Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
9. čer 2011

@nektarine gratulujeeem, si sikula nad sikulu, tak pekne oslavte a oddychuj, tak konecne o par starosti menej 😀

fiallinka
9. čer 2011

@nektarine paráda! Ani jsi nemusela předstírat, že rodíš 🙂

pancuska
9. čer 2011

@nektarine aj ja sa pripajam a gratulujem k titulu si sikulka!!!a teraz uz len babinko a moze sa oslavovat!!! 😉

kvietocek55
10. čer 2011

baby rodili ste tuto niekto s EDA? Mám asi nejaké 4 mutácie, pravdupovediac im vôbec nerozumiem. Pichám si každý deň fraxiparin a vraj rozdiel medzi týmito injekciami by mal byť 12 hodín. Pôrodu sa veľmi bojím, mám nízky prah bolesti, preto sa na EDA dosť spolieham.. ☹ Za anesteziológom mám ísť až v 36 tt..

andrea76
10. čer 2011

@denisocka
Ešte neviem kedy pôjdem do Prešova, lebo momentálne mením prácu, tak asi ma nepustia tak skoro na dovolenku, ale ti dám vedieť kedy prídem domov

denisocka
10. čer 2011

@kvietocek55 myslím,že ti nedovolia,mne nedovolili

denisocka
10. čer 2011

@kvietocek55 ku komu chodiš do prešova? mne sice Hulikova dovolila,dala inštrukcie anestezilogom ako maju pichat clexan pred porodoma,ale aj tak odmietli

cukor
10. čer 2011

@kvietocek55 ...ja som síce rodila spinalom v šaci ale primár mi vravel,ze keby som isla normálne nie je problém pichnut epidurál♥

ginger32
10. čer 2011

ahojte, je tu niekto z nr? ku komu chodite na hematologiu? ja som bola na testy v nemocnici v nitre a primar robil uplne zakladnu krv, takze podla neho som bola v poriadku, nasledne genetička mi robila dalsie hematologicke testy a nasla mi trombo mutaciu od obidvoch rodicov..este nie som tehu, ale chcela by som vediet ake mate skusenosti v nitre, ze kde by ste odporucili..diky

atreyu
11. čer 2011

@denisocka ahojky ja chodím tiež k Dr. Hulíkovej...začínam si pichať fraxiparín a to mám výsledky úplne v poriadku, ale viem, že táto pani doktorka je poklad preto nechce nechať nič na náhodu...ja som mala v roku 08 neskutočne zvýšené D-diméry z HK a v septembri som potratila v 6tt...

denisocka
11. čer 2011

@atreyu chodiš s staršej/docentke ?

kvietocek55
11. čer 2011

@denisocka ja chodím ku Kazimírovej, ale je to jedna ambulancia v PO. Hulíková tam je len jeden deň v týždni. Ty si kde rodila? Lebo ako aj mne dr. na hematológii povedala že môžem, ale musí byť rozdiel 12 hodín medzi epi a fraxiparinom.

@cukor no som fakt zvedavá čo mi povedia.. ja idem tiež do Šace.. 😒

denisocka
11. čer 2011

@kvietocek55 ano,presne toto mi vravela hulikova aj kazimirova,ku kazimirovej som v podstate chodila skoro cel druhe tehu,lebo Hulikova prave niečo mala,takže ju ti štvrdty zastupovala . sestrička Františka tam je . kedy ideš najbližšie

mne aj napriek inštrukciam vraveli na epi nie. ale neboj,zas ked ma byt väčšie riziko niečoho,čo sa može po epi posrat u teba,ako u rodičky,fakt radšej porodit normálne,nič to nieje,prezije každa 😉 ,ešte ani v jednej dieťa neostalo navždy a ked sa to rozbehne,aj tak budeš chceieť len vytlači a bude ti jedno s akou pomocou 😀

kvietocek55
11. čer 2011

@denisocka jaaj bože, keď ja mám úplne paniku z toho. 😒 Som zvedavá čo mi povedia v poradni v Šaci. Lebo môj gyn. sa tváril v pohode, keď som mu hovorila o epi, hovoril, že by nemal byť problém.. No ale čo povedia v nemocnici je otázne.. Ja som už na hematológii bola posledný krát minulý týždeň, dr. mi dala správu pre lekárov k pôrodu a to je všetko. Teraz tam mám ísť až 6 týždňov po pôrode.

denisocka
11. čer 2011

@kvietocek55 všetko zavisí od anesteziologov,či budu ochotny ti dať. niekde bežne davaju,iba u nas boli asi rozklepani.ale aspon som ušetrila 😀

atreyu
11. čer 2011

@denisocka áno k nej 🙂

denisocka
11. čer 2011

@atreyu až z roznavy,nema to daleko?

atreyu
11. čer 2011

@denisocka ja bývam v okr. Rožňava rok a pol pred pol rokom som sa vydala 🙂 ....pochádzam z Prešova, rodičia tam bývajú a Dr. poznáme cez rodinu 🙂

denisocka
11. čer 2011

@atreyu a kedy tam ideš najbližšie? ja totiťž hladam niekoho,ktzo k hulikovej pojde čo najskror a poda info o nás a pozdravi ju

cukor
11. čer 2011

@kvietocek55 ....♥neboj, v šaci s tým nemajú problém♥

kvietocek55
11. čer 2011

@cukor super, tak uvidíme 🙂

duschankova
11. čer 2011

Ahoj vsem, tak jdu v pondeli na OPU a foliku mam v brise jako naseto. Doufam, ze vse bude probihat v poradku a poklidu. Vsem drzim palecky at se dari... Ahoj Pavla B. 🙂

velvet26
11. čer 2011

@kvietocek55 myslim, ze nie je ziaden problem s epiduralom, len si pichnes 12 hodin pred porodom poslednu injekciu a hotovo, nic na tom nie je...tak mi to vysvetlila aj moja hematologicka aj porodnik...a on povedal, ze aj keby to bolo aj o nieco menej hodin,nic sa nedeje...rizikovejsi je aj tak cisarsky rez, lebo je to velka operacia s krvacanim...prirodzeny porod nie je taky rizikovy..tak nemusis mat obavy, mne nakoniec porod vyvolavali a zvladla som to aj bez epi...uvidis, porodis aj bez nej... 😉

velvet26
11. čer 2011

@duschankova drzim palceky, nech sa vsetko podari, tak ako ma... 😵

atreyu
11. čer 2011

@denisocka tak najbližšie až keď otehotniem...tak dúfam, že to bude čoskoro 🙂

kvietocek55
12. čer 2011

@velvet26 ďakujem za povzbudenie.. 😉 už keď sa v tom budem viesť.. xi xi budem musieť to zvládnuť nie? ja sa len bojím presne toho, že čo keď pichnem fraxiparin a na to o hoďku to na mňa príde 😀

lume
12. čer 2011

@duschankova Budem drzat palce nech mas kvalitne vajicka. Pi vela vody, aby si predisla hyperstimulacnemu syndromu.

denisocka
12. čer 2011

@velvet26 u nas sa bali , ale vravim , hematologička to brala ako bez problemov

nektarine
12. čer 2011

Holky, děkuju Vám všem 🙂 Je fajn, že to mám za sebou, jsem fakt ráda.

lume
13. čer 2011

Dievcata, mate nejaky recept proti zacervenaniu a svrbeniu po vpichu po Fraxiparine? Alebo sa to musi len vydrzat?