Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

antoa
12. led 2011

AHOJKY, ozývám se po delší době. Byla jsem dnes na kontrole a ta dopadla dobře. Jsem podle uzv 10+0, dle ms 10+1, TP mi určila 8.8.2011. Prý naprosto ukázkové, čípek vysoko a uzavřen, děloha odpovídá 12tt, prcek nám mával -mám fotku, ale není moc dobrá. Máme průkajdu a na NT+ jdu 26.1. Zítra jdu na 8.00 na odběry a 21.2. mám poradnu + triple test. Fragmin mám dle hematologa navýšen na 7500j. 🙂

madormi
12. led 2011

ahojte holky tak dnes jsem byla u mudry a máme srdíčko hurá, dle ms 6tt+2 dle utz 6tt+5 tak snad to tak dobře pôjde dál, jinak píchám každé ráno a modřinky už se nedělají tak zatím dobré

nektarine
12. led 2011

@antoa @madormi no holky, tak to je paráda, to máte určitě obě radost, a já s Váma 😉

antoa
12. led 2011

@nektarine to víš, musíme Tě dohnat 😉

@madormi gratuluji 😎

bettynka222
12. led 2011

@cukor aj ja som sa bala a kojenie bolo nakoniec ok. az po dva a pól mesiaci prišli problémy - kvôli ms 😠
čo tým myslíš že si uzkostliva? Sa o ňu bojis? je v poriadku, nie?
@tonytony to spinenie neznamená vysokú sliznicu, skôr problém s hormonmi 😒 a výška sliznica tiež závisí od hormónov.
@nektarine neboj bude to dobre 😉 ten strach pred poradnou poznám. ked bude kopkat, bude lepšie 🙂 ved to poznas. len na konci som sa zas veľmi bala, lebo nekopkal moc
@ratonito tak nech sa čoskoro zadari 😉 ved na tie kontroly sa jej sama prihlásiš keby ju to náhodou nenapadlo samu - tu dr 🙂

bettynka222
12. led 2011

@antoa @madormi super tehulky, držte sa 🙂

tonytony
12. led 2011

@bettynka222 Jasně, ale kdyby byla sliznice nízká, tak nebudu krvácet tak silně a dlouho a s kusy sliznice, ne?Já vím, že špinění není ok, ale i ta klas. MS je silná a dlouhá...

berule
12. led 2011

@antoa @madormi Holky, to jsou super zprávy 😀 moc vám to přeju 🙂 .
@antoa To máš docela velkou dávku toho Fragminu, Já mám furt jen 5000mj.

bettynka222
12. led 2011

@tonytony musíš trosku vydržať. všetko sa spraví 😉 chápem že ta to hneva - všetko sa to deje ako naschval, ale ver, že všetko ma svoj význam. v care ti čo na to povedali? a s tým prednisonom si to neprehnala? myslím s tou dávkou? s týmto radšej opatrne, je to veľmi silný liek

tonytony
12. led 2011

@bettynka222 To myslím, že ne? Mám to zkonzultováno s kamarádkou kožařkou, co mi ho napsala a mch. taky brala, když se jí nedařilo, navíc fakt nemám z něj žádné než. účinky, které bývají a ona je třeba i měla... 5-10mg je ok, pokud to budu brát jen pár týdnů- možná jen dní( když se nepovede)
V Caru mi řekla nejdřív dr. na Uz, že MS "určitě ještě dorazí", k tomu, že je jen 5mm nic neřekla, byl tam ještě 2.dr. a ten řekl, že uvidíme dle krve, že buď už půjde začít stimulovat a do tel. mi dle krve řeknou od kdy, nebo, že mě ještě pozvou na další kontrolu před stimulací... Pak jsem si byla pro léky u koordinátorky a ta mi řekla, že sliznice je moc nízká, že MS buď vůbec nebude nebo bude slabá, že se to stát může, že si ale mylsí, že se se stimulkou bude moci začít cca za 3 dny- dle té krve, jenže pak mi tel. výsledky té krve, že to není ideální a že stimulovat ještě nemám, jen dál ty první injekce a v pátek kontrola a uvidíme☹ Takže skoro každý něco jiného, nevím no☹ ale fakt je, že MS nikde, ndes jen slabounké špinění a prostě je to divný a jiný než jindy☹

tonytony
12. led 2011

@bettynka222 Takže máš pravdu, musím vydržet- aspoň do pátku...

bettynka222
12. led 2011

@tonytony no a teda dajú ti niečo na rast sliznice? ved musí niečo na to existovať, nie? pocuj, vraj cvičenie podľa mojzisovej pomáha na sliznicu. ale tam sú dôležité aj mobilizacie

lenoc
12. led 2011

Ahoj baby, po dlhej dobe nakukujem, vacsinu "tvari" uz ani nepoznam, ale neva. Čo som preletela poslednú stránku -
@cukor, gratulujem k bábatku a teším sa, že aj ty si sa už dočkala takého malého pokladíku.
@zulok, mojko, tak super, posledná návšteva hemošky za tebou. ako teraz všetko zvládaš? už ste sa trošku zabehli, čo Matúško?
@bettynka222 ahoj, ty si už taká stálica, aj popri drobčekovi. Už ste začali s príkrmami? Chutí?

