Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

mounty
28. dub 2008

Ahojte babenky a maminky.............neda mi nenapisat sem moju skusenost.........moje tehu bolo do tretieho mesiaca uplne v pohode,potom som zacal dost krvacat, dva tyzdne v nemocke a lekari stale tvrdili ze to nema sancu, ze treba kiretaz(kyretaz, neviem).......ja som ziadala o prepustenie domov, bolo mi do placu..........doma som si na radu kamosa lekara lahla a nevstala som sest mesiacov z postele. !!!!!!!!! Doktory nasho syna zatracovali, ja som si ho poctivo vylezala. Az v osmom mesiaci som zacala trosku chodit po byte. Doteraz sa nvie co bolo pricinou ale najnovsie je tu podozrenie na trombofiliu, dnes som bola odovzdat krv, tak sa neviem dockat vysledkov.........Radi by sme dalsie babo.........Ak by sa ale potvrdila LM, tak vas chcem vsetky povzbudit, ked raz otehotniete, ziadne behanie.....pekne si treba lahnut a babatko vylezat. Ja som mala aj prelezaniny, sice mierne, ale nemohla som si dovolit dalej krvacat, tak som sa ani nepohla..........to ze nas syn zije je podla primara lekarsky nevysvetlitelne......ja som veriaca a ja vravim ze je to skor zazrak.........alebo to lezanie 😉 majte sa, vsetkym prajem babatka.......

zulok
28. dub 2008

Lenocka, verííííím, ze s maznželíkom zvládnete donosit babatka. A hotovo!!!!! Len ono je vsetko tak smutné a ten smútok tak pomaly prechádza a blbé je, že neprejde.
Existuje jedna stránka, ani neviem už, či som ju sem dávala. Rodičia môžu spraviť svojim nenarodeným detičkám takú spomienku, pamiatku, niečo, čo tu po nich zostane. Keď zomrie už narodené dieťatko, spomienkou je hrobček, pre nenarodené deti nič také nie je, kam by človek zavítal v smutných chvílkach, ale na tejto stránke možno spraviť pamiatku. Mne to veľmi pomohlo, keď som mojim dvom anjeličkom spravila obrazok.
http://anjeliky.sk/ potom dáš "naše anjeliky"
Držkaj sa nam

Mounty, si velká bojovníčka s neuveritelnou pevnou vôlou a odvahou. JE úžasné , že si napriek všetkým tým lekárskym tvrdeniam zvládla donosiť dieťatko. Dúfam, že nebudeš mať trombofíliu ☹ moc ti držíím pacle, a potom, prosím, príď nám napísať, ako si dopadla.

alinuska
28. dub 2008

Prave som sa dozvedela od tej znamej, ze ona nemala infekciu plodovej vody. V sprave ma napisane...rozsiahle infarkty placenty...tak pardon, toto bude zrejme nieco ine. Lenocka, aj ty mas urcite spravu, resp. budes mat spravu, a v nej sa urcite bude pisat pravdepodobna pricina, tak podla toho sa budete vediet do buducna zariadit, aby to najblizsie tehu skoncilo az za 9 mesiacov porodom zdraveho dietatka!!! Zaujimalo by ma, komu tento fakt, ze mas v tele infekciu, usiel? Vsak si bola vkuse pod dohladom gynekologa aj hematologa...nejak mi to rozum neberie ☹ . No, naspat to zial nevratime, tak len do buducna sa mozme poucit a snad vyvarovat... 😒

Zulocka, ja tu stranku poznam. Tiez som tam parkrat zabludila, ale prispiet som neprispela. Iba som sa tam raz docitala pre mna taku strasne dojimavu vetu a sice, ze ja uz vlastne niecia mamicka som, kedze mam tam hore svojich anjelikov. Niekedy mam silny pocit, ze su doslova pri mne, akoby sa ma dotykali a hladili moju dusicku. A to som bola iba na samucickom zaciatku, ked som sa o nich dozvedela a v zapati o nich aj prisla ☹ 😢 . Ale dost smutnych reci, zivot je boj, pre nas urcite, ale treba verit, ze po vyhratom boji nas caka uz len prechadzka ruzovou zahradou 😎 ,ale este predtym si to odrodime v ruzovej ordinacii, a na rok tu vsetky kocikujeme v tej ruzovej zahrade 😀 😅 😵 !!!

zulok
28. dub 2008

Alinuska, tak to si pis, ze budete cochvila vsetky kocikovat 😉 A kazda sme tu uz maminka, aj deticky v nebicku sa pocitaju, ved tu s nami boli a aj ked kratko, splnili si svoju ulohu tu na zemi, aj ked mi este nevidime dovod, preco museli oddist tak skoro.
A tie infarkty placenty, to ked sa nedostatocne vyzivuje, zacne sa odlupovat 😔
A to, ze mala Lenocka infekciu v tele... ja som chodila na kontrolu na hematologiu raz za mesiac a potom , ked mi zistili, ze mam asi zapal, tak som sla o tyzden. Ale ak si Lenocku nepozyvali tak casto, nemuseli to zistit 😢 a oni to dakedy aj pripisuju tomu, ze v tehu byva dakedy take mnozstvo bielych krviniek , ako na zapal. Na moje mnozstvo bielych krviniek sa tiez vykaslali ini lekari, ked nezistili z coho, len hematologicka to brala vazne a kontrolovala ma casto, az kym mi zas neklesli.
Teraz je to uz tazko, ze co kto mal. ☹ Ked budes tehulka, co verim,ze bude skoro, nech si rovno u toho primara, on si ta urcite vezme pod seba.

lenoc
29. dub 2008

Ahoj babulky, kde ste všetky?
Lolka, máš pravdu, pre mňa to tiež budú navždy moje detičky, nech si hovorí kto chce čo chce. Len sa mi marí, alebo si dobre pamätám, že s drahým už snažilkujete? 😉

