Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

bettynka222
30. dub 2010

ahojteeeee 🙂

cukrik ako sa nam mas?

zulocik, fialik ako ste na tom?

vavi no cooooooo? na kedy to vidis? 😀

jej lenocky nas prisli pozriet 😵 ako sa mate babulky?

astrinka preco ti k tej embolii pri porode hemato nechce nic povedat? skus sa spytat gyn, mozno s tym ma nejaku skusenost....

lula ahoj 😉 neboj nic, ten homocystein mas dobry, ja osm mala 8 pred tehu 😉 halvne ber listovku a Bcka, lebo jej nedostatok ti v prvom trimestri moze uskodit najviac. drzim palce 😉

belara 😔 nechapem co to bolo za lekarku....prajem ti skore uspesne tehulkovanie 😵

velvet ahoj 😉

fiallinka
30. dub 2010

belara: budeme na tebe myslet 🙂

vav, tak malou přemluv, ať už jde ven, už klidně může 🙂

u mně nic nového, píchám a už si ani nemůžu vzpomenout, na kterou stranu jsem to píchla včera, nemáte nějakou pomůcku?

denisocka
30. dub 2010

A ja cakam na mm,ze mi pichne na lavo

belara
1. kvě 2010

Ahoj Veverko, děkuji za podporu. Vysoký tlak v těhotenství je hodně nebezpečný a je lepší, když si tě v nemocnici nechají. Já vím, dny srávené v nemocnici jsou nuda, ale už se ti to pomalinku krátí.Budu držet palečky.

belara
1. kvě 2010

Ahoj Fiallinko, jaké inj. si pícháš, je to Flaxiparin? Já mám Zipor, ale dělají se mně po něm modřiny. Dá se píchat i do stehna, ale ten vpich je bolestivější, tak aplikuju jen do břicha. A moc děkuju za podporu.

zulok
1. kvě 2010

VAVENKA drzte saaa. a hlavne, nech uz mas coskoro Vandusku pri sebe..z vonka myslim 🙂

BETTYNKA..dakujem., mame sa dobre, hadam to tak pojde aj daleeej..tebe tie tyzden krasne letia..

vveru
1. kvě 2010

Ahoj holky, omlouvám se, že Vám sem takhle lezu, ale chci se zeptat MTHFR je Trombofílie, že?

fiallinka
1. kvě 2010

belara: jj, fraxiparin...

vveru, já vlastně nevím, jestli samotné mthfr je trombofilie... spíš ne, ale tr. mutace je to určitě...

vveru
2. kvě 2010

Fiallinka, děkuju, myslíš, že se to musí nějak speciálně hlídat? O jedno miminko jsem přišla na konci třetího měsíce, teď nás čeká umělé, asi bych už to podruhé nezvládla. ☹

fiallinka
2. kvě 2010

vveru: no je lepší si sehnat hematologa, který tě pohlídá - pravděpodobně bude stačit anopyrin (při ivf ho často dávají automaticky, takže se na to taky zeptej)... ono za to možná tahle mutace nemohla, ale kdo ví... ono s tím mthfr je problém, že doktoři říkají, že to nemá na nic moc vliv, ale přitom hodně holek, které anopyrin pak braly, se dostaly ke úspěšnému konci těhu...

chaarleene
2. kvě 2010

ahoj, holky, dlouho jsem tu nebyla, tak jen hlásím, že jsem dneska píchla poslední injekci 😵 😵 😵 (sto šedesátou devátou) a jsem docela ráda, protože už mám stehna plná zatvrdlin, pomalu už nebylo kam píchat 😒

jinak porod proběhl v naprosté pohodě, přišlo to na mě chvilku před tím, než jsem obvykle píchala, takže jsem si už ráno nepíchla a večer byla malá na světě 😵

lulu10
2. kvě 2010

strasne sa tu tesim zo vsetkych uspesnych tehulie, dava mi to velku nadej ze aj mne sa to raz podari 😎
chcem sa spytat kolkatku anopyrin ste uzivali pred tehu a pocas tehu a ako casto? diky

astrinka
2. kvě 2010

Ahoj 🙂 Bettynko, moje gyn mne rikala, ze bych k ni pri pristim tehu nechodila, chodila bych primo do nemocnice na rizikove oddeleni, kde by me hlidali doktori co se specializujou na rizikove tehu. Ona s timhle ma asi min zkusenosti. K tem riz. se ale dostanu opravdu jen pokud bych byla tehotna a nemam moznost se jich predem zeptat. Zkusim se ale jeste zeptat nekde jinde na hematologii, urcite bych si jeste rada s nekym o tom promluvila.
Tobe preju aby ti ty tt krasne pribyvaly 🙂

Vavenko, jak jsi na tom? Drzim palce aby vse bylo v poradku a at uz mas malou co nejdriv u sebe.

Cahrleene, gratuluju k posledni injekci (a samozrejme i k male 😉 ) musi to byt desna uleva si uz nemuset pichat. Opravdu se na to netesim, ale vim, ze to stoji za to a pokud by diky tomu bylo vse poradku, tak si pichat budu "rada" 🙂
Nektere z vas si injekce pichaji vecer a nektere rano, to vam urceji doktori, nebo na tom nezalezi a kazdy to dela jak jim to nejlip vyhovuje?

lenka_66
2. kvě 2010

zdravim ,
no ja este ako tak stiham citat ale s pisanim je to uz dost tazko .
marek je inac strany lenivec .pretacat sa vie ale nebude sak naco.zacne vrieskat a mama otoci 😀 .keby som doniesla putace z las vegas a dala pred neho tak ich okasle.aj pekne povie mama ale len vtedy ked je nervozny 😀 .minule som s nim bola v nakupnom centre sedel v kociku a chcel na ruky.kedze som nejavila zaujem lebo som cakala na vytah tak na cele NC zvrieskol mamaaaaaaaaaaa az sa kazdy otocil .no nezprie v sebe znamenie leva 😀 .uz teraz sa b 😀 ojim puerty.

drzte sa tu pekne tehulky , snazilky a maminky 😉

zulok
3. kvě 2010

Chaaarleene gratulujeeeeem k dievcatku a k poslednej injekcii.. nech sa vampekne dari 😀

Lenka66.MArek je uuzasnyyyy 😀 muselo to byt perfektne , ako zakrical...no.vie, ako si veci zariadit, ten sa nestrati 😀

Astrinka..to je dobre..ze si ta tak ustrazia.. 😉

denisocka
3. kvě 2010

ja si pichám večer,je to jedