě mám.Až sestra jak měla tu trombózu,tak dr. doporučila testy pro celou rodinu.Tak jsem se to dozvěděla teprve před 14dny.Jinak žádné problémy nemám,ani u Honzíka jsem neměla,akorát se narodil předčasně ve 34+3tt,ale bez problémů a zdravý.
Jen se teď bojím o druhé mimi,aby bylo vše ok....asi se objednám k té dr. na hematologii,co k ní chodí sestra

timcika:v lékařské zprávě mám napsané.....hereditální trombofilie kombinace F V Leiden /heterozygot/ a MTHFR /heterozygot/
jinak nic bližšího takže vůbec nevím,co to pro mě znamen a jestli je to nebezpečné pro mimi 😔 😔

timcika
24. zář 2007

no ano--lili01--ja som homozygot-mutacia MTHFR C677T--

-viem,že aj táto mutácia je rizikovejšia ale v GOOGLe zapíš slovo heterozygot,nájdi si tam tehotenstvo a mala by si sa dozvedieť viac! Ja som sa tam plno vecí o sebe dozvedela.-----A hematologička by ťa mohla videť pre istotu!!!!!! 😉 no všetko bude fajn 😉 pekné tehulkovanie prajem 😉

-no ak nič nezistíš ja idem k mojej hemat.buduci tyždeň a možem sa spýtať presnejšie dobre?

lenoc
25. zář 2007

ahoj baby! 🙂
timcika, lupus mi nezisťovali, tak verím, že je to ok, že ma už nič iné nepostretne. Ja si tiež nemyslím, že by mi bolo zle z tehuľkovania. A najlepšie na tom je, že "nepozoruj sa, nesústreď sa na otehotnenie". Ale ako? No pri tých našich "rozhovoroch" som na bábo vôbec nemyslela, ale inak furt. Keď má človek kopu inej roboty, dá sa na to nemyslieť, ale sa to nedá plánovane, že teraz na to nebudem myslieť. Ako to zvládaš ty?

Lili, určite buddeš ok. 😉 A tvoj drobec tiež. 😉 Určite sa ozvi potom, ako si dopadla na hematolke.

amina
25. zář 2007

Nick, mne zjistili stejnou diagnozu ve 24 tydnu v ramci podrobneho vysetreni, nezdala se jim velikost plodu a dalsi veci. Nijak zvlast jsem se nemusela chovat, medikamentozne se to neresilo. Ani ted, kdyz mam 8 mesicni, zdrave mimco, nemusim nic uzivat, staci pry jist veci doporucene. Vubec me po zjisteni one diagnozy nenapadlo se strachovat, mam pocit, ze jsou horsi veci, kterych se v tehu bat. To fakt ma tato diagnoza vliv na poceti, event. potrat? Ja jsem ani s jednim nemela nastesti problem a nebyt toho naseho macka, jehoz obvod hlavicky pry byl za hranici meritelnosti, ani bych nevedela, ze tento dedicny dar mam v genech.

kapp
26. zář 2007

Ahojte bambuľky - ospravedlňujem sa, že sa ozývam až dnes, ale "môj milovaný švagor" ma zase odstavil od netu, ale včera som volala do Slovanetu, prečo mi ešte neprišla zmluva od nich, a zistilo sa, že zmluva sa stratila. Tak mi teraz pošlú novú a dúfam, že čoskoro budem mať netík aj doma a nebudem sa musieť prosiť švagrovi. Zistila som, že ma zhadzuje pred manželom, hnusák jeden - a to som sa tešila, že keď je teraz mladoženáč, už bude normálny. Ale niektorí ľudia sa proste nikdy nezmenia. ☹

Zuločka - to krvácanie ma mrzí, ale bude to dobré, uvidíš - bude to tak, ako spomínala Lenočka - praskla nejaká cievočka - inak babuľky, plánujem sa spýtať hematologičky, keď ma bude nastavovať na ten nízkomolekulárny Heparín, či je tendencia krvácať aj pri Heparíne, aby som bola pripravená.

Lenoč - ja som mala ovulku túto sobotu, snažilkovali sme o dušu 😀 už od štvrtka a odvtedy mi je zle od žalúdka a bolia ma bradavky = vyslovene na dotyk = už len keď si nasadzujem podprsenku a náhodou o ne zavadím. Mala som cca 2 dni aj taký tlak, ale nie v podbrušku, ale nižšie - myslela som, že sa mi robí cysta, ale potom som zistila, že som si pri "vymýšľaní a dôkladných rozhovoroch s manželom" jednoducho natiahla jeden sval na vnútornej strane stehna = preto ten blbý pocit tlaku. Uvidíme - keby meškala MS, v nedeľu 7.10. si urobím nejaký z tých presnejších testíkov a 8.10 by som v prípade, že by bol pozitívny, vybehla za gyndom a 9. a 10.10 mám ísť tak či tak na hemošku - bolo by to super, keby to vyšlo 🙂 . Ale neviem, neviem, sem-tam ma pichá - tak srandovne - že pich a bolesť hneď ujde a o chvíľu sa ozve celkom na inom mieste - skôr sa to príznakmi ponáša na cystičku ☹ .

Lili 01 - neboj moja - ja mám V.Leiden-heterozygot a MTHFR C667T-homozygot a nehádžem "flintu do žita" - babuľky na tejto téme mi pomohli. Bude to dobré, moja - ale mala by ťa vidieť hematologička a nasadiť adekvátnu liečbu.

Každá z nás v tejto téme si užila svoje - už si zaslúžime aj trocha šťastíčka - čo poviete, kočky?

kapp
26. zář 2007

Inak - babuľky s tým ANOPYRINOM 30 - pýtala som sa pre istotu ešte raz v lekárni a povedali mi, že pokiaľ vyslovene mi lekárka nepovedala o užívaní Anopyrinu - predkoncepčne, tak by som v prvých tt nemala z liekov užívať nič. Že aby som radšej počkala - veď ak by sa už teraz zadarilo - tak hneď na začiatku 3tt mi tak či tak nasadia Heparín. Tak ja teraz neviem - nechcem ublížiť potenciálnemu malému nájomníkovi - čo vy na to - babuľky? Koho počúvnúť - lekárnikov alebo seba?

lili01
26. zář 2007

timcika děkuji moc,včera jsem volala na hematologii.dr. mě uklidnila,že mimi bude v pořádku,jen mě doporučila dovyšetření trombofilního stavu v Brně.řekla mě at mám vyšetření hotové a jen ve III.trimestru a po porodu budu hlídanější a budu asi brát léky na ředění krve.jinak by mělo být vše ok.tak snad taky bude...

jinak vám všem moc děkuji za podporu,už se tolik nebojím,tak snad bude mimi i já v pořádku 😝 😝

snažilkám přeju hooodně štěstíčka,ať máte brzy miminka na cestě 😵

zulok
26. zář 2007

Lenočka, juchuuu, že je homocysteín v poriadku 😀

Dakujem holcinky, ze ma upokojujete, velmi to pomáha a verím, žde bude všetko vporiadku.

Kapp, no na švagra nemám slov 😒 ach jaaaj, nechápem, prečo daktorí robia zle. ☹

Lili, juchuu, že je všetko vporiadku, isto sa drobčiatku nič nestane.

A držííím palce na rozhovory 😀 to pichanie vyzerá byť slubné. držíím vám všetky palce, tentoraz to určite vyjde. 😉

my sa máme dobre, povalujeme sa, v piatok ideme na uzv, tak vám potom napíšem. 😉 cmuuuk.papaaa

julova
28. zář 2007

Ahojte...viete mi niektora poradit? Tiez mam cerstvo predpisany Fraxiparine 0,6, ktory si mam pichat kazdy den az do porodu a este par dni po...a potom sa znova urobia vysetrenia a uvidi sa ako na tom som...atd. Akurat ze mne hematologicka povedala, ze si to mam pichat do brusneho zahybu - tak nejak mi to povedala, ze chytim brucho medzi palec a ukazovak a pichnem..aj som si citala letak, kde je to napisane...vcera som si pichla prvykrat...ale dnes som volala s kolegynou, ktora si to tiez pichala pocas tehu a ta mi povedala, ze jej hematologicka povedala, ze sa to do brucha sice pichat ma, ale ze VYSLOVENIE NIE v tehu-tak ona si to pichala do ramena na striedacku prave, lave...som v 27 tt a teraz neviem...trosku ma to vyplasilo, tak by som rada vediet, kam si to pichate Vy - ostatne tehulky...DAKUJEM moc za info 🙂

julova
28. zář 2007

nikto mi nevie poradit? ☹

kapp
28. zář 2007

Ahoj Julova - môžem potvrdiť tvrdenie tvojej kolegyne o "výslovnom nepichaní do bruška v tehu" - mne to hovorila hematologička síce o nízkomolekulárnom Heparíne, ale myslím, že to platí aj pre Fraxík.

Čaute babuľky - asi tie "príznaky" boli psychosomatické - veľmi by som chcela mimíska mať v brušku, a tak mi asi z toho troška šibká - skúšala som včera robiť si testík - "vraj zobrazí HCG už na 5.deň po styku", negatívny, ale ešte mám malú nádej - veď ovulku som mala v sobotu ... Skúsim sa otestovať v deň plánovanej MS, až potom budem sklamaná a smutná ☹ Prečo som taká naivná a myslím si, že to výjde na prvýkrát?! Lebo doteraz sa nám vždy zadarilo na prvý šup, len pri dcérenke sme si trocha dali načas.

Zuločka - som rada, že sa vám polepšilo - len tak ďalej, dušička!

