Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

katkaajurko
28. pro 2010

@bettynka222 inac ten femibion nie je len tah-ja ho mam normalne v sprave napisany ako prikazany liek-koli tomu Mthfr - Lebo len femibion obsahuje metafolin - a to jje ta zlozka-ktoru my potrebujeme-lebo mthfr vskutocnosti znamena-ze telo si nevie zobrat ani n kyseliny listovej a spracovat ju - a preto femibion - mne povedali-ze budem musiet jjest femibion 800 az dokonca a neprechadzat na 400 -lebo tam je malo ... plus listovku na predpis tiez az dokonca tehu....

cukor
29. pro 2010

@velvet26 ...aj v clexane je vzduch,ale fraxiparin obsahuje nejakú zložku,ktorá niekomu spôsobuje alergie.aj mna svrbelo a robili sa hrcky ale od kedy mi vymenili za clexan je to uplne v pohode. 😉

velvet26
29. pro 2010

@cukor aha, to som nevedela, ze je tam tiez vzduch, pisala som si s jednou kockou, co hovorila, ze tam nie je..
ale je to kazdopadne jedno, ja si ho davam prec, zajtra idem na kontrolu na hematologiu, tak uvidim, co krv, ci narastol ten fibrinogen, ale pocitam ze urcite bude zas vyssi, tak uvidim, ci mi zvysi fraxik z 0,3 na 0,4 alebo ostanem pri 0,3. Hematologicka mi minule hovorila, ze oni ho zvysuju, ak narastie velmi vela za kratky cas, ze mierne zvysenie je normalne aj u tych zien, co ziadnu mutaciu nemaju...tak uvidime..
diky za odpovede..pekny dnik

madormi
29. pro 2010

ahojte holky tak já dnes byla na hemce a paní primářka říkala, že není co řešit, že mi napíše injekce tak si píchám. Na kontrolu jdu 25.1, Mám zibor 0,2. Holky dá se nějak předejít tomu, abych neměla modřinky? a co to tu píšete než si to píchnu tak musím trochu vypustit nebo jak?

erika12345
29. pro 2010

@nektarine ja som ten v 13tt mala zadara a bolo to aj to meranie NT kombinov. s testami v 12tt a asi16tt a vysledky mi prisli dokopy. Pricom to meranie som mala v special. centre kde sa venuju prenatal. diagnostike a chvilu tam bol aj 3D. Neplatila som absolutne nic, este som dostala aj 3D fotecky. 😉 A par dni predtym som mala ultrazvuk u mojej dr. , kde mi merala babatko, to je ten v 12-13tt, co hradi poistovna. Ale viem, ze niekt. kocky to meranie NT platia, neviem, preco niekto ano a niekto nie. U nas byva okolo 20tt morfologicky a pozeraju sa tam vsetky organiky, co uz ma babatko, robia sa merania hlavicky, noziciek a tak. Ale mozno je to u vas inak, neviem. Tiez beriem ten femibion a jem ho kazdy den obe tobolky, neviem, mozno by bolo babo zdrave i tak, ale uz nechcem nic riskovat. Len sa odporuca i pocas kojenia, ale asi ho vtedy uz uzivat nebudem, mozno este pocas sestonedelia, ale uvidim.

fiallinka
29. pro 2010

@nektarine koupila jsem si jen jedno balení a potom už něco levnějšího, stejně je rozhodnuto už na začátku, tohle mi přijde jako hrozné tahání peněz z mamin...

@velvet26 já jsem vzduch vytlačovala, ale jen pro "pocit", když už jsem píchala 0,6 tak mi přišlo, že toho cpu pod kůži strašně moc... ale ono je to jedno 🙂

velvet26
29. pro 2010

@madormi modrinkam sa nevyhnes, ale uvidis, ze sa naucis si pichnut tak, aby si ich nemala, podstatne je, aby si si poriadne pozrela kozu, ci uvidis presvitat cievky a zilky, tak to robim aj ja, pri dobrom svetle sa to da pozriet, tam kde vidim, ze je zilka, tomu miestu sa vyhnem..Potom aj ten pocit, ked vtlacas ihlu, ak citis vacsiu bolest, tak radsej zmen miesto vpichu, kde ta to tak boliet nebude. Ja si picham od 4 tt a mala som asi len 3 modrinky, tak uvidis, naucis sa to... 😉

winii
29. pro 2010

Ahoj holky můžu se k vám přidat, před měsícem mi zjistili trombofilii, jelikož jsem 13týdnu po porodu prodělala trombózu tak se to pak semnou celý rok táhlo, brala jsem warfarin a v říjnu mi dělaly testy na tu leidenskou mutaci a potvrdila se u mě, tak bych ráda pak další těhu byla v kontaktu s někým kdo ví o čem je řeč 😉

