Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

mirip
29. čer 2010

dievčatá mám na vás otázku? tie čo máte heterozygot ste od kedy pichali fraxík? čo ja viem niektoré pichajú už od snaženia a potom celé tehotenstvo
niektoré len od I. trimestra a iné zase prvý trimester anopiryn an riedenie krvi a potom od druhého fraxík alebo anopiryn celé tehu od menšej po vačšiu dávku.....mýlim sa???????

slavkav
29. čer 2010

mirip - ja som heterozygot - a zatial si nemam pichat nic. ani anopyrin nemam brat. ten som brala, kym som dosla na kontrolu k hemato. ale ja som este vo velmi skorom stadiu - tak uvidime

mirip
29. čer 2010

teda v tt?? ja som pri malej musela pichat hned ako som zsitila na tehotenskom teste // o prvé sme prišli vdala heterozygotu ale vraj aj heterozykot je rozny ešte kadečo iné sa pri tom sleduje

zulok
29. čer 2010

@bettynka222 jeeej..no tak drzim palce, aby to uz bolo coskoro
a vidiiis, ja som minule tehu musela cele rpelezat, mozno aj preto som mala horsie vysledky, ktovie..no, som zvedava, co bude zas na hematologii..

@slavkav neboj nie je enskoro na vitaminiky, ja som teraz tehu zistila az v nejakom 7tt a to som bola len sem tam na listovke a anopyrine, ktory mozno ani nebol treba..zatial vsetko vporiadku
a cervena repa je dobra aj na cistenie krvi..
a ked ste videli srdiecko, to je to hlavne, co tam po tom, ci to videla, ci nie v krvi 😉 gratulujem

slavkav
29. čer 2010

@mirip - a ty mas aku tu mutaciu? ja mam heterozygot mthfr 1298AC a aj ine - nejake. tak netusim. no idem v utorok na hemato - tak sa asi spytam.

@zulok - dakujem, potesila si ma velmi. ja sa zatial pomaly preluskavam tou vasou celou diskusiou, zatial som na 21vej strane 🙂

slavkav
29. čer 2010

sterilizovanu repu mam rada - tak asi nabehnem do obchodu na zasoby 😀

slavkav
29. čer 2010

ozaj a kam chodite na hematologiu? ja na antolsku.

zulok
29. čer 2010

@slavkav Ruzinov.. a ked ti gynekolog ponukne injekcie , tak oni nie su na skodu..ale tak vidis. Bettynka to zvlada aj bez nich a mozno aj ja o ne pridem.. vsetko pekne zvladnes 😉

slavkav
29. čer 2010

@zulok - moj gyndos ma dovcu, vcera som bola pri inom a ja sikovnica som zabudla mu zobrat vysledky od hemato ... no co uz ... ale verim aj ja, ze vsetko zvladneme
mne gyndos povedal, ze on to nemoze predpisovat. ja som medzitym zistila, ze moze ... ale tak co uz ...

zulok
29. čer 2010

@slavkav aj mne moj povedal, ze mi to predpisat nemoze a to som pytala uz 2 krat a pritom na hematolgii, zevraj moze 🙄

slavkav
29. čer 2010

no uvidim, v utorok sa opytam este raz na tie inj, lebo betty spominala, ze jedna kocka odtialto ma tiez moju mutaciu a ta si pichala ... tak sa na to spytam ... a ono co vlastne sa moze stat, keby som nebrala tie inj? Potrat, resp. poskodenie babatka?

mirip
29. čer 2010

@slavkav to isté ale mne to robilo šarapatu prvé týždne preto sme o prvé prišli pri malej som už pichala hned od začiatku a je tu 🙂

slavkav
29. čer 2010

@mirip - ty mas tu istu mutaciu? aha. no ja som tiez potratila 2x v 6 a 7tt a teraz som bola u hemato v 5tt a povedala, ze vysledky mam dobre. tak neviem. no nic ... utorok sa pytam, to je iste 😉 a tym kam chodis na hemato?

slavkav
29. čer 2010

ale je pravda, ze v tych predoslych neuspesnych pokusoch sa nevidelo nic na uzv - ale vcera ano, tak ja verim uspesnemu koncu.

slavkav
29. čer 2010

@mirip - pozeram, ze ty mas aj endo? ja ju mam tiez 😒 .

