Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
30. pro 2009

velvet: jj, je to protrombin, ono to má těch názvů víc... a Jurča je fakt zlatý, a po tom, co se stalo, si toho, že ho mám, strašně moc vážím...

cukor
31. pro 2009

Nech sa starosť všetka zruší
a nech vládne pokoj v duši.
Čo bolelo nech sa zhojí,
čo tešilo nech sa zdvojí.
Aby boli v novom roku
iba slzy šťastia v oku.

všetkým tromboškám prajem všetko dobré v novom roku,tie ktoré tehulkujete.....stastné tehulkovanie,...tie ktoré uz majú babätká....stastné mamičkovanie,.....a tie ktoré stále veríte,ze to raz vyjde.....stastné snazilkovanie.......

vavenka
31. pro 2009

Pripajam sa, PF 2010 🙂

velvet26
31. pro 2009

ahojte kocky,
aj ja vam vsetkym zelam vsetko naj...do noveho roku, nech sa nam vsetkym dari a splnia sa vsetky nase sny... 😵

bettynka222
31. pro 2009

velvet ale napriek tomu vsetkemu (ze mutacie sa u kazdeho prejavuju rozne) mas ty tu najvaznejsiu, takze ja si ajtak myslim ze inj. dostanes aspon preventivne. ale neboj sa ked najdes dve ciarky. pamatam si, ze lia najprv brala anopyrin a po case ukecala dokinu na inj. ved kruzliakova s auz o tbea postara 😉

lora a s kym z antolskej si si pisala? skus s anakontaktovat na dr. masarovu, oki? leiden nie je sranda a ot ze pred rokmi si mala bezproblemove tehotenstvo teraz nemusi platiit. preslo par rokov a vela veci sa v tvojom zivote mohlo zmenit. dolezita je napriklad aj zivotosprava.....mne k tomu prvemu potratu urcite dopomohla HAK. strasne sa mi praskali cievy, boleli ma zily a v tomto tehu sa to uz nedeje....a inak cukor ma prvadu, okrem lenky je tu aj lia co dvakrat potratila v provm trimestri.

ahoj cukrik 🙂

petronelka77
31. pro 2009

Ahojte 🙂 ,
tak sa pripajam k tym, ktory uspesne tuto diagnozu okabatili a porodili babatko 😉.
Nam sa 18.12.2009 narodil Davidko s mierami 3300g a 49 cm a pripajam aj prvu fotografiu.
Prajeme PF 2010 🙂

andys004
31. pro 2009

Petronelka77 ,strašně moc gratuluji k Davídkovi at vám pěkně roste a dělá vám jen samou radost 😵😵.

Tak pomalu starý rok odchází tak i já jsem se s vámi přišla rozloučit a popřát vám do nového roku vše nej nej,at je lepší než ten starý,at se každé z vás splní všechna přání,které si jen budete přát a at vás zdraví neopouští.To přeji vám i vašim rodinám.Mějte se a příští rok se zase ukážu,pěkně si to užijte a hezky to oslavte😀.

lenoc
31. pro 2009

Petronelka, jooj, gratulujem 😵 , nech ste len zdravučkíííííííííííííííí obaja.

Betty, teším sa, že ten posledný uzv dopadol na výbornú, máš krááásny tt. 😵 🙂

Prajem všetkým trombokamoškám len to naj naj nielen na Nový rok, ale v celom novom roku,
snažilkám //, no najmä nech to po // dotiahnu úspešne do konca,
tehuľkám bezproblémové pôrody a radosť z bábätiek,
mamičkám s drobčekmi nech ich obchádzajú choroby a úrazy a nech majú z drobčekov stále rovnakú radosť ako na začiatku, lebo každý deň s dieťatkom je zázrak. 😵 😵 😵
no keďže aj splodenie dieťatka a jeho rast v brušku je zázrak, prajem nám všetkým v novom roku prežiť koooooooooooopec zázrakov.

mirip
31. pro 2009

ahojte tak aj ja sa pripájam, všetko dobré do Nového roku 2010 ktorý je už o chvílu tu, snažilkám vela zdaru a nech čím skor najdu // na teste /ked bude mať malá cca pol roka tak om snažilka tiež 😅 už zas/ a potom bezproblémové tehotenstvio a nech to dotiahnete do úspešného konca 😉 tehulkám, nech sa in darí čo najlepšie prežiť zvyšok tehotenstva a nech si potom užijú ten super pocit mať bábatko konečne v náručí 😉 a maminkám prajem nech sú zdravé a šťastné aj ony aj ich malé ratolesti a samozrejme aj ich polovičky 😵

lenka_66
31. pro 2009

V novom roku veľa pohody,
šťastné náhody,
žiadne nehody,
významné dohody,
úsmevné príhody
a ďalšie života výhody.