Alinuska, super napad s tou spolocnou modlitbou, mali by sme si nejaky presny cas dohodnut, ze vtedy a vtedy sa budeme vsetky modlit. Dufam, ze vam to nepripada moc strelene...
Aj vy ste mi velmi chybali. CMUK.
Ty si ale umelecké črevo! 😉
Tú vetu, že už som niečou mamičkou si určite zapamätám, je nádherá. Inak, bola som tu už večer, len som nič nepísala, no a normálne si mi vsugerovala pocit, keď som potom ležala po tme v posteli, že moje dve zlatíčka sú pri mne.
Mne vlastne naposledy brali krv (keď nerátam krvichtivé sestričky v nemocnici) niekedy v 12tt a vtedy to bolo v poriadku. Počas tehotenstva som síce mala asi 3x problémy s výtokom, ale to bolo zakaždým preliečené a v tej dobe som žiadne také problémy nemala.
V prepúšťacej správe z nemocky nie je nič o pravdepod. príčine, ale boli odobraté vzorky plod. vody a pupočníka, tak tam sa hádam niečo ukáže.
Ahoj Mounty, si silné žieňa, že si to dokázala. Aj naša Zuločka si malého Matúška vyležala a u mňa to vyzerá na rovnaký priebeh v ďalšom tehu. Ale keď človek vie, prečo leží a že to má nejaký zmysel, dá sa to, však? Tak ma baby napadá, kým som ležala v nemocnici ešte tehula, ani som nepípla, že domov ísť či vstať z postele a pod. Vôbec mi to ležanie atď. nevadilo, verila som, že to má zmysel a bolo to to jediné, čo som okrem modlenia a poslúchania lekárov mohla pre mojich drobčekov urobiť. Od druhého dňa po operácii som sa už však nevedela dočkať ísť domov, lebo ma v tej nemocnici a na posteli nič nedržalo.
Daj potom vedieť, ako si dopadla s krvičkou. Dúfam, že bude všetko v poriadku a nebudeš mať trombofíliu.

Zuločka, vďaka, určite sa na tú stránku pozriem. Tuším som už o nej niekde čítala.
Čo malý hladoš, ako sa má?

Kappuška, čo je s tebou? Máš kopec práce? Alebo si s malou ešte domka?

Kati, drobček už kope?

mounty
29. dub 2008

Ahoj lenoc, vdaka za podporu, ja tiez verim v dobre vysledky krvi, ale radsej sa pripravujem aj na tu druhu moznost ☹ nech uz je to akokolvek, za jedno dietatko, nasho uzasneho synceka som nesmierne vdacna Bohu, je dokazom ze zazraky sa deju aj proti tvrdym vyjadreniam doktorov...........ja mam zlu skusenost z Kramarov...........pocas krvacania ma kludne nechali ist dva krat samu, SAMU!!!!! do vedlajsej budovy na ultrazvuk, vraj nemaju dost sestier aby ma zaviezli na voziku..............no comment.........brucho mi tak tvrdlo pri kazdom kroku, nakoniec som odpadla pri dverach a skoro porodila v tretom mesiaci........doktor ich z ultrazvuku strasne sprdol ze ako si to mozu dovolit ma tak nechat ist samu.........nakoniec sa zislo asi osem doktorov a zhodnotili ze asi do tyzdna potratim, ze ked sa ziadam mozem ist domov.krasne, nie??? v uvodzovkach, .nevladala som ani plakat........nastastie ma doma vsetci obletovali, tak som mala vieru ze sa to da aj inak ako potratit.....

Daivcata, nevzdavajte sa , NIKDY.........a to lezanie je fakt asi najdolezitejsie........velmi na vas budem mysliet, rada sa pripojim k modlitbovej retazi, je to uzasny napad......aj ja mam dvoch surodencov v nebicku.....drzte sa, urcite sem budem nahliadat ako sa vam vedie.zatial pa...........

kapp
29. dub 2008

Ahojko bambuľky moje zlaté!

Lenočka - ☹ - je mi to strašne ľúto, dušička, ja fakt neviem, čo povedať na toľkú nespravodlivosť ... Pýtala si sa na ten predpokladný infekt pri poslednom aborte ... No on sa aj vlastne potvrdil - ak si pamätáš - tá veľká cysta pod 2 zubmi a tretia menšia po ďalším ...

Babuľky - nemôžem veľa písať - Naďka mala ísť v nedeľu na 1.sv.prijímanie - no a my sme skončili v nemocnici - začala mi v noci vrackať, vyvrátila mi aj Paralen na zníženie teplotky, mala zimnicu a vysokánsku teplotu - pred chvíľou sme sa vrátili s nemocnice (mala veľmi zlé pečeňové testy) - už som si ju doniesla - doslova doniesla na rukách = je veľmi slabučká - bola až do včera na infuzkách, už je dobre ... aj troška papala ... Výsledky ešte nie sú všetky, ale zatiaľ to vyzerá na infekčnú mononukleózu, alebo žlčníkovú koliku alebo gastroditídu - tak nejako ... akože môžem si vybrať z diagnóz ... Múdrejší budeme v pondelok, keď ideme na kontrolu do nemocnice na odbery ... Takže tak ... musím k nej utekať - jááj ešte som zabudla - máme kľudový režim - absolútny kľud na lôžku a dietu č.4 ...

Pápá - pekný dníček - a Lenočka naša zlatunká - drž sa nám - moc, moc, moc ťa máme radi!

mounty
29. dub 2008

kapp, skore uzdravenie prajem Tvojej dcerenke, nech cim skor beha po vonku, stastna a zdrava........momonukleoza je svina, moj ziak to mal a teda dlho sa s tym boril.ale uz je ako ryba, nastastie sa to uz da liecit....drzte sa obe!!

alinuska
30. dub 2008

Lenocka, si pis, ze su tvoje zlaticka pri tebe, svojej mamicke! Lenocka, cim dalej to tu citam, tym mam stale vacsi a vacsi obdiv k tebe, zvladas to uplne senzacne, si veeeelmi statocna a silna osobka!!! Nevieme, preco niekedy Pan Boh dopusta, ale nikdy neopusta!!! Samozrejme som za tu spolocnu modlitbu, myslela som to obrazne, ale ak sa na to dame viacere, tak tym silnejsi efekt z toho bude..."Dostanete vsetko, o co budete s vierou prosit v modlitbe". Tak treba len navrhnut kedy, o ktorej a aku modlitbu. Umysel je samozrejme najdolezitejsi, ale ten je bezpochyby jasny 😉 😵 ! Ked uz budes vediet vysledky zo spravy, tak daj urcite vediet...

Mounty, aj pred tebou sklanam klobuk, si velka bojovnicka a tvrdohlava 😀 . Sama si si svoje stastie vydupala napriek hrozivym prognozam lekarov...dalsi dokaz toho, ze zazraky existuju. Tvoj predposledny prispevok ma velmi povzdbudil v tom, ze netreba sa hned vzdavat a zatracovat tehu pri prvych naznakoch problemov, lebo ak Boh da, to dietatko sa narodi aj keby to lekari alebo ktokolvek iny "nechcel/i". Nechcem sa tu teraz zamotat, preco niekomu Pan da a inemu nie, lebo aj tak na nic nepridem. Toto su veci, ktore ludsky rozum nikdy nepochopi. Ale akokolvek som veriaca, stale sa mi z casu na cas tlaci otazka..."PRECO?!", aj ked vzapati sa za to hambim sama pred sebou a je mi to luto, ze takto rozmyslam...