Lenočka - ako je to s tvojimi "príznakmi"? Tiež myslíš na mimíska, ako ja, že?

julova
28. zář 2007

kapp - dakujem velmi pekne za odpoved...tak dufam, ze som vcera tou prvou injekciou na pravu stranu bruska nic nepokazila ☹..a potom sa vyznaj, ked jeden hematolog vravi tak a druhy inak 😖...tak skusim pre istotu stehno, pripadne ako ta moja kolegyna do pleca...

kapp
28. zář 2007

Neboj - Julova - ja si myslím, že si nič nepokazila... Moja hematologička mi spomínala, že v prípade gravidity si budem milý Heparínček pichať do pleca, takže skús do pleca - do stehna to že vraj bolí - tak som počula, ale poznáš to - agentúra JPP (jedna pani povedala) 😀 , treba asi vyskúšať. Ale neboj - bude dobre... Oni by si "na triko" nezobrali ublíženie tvojmu bábenku - hádam vedia, čo robia - veď túto tématiku študovali - tak nech sa snažia, no nie?

julova
28. zář 2007

kapp - si ma ukludnila - to mi veru treba 🙂
no hej vedia, vedia..ale preco potom moja hematologicka ani naznakom nespomenula, ze v tehu by sa do bruska nemalo? 😖...

dakujem za radu...asi skusim radsej to plece...lebo si este robim autoskolu a aj dnes mam jazdu a nebudem teda riskovat, ze v nejakom zvlastnom krci v nohe miesto brzdy stlacim plyn 😀

diddi
28. zář 2007

ahoj julova, ktora lekarka z hematologie ti to preboha povedala????!!!!! Do bruska sa v ziadnom pripade nesmie pichat! Ja som brala Fraxiparin 0,4 od 30tt, pichala som si ho do stehna, potom som bola hospitalizovana od 33tt pre preeklapsiu, tam mi zacali pichat Fraxiparin 0,6 do ramena a este po porode asi 2 tyzdne som si pichala, ale dostala som na neho hroznu alergiu, cele telo ma svrbelo, nohy som mala ako po koprivke, tak mi ho lekarka vysadila.

Takze ziadne pichanie do bruska!!!!

julova
28. zář 2007

diddi - tak dakujem..oddnes teda zmenim miesto pichania ☹ ...esteze som sa opytala 😖 😔 ....a popravde vcera ma dost svrbeli nohy..asi tak ako je pistala v dolnej casti...vecer pred spanim...ale potom to preslo...moze to byt? alebo to mam povedat Dr.?

julova
28. zář 2007

a este trosicku mimo otazka...co ste robili s pouzitymi striekackami? ste to normalne vyhadzovali? alebo odniesli napr. do lekarne...jalen, aby sa k tomu nejakym sposobom nedostali male deti, ked to vyhodim do kontajnera...

diddi
28. zář 2007

ja som to vyhadzovala do kontajnera...urcite to povedz lekarke, lebo mozes mat zacinajucu alergiu a vtedy ti to hned vysadia a zrejme ti daju inu injekciu, ale problem potom bude s mliekom, ja som kvoli tomu ani nekojila

julova
28. zář 2007

diddi - hm...pred dvomi dnami porodila moja kolegyna, ktora tiez brala fraxiparin a este nemam mlieko 😖...akurat som si dala dnesnu davku do pleca a fakt je to rozdiel...ten vcerajsi vpich je stale bolestivy ☹...no dufam, ze to bude OK...v pondelok zavolam mojej gyn-Dr. a poviem jej-som zvedava, ci aj dnes bude nejake svrbenie alebo nieco..sice to by mala asi riesit hematologicka tie ine injekcie, ale po tejto skusenosti ani k nej moc nechcem ist 😖

diddi
28. zář 2007

a kam chodis na hematologiu?..ja na Antolsku...ja som mala mlieko asi na 5 den, lebo som mala cisarsky, ale velmi malinko a kedze som musela pokracovat v pichani injekcii, tak som nemohla kojit...tie vpichy su bolestive a na tom mieste sa zvyknu vytvorit take hrbolceky, niekedy aj modriny...ja som vyzerala ako narkoman po 3 mesiacoch 🙂

julova
28. zář 2007

no ja mam po vcerajsku na brusku taku tiahlu modrinu a aj na dotyk je to trosku bolestive..ale hadam to prejde ☹...ale Terezka sa hybe, tak hadam to nijak neuskodilo 😔 ...ja chodim na Tehelnu do Medirexu 🤐 ...ved to..uz aj ruky mam dopichane z tych vsetkych odberov...esteze ide zima a nenosia sa kratke rukavy 😝

berunka
29. zář 2007

zdravim vsechny nastavajici maminky i snazilky.Rada bych se zeptala asi predne nastavajicich maminek,jak probihali prvni mesic tehotenstvi?byly nejake komplikace,nebo zvysena opatreni?predem diky 😉