Zdravím aj ostatné kočky, prajem všetko dobré snažilkám aj tehuľkám.

My sa máme dobre, len koníka nejako nestíham. Ke´d už som na nete, skôr sa pohybujem na m. streche..... Zamestnáva ma hlavne malý, potom anglina a domček.
pa

tonytony
12. led 2011

@bettynka222 Hele, já už nevím, co by popravdě. Jestli mi něco na to dají nebo ne, taky netuším- taky asi co dr., to názor☹ Uvidíme, jak píšeš, nezbývá mi než čekat☹ No a s tím cvičením- za prvé je to běh na dlouhou trať, prý se 3 měs. při tom nemá těhulit a to asi nedám- aspoň ne teď:-/ Navíc, bohužel, u mě nějak nikdy moc nefungovalo nic přírodního- což mě štve, ale je to tak, ať už to byl kdysi Femigard, tak teď ten kontryhel asi taky prd a bylo toho víc- i u malé jsem zkoušela, když bývala nemocná přírodní věci a nikdy mi nic nepomohlo, takže jsem trošku nedůvěřivá, byť tohle je zase taky trošku něco jiného... Uvidíme, to víš, že pokud nepůjde nic, tak dojde i na tohle... lae já si hl. myslím, že jsme nidky se sliznicí problémy neměla- to je poprvé, co mi to někdo řekl a co takhle MS se chová... Jsme moc zvědavá, jetsli fakt nedorazí nebo bude jiná a slabá než normálně, nebo jen bez dlouhého špinění před, jak jsem zvyklá... Hold do pátku musím vydržet☹

amadores
13. led 2011

@tonytony já to mám taky zvláštní se sliznicí.MS mívám tak den, ušpiním ztěží pár vložek a prý sliznici mám jak víno.dost dobře nechápu z čeho.mi to hlava nebere.čekám na MS a začínám se stimulkou,tak jsem zvědavá...
jinak ten prednison 5mg mi nedávno kamarádka, co ho bere roky říkala, že to je jen udržovací dávka, nikoliv léčebná.asi jak na co, na BI dávají těch 5 mg.takže si myslím, že to touto dávkou nemůžeš přehnat.

zulok
13. led 2011

@cukor a ty sa cudujes, ze si uzkostliva?? konecne vytuzene tehu, ktore nebolo najlahsie a teraz si konecne mamina, vsetko bude lepsie, uvidis. 😉

@berule drzim palce, nech to obdobie do kontroly ahko zvladnes

@antoa gratulujem, uzasna sprava

@madormi gratulujem k srdieckuuuu, parada

@lenoc Marosko je uz velky chlap 🙂 ty stihas aj anglinu? sikulaaa a nech sa s domcekom dari a rychlo v nom byvate, tak sa tesim, ze si sa ozvala.. Matusko je na tom uz ovela lepsie, no zle spinkava, tak mame taky rezim, nerezim :(

tonytony
13. led 2011

@amadores Jo, jo, s tím Prednisonem přesně jak píšeš🙂
No, vidíš a já zase mám MS třeba i týden a silnou a před tím ještě týden fest špiním s kousky sliznice, takže fakt i 2 týdny mám "červený", tak pak se v tom vyznej...

cukor
13. led 2011

neviete poradit nejaku stranku s receptami pre dojciace matky?ja neviem,co si mam varit aby som malej nespôsobila koliku.

fiallinka
13. led 2011

@cukor no nediv se, že taková jsi, to dost dlouho trvá, než si zvykneš... a ostatně, stejně se bát budeš pořád, nebudu ti to tajit 🙂... s tím jídlem - vařit můžeš normálně, jen za začátku nejez moc kořeněné, pokud jíš něco, co je silný alergen (třeba citrusy, apod.), tak potom počkej třeba tak dva dny, jestli se ti malá neosype a pak to můžeš jít normálně... no a pak pozor na nadýmavé věci - nejhorší je čerstvé pečivo (tak jez starší), a pak luštěniny, zelenina (některá - čerstvá cibule a česnek, květák, brokolice, zelí...).