Kappuska zlata, mas teraz ine problemy a trapenia. Velmi budem na vas mysliet, aby tie testy dopadli dobre a Nanuska sa skoro z toho dostala! Ja vobec netusim, co to ta mononukleoza je...ale nech uz je skoro prec, potvora jedna!!!! 🙄 Neboj, to 1.sv. prijimanie si este uzijete 😅 !

Mam vas vsetky velmi rada...cmuk

kapp
30. dub 2008

Ďakujem babuliatka moje zlaté za pár slovíčok ... Ste mi veľkou oporou a klobúk dolu pred vami, kočky! Každá z nás si svoje preskákala, každá z nás musela zaťať zuby a dívať sa vpred s dôverou v lepší zajtrajšok ... Inak to proste nejde ... Je to hrozne ťažké, ja viem ...

Alinuška - to je krásna myšlienka o tých Lenkiných detičkách ... Leni, je to ozaj pravda ... Ja tiež tomu verím, že tí naši anjelíčkovia dozorujú pri nás, a nedovolia, aby sa nám prihodilo niečo zlé ... Alinuška - ty si hotový spisovateľ - fakt krásne píšeš ... 😅 strašne dobre sa to číta - pánbohzaplať za teba, dušička, že ťa tu máme! 😀 Len píš ...

Jáááj, Lenočka, musím sa pridať k našej Alinuške - len to neviem tak pekne povedať - si úžasná, bambuľka, ako sa držíte aj s manželíkom ... A s tou modlitbou sa k vám rada pridám, aj keď sa momentálne hnevám na nášho pána farára, ktorý sa nezachoval dvakrát pekne k Nane - ale to je na dlhú debatu ... ☹ možno inokedy, keď ma to troška prejde ...

Mounty - dušička, téééda ty si si svoje šťastíčko ozaj zaslúžila a zo srdiečka ti želám ešte kopec krásnučkých detičiek!Ďakujeme za prianie zdravíčka - A čo sa týka tej mononukleózy - nuž, ona ešte "na betón" potvrdená nie je, čakáme na výsledky ... Oni sami ešte poriadne nevedia, čo sa mi s Nanulou porobilo - zatiaľ to vyzerá na dlhú dobu v domácom liečení - takže sa asi budeme učiť spolu ...

Keď by som niečo nevedela Nane vysvetliť, môžem vyslať SOS k vám učiteľkám? 😀

zulok
30. dub 2008

Lenočka, aj ja sa pripájam k spoločnej modlitbe, spoločne to isto zvládneme. A ležať vydržíť, pre dieťatko čokolvek, budeš čučať na telku, lúštiť krížovky...., pekne si užívať postielku, ja som si vždy hovorila, komu je lepšie, celý deň sa lebediť v postielke... ale keď človek sám doma, napadajú ho same hlúposti, ale treba veriť 😔
A určite sú naši anjleičkovia pri nás a pomáhajú nám. Aj tvoji anjeličkovia budu pomahať, aby sa vám už narodilo živučké zdravučké dieťatko a potom bude jasať celé nebíčko 😉 už tam máme dosť veľkú posádku, tak tam bude oslava ako nikdy 😉
A s manželíkom ste úžasní pár, jedného dňa budete tí naj rodičia na svete a budete príkladom pre mnohé rodiny, držkajte sa.

MOunty, teda, fakt ťa obdivuje, ako si to všetko zvládla, si neuveritelne silná a tvoje dieťatko je toho dôkazom. VErím, že sa dočkáte súrodenčeka a hádam to už taký boj nebude musieť byť.

Kapp, jeejda, hádam teda to nebude mononukleóza, no, ja som mu mala tiež, keď už bude zdravučká, ta dieta je to najmenej , len vynechať mastné... len sa držkajte., teda musela si sa riadne báť a ešte to určite pretrváva.
A doma to zvládnete ľavou zadnou, bude múdrejšia, akoby chodila do školy 😉 🙂

ALinuska, niet čo dodať, prinášaš tolko energie do tejto diskusie, že to ani slovami opísať neviem. cmuk

A s MAtušinkom som najšťastnejšia na svete, ešte stále tomu nejak neviem uveriť, že som sa dočkala tolkého šťastie. BAbulky, moc vám držím palce, aby ste čoskoro xzažili to, čo ja.

katka28
30. dub 2008

Ahojte dievcence, vy to vsetko viete tak citlivo napisat. Ja nie som nejake basnicke crievko, ucim matiku a fyziku, ale verte, ze vsetko myslim od srdca, aj ked to nie je tak pekne napisane. Keby som mohla opisat moje pocity pomocou nul a jedniciek a este tak, aby ste mi rozumeli 🙂 🙂
V kazdom pripade vas vsetky obdivujem ako zvladate svoje problemy. Ste velmi silne osobky, plne odhodlania, lasky a verim tomu, ze vsetky budete mat coskoro to, po com kazda tuzite. Hlavne vam prajem zdrave babatka.

Kappuska, pevne verim, ze sa Nanuska z tej choroby skoro dostane. Je mi luto, ze nevyslo prijimanie, ale urcite si ho uzijete nabuduce. Teraz je hlavne dolezite, aby Nanka bola v poriadku, zdravucka a taka usmievava ako na fotke.

Lenocka, stale na Teba myslim, posielam Ti tu energiu, ako som pisala minule, citis ju?

Alinuska, ako v robote, uz sa to trosku ukludnilo? Aj my Ta mame vsetky rady..cmuky...cmuk 🙂

Mounty, ani neviem, ako by som dokazala opisat pocity, ktore som mala pri citani Tvojho pribehu. Je to az neskutocne, co si dokazala. Velmi vam prajem, aby sa vam darilo. Klobuk pred Tebou dole.

Zulocka, pozerala som si Matuskove fotky. Prebiehalo to asi tak, ze ja tu a sestra v Anglicku a spolocne sme ochkali a achkali, aky je milucky 🙂
Teraz trosku vseobecnejsie...mali ste predtym skusenosti s detmi? Myslim od prebalovania, cez papanie, krmenie a vsetko...Mne sa zda devat mesiacov dlha doba na tehotenstvo, ale asi ani to mi nebude stacit, aby som vedela co potom. Mali ste aj vy obavy, alebo to pride same?

