Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

chomik
7. srp 2011

@zuzanka7117 Ahoj, ja som čítala aj o viacerých potravinách, ktoré by mali mať pozitívny vplyv na hustotu krvi - napr. broskyne a tak, ak vieš po anglicky, tak si pozri napr. http://www.ctds.info/natthinners.html alebo napr. aj ľanový olej slúži na riedenie krvi

zuzanka7117
7. srp 2011

@chomik dakujem, po anglicky sice neviem, ale ved naco je prekladac, nie???..... 😀 Tak sa do toho pustim.....diky 🙂

kajuska09
7. srp 2011

Ahojte. neviete mi prosim poradit, ci mi zubar moze pichnut injekciu, ked si picham v tehotenstve Fraxik? Moze to byt skodlive tym ze si riedim krv?

markytt774
8. srp 2011

Ahoj dnes jsem podle testu zjistila, že jsem těhotná, chtěla bych se zeptat kdy se mam objednat na hematologii, jestli můžu hned nebo až po potvrzení těhu gynekologem?

lume
8. srp 2011

@kajuska09 Aku injekciu? Anestetikum sa vraj tehotnym nesmie pichat. Tiez som bola u zubara a anestezu mi nedala.

lume
8. srp 2011

@markytt774 Podla mna by si sa mala objednat hned na hematologiu.

vavenka
8. srp 2011

@kajuska09 ja som bola u zubara 2x pocas druheho trimestra a bez injekcie si nedam ani usta otvorit 🙂 bez akychkolvek problemov - ja som pichala clexane.... Lekar mi to vysvetlil - to mnozstvo anestetika v injekcii je menej skodlive ako pripadny napor adrenalinu a prostaglandinov, ktore sa vylucuju do tela, ked sa sposobuje bolest....
Teraz som tehotna zas, tiez picham clexane a vo stvrtok som akurat objednana, bude mi robit dokonca 2 zuby naraz a samozrejme bez injekcie to nepojde 😉
Takze spokojne......

cukor
8. srp 2011

@kajuska09 .....môže ti pichnut ale az v druhom a tretom trimestri.minulý rok som práve v 14 tt mala problém s osmičkou,prerezávala sa a hrozne bolela a chceli mi ju vytiahnut.takze som sa doktora pýtala ako to funguje u tehotných a tiež som si pichala clexan.ale nakoniec sa zub umudril a netrebalo tahat.

chomik
8. srp 2011

@zuzanka7117 Pozri si aj toto: http://healthytalks.org/sk/zdravie/3877/potravi... to mi našlo už preložené (myslím, že z FR), takže je to trošku kostrbaté, ale dá sa to pochopiť🙂

lume
8. srp 2011

@vavenka
@kajuska09 No tak ako vidim, kolko lekarov, tolko nazorov. Mne anestezu pichnut nechcela.

lume
8. srp 2011

@cukor Tak to bolo preto, ze som bola este v prvom trimestri a preto mi to nepichla.

zuzanka7117
8. srp 2011

@chomik dakujem, to uz je trosku lepsie rozumiet....🙂

kajuska09
8. srp 2011

@lume
@vavenka
@cukor vdaka za odpovede 🙂 naozaj asi zalezi od zubara. A mozno ani nemam ziadny kaz a bude vsetko ok 🙂

lenka_21
8. srp 2011

@zuzanka0104 Ok, tak zajtra idem na to ... bohuzial tam viem cakat max. do 9.30 a tak neviem ci sa dovtedy dostanem na rad ... snad budem mat stastie 🙂 😉 🙂

atreyu
9. srp 2011

Baby kedy ste šli na hemošku po tom čo ste zistili, že ste tehu?Môžem to odkladať do toho 7,8tt?Pichám si fraxík tri mesiace už...

kaciatko81
9. srp 2011

@lucinocka cistu vodu nepi... mne to vysvetlovali v car, ked som mala ohss, stale mi bolo zle, vracala som, ale musela som vela pit, ale vypila som pohar vody a vracala som znova. vtedy mi sestricka vravela, ze ked zjes nieco povedzme otravene, naleju do teba vela vody, aby si vacala, takze som mala pit dzusy. to mi bolo sladke, tak som si zvykla taku len "farbenu vodu", proste aby to malo trosku chuti, ale nebolo to sladke a fungovalo to 🙂

kaciatko81
9. srp 2011

@lucinocka myslela som, ze ked ti je zle, tak nepi cistu vodu 😅

lucinocka
9. srp 2011

@kaciatko81 tak nabuduce budem vediet, nechcela som pit sladke vody, myslela som, ze obycajna bude zdravsia, ale tak radsej sladku ako ziadnu :-/

kaciatko81
9. srp 2011

@lucinocka ja som si fakt dala len na spodok pohara trosku dzusu a doliala vodou... len aby to bolo trosku ochutene, takze to fakt nebolo sladke. ja som vtedy tahala tak 6-7l denne 😝

ppetuskaa
9. srp 2011

Ahojte.ja mam tiez trombofiliu a tiez som si zacala pichat hned na zaciatku tehotenstva asi po 5 dnoch, ako som zistila ze som tehotna, no uvidime ci to pomoze..uz raz som potratila..dufam ze inekcie zaberu..ale neviem ci potrat moze byt sposobeny prave tymito trombofiliami..aj lekari mi to nevedeli povedat naisto..

lume
9. srp 2011

@atreyu No ja som isla hned, ako mi z krvi zistili, ze som tehotna. Embryotransfer som mala 6.maja a na kontrole na hematologii som bola 25.5.

lume
9. srp 2011

@ppetuskaa Ja som na tom takisto. Babatko sa drzi. Takze asi radsej pichat ako nepichat.

pentagras
9. srp 2011

Ahojky holky, nemáte někdo nějakej fígl jak píchat FRAXIPARINE 0,3 aby to trochu mín bolelo, mám od stimulky rozpíchaný břicho a ještě tohle a asi dlouho, moc děkujuuuuu 🙂 za rady

lucinocka
9. srp 2011

@pentagras do ruky alebo nohy pod uhlom , nie priamo..skus kym sa ti zahoji brucho 🙂 neskor to nebude boliet, ja uz ani modriny nemam, ked pichnem

pentagras
9. srp 2011

@lucinocka já právě modřiny nemám vůbec, jen se mi dělají boule a ty teda bolí, do ruky a nohy to nedám, au au 🙂 chce se mi hned omdlít ☹

kajuska09
9. srp 2011

@atreyu ja som dnes volala na hemosku a kazali mi prist az v 2.trimestri, fraxik mi predpisuje zatial moj gyndos 🙂

ppetuskaa
9. srp 2011

je to neprijemne si pichat do brucha, picha mi to radsej moj manzel..ja sama radsej nie..nemam odvahu

willi
9. srp 2011

@pentagras skus si natiahnut rukou kozu na bruchu, poriadne stlacit (akoby si sa isla ustipnut) a priamo pichnut ihlu 😉

cukor
10. srp 2011

@pentagras ...pichaj do bokov.ja som celé tehu pichala do brucha...na konci do bokov.

pentagras
10. srp 2011

@willi
@cukor
Ahoj holky, děkuju, to stím břichem pomáhá, do boku se bojím 🙂