cukruska1920
31. pro 2009

Vsetko najlepsieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a nech je rok 2010 lepsiiii ako ten staryyyy 😵 😵

veselinka
1. led 2010

Ahojky, moc děkuju za gratulace.
Janulka, doufám, že už jste taky všichni spolu a vše je v pořádku.
Všem přeju do Nového roku hlavně hodně zdraví a štěstí

lenka_66
1. led 2010

ked som v o polnoci sedela nad marekom strasne som myslela na zrnik a maovu.baby vy si zasluzite nech mate 100x lepsi rok 2010 ako 2009. 😔

cukor
1. led 2010

....aj ked ja maovu a zrníka poznám z príspevkov ovela kratsie ako lenka,často na obidve myslím.neviem ako to je teraz s malým zrníkom ale prajem im v zivote fakt len to naj.,naj.zasluzia si náš obdiv a verím,ze sa im v živote vsetko splní.

zulok
1. led 2010

ahojte..aj ja som myslela na Zrnik..neviem ju vypatrat..neviete o nich viac..? dufam, ze sa im lepsie darii

a verim..ze tento rok prinesie veeela zdravuckych babatok a stastnych maminiek. 😵

bettynka222
1. led 2010

ahojteeeee 🙂

jaaaj vy este nemate spravy o janulke? ja som trubka. taaaaaaaaakze:
Nas krasny Bozi zazrak Branko prisiel na svet dnes (rozumej 29.12. 😀) o 9.25h a ma 50cm 3050g

lenocik ahoj 🙂

lenuska ja osm sa tiez minule pytala na zrnika, ale nikto asi nema o ich infosky. s maovkou si obcas piseme, ale teraz nejak neodpisuje.....maju toho dost obe chudatka 😔 ☹

lora
1. led 2010

Ahojte dievcata, zelam vam vsetkym krasny novy rok, nech vam vyjde vsetko co ste si o polnoci priali v sukromi a v praci a samozrejme, nech nam tromboskam sa deticky podaria a uspesne to zvladneme az do konca.

Betynka222, dakujem za mily mail aj rady / ja som si mailovval s Dr. jankovicova z Antolskej v Petrzalke, poznas ju ? Ta Dr. Masarova je lepsia, ludskejsia ? Snad sa mi bude venovat, ta Jankovicova sa mi zdala podla mailov trosku "psi cumak". Uzrcite mas pravdu, ze leiden plus vek plus x veci, co sa mohli v zivote zmenit, zohralo negativnu ulohu.

Petronejka77 gratulujem k anjelikovi Davidkovi a k porazeniu mutacii. Musi to byt uzasny pocit, velmi to ti (aj inym tehulkam am cerstvym maminam) prajem. A take krasne miery ! Uplne ako z casopisu. Moje druhe babo- dcerak - mala len 2,25 kg mala som gestozu (mozno u uradoval leiden) a o mesiac skorsi porod, hci nakoniec vsetko dopadlo dobre a mala ani nebola v inkubatore, taky bola od narodenia maly nezmar a huzevnatec. Ake si mala problemy ty Ptronelka, Tiez leiden alebo aj nieco ine? Boze, baby, kedy som mala aspon o par rokov menej... bojim sa,ze pri tempe akym nasi lekari pracuju, sa dockam skor vnucat ako dalsieho baba.

Mate tu niektora tiez okolo 40 a este sa nechcete vzdat ? Asi som trochu cudna, alen nemozem si pomoct, mata ma to stale a nedokazem sa myslienky na dalsieho drobca vzdat.

Este raz PF 2010 a vsetkym splnenie babatkovskych snov !!!

velvet26
1. led 2010

ahojte baby...tak krasny novy rok este raz vsetkym...
neboj lorka, vsetko bude ok...a budes mat babatko..urcite, ten vek ta predsa neodradi, aj ine zeny maju tiez vtedy deticky...
urcite sa nam to vsetkym podari, som o tom skalopevne presvedcena.. 🙂

martina39
2. led 2010

Lora - já měla letos v srpnu 38 a 1.12.2009 se nám narodil chlapeček Mareček. I přes všechno varování gynekologů jsme do toho šli, ale řeknu Ti ty nervy, aby to všechno dobře dopadlo. Ale je to už za náma 😅 . Tak hodně štěstí!