erika12345
13. led 2011

Ahojte,
tak ja mam morfologicky ultrazvuk uspesne za sebou, este o tt idem na podrobny screening srdiecka. Babatko je v poriadku, vsetko o.k., len co mi trochu vadi, ze je asi o tt mensie, snad to nema suvis s trombofiliou, ze by sa zle vyzivoval... Dr. mi hovorila, ze je to uplne v poriadku, nech si z toho nic nerobim. Mate s tym niektora skusenost? Pritom v 12tt sme meskali len 2 dni, teraz je to asi 5 alebo 6... Predtym tie 1. merania okolo 8ttt tiez bol sklz asi 5 dni. Viem, ze to asi nemozem brat tak presne, len sa bojim, co ak je uz zla placenta alebo ja neviem co. O tt sa este na tom srdiecku popytam. A ozaj, je to chlapcek. 😉 Huncutik, riadne sa maskoval, dr. to uz vzdavala, ze nabuduce a zrazu sa ukazal. Mam z neho velku radost, hlavne ked som bola cely cas v tom, ze mam dievcatko, aj som sa jej prihovarala, intuicia mi tentoraz nevysla. 😉 Chlapcek ma ani raz nenapadol. 😀
@antoa , @madormi blahozelam, krasa. 😉
@bettynka222 pozeram, ze tvoj maly uz ma pol roka, strasne to bezi, ako sa vam dari?
@nektarine tak ako si dopadla, hm? Verim, ze mas dobre spravicky.
@cukor to ti verim, ze si uzkostliva, ved si si prezila dost, tak je jasne, ze teraz to beries inak. A lepsie byt uzkostliva, nez nieco zanedbat. Si skvela mamina, to co si zvladla ty, by zvladol malokto. Drz sa. 😉

fiallinka
13. led 2011

@erika12345 no jo, mně ultrazvuk v 18. týdnu ukazoval stáří přesné, pak ve 20. taky a za dva týdny už byla malá zas o týden větší, ve 32. o týden menší (to jsem plašila), za další měsíc byla přesně... tak vidíš, asi tak 🙂. Ono strašně záleží na kvalitě ultrazvuku a na měření a na poloze dítěte, jiný doktor by ti to změřil jinak.... Ale ty máš jen mthfr, ne? To by myslím ani zpomalení růstu nemělo způsobovat 🙂

antoa
13. led 2011

@fiallinka já si také myslím, že záleží na kvalitě uzv a tomu, jak to dr. přesně zaměří.My měli v 8tt dle ms týdení spoždění vývoje dle uzv a nyní na jiném uzv v 11tt dle uzv i ms odpovídá 11tt....

erika12345
13. led 2011

@fiallinka praveze nemam len mthfr, mam syndrom lepivych trombocytov, preto ma to vylakalo. V utorok idem este na 1 ultrazvuk, tak uvidim, co mi tam povedia, mozno to nebude tyzden, mozno to bude nakoniec menej. To vies, ja uz mam zo vsetkeho, co nie je presne, riadne nervy.

cukor
13. led 2011

@fiallinka ...dik a obdivujem ta....mas 2 malé detičky a ešte mas cas nam tu stále dobre poradit 😉

gejbule1
13. led 2011

Ahoj holky,v rychlosti jsem vás přečetla a v některých případech jste mě malinko uklidnili.
Jestli by vám to nevadilo tak bych se k vám ráda přidala.
Dnes jsem byla na UTZ kde bylo potvrzeno těhotěnství.Sice prý asi o týden mladší ale srdeční akce už byla tak mě to malinko uklidnilo.myslíte že je hodně špatné když mimi neodpovídá?
A ještě jsem dnes dostala Fragmin na píchání./Dnes první píchnutí a modřinu mám přes půj břicha/.
Mám zdvojenou trombofilní mutaci MTHFR.Už jsem 4x potratila tak pevně doufám že to tentokrát vyjde až do konce 🙂

erika12345
14. led 2011

@gejbule1 blahozelam k tehu, pevne verim, ze ti to tentoraz vyjde a dockas sa. 😉 V tych tehu, co si potratila, si si nepichala?

dilema
14. led 2011

@erika12345 k tomu UTZ bud kludna, nestresuj, dva tyzdne plus minus su uplne v norme 🙂 takze vsetko je v poriadku, zvykaj si, ze to bude chlapcek nie dievcatko, vsetko je v poriadku 🙂

dilema
14. led 2011

ahojte, chcela som sa opytat, picham si clexane a dochadzaju mi injekcie, hematologa mam daleko, idem tam az o dva tyzdne na kontrolu, neviete, kto mi moze predpisat dalsi recept? gynekolog alebo obvodak? mam spravu od hematologa, len som bola taka roztrzita, ze neviem koho mi hovoril...nemate skusenost?

kaciatko81
14. led 2011

@dilema mne ich pisal gynekolog v car na zaklade spravy od hematologicky 🙂

dilema
14. led 2011

@kaciatko81 hej v car su na to asi zvyknuti, moja gynekologicka sa tvarila cudne, ked som jej povedala, ze ci mi to napise....lebo ona vraj nezvykne, len hematolog, len ja ho mam v inom meste...nechodim za miestnym, tak sa mi to komplikuje...