vered
29. pro 2010

ahoj holciny, rada bych se k vam pridala a zeptala se na par otazek, jestli smim. Mam Leidenskou mutaci, forma heterozygot a chtela bych vedet v jake fazi tehotenstvi jste si zacali pichat clexane.
Jelikoz prirozene otehotnet nemuzeme, podstupujeme IVF a na LM se u mne prislo az po 1.porodu(umele prerusenem tehu) ve 22.tt pro IUGR plodu a chronicke odlucovani placenty.
Chtela bych vedet jestli je nutne si zacit pichat clexane hned ve chvili kdy mi vrati do delohy embrya, nebo jestli staci pockat na pozitivni vysledky z krve a teprve pak zacit.
Pred dvema lety jsem podstoupila Ket a otehotnela a injekce jsem zacala pichat az po potvrzeni tehu, a pichala cely tehotenstvi a sestinedeli, vse v poradku!
Ted mi ale vsichni doktori tvrdi, ze musim pichat uz po zavedeni embryii...ja jsem nekde cetla ze zenam s LM se lip uhnizduji embrya a proto bych s tim pichanim pockala az tam budou zavrtany.... holky co myslite kdy s tim zacit????Dekuju moc 🙂

nektarine
29. pro 2010

@madormi ne, nic nevypouštěj 🙂 Modřinám asi předejít nejde, někdy prostě propíchneš nějakou žilku co na první pohled nejde vidět a modřina je tam, ani o tom nevíš.... Já teda aspoň nevím, jak jim předcházet.
@erika12345 no tak vidíš, u nás se to prostě platí. Mohla bych jít na normální utz u mojí gyn, ale ten je málo podrobnej a to projasnění není nějak 100% nebo co. Mohla jsem si vybrat, buď pořádné vyšetření za 1400, nebo jen obyč, běžnej utz, kde tyto věci co se týká vvv nejdou 100% poznat, ten by byl zadara....
@fiallinka no právě, proto nad tím tak přemýšlím. Ještě uvidím, koupím ho a na kontrole se zaptám doktorky a uvidím. Jak vy se máte? Co děti? 🙂
@winii ahoj, tak to máš štěstí, že ses malé ve zdraví dočkala. A už jsi v pořádku?
@vered ahoj, co vím, tak při IVF holky píchají už při stimulaci. Přeju hodně štěstí 😉

antoa
29. pro 2010

@vered ahojky já píchala už od 2DC při IVF - jednak je lépe prokrvená děloha a to podporuje uhnízdění a jednak jsi chráněná ty. 😉

antoa
29. pro 2010

@nektarine v Brně stojí NT 1450,- 😉 a feťáky léčí zadarmo 😀 paradox....jako by člověk nedal už dost za IVF

vered
29. pro 2010

@nektarine dekuju, tobe taky hodne stesti a pohodovy tehulkovstvi i porod! 🙂

vered
29. pro 2010

@antoa Ahoj, dekuju za odpoved. Tak to me potesilo ze jsi tehulka...a ze jsi pichala . Tak asi taky budu pichat.... 🙂 Preju Ti pohodovy tehu a krasny porod!! 🙂

bettynka222
29. pro 2010

@katkaajurko ale jasne že femibion pomáha, to som skôr narazala na tie kyseliny DHA - som si vtedy keď som to brala spomenula na reklamu na ramu (vieš to maslo 😀)

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
erika12345
30. pro 2010

@nektarine vsak ja som mala tiez specialne vysetrenie v centre, kde sa prenatal. diagnostike extra venuju, takze som mala ultrazvuk tam a 2dni predtym normalne u mojej lekarky. Ale je pravda, ze aj keby sa za to malo platit, tak by som tam isla pre svoj klud.
@antoa presne alkoholici a fetaci maju liecbu zadara a ked chce clovek dieta, tak len plati. Esteze nam aspon ten fraxik hradi poistovna.

winii
30. pro 2010

@nektarine děkuju no pač jsme celý těhu o tom vůbec nevěděla, že to mám, ale musely na konci vyvolávat porod, pač malá měla 14 dní stejnou váhu takže jsem jí porodila s 2,9kg byla drobná a je doteďka prďolína, takže jsem fakt zvědavá na další průběch těhoteství
teď už jsem v pořádku, chodím jen na kotroly a warfarin mi už vysadily
koukám, že čekáte miminko, tak přeju hodně štěstí až je všechno v pořádku!!!!!!