zulok
2. led 2010

jeeej..JANULKE gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, nechs a im pekne dariii 😀

petronelka77
2. led 2010

Dakujeme velmi pekne 🙂 .
Je to skutocne zazrak a uvedomujem si to kazdym dnom viac a viac. Ved to poznate 😉 .
My sme sa narodili o cca mesiac skor, boli sme par dni v inkubatore kvoli pluckam, potom nam nasadili 2 druhy antibiotok kvoli zapalu, potom nastupila silnejsia zltacka, maminka mala vysoke teploty, stratila mliecko.
Ale uz sme doma a mame sa lepsie a tesime sa navzajom zo seba 🙂 .
Lori, ja mam 37, je to nase 1-e babatko, takze to nevzdavaj.
My sme mali leidensku mutaciu.
pekny den 🙂

bettynka222
2. led 2010

ahojte 🙂

lora no ja som dostala odporucenie od inych bab na mudr masarovu a tusim aj havlikovu. jankovicovu nepoznam, ale ked z nej nemas dobry pocit, pohladaj tu masarovu sk 😉 us napisat aj mudr. benovej ak ta zaujima dalsi nazor - ona je sukromna hemato, ale sidli v KE. no ale tiez ti moze niekoho poradit:
http://www.hebea.sk/
a co sa tyka skorsieho porodu tvojej dcery, mohlo to mat suvislost so zrazanim krvi. ak uz bolo privel ainfarktov v placente, tak je to samorejme mozne. aj preto ma tak pozorne sleduju, lebo ja nemam inj. a tusim aj lenka pisala ze ma viac rokovo, takze nebojkaj 🙂

petronelka ste sikovni velmi. nech sa vam obom uz len dari a nech vas problemy obchadzaju 😉

vavenka
2. led 2010

Petronelka a Janula gratulujem ku krasnym zdravym chlapcekom, nech ste hlavne zdravi, ostatne dojde samo 🙂
Peti Davidko je nadherny, Janul cakame na fotky 🙂

ororo
2. led 2010

Ahojte, som 3. raz po MA. Po 2. raze mi prisli na to, ze mam trombofilny stav - zvysena zrazanlivost krvi. Pred otehotnenim som brala Anopyrin 30 mg, cca v 6 tt som si zacala pichat Fraxiparine do ramena, ale aj tak sa to nepodarilo. Mate niekto podobnu skusenost? Nezacala som si pichat ten Fraxiparine neskoro? A pichali ste si ho tiez do ramena, ci do brucha? Pocula som, ze anopyrin je dost tazky a ze existuje nejaka dobra nahrada, neviete o tom nieco. Dakujem Vam za akekolvek rady.

cukruska1920
2. led 2010

Ahojte... jeeej mame nove maminky.... tak gratulujem z celeho srdiecka...nech su vsetci zdravi 😵 😵

lora
3. led 2010

Petronelka, prosim ta, vy ste sa ako dlho snazili ? A pichala si si nieco pocas tehu na toho leidena? Babulky, vela krasnych zazrakov ako Petronelka a Janulka...

cukor
3. led 2010

.....aj ja gratulujem janulke a prajem veeeellllmmmmiii vela zdravia......
lori......ja mam v marci 39 a ty mas aspon jedno dietatko......mne sa to ešte nepodarilo.......ale som rada,ze ma moja doktorka od tehotenstva nikdy neodhovárala aj napriek tomu,že mam niekolko diagnoz.....a hlavne aj vdaka jej prístupu idem stále za svojim cielom......aj ked niekedy je to uz aj na mna vela.....ale som baran a este to skusim 😀

petronelka77
3. led 2010

Ahojte, dakujeme za gratulacie 😉 .
Lori, my sme sa snazili dlhsie, cca 3 roky. Vlani v aprili sa nam to podarilo, pred otehotnenim som brala kajanske korenie(obj. som si ho cez net), kyselinu listovu a ked som zistila, ze som tehu, tak clexane 0,4 a pichala som ho az do konca. Brala som aj calibrum.
Pekny den vsetkym 🙂

velvet26
3. led 2010

gratulujem aj ja k petronelke moc ku krasnemu syncekovi... 🙂
cukor, s tym vekom, urcite to skusaj dalej, ja poznam jednu pani, ktora ma 44 rokov a teraz porodila zdraveho krasneho chlapceka, maju uz jedneho 5 rocneho, no minuly rok dvakrat potratila...takze nikdy nie je neskoro a urcite sa aj ty coskoro dockas zdraveho miminka, ako my vsetky co sme tu.. 😵

bettynka222
4. led 2010

ororo popri podchyteni vrodenenho trombofilneho stavu v tehu treba zistit ci si v poriadku aj hormonalne. mas v poriadku cyklus? kedy mas ovu-v strede cyklu, alebo na konci? mne po prvych potratoch sice zistili aj MTHFR, ale pricinou neuspechu v 6tt bolo hlavne to, ze som mala ovu na konci cyklu, nerovnovahu v hormonoch...