Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
13. únor 2011

@tonytony ...držím aj s petkou vsetky palceky 😉

tonytony
13. únor 2011

@slavkav
@cukor Děkuju, ještě není vůbec vyhráno, ale mám radost po hodně dlouhé době i jen z těch //...

cukor
13. únor 2011

@tonytony .....neboj..uz to bude dobré 😉

berry36
13. únor 2011

Holky žádný strachy,já otěhotněla na trombozu žil, byla to trochu divočina,ale okamžitě převod z Warfarinu na injekce,píchala jsem 2 denně ,nejprve do kožních řas na bříšku a když už bylo moc napnuté, bodala jsem do oblasti pozadí-kam jsem došáhla. 🙂 Nikoho jsem nedovolila mi injekce píchat,nějak mi to psychicky nešlo,celých 8 měsíců jsem aplikovala sama ,věděla jsem,kde mně to bude bolet a kde ne,cizí to nepozná :D
Nejhorší byl první vpich,ale to mně školila sestřička a nebyla možnost úniku. Pak první týden přemlouvání se a pak už to šlo samo. nebojte se,nic to není 😎

velvet26
13. únor 2011

@tonytony drzim silno vsetky palce...moc ti to zelam. 🙂

tonytony
13. únor 2011

@velvet26 Moc děkuju🙂 Já Ti přeju hodný miminko- už se Ti to blíží- pro mě je ten květnový termín bolestný- kdyby se podařilo 1.IVF, mohla jsem rodit už taky v květnu☹ Ale třeba dopadne teď ten říjen\🙂

berule
13. únor 2011

@tonytony Jé to je krásný, moc ti gratuluju. Teď se ještě nenervovat a nechat to plynout a uvidíš, že to bude dobrý 🙂

gejbule1
13. únor 2011

@tonytony Strašně mooooc ti gratuluju k //.To je super 🙂 Kdy se chystáš k doktorovi??

tonytony
13. únor 2011

@berule
@gejbule1 Holky, moc děkuju, budu volat do Caru, zítra ještě zkontroluju čárku jednou a oni si mě budou zvát na krev v týdnu, pak když to potvrdí i krev, tak za cca 3 týdny na UZ- to by mělo být už srdíčko, ALE u nás to je stále do té doby obr loterie... Takže zatím neslavím, jen se potichoučku uculuju a děkuju za ty dvě krásný//🙂

cukor
13. únor 2011

@tonytony ...a pichaš si aj nejaké injekcie?viem si predstavit ten pocit,ked si videla na teste //.viem,co prežívaš ,aj ja som absolvovala IVF,viem aké je to náročné a my čo nevieme prirodzene otehotniet a ešte máme aj trombošku ....pre mna to bol zazrak.tak ti prajem taký krásny batôžtek štastia aký mám ja doma. 🙂

tonytony
13. únor 2011

@cukor Jé, to je krásnej výsledek🙂 Krásně přetransformovaný //🙂
No, nepíchám nic, ale beru v rámci IVF Anopyrin... Mám jít na hematolku po zjištění těhu, takže po krvi v Caru tento týden asi se ibjednám hned i na hematologii... aspoň mi udělají kontrolu krve, dr. se do injekcí u mě moc nechce- krev byla ok před těhu a v těhu bohužel krvácívám, takže se logicky trochu bojí ajá nechápu, proč s trombofilní mutací v těhu krvácím☹

cukor
14. únor 2011

@tonytony ..ja som mala na začiatku tehotenstva krv tiez v poriadku a napriek tomu mi hematologička dala hned injekcie. a aj ja som krvácala v 6tt ,lezala som aj v nemocnici 5 dni a aj tak som pichala.

nektarine
14. únor 2011

@bettynka222 jojo, a už aji břicho mě pěkně vyskakuje, vždycky přez noc vyroste 🙂

nektarine
14. únor 2011

@tonytony to mám radost a držím palce, ať se drží!!!!

tonytony
14. únor 2011

@cukor Nevím, proč se teda bojí nebo je proti injekcím, uvidím, jak taky ještě dopadne krev v Caru...

tonytony
14. únor 2011

Já dnes plaším- přijde mi, že čárka dnes naskočila dýl než včera a je slabší, takže se bojím, aby to nebylo biochemický, který u nás hrozí- nevím, asi jsem neměla testovat hned další den,ale aspoň obden, zítra jedu do Caru na krev a pro léky...

band
14. únor 2011

@tonytony - nějakou dobu vás tady čtu, protože mám stejný problém. Teď sem v 6tt a jen ti chci napsat s těma testama - neboj se. Já taky testovala každej den a mezi některýma dnama byla tačárka stejná nebo i slabší - to neni vůbec směrodatný. Tak se tim hlavně nestresuj! Ten rozdíl je opravdu vydět pak když vezmeš testy ob den nebo ob 2 dny, jak by se to mělo dělat 😉 ...Tržim palce tobě i všem ostatnim 😵

tonytony
14. únor 2011

@band Děkuju, já prostě teď budu takhle plašit asi furt, ty potraty a nervy, co mám za sebou a teď, když vím o embryjku víc než by bylo asi dobře, tak ten strach o něj je o to větší, neb i naděje menší a riziko veliký, ale budu bojovat!!!

band
14. únor 2011

@tonytony: jojo naprosto tě chápu - i já plašim a plašim - kontoluju se každou chvilku 🙄 . Na první kontrolu sem se strašně bála a teď na druhou se bojim ještě víc. Taky sem brala Anopyrin, ale měla sem nakázáno hned, jak bych měla pozitivní testy naklusat do CARU pro ten nízkomolekulární heparin - tobě ho tam asi taky vymění ne?