Vcera som bola neplanovane na gynke, mam nejaky zapal, ale podla dr. to je v tehu velmi caste. Dala mi masticku a tabletky. Bola velmi mila, ale aj tak som sa citila hlupo, aj ked som si vravela, ze radsej pridem skor, ako by som mala este tyzden stresovat, kym by som sla do poradne. Babo sa ma k svetu, srdiecko mu bije a na otazku, ci je to chlapcek alebo dievcatko, mi povedala, ze nieco vidi, ale nechce ma zavadzat. Tak neviem, ci to co videla je malicky pipik? 🙂 Takze zatial nevieme, co cakame. Ale hlavne, ze zije a ze sa ma dobre.
V pondelok pride manzeik domov, velmi sa na neho tesim. Hned pojdeme na tie krvne testy. Mam papiere z poslednych testov doma a vsetko je pozitivne (antiglobilinove testy, protilatky a autoprotilatky v enzyme, protilatky a autoprotilatky v AGH). Dufam, ze to dopadne dobre a ze doktorkine predpoklady sa nesplnia.
Takisto mam pravidelne cukor v moci a neviem preco, sladke uz vobec nejem, obmedzila som dokonca aj cestoviny, nesladim...

Trosku som sa rozpisala 🙂 prajem vam pekny den, u nas este svieti slniecko. Vyuzite zajtrajsie volno a oddychnite si trosku. Nech su vase zlaticka zdravucke.

mounty
30. dub 2008

Ahojte moje nove priatelky 😉 dakujem vsetkym za mile slova a zaroven len mala poznamka: to nebolo mojou zasluhou, ale Bozou s nasim syncekom ze zije 😉 😉

Katka28, tehotenstvo Ta celu premeni, uvidis.ani knihy Ti nebude treba a o babatko sa postaras ako profesional.vola sa to materinsky pud 😉 😉 mne sa vsetko videlo po porode take prirodzene, ked som Nikinka kupala v porodnici sestricky sa cudovali ze je to moje prve dieta, ze ako proficka 😀

Ja som tu sice kratucko ale aj tak navrhujem kazdy den na poludnie o 12h, si spolocne spomenut na vsetkych anjelikov.tych co este len cakaju v nebicku, tych co su s nami a najma za tych co sa vratili k Bohu....ja si takto kazdy den spomeniem ked biju zvony na kostole....sa zastavim na chvilku a niekedy sa aj spolu so synom pomodlime.........co vy na to? Moze byt? Taka modlitbova retaz cez nase rodinky......velmi na vas myslim , drzte sa vsetky..............pa

alinuska
30. dub 2008

Babulky moje drahe, ste ma normalne dojali 😔 !!!
Ani neviem, co napisat...len, ze ste mojim velkym povzbudenim a ak aspon kusocek zo mna vie na oplatku povzbudit vas, som nesmierne za to stastna a vdacna 😵 !!! Vsetky tu to potrebujeme navzajom.
Katuska, o tych testoch budem chciet vediet viac 😉 , v robote mam teraz trosinku volnejsie, len cakam kedy zasa narazovo bude napor 😠 .
Dnes koncim, ale uz teraz sa na vas v piatok moc moc tesiiiim..cmuk
Krasny dnicek

lenoc
30. dub 2008

Ahojky.

Mounty, ja zas mám pozitívnu skúsenosť s lekármi aj so sestričkami, boli úplne super. Na uzv ma na poschodie viezli buď na kolieskovom kresle alebo raz na posteli a dokonca aj na vyšetrovňu, ktorá bola asi 15m od izby ma odviezli na takom tom "ležiacom" vozíku - keď už zo mňa trčala tá pupočná šnúra a nevedeli, na koľko som otvorená, tak pre istotu.... Ešte raz opakujem, si veľmi silná, obdivujem ťa, že si napriek všetkému neprestala veriť, že to bábo donosíš a aj sa podarilo.

Kappuška, ano, pamätám sa, že si mala zápalové ložiská pod zúbkami. A keď sa môžem opýtať, ako sa na to prišlo, že problémom je nejaký vnútorný zápal v tele a potm, že práve zubky? Boleli ťa?
Drž sa nám aj s maličkou, aby sa cítila každý deň zakaždým aspoň o trošku lepšie. Posielam obom pusu.

Alinuška,aj mne behá po rozume otázka "Pane Bože, prečo si mi ich zobral????!" Ale viem, že odpovede sa nedočkám. Možno vyznie sebecky a svinsky to, čo teraz napíšem, ale ak by to tie detičky prežili a dali sa zachrániť aj v takom 22tt a mali by byť nejako postihnuté či mať mnohé zdravotné problémy, je to lepšie takto. Ľúbila by som ich najviac na svete, aj keby boli postihnuté, ale trápila by som sa celý život aj ja aj oni.

Zuločka aj Alinuška, krásne ste to obe napísali. Ste zlatíčka.
Zuločka, veru, veď ja som sa aj v nemocnici mala takmer kráľovsky, veď aj jedlo mi nosili do postele. Akurát, že tam, "kam aj králi chodia peši", som ja nemohla, noslili mi misu.

Kačenka, jasné, že ju cítim. Od teba, od vás všetkých, od mojej rodiny aj od detí... Veľmi veľmi mi to pomáha. Včera som bola v škole pozrieť, tak som mojim deviatakom potom sľúbila, že dnes sa s nimi prídem odfotiť (prišla do školy fotografka fotiť všetky triedy). Tak ale najprv som musela prísť za nimi do triedy, kde ma čakala trieda vyzdobená balónmi a krásna kytica. Boli strašne zlatí. A jeden "zloduch", ktorého mám v triede a večne mi pije krv, povedal vraj predtým zástupkyni, že keď sa vrátim, on ma bude už poslúchať, nebude ma hnevať a bude dobrý. Síce to stopro nedodrží, lebo tú vetu, že "Ja už budem dobrý" som od neho počula hádam miliónrát, ale aj tak je to od neho zlaté.
Aj v nemocnici raz za mnou boli moje decká.
No super, že malinké sa má dobre a nebojkaj, problémy s výtokmi sú vtehu naozaj častejšie ako bežne, to sa raz-dva prelieči. Už sa nevieš dočkať pondelka, pravda?

Mounty, ja súhlasím. Je to dobrý nápad, len dúfam, že nezabudnem.

No a aby som nezabudla. U gyndoša som dopadla tak, že maternicu nemám ešte celkom stiahnutú, tak mi dal na to také tabletky. Tým pádom netuším, kedy pôjdem do roboty, ale až keď toto bude v poriadku. Z tých odobratých vzoriek výsledky ešte nemá, ale vraj od toho nemám čakať, že sa zistila príčina. Zrejme boli nejaké tenké tie plodové obaly u toho jedného drobčeka a preto sa pretrhli a odtekala mi tá vodička. Ale prečo boli slabé a tenšie, na to môže byť mnoho príčin, zrejme sa ani nedá zistiť, aká to bola práve u mňa.
No a v ďalšom tehotenstve nemusím byť zašitá, lebo preventívne sa to na Slovensku nerobí - teda, bude zašitá, ak bude treba, ale preventívne nie, ale budem od začiatku doma na rizikovom.

sorry, za ten "román," čo som sem napísala 😉

andys004
30. dub 2008

Ahojte kočky,
Tak i já se k vám připojím s modličkou,věřím že to pomůže.Já když jsem otěhotněla tak jsem se stále modlila k pánu Bohu a prosila za zdravé miminko a pán Bůh mě vyslyšel a ted mám doma velkého čertíka 😀 .I když je dost často na zabití tak jsem štastná přeštastná 😅 že ho mám je to můj poklad.A takový poklad bych přála vám všem i když některé z vás doma už jeden mají tak věžím že další určite budou také.Já od zítřka začínám jíst kyselinu listovou abychom byli připraveni za pár měsíců na snažení.

