Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

katka28
5. kvě 2009

Ahojte,

Emicka a Beatka, velmi na vas myslime a posielame sladucke pusinky 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 Drzte sa kocky, spolu to urcite zvladnete!!!

Blahozelame vsetkym novym tehulkam a drzim prsteky, nech vam pekne pribudahu tt 🙂 Buduce maminky pozdravujeme, nech si vas tehu bacile co najskor najdu 🙂

Zienky s antifosfolipidovym syndromom, nezufajte, prosiiiim, vsetko pride, trosku trpezlivosti a urcite sa zadari! Teraz vas uz maju pod kontrolou a dr. vedia co s nami. My s Katuskou sme toho dokazom 🙂 🙂 🙂 Je to velky strasiak, ale su aj horsie choroby! A to je len taky mensi syndromik 😉 Treba verit a ani nebudete vediet kedy sa to stane a onedlho tu budeme citat 7tt, ..., 39tt 🙂 😉 😉

ob.soklina
5. kvě 2009

Pěkný den holky,

Emičce a Beatce moc moc držím pěstičky aby vše zvládly a byly plné síly.

Lucila 83 - IVF proto, že se nám už 3 rok nezadařilo, ale vůbec nic. tak to jdeme jednou zkusit a uvidíme.
Jen mám velký strach díky trombofilie. Trombozu jsem měla cca před 9 lety do ted beru Warfarin a prý už ho budu brát pořád. Měla jsem ji v třísle a udělaly se mi velké varyxi ( nebo jak se to píše) na podbříšku, tak uvidíme co s tím udělá těhotenství. Cca za měsíc jdeme do toho.

veselinka
5. kvě 2009

Ahojky, tak jsem se konečně toho dnešního dne dočkala. Na ultrazvuku mě už pan doktor viděl a hlásil míry 8 mm 😵 . Konzultovala jsem s ním i "pouze" Anopyrin a on řekl, že jestliže je homocystein v normě, tak ho nedoporučuje. Tak se modlím, ať všechno dobře dopadne.

ob.soklina
5. kvě 2009

Veselinka - tak to je úžasná zpáva. Držím pěstičky, ale určitě to vše dobře dopadne. 🙂

veselinka
5. kvě 2009

Ob. sokli - moc děkuju. Držím také za měsíc palečky 😵

veselinka
5. kvě 2009

Emičce a Beátce moc držím palečky a posílám spoustu síly 🙂

janula.k
5. kvě 2009

Ahojte 🙂 veselinka tak vidiiiiis uz mate aj vy 8mm dutinku 😵 som ti vravela, ze budete tyzden po nas 😉 gratulujem! Inak ja budem mat vysledok homocysteinu az o dva tyzdne, preventivne beriem B6 a teda picham aj ten fraxapirin. Zatial je to v poho, len raz mi tiekla krv a obcas to zaboli, ale vydrziiiime 🙂

vavenka
5. kvě 2009

Veselinka gratulujem 🙂
Janulka takze zvladas pichanie? No vidis, nie je to az take hrozne, vsak? 😉

janula.k
5. kvě 2009

vavenka 😵 prvy vpich mi ukazala moja znama, druhy, treti som dala sama do brucha, stvrty ma strasne bolel do brucha tak som to dala do nohy a zacala mi tiect krv..a vcera opat do brucha a tiez to trosku bolelo...snazim sa pichat ked som najedena, vtedy sa mi brucho nafuci a mam kam pichat 😀

melisska
5. kvě 2009

Doievcata kde sa da prosim vas pichat do nohy? ja mam uz brusko navrete a tvrde a modre 😝

janula.k
5. kvě 2009

meliska, ja picham do stehna a este sa da vraj aj do ramena 😉

mabe
5. kvě 2009

Veselinko, gratuluju. To je parada. 🙂

margarita
5. kvě 2009

veselinke gratulujem 😉
a emicku s beatkou tiez pozdravujem a myslim na ne obe - su to silne zienky, oni to zvladnu a beatka bude rast do krasy a na radost maminky aj otecka 🙂
janulka ty mas ale dobry TP - a nepockas do polnoci, aby to bolo prve babo v Novom roku? 😀

vsetkych zdravim a nech sa vam dari! a hlavne aj snazilkam, nech su tu coskoro len tehulky a premenujeme temu na Tehulky trombokamosky 🙂

ozaj, chyba mi tu Alinuska, uz som ju tu dllllho nevidela - teraz by sa doplnala ta jej tabulka - tolko novych tehuliek mame 😉

andys004
5. kvě 2009
melisska
5. kvě 2009

andys, janula dakujem 😵 skusim to stehno, to je asi jedno do ktorej casti, len neviem ako si na stehne urobim riasu, mam take -mne sa to ani neda tak chytit 😒

tehulkam blahozelam, maminkam tiez 😵 ja cakam na tento zazrak dlhoooooooo, ale teraz sa to podari 😵

nunik
6. kvě 2009

Ahojte holky,po dlouhé době jsem tady.Blahopřeju Emičce a Cykitce k holčičkaám a přeju všem jenom to nejlepší,především Beátce.A taky blahopřeju novým těhulkám. 🙂

mirip
6. kvě 2009

ahojte melisska ja pichám do brucha stále ešte sa mi dá 😉 vraj do brucha je to najlepšie pichať čo najdlhšie ak to ide ale viete ako to je, každý doktor hovorí niečo iné 😉

lia
6. kvě 2009

ahojte,

ked mi na bruchu ostala taka hrcka,tak som si zle pichla??kam si potom budeme pichat??
mirip,ty mas tiez heterozygot??

mirip
6. kvě 2009

hej a pichám fraxiparin, hrčka zmizne ono vedla tam máš taký pás kde sa može pichať na obrázku v návode na použitie, ja hladám kde sa dá, hrčka zmizne do dvoch troch dní, mne sa hrčky už nestávajú ved bárs by dnes som pichla 90tu injekciu mne sa skor stane kedy tedy modrinka ked trafím nejakú žilku ale kedže sa strany striedajú aj modrinky aj hrčky postupne miznú

lia
6. kvě 2009

a co este beries mirip??ani mne sa nestavaju hrcky,ale vcera ma to aj nejak bolelo,asi som nemala pichaci den v lunarnom kalendari 😀
ja si idem zajtra pre dalsie balenie 🙂

mirip
6. kvě 2009

iné nič prečo?

mirip
6. kvě 2009

ja dostávam naraz 3balenia t. j. na mesiac potom kontrola, odber krvi krvný obraz a zrážanlivosť a dalšie balenia

lia
6. kvě 2009

jaj,ty to mas asi inak balene.
ja beriem fragmin a tam je 30 injekcii,cize na mesiac,dnes som bola zase na hemoske ,tak som zvedava ake budu zajtra vysledky.dufam,ze aspon v norme 😉
a vitaminy ake beries??alebo ake si brala v prvom trimestri??

mirip
6. kvě 2009

len kyselinu listovú tú čo je len na predpis od calibra baby planu mi bolo blbo a teraz beriem calibrum mami

lia
6. kvě 2009

mne povedal gyndos,ze mam radsej brat femibion a ze uz tu na predpis nemam brat,no neviem 😒

mirip
6. kvě 2009

viac doktorov viac názorov, ja som brala kyselinu listovú do konca 13tt a ešte do konca 12tt duphaston na podržanie tehotenstva potom mi už nepredpísal nič

lenoc
6. kvě 2009

Ahoj kočky!!!

Cikytke -novopečenej maminke - gratulujem k dcérke! 😵
Vítam tu novú tehuľku Pecku. S Clexanom to bábo určite hravo zvládne!!!!

Liuška, tebe ešte raz (tentokrát verejne) gratulujem a držím naďalej palčeky. Špinenie už prestalo?

Janulka, Veselinka, krásne sa vám obom (či všetkým štyrom) darí, tak len tak ďalej.

Lenusska, kde máš fotečku a fotoalbum? ☹ Aj keď som tu pár dní nepísala, prskala som na teba keď nie virtuálne, tak aspoň v myšlienkach.

Kell, ozaj, na tú novú tehuvlnu stačí len naskočiť, vidíš, ako rýchlo to prešlo a už sa možete snažiť!!!

Margaritka, jeeej, tie vaše šťastíčka (aj Mounty rátam) už majú vyše dva mesiace, ale to letíííííííííííííííííííííííííí.

Andys, vidím to tak, že kým vymaľujete a znova sem prídeš, už budeš drobčeka cítiť. 🙂 Bude krááásne kopkať maminu.

Zuločka, vy sa ako máte?

Stále moc myslím na Emičku, posielam jej veľa duševnej sily, ktorú určite tak veľmi potrebuje. A Beuška hlavne nech krásne rastie a priberá, a nech je ZDRAVÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!

My sa máme fajn, všetko po starom, občas tvrdne bruško, no párkrát za deň mávam také akoby MS bolesti - no vždy to do takých 30sekúnd prejde.....
V takomto dni a týždni (teda 21tt+2) som ešte nebola (krpčekov vybrali, keď som bola 21tt+1) , tak aj to je také malé víťazstvo. 😵 😵

Baby, mne sa hrčka pri pichaní spravila len raz (klop-klop), to bola nejaká druhá injekcia v poradí alebo tak nejako), modriny sa robia vtedy, keď sa mi podarí zasiahnuť nejakú cievku a vyjde trochu krvi von, inak nie. Pichám do bruška, ale tak ďalej od pupka, lebo pri pupku neviem spraviť riasu. Nejako sa mi vždy do druhého dňa podarilo zabudnúť, či mám pichať napravo či naľavo, tak teraz to mám poznačené v kalendári. 😀

margarita
6. kvě 2009

lenocka nasa, len tak dalej - nech Ti tie dalsie dnicky a tyzdniky pribudaju jedna radost 😉
a beries na to tvrdnutie magnezium?

lenoc
6. kvě 2009

Dakujeeem. 🙂
Mhm, mám 3x denne Magnézium a ešte aj Guajacuran (to je liek na ukľudnenie 😀 ale dávajú ho aj proti sťahom maternice - mala som ho aj v nemocnici).

lia
6. kvě 2009

jej lenocik,ty si uz v 22tt?? 😵 😵 😵 😵 supišššš 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 gratulatiooooonnnnn 😵 😵 😵
ty si jak ja 😀 ani ja som nikdy nevedela ,ktoru stranu som pichala den predtym 😀 lebo strasne vela toho mame na robote 😀 tak mi napisal manzel cely kalendar na ladnicku a uz si to pamatam.
lenocik,nespinim uz na stastie,iba vytok,ale to je normal,nie?? 😉 myslim pozitivne 😉 😀