tonytony
14. únor 2011

@band no, tam asi ne, spíš na té hematologii...kam se mám objednat taky jak budu těhu, takže už možná bych teoreticky mohla i dnes...

band
14. únor 2011

@tonytony: jo vlastně. Já to mám předepsané od imunoložky, tak sem k ní šla už 26DC, když sem měla 3 dny pozitivní testy - pro jistotu

tonytony
14. únor 2011

@band a ty jsi těhu poprvé?

band
14. únor 2011

@tonytony. ne nejsem. 3 a půl roku se snažíme. Loni v dubnu sem nastoupila do Caru v květnu sem po Pregnylu otěhotněla a 5tt konec - biochemické těhotenství. Pak sme zkoušeli Pregnyl ještě 2x a měla sem labě pozitivní testy a pak hned přišla mrcha - takže vůbec nevim, co to bylo. A pak přišli na imunologii na nějaký problémy a teď sem zase těhu. Tentokrát doufám, že s dobrou léčbou to vydrží až do října 😵

pekyn
14. únor 2011

Ahojte ja mám trobofoliu vrodenú a nik o nej nevedel až teraz napadlo moju gyn, že prečo mám také problémy v tehotenstve a poslala ma na hematolku. Som v 36tt a teď mi nasadili Clexane, moja malá nepriberala a mala som zle prietoky.. 16.2 mám ísť na kontrolné USG a tak dúfam, že bude dobre. Od začiatku mi hrozil potrat a teraz predčasný pôrod a aha dotiahla som to s mojou malou bojovnicou do 36 tt bez liečby, čo sa lekárky čudujú, na začiatku som brala Dufaston na udržanie plodu, ale potom už nič,... nemajte strachy baba donosíme a budeme sa z nich len tešiť 🙂

tonytony
14. únor 2011

@band A jaké jsou teda u Tebe přesně problémy?

Já se teď objednala na tu hematologii, když už zítra jedu do Caru na krev, tak to vezmu při jednom, ať nelítám denně někam... řekli mi tam, že se mám objednat, jak zjistím, že jsem těhu na kontrolní krev, tak uvidíme... Byť mi dr. řekla, že injekce zatím ne a anopyrin, že taky ne, že stačí listovka, tak jsem si anopyrin prostě dala- v Carech ho dávají běžne jen jako prevenci a cítím se líp, že ho beru, kdyo ví, zda by // byly, kdybych ho nebrala- u 1. IVF jsem ho neměla... Ale mám obavy, že se do injekcí dr. opět nepohrne, že když bude krve ok, nechá to být a nevím, jestli si to nemám nějak vydupat... U mě je problém, že se bojí, když mám krev ok a v těhu ale krvácím, že by to mohl být problém s tím krvácením... Ale zase čtu, že spousta z Vás má při trombofilii zkušenost taky s krvácením v těhu anormálně injekce má- tak jsem z toho jelen☹

tonytony
14. únor 2011

@band Kdy Ti vychází termín, říjnová spolubojovnice?A jsi tedy teď po IVF nebo jak jsi otěhulila?

band
14. únor 2011

@tonytony s těma problémama to právě nikdo moc nevděl. Příčinu neplodnosti nezjistili. Pak sem byla, ale v prosinci na imunologii, kde právě přišli na tu Trombofilii a na problém s buňěčnou imunitou a taky sme měla pozitivní protilátky na Anoxin V, který je v placentě. Teď bych měla dostat výsledky z genetiky, kde se asi ta Trombofilie potvrdí. Začla sem tedy v prosinci brát Anopyrin a něco na tu imunitu a v lednu sem optěhotněla opět pouze po injekci Pregnylu a domácim snažení. Termín mám podle MS 12.10, ale na kontrole minulý týden 5tt+0 byl vidět zatim pouze gestační váček 4mm, tak doufám, že teď ve čtvrtek tam už bude vidět prcek.
A co kdyby si mu řekla, že by ti ty injekce preventivně nevadily - hlavně, aby si měla jistotu, že pro to děláš všechno potřebné?
S tím krvácením ti ale neporadím, já sem teď ani trochu nazašpinila, takže netušim, co by bylo. Doktorka mi vysvětila, že injekce budu píchat 100% v prvním trimestru, ale je dost možné, že budu píchat až do konce.
A ty seš po 2IVF? a kdy to vychází tobě? asi dost podobně, jako mě viď 😉

tonytony
14. únor 2011

@band Jo, jo, já jsem po 2.IVF- v srpnu to nedopadlo☹ termín mi vychází na 23.10., takže o kousek dýl než Tobě🙂
No, jo, takhle to dr. řeknu, ale zítra tam prý dle sester nebude, ža příští týden, takže zítra mi max. vezmou krev a dle toho až pak se uvidí, no, aspoň že mám ten Anopyrin- přece jen se s ním cítím líp🙂

band
14. únor 2011

@tonytony tak to úplně chápu - ten Anopyrin bude zatim ok a pak se uvidí. Přišli ti ještě na nějaký jiný problém krom tombofolie?

tonytony
14. únor 2011

@band My jsme jeden velký problém, až se divím, že vůbec máme jedno zdravé dítě skoro přirozeně- ikdyž tam byly potraty a trvalo to dlouho... Já mám anovulaci, dlouhé cykly, krvácím i 2 týdny, problémy s prolaktinem... myslela jsem, že problém je jen u mě, ale spg manžela taky nedopadlo dobře- sice ne tragédie, ale ani žádný zázrak... No a podezření kvůli potratům u nás na ty vady v chromozomech se u nás víceméně díky PGD potvrdilo- že máme zvýšený výskyt... Imuno teda nemáme dělané, ale beru i tak preventivně teď u 2.IVF Prednison...