winii
30. pro 2010

jinak jsem si taky píchala doma měsíc fraxík v nemocnici jsem je přemlouvala, že chci domů ať mě to naučej, chtěla jsme za malou bylo mi tááák smutno, do nemocnice jsem nastoupila na silvestra, šla jsem s malou na procházku a už jsme domu nedošla, to píchání je v pohodě a to jsme se toho bála jak čert, ale ty modřiny to je síla, těm se asi nedá vyhnout břicho jsem měla jednu velkou modřinu 😝

cukor
30. pro 2010

ahojte babenky...tak v pondelok nastupujem do nemocnice.......spinál mi budu robit večer....tak este 4 dni vydrzat 😉

nektarine
30. pro 2010

@cukor jéé, tak už se těšíš co, ale jistě i bojíš. Ach jo, já už bych chtěla mít to mimčo taky u sebe.... Budu držet pěsti 😉
@winii dík. Tak hlavně, že už jsi v pořádku, a když o tom doktoři už vědí, mělo by být další těhu o.k., budou tě hlídat.

winii
30. pro 2010

@cukor tak budeme držet moc pěstičky ať všechno probíhá hladce 😵

@nektarine díky, doufám, že to další těhu bude taky tak v pohodě jako předchozí až na ten konec bylo parádní a neboj uteče to jako voda a mimíse máš zachvilku u sebe 😵

velvet26
30. pro 2010

ahojte baby, mam otazocku, dnes som bola na kontrole na hemato...vsetky koagulacne parametre v norme, dokonca mi ten fibrinogen klesol z 4,3 na 3,7 co som rada, len mi stupli d-dimery z 0,19 na 0,71 mikrogram/liter.
ake hodnoty d-dimerov mate vy, resp. ste mali cca. v 22 tt. ako som ja teraz?
podla dr. je to mierne pozitivne, tak mi fraxik este nezdvihli, ponechali na 0,3..
diky za info.

fiallinka
30. pro 2010

@velvet26 nevím přesně, ale měla jsem myslím víc jak ty - ale doktor říkal, že ok, kontroloval mi zejména hodnotu anti-xa, čili jak fraxiparin působí, říkal, že na ty d-dimery nemám tak hledět, že to není podstatné... už jsem to tu mockrát psala...

@cukor, to je super... teď ještě vydržet psychicky, já jsem se ke konci tak bála....

@vered ahoj, píchala jsem už při stimulaci, od začátku - ale spíš preventivně, je to kvůli hormonální zátěži na organismus, ta může sama o sobě způsobit trombózy apod... takže kvůli embryím to nebylo... ale poprvé jsem měla jen anopyrin a taky ok... řekla bych, že to asi není úplně zásadní...přesto preventivně jsem ho chtěla hned.

zulok
30. pro 2010

@cukor jej, drziim vam palceee

@velvet26 ahoj fibrinogen som mala okolo 5 a D dimery 0.9 a mala som clexane 0.2

velvet26
30. pro 2010

@fiallinka
@zulok
dakujem moc za odpovede, asi to tak bude ako mi hovorila dr. ze podstatna je celkova koagulacia, predsa len tie parametre sami o sebe toho moc nemusia povedat..
diky. este raz..papa

buburka
30. pro 2010

@erika12345 -fraxik hradi poistovna? ja platim na clexane 8e mesacne...ale to je aj tak jedno...aj keby sa doplacalo viac...len nech nam vsetkym pomoze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja sa tak spolieham na to pichanie....je to moja pomocna barlicka pocas celeho tehotenstva...dufam, ze nesklame...aj ked viem ze to nezavisi len od neho...ale predsa chcem byt optimista 😅

antoa
30. pro 2010

@buburka Já beru Fragmin a je bez doplatku - aspoň něco 😉

erika12345
30. pro 2010

@buburka jasne, ze pichanie pomoze, musi, ja tomu tiez verim 😉 . Ja platim len par centov za balenie, minule som mala 3 balenia naraz a platila som asi 1euro, takze pohoda. Ale nech by to bolo hocikolko, tak by som to aj tak uzivala, babo nevyvazia ziadne peniazky. A mozno budem musiet fraxik zmenit, neviem, doteraz mi nic nebolo a teraz ma tie miesta, kde si pichnem , strasne svrbia a su z aj 4 dni cervene flaky. Tak neviem, ci to moze byt nejaka reakcia, ale doteraz mi nic nebolo.

buburka
30. pro 2010

@erika12345 - citala som, ze na fraxik zvyknu byt reakcie ako svrbenie a hrudky v podkozi. Nemam vlastnu skusenost, takze neviem posudit, ale v takom pripade sa prechadza aj napr. na Clexane 😉
Sak zavolaj Dr alebo zajdi na amb. a porad sa...ved za opytanie nic nedas...ja sa uz pytam lekarov aj na uplne blbosti ked si nie som ista...no a co..mozno si aj o mne myslia svoje, ale pre mna momentalne nie je nic dolezitejsie ako "nase" zdravie..a co si o mne budu mysliet, tak to ma trapi najmenej. No ale nemozem povedat nic zle...zatial mi kazdy ochotne odpovedal na otazky 😀