Kapp je mi hrozně líto 😢 že Nanuška je takto nemocná ale určitě to bude v pořádku 😉 .

Mounty smekám před tebou klobouk dolů jsi opravdu bojovnice a je moc dobře že jsi vyhrála 😅 .

Leničko před tebou také smekám je moc dobře že to bereš tak pozitivně jsi skvělá a doufám že v nejbližší době budeš odměněna prdolkou v bříšku a následně zdravím miminkem v náručí 😅 .Držte se ty i tvůj manžel.

Žuločka přesně vím co cítíš a věř tomu že to jen tak nepřejde já pokaždé když se podívám na našeho synka tak si říkám že mě potkalo to největšííííííí 😀 😀 štěstí na světě a děkuji za to.At vám Matoušek krásně roste.

Katko já byla matka posera pořád jsem se bála (a bojím se do dnes)vykoupat jsem neuměla a když jsem ho poprvé chovala tak se mi hned začal dusit a hned jsem panikařila prostě matka hysterka 😲 .Všechno jsem měla načtené z knížek ale realita se ukázala jiná ale nakonec jsem to také zvládla takže se neboj postupně na to přijdeš.At vám puclík v bříšku pěkně roste a jte zdravoučký.

Alinuška tak at v té prácičce máš klid na pořád a nejlepší by bylo si odpočinout tak na tři roky odskočit si na mateřskou dovolenou.Tfuj tfuj tfuj at ti to brzo vyjde 😉

kapp
30. dub 2008

Lenočka - odpoviem len na tvoju otázočku - ak sa ostatné babuľky nenahnevajú ... musím k Nane.
Takže k tým zápalom - to bol len dohad - oni totiž hľadali a hľadali, a nájsť infekt nikde nemohli ... Ale mňa tie zúbky začali príšerne bolieť a vlastne na celú záležitosť (na tú cystisku jednu velikú 😉 ) sa prišlo úplnou náhodou, keď moja zubárka (je to také fifipierko 😀 ) nezvládla trhanie zuba=stoličky - rozpadla sa jej na polovicu, a vytiahla iba jeden koreň a s tým druhým ma poslala na chirurgiu - no a tam na to prišli, ale až o 5 dní ... Nepáčilo sa im "hojenie" rany - stále sa tam odniekaľ dostával hnis, veľké množstvo, stále mi to iba otvárali a čistili ... no až potom - na moju vlastnú žiadosť mi spravili panoramatický snímok a tak sa vlastne prišlo na tú cystu, a ďalší susedný zub musel ísť von = bol už celý prehnitý - doslova a do písmena - on ti bol ako z gumy, taký hnedý na konci = musel tam byť roky. Ale ten chirurg povedal - že práve to byť príčina abortov, ale aj nemusela ... Takže tak ... Hematologička na to len tak múdro pokrútila hlavou, akože 50/50 ... Takže tak ...

Lenočka - babuliatko zlaté - aj ja som sa pýtala pri poslednom potrate PREČO? PREČO SI MI HO VZAL? - ale po čase som dospela k tým istým myšlienkovým pochodom ako ty - vlastne moja rodina mi to stále vtĺkala do hlavy v snahe upokojiť ma - že ak sa tam geneticky niečo pokakuškalo, tam možno bolo lepšie, že mi odišli moji anjelíčkovia do nebíčka ... ale ťažko sa tento fakt vstrebával ... veľmi, veľmi som ich chcela - k tomu poslednému som si vyvinula troška iný - taký vrúcnejší vzťah - predsa len prelom 6 a 7tt je iný ako úplný začiatok 3 a 4tt ... preto sa mi s týmto posledným tak ťažko lúčilo ... Niekedy sa mi o mojich anjelikoch sníva - teraz už pomenej, ale občas sa mi to zdá také intenzívne ... Dúfam, že mi dozorujú nad Nanulou ako jej strážni anjelikovia ...

A čo sa týka nemocnice - babuľky - ja mám zatiaľ len dobré skúsenosti = musím zaklopkať KLOP,KLOP - aby som to nezakríkla - ale aj teraz, keď som bola s Nanou v nemocnici, personál bol perfektný! Chodila som sa za ňou ráno o 7,15 a zostávala až do večierky - o 20,00 - boli strašne zlatí, že ma pri nej nechali - síce celý deň na jednej stoličke a v jednej miestnosti, ale predsa len som bola s ňou, a malá to úplne inak znášala...

Jáááj, som sa ja rozpísala, musím utekať - dnešná noc je zlomová = držte palčeky, aby sa nám teplotky nevrátili - ešte nevydržala dlhšie ako 3 dni! Ale zdá sa, že tie pečeňové liečiky robia svoje ... pomáhajú ...

Ospravedlňujem sa za svoju sebeckosť, že tentoraz neodpisujem všetkým kočkám - len Lenočke, ale veľmi sa bojím o Naňulu, aby mi ju znova nezobrali do nemocnice ...

Pekný večer ... a držte palce, prosííííím!

lenoc
30. dub 2008

mojko, veľmi držím palčeky, nech je Nanuška v poriadku, budem sa modliť večer za to. 😉

andys004
30. dub 2008

Kappuško umím si představit co teď prožíváš a držím věšchny palečky i na nohou a Nanušce posílám velkou uzdravovací pusinku doufám,že to pomůže držte se pa pa.

Leničko mě když to potkalo tak jsem si pokaždé říkala PROČ proč zrovna já??? a dnes si říkám,že to asi tak mělo být že pán Bůh nám chtěl dát to nejlepší dítko na celém světě a to našeho Tobiáška 😀 a o to víc si toho vážíme.Je to asi proto,že jsme si ho vymodlili.Já si říkám,že kdyby to všechno vyšlo hned na poprvé a bez problémů tak by to člověk bral jako samozřejmost,ale takhle je to jako zázrak a o to více ho miluji.Neboj ty se také určitě dočkáš tvé štěstí si tě na 100%najde. Já jsem o drobečky přišla vždy velice brzo,ale u tebe to je něco jiného,ale máš můj obdiv,že to tak dobře zvládáš jsi silná osoba.

Mějte se všichni faj pa pa pa. 😉 🙂

zulok
1. kvě 2008

Lenocka, ma uzasnych ziacikov. Aj ked bdu robit nezbedy dalej, aspon , ze sa pokusia byt dobruckymi.
A nasi anjelickovia su s nami stale a urcite uz kuju pikle, koho ti do bruska nastahuju a to len bude potom radosti, cele nebicko bude jasat. A oni tam hore vedia , preco sa to tak stalo, tak len nam zostava dufat a verit, ze jedneho dna pride to velke stastie, a ono urcite pride.Drzkaj sa nam.

Katka, mooc sa tesiiim, ze sa ma drobciatko v brusku vyborne, Drzim palce na krv, nech je to vporiadku a aj na ten neposlusny ukor, nech uz nerobi nezbedy a klesne 😠
a prax s detmi ohladom krmenia , prebalovania ziadna, citala som knizky.., ale akoby to clovek razom zabudol... sestricky v porordnici boli perfektne a vela nam toho povedali, ukazali...A hned , ked mi ho doniesli, sa tiez zacal dusit, tak som bola na novorodeneckom odd. kazdu chvilu 😒 a ked MAtuska bolelo brusko, jedna sestricka s nami bola skoro celu noc a ukazovala mi, ako mu hladkat brusko... ale doma som bola ina hyusterka, dva dni som len mrncala a bala sa, ze co ak mi zomrie.... neviem, si redsatvit, ze by sa mu daco stalo ☹
Ale ono s miminkom vsetkohravo zvlaaadnes a vy ste mi tu pomohli, co a ako, Kappuska mi tu dala skvele rady. 😉

Kappuska, jasne, ze si s NAnuskou a staras sa o nu a nepises sem vela, ved to je jasneee. Musi to byt tazlke, ten strach.... aj ja som mala mononukleozu a ta dieta potom, nic hrozne, len nepapat mastnee... 😉 oho sa neboj, hlavne nech sa dostane z tohto blbeho. A potom co najmenej liecikov a syntetickych vitaminov, kvoli peceni. 😒

Alinuska, tyn si tu ake nase velke zlaticko. Dufdam,z e to budes mat v praci menej narocne, aby si si stihla aj vydychnut.

Andys, aj ja som pri prvom tehu ani necakala, ze bys a daco zle mohlo stat, ved u nas mali vsetci vpohode vela detii. tak som myslela, ze mna sa to ani zdaleka nedotkne a ono je realita uplne ina. A potom som zacala tehotenstvo brat uplne inak, je to naozaj zazrak, ak sa narodi zivucke zdravucke babatko a ak je tehu bezproblemove, tak to fakt zazrak nad zazrak. A aj sa mi hodnoty uplne prehodili, vzdy som chcela mat vela deti, ale aj nejaku dobru robotu.... teraz kaslem, aka bude praca... a co vsetko, hlavne nech mi zije Matusko a manzelik a zu zdravucki a ostatne nech je ako chce. 😔

Mounty, to s modlitbou na poludnie je vyborny napad, verim, ze spolocne spravime z tejto diskusie velmi radostnuuuu.

Babulky, ja mam na vas jednu otazku, viem, ze je nemiestna, kedze sa tu snazilkujete... ale ja sa dost bojim. Viete, ze moje tehu nebolo dvakrat zrovna lahke... a keby som otehotnela, bez vcasnych injekcii a prip. anopyrinu po ovu, by som babo nedonosila a este k tomu urcite lezanie. Tak by som sa chcela spytat ohladom planovaneho rodicovstva. Keby som bola zdrava... a otehotnela, radostou by som sa zblaznila... starala sa o MAtuska a tesila na prirastok,ale takto sa najprv chceme postarat o MAtuska a az ked bude vacsi rozmyslat o prirastku, aby sme to vsetko dobre zvladli, keby som teda musela lezat... No a neviem ako je to s BT po porode, funguje to ako predtym, mozem sa na to spolahnut??? Teraz mi totiz asi dlho MS nepride a nezistila by som, ze sa napriklad niekto nastahoval (|i ked otehotniet nam vobec nejde lahko) a pribudol by dalsi anjelicek a ja uz nechcem, aby pribudalo tolko anjelickov. No, tak by som poprosila nejaku radu, ako neotehotniet, jeejda, nikdy by som neverila, ze to raz napisem. 😖 ale ked ta "kamaratka" trombofilia nam tak "sprijemnuje"zivot.

kapp
1. kvě 2008

Moje zlatíčka úžasné ....

Ďakujeme, ďakujeme a ešte raz ďakujeme za modlitbičky za nás - ZATIAĽ SME BEZ TEPLOTKY!, aj sme sa rozpapali, spala 11 hodín = je to na dobrej ceste - huráááááááááááááá 😀 😀 😀 - moje zlatíčka, čo by som bez vás robila? Dodávate mi strašne veľa síl a odvahy - NECH VÁM TO PAN BOH VRÁTI NA DETIČKÁCH ... 😅

ďakujeme s Natuľkou každej jednej z vás za slovíčka útechy a povzbudenia - verím, že už bude len dobre! V pondelok budeme vedieť viac - možno sa nakoniec ani tá mononukleóza nepotvrdí - ja som to prekonala tiež - keď som mala 7 rokov, takže viem, čo ju čaká - nič strašidelné - akurát si trocha popraví postavu diétkou 😅 , a bude bývať častejšie chorá a tuším je tam ešte obmedzenie fyzickej námahy ...

Som ja ale sebec ☹ , že žvatlem iba o sebe a našich rodinných problémoch 😖 ... Ja sa polepším, len sa mi dá tá moja blška do poriadku! 😀

Andys - chytáme uzdravovaciu pusinu - ďakujeme - pozdravujeme tvojho Tobiáška, nech robí maminke len radosť...

Lenočka - nebojkaj - tí tvoji malinkí nezbedníci v nebíčku už určite zberajú najlepšie genetické infošky o svojom ďalšom súrodencovi a pripravujú tentoraz TUTOVKU ... Ja som optimista (okrem môjho ďalšieho tehuľkovania) - verím, že to tentoraz dobre dobre ... Neboj, teraz lekári dostali po prstoch, určite na teba dajú 100%-ný pozor pri ďalšom tehu - len sa nám drž ... Normálne ťa obdivujem, si úžasná, ako to zvládaš ... asi budem musieť k tebe zbehnúť občas na doučovanie 😀 , čo sa týka tohto!

kapp
1. kvě 2008

Zuločka - máš IP! 😀

mounty
1. kvě 2008

babky, dnes zaciname o stvrthodku, prva modlitbicka 😉 pa

lenoc
1. kvě 2008

jooj, babulky moje, čítam si tu, čo ste popísali a čím ďalej tým viac sa usmievam.
Andys, krásne si to napísala, veru, takto si budeme oveľa viac vážiť, že máme bábo a budeme ho moc moc ľúbiť, ale sa aj oňho viac báť.

Zuločka, netuším, ako je to z bazálkou po pôrode, kým príde prvá mrška... 😒 Naozaj sa na to asi spoliehať nedá. Možno by ti vedel gyndoš poradiť aj niečo iné ako HAK. My budeme určite fungovať len na "dávaní si pozor" Odkedy som prestala brať HAK, fungovali sme na tom asi 2x zakaždým pár mesicov a nič sa nestalo. Ale ty by si asi chcela niečo, pri čom je väčšia istota, však moja? Chápem tvoj strach, aby nepribudol ďalší anjelik. Hádam ti Kappuška v tom IP dobre poradila. 😉

Kappuška,paraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaada! Ja som to vedela, že Nanuške sa polepší. V pondelok sa držkajte, dúfam, že sa žiadna moonukleóza hnusná nepotvrdí. Určite daj vedieť.
Jáj a ďakujem za tie včerajšie infošky, veľmi si mi pomohla. Len sa ešte spýtam, ako ich napadlo hľadať nejaký zápal? Mala si zvýšené leukocyty?
Len nebuď pesimista, aj k vám ešte príde bábätko, uvidíš! Mimochodom, kedy očakávaš mrchu?

No končím, treba sa mi modliť o chvíľočku. 😉

kapp
1. kvě 2008

Jááj, Lenočka - mrcha už dorazila 😢 ! Včera - potvora jedna ☹ ...

Nuž - babuľka - ťažká to otázka ... S tým zápalom to vtedy napadlo lekára, ktorý mi robil kyretáž ... povedal mi, aby som si dala prešetriť krv, čím skôr ... Ale gyndoško ma nejak v tomto smere nechcel počúvať - on robil odbery na toxoplazmózu, na listériu (ak si dobre pamätám), na protilátky atď ... ale krvný obraz mi v tom čase nerobil nikto - až potom neskôr - vlastne 4 mesiace po aborte na hemoške zbadali, že biele krvinky sú tesne pod hranicou ... robili mi výtery hrdla, nosa, z pošvy ... všetko OK - takže čakali, čo sa objaví - až potom, keď tie zubiská škaredé išli von - a dostala som antibiotiká - až potom mi krásne spadli biele krvinky ... Ale dievčatko moje zlaté, či to bola ozajstná príčina potratov, to bolo stále 50/50 ... skôr sa prikláňali k trombofílii ... Mne histológiu zbytkov tkaniva po kyretáži síce robili, ale nič nepreukázala ...

Dušička - budem držať pršteky, aby v tvojom prípade sa na to prišlo hneď, čo bolo príčinou toľkého smútku!
Ale hovorím znovu - zubár = chirurg mi hovoril, že to mohla byť príčina, ale aj nemusela ... Ťažko povedať ... ale keď si spomenieš na taký plagát, ktorý sme ešte ako deti (za komunizmu) vídavali u zubára - že ako, čo všetko sa môže prihodiť, keď sa taký hnisavý zápal nelieči ... bola tam napr. spojitosť so srdiečkom, s mozgom, ale aj so ženskými reprodukčnými orgánmi ... A ja som mala tú cystu velikú - 3-4 cm ... 😒

alinuska
2. kvě 2008

Bambulky moje drahe, ako nam to tu zrazu ozilo 🙂 . Lenocka, ja by som uvazovala presne tak isto, akokolvek by ma to bolelo, ale trapit sa a vidiet ako sa trapia vlastne deti a nie je sposob ani nadej ako im pomoct...nie je nic horsie!!! Kiezby sme nikdy viac takuto dilemu neriesili!!!!!!

Babule, priznavam, vcera o 12.00 hodine som uuuuplne na tu nasu spolocnu modlitbovu retaz zabudla, sa za to neskutocne hambim!!! Ale zato vo svojej vecernej modlitbe som to napravila 😉 . Pravdupovediac, pre vas, co ste doma, je mozno tento cas idealny, ale ja akurat na poludnie v praci mam mysel jedine tak na obed 😔 😀 . Mne vyhuvuje skor vecerny cas, ale prisposobim sa samozrejme vacsine.

Takze kto vsetko sa zapojil do nasej retaze, nech viem menovat kazducku jednu?! Ale samozrejme na konci to aj tak zhrniem za vsetky aj nemenovane aj anonymne terajsie i buduce maminky...

A mam dalsi napad, ak budete samozrejme za, mohli by sme zhrnut udaje o nas do nejakej prehladnej tabulky, aby to bolo strucne a pritom prehladne. Je nas tu uz dost, co je super na jednej strane, ale nepotesujuce, kedze sem zabludia osobky, ktore maju taketo neprijemne problemy, tak aby sme mali jedna o druhej obraz.
Bol by tam napr. vek, samozrejme typ trombofilie, kraj alebo mesto, doba snazenia, pocet anjelikov, pocet deticiek s menami, datumom narodenia a mierami, indikovana liecba a pod. Mozte navrhnut dalsie namety a napady. Ak sa vam to nepozdava, kludne ma hned zruste 😝 , ja iba skusam 😕 ?

Kappuska, jasne ze sa na teba nikto nenahneva, ved ani nemoze, na taku zlatu osobu sa da hnevat?! Nanuska je v tejto chvili najdolezitejsia a ja som veeelmi rada, ze sa jej polepsilo!!! Take spravy sa citaju s radostou. Aj teta Ali ju pozdravuje a posiela virtualny boztek k skoremu zotaveniu...cmuk!!!
Co sa tyka toho zapalu v tele, pridam sa do debaty. Mna tiez trapi, ze zakazdym, ked mi moja obvodna lekarka berie krv, stale mam uz dlhe roky zvysenu sedimentaciu. Ale krvny obraz mam vzdy doteraz v poriadku. Dokonca aj na hematologii mi nic mimo normy nezistili (okrem samozrejme tej trombofilie). Tak tiez nad tym hutam, ze kde mam ten skryty zapal. Chcela by som byt dokial sa zacneme snazit uplne v poriadku, ale na 100% sa to asi ani neda. Furt mi cosi pride do cesty, ako aj teraz...manzel je na potvoru momentalne na antibiotikach, takze snaha sa zasa posuva...Kappuska, nepripomina ti to nieco?! 😉

Zulocka, srdiecko, si skvely clovek a skvela mamina. Som nesmierne rada, ze som medzi vami, je tu taka atmoska ako nikde inde na inych diskusiach, aspon pre mna. Matusko je vymodleny zazrak a take nase obrovske povzbudenie!!! Aj jemu posielam pusiny...cmuky cmuk...muchlatko krasne!!!

Katuska, malinke uz urcite kopka, tak si kludnejsia. Zasa na druhej strane, to co za testy ti vysli pozitivne? Ako sa to bude riesit alebo riesi? Drzim palceky, nech ste OK aj s drobcom. Nech pekne pocuva mamicku a rastie a mocnie, aby sa za par mesiacov narodil v plnom zdravi a krase svojim uzasnym rodicom!!!

Andys, diky, na tu trojrocnu dovolenku sa chystam uz sice dlhodobo, ale snad to uz tentokrat vyjde konecne 😉 😵 ...kiezby...ale ta nasa spolocna modlitba k tomu urcite dopomoze...takze obrovska vdaka aj za nas 😅 !!!

mounty
2. kvě 2008

Ahojte, aj dnes na vsetkych anjelickov myslim 😉

Ta 12h bol navrh, mne to vyhovuje lebo byvame nedaleko kostola a ked biju zvony , tak si na kratucko spomeniem........ani ja nemam cas na dlhe modlitby, tu ide o maly pozdrav do neba 😉 s prosbickou za nasich byvalych, terajsich aj buducich drobcekov..........ale ak niekomu vyhovuje ina hodina, ved to nevadi, ved tam u Boha nieto hodiniek 😅

papa, som tu sice len kratucko ale mam pocit ako by som vas uz poznala, citim ze ste uzasne zeny a mate velmi prevelmi vela lasky v sebe.......nech vsetkych nas drahy Boh dopraje moct tuto lasku rozdavat aj malym anjelikom v naruciach.....drzte sa!!!

zulok
2. kvě 2008

Lenocka, ja som mala zvysene leukocyty, nic sa nenaslo, tak to nechali tak a iba sledovali.. Inak, napadlo ma, Kappuska, ako si pisala, ze po kyretazirobili histolku, noo teda pri nej, a myslis, ze sa tam zapodievali trombofilkou, alebo dacim taklym. Mne ju tiez robili a ze na nic sa neprislo, ze nahoda, ze to nedopadlo dobre, podla mna take daco nehladaju, mozno tak nejaku listerku, ci toxoplazmozu, alebo taku tu klasiku.... a ohladom genetiky neviem ci robia, sice aj ked kamoska prisla o mimiska v 14 tt, ze napricine bol nejaky syndrom. tak teda neviem. 😒
Lenocka ja len dufam,ze to vsetko poriadne presetria.

Kappuska, ako je princeznicke, dufam, ze zas o kusok lepsie a pekne doma vyvadza 😉

Alinuska, kludne mozes spravit tabulku, uz sa tesim, ked pri kazdej z nas budu miery ziveho babatka.
Kukala sm na zaciatok diskusie, ako sme tu casom pribudali, jeejda, ono uz ubehlo tooolko casu...

Mounty, tesim sa, ze si tu, no, ale radsej by som bola, keby si tu nebola, ale vies, ako to myslim, keby si tu nemusela byt. Aj ja som rada, ze som tu stretla takeuzasne sdiecka. FAkt perfektna diskusia, ste mi vsetky velmi blizke . cmuuk a je mi ctou , ze vas poznam aspon takto.

Dnes som bola na hemoske a sestricka, ze druhe babo pojde uz lahsie, no ja neviem., ani nie, davat pozor na tu potvoru, aby sa nic zle nestalo.... a viete co i nejde do hlavy ako to, ze Kappuska, a tie ktore mate babatka, ze to jednoducho vyslo a potom uz nie. Mne prve tehu tiez vydrzalo dlhsie, ako druhe..Co je to vekom, ze starneme??? 😅 ze mame hustejsiu a hustejsiu krv, alebo ja neviem...
Inak aj moja sestricka tam ma trombofilku a ma pekne zdrave deticky, tak dalsie povzbudenie 😉

kapp
2. kvě 2008

Ahojko bambuľky!

Alinuška - zlatíčko - jasnačka, že môžeš urobiť tabuľku - budem len rada - a pridávam sa k tebe - aj ja som zabudla včera na modlitbičku - vtedy mám na mysli Naninu diétu a ako čo najrýchlejšie jej dopraviť jedlo do úst 😅 = stále pýta jesť, ako malý krkavec 😀 - zrovna dnes som jej to hovorila 😀 ... Alinka - ďakujeme za virtuálnu uzdravovaciu pusinu!

Bambuľky - mám prvé výsledky - takže robili taký rýchlotest na mononukleózu (ešte bude jeden - nejaké sérum 😝 ) - ten je negatívny, ďalej cytalomegalovírus a hepatitída typu A je tiež negatívna, takže super ... Ale to dievčatko, ktoré hodili k Nane na izbu, má už potvrdenú mononukleózu = je na tom momentálne chúďatko dosť zle = zapuchli jej uzlinky a veľmi ťažko sa jej dýcha ... - no a zatiaľ sa zdá, že lekári chybili, keď k Nane dali toto dievčatko na izbu ... Myslíte, že mohlo prijsť k nákaze - boli spolu 1 noc a 2 dni ...? Inkubačná doba je písaná na nete rôzne - niekde hovoria o dobe 5-10 dní, niekde 14 a niekde sa hovorí dokonca o mesiacoch ... Neviete poradiť, bambuľky? Nanulke je zatiaľ super - viem, že sa opakujem, ale stále pýta jesť, už dnes aj vstala z postele ...

Zuločka - dušička, neviem, prečo to pri Nane vyšlo na prvý šup - aj keď s problémami, ale predsa ... Ale ten vek - to má logiku ... A pri tej kyretáži skutočne nikoho ani nepadlo, že by sa mohlo jednať o trombofilku ... 😖 skôr sa prikláňali k názoru - infekt v tele ...

Mounty - si úžasný človečik! A celkovo - na tejto diskusii sú samé super baby - odvážne a statočné so zlatými srdiečkami ...

Jááj, bambuľky, ako som rada, že existujete! 😅 Veľmi mi pomáhate! 😉

Pekný zbytok dňa - vlastne už pekný večer!

zulok
3. kvě 2008

Kappuska, ak sa neopluli.... nemala by to Nanuska chytit. Mne lekarka vtedy povedala, mala som 17, ze sa to prenasa slinami. Normalne fungovala domacnost, nikto nic nechytil, ani ked mi bolo najblbsie.Len nepili z tych istych poharov, neodkusavali sme si z jedneho keksika... Dokonca aj moj milucky za mnou chodil a pusinkoval ma, na licka , celo, na pusu nie. No a nic nechytil. A to mi ustedril pusu aj ked som mala vysoke horucky... 😉 Malo by to byt vporiadku. Jeeej, bude 12.00, idem sa pomodlit. 😀