cukor
29. čer 2010

ahoj betty...tak ty si ešte 2 v1....ale asi nie dlho.....drž sa
zuloček ..tak ty si uz v polke tehu.....vsetko o.k.?
mirip,slavkav.....ja mam MTHFR A 1298c, G 455 A hetero. a FX II C 46 T a pichám si od začiatku tehu aj napriek tomu,ze som mala celkom dobre výsledky krvi.ja som potratila 2 x v 11 .tt a preto som chcela tie injekcie,nechcela som nič riskovat a hematologička mi ich aj odporučala.a chodím tam raz za mesiac ,skontrolujú krv .a beriem od zaciatku femibion+ 2 x denne acidum folikum/10mg/+b-komplex+vit . E,.... 😉

joda
29. čer 2010

@slavkav Ja mam mutaciu mthfr ct677 hetero a nic viac a predsa si od zaciatku tehotenstva picham 0,6 ako prevenciu mam jedneho syna skoro bezproblemove tehotenstvo az na vysoky tlak.Potom potrat v 6tt a v 20tt ale plod mal velkost 10tt moj byvaly gynekolog ma zanedbal tvrdil mi ze je vsetko v poriadku a nebolo nerobil mi ani ultrazvuk v 12tt ako sa robi ale az v 20tt ked som zacala spinit tak som chodila s mrtvym plodom dva mesiace.Teraz mi moja hematologicka povedala ze mi to da kedze som dva krat potratila.Skoda ze tvoja hem ta nechape ono je to velmi draha liecba preto to nechcu davat ale v mnohych nevyjasnenych pripadoch je ucinna.

joda
29. čer 2010

@bettynka222 Ty co nerodis.Utekaj uz nech sa aj mi tesime s noveho prirastku.Bola som na hemoske picham daslej ale nie flaxik ale clexan pretoze sa mi robili hrcky a svrbelo to.Zajtra idem na ult bojim bojim aby to nebol missed dufam ze nie.Dam vediet.Pred dvoma tyzdnami tam bol hematom 1cm ale nekrvacala som.Uvidime taketo stresija mam

joda
29. čer 2010

@slavkav Ja mam mutaciu mthfr ct677 hetero a nic viac a predsa si od zaciatku tehotenstva picham 0,6 ako prevenciu mam jedneho syna skoro bezproblemove tehotenstvo az na vysoky tlak.Potom potrat v 6tt a v 20tt ale plod mal velkost 10tt moj byvaly gynekolog ma zanedbal tvrdil mi ze je vsetko v poriadku a nebolo nerobil mi ani ultrazvuk v 12tt ako sa robi ale az v 20tt ked som zacala spinit tak som chodila s mrtvym plodom dva mesiace.Teraz mi moja hematologicka povedala ze mi to da kedze som dva krat potratila.Skoda ze tvoja hem ta nechape ono je to velmi draha liecba preto to nechcu davat ale v mnohych nevyjasnenych pripadoch je ucinna.

slavkav
29. čer 2010

ahojte, dakujem za info - tak sa na to skusim popytat - ale nevidim to ruzovo ☹ . neviem co robit v pripade, ze mi to nebude chciet dat. pochybujem, ze gynekolog mi to bude chciet dat ... no uvidim v utorok.

slavkav
29. čer 2010

no tak som napisala este raz hematologicke - uvidim, co mi odpise.

slavkav
29. čer 2010

@joda - ty si teraz v ktorom tt?

katrenka111
29. čer 2010

@andrea76 no ja som si dnes pri holeni noh vsimla akesi cudne flaky na nohach,nie su to modriny ale take akoby rozpite flaky alebo co...jak podliatinky...už ma to fakt vyplasilo všetko,no a strasne ma zvyknu bolievat clenky....

biela.ruza
30. čer 2010

@katrenka111 ja ich uz ma tri roky...take fliaciky...modre i cervene...ja mam este stale aktivnu trombozu a liecim sa

andrea76
30. čer 2010

@katrenka111
Môže to byť praskanie cievok, preto máš také ako podliatiny a tým ako ti praskne cievka sa vytvorí hematóm, čiže ako zlučenina zrazenej krvi. Treba dávať na to pozor. Ja to mám tiež. Občas sa mi robia modriny z ničoho nič
Len užívaj Anopyrin, ja by som sa bála, ak viem, že je to vážna diagnóza, neriskovala by som

katrenka111
30. čer 2010

@andrea76 no baby to je hruza...mne sa to asi všetko zacína nejak zhorsovat..... ☹

joda
30. čer 2010

@slavkav jA SOM V 10TT

fiallinka
1. črc 2010

tak holky, výsledky triplů mi vycházejí katastrofálně, asi musím na amniocentézu...ach jo...

mirip
1. črc 2010

@fiallinka prečo čo ti vyšlo? 😒

cukor
1. črc 2010

@joda ako zvladaš a znášaš clexan?
@fiallinka ........musíš verit fialinka.....ja mam z toho tiež strach ale neboj snád bude všetko dobré 😉 velmi ti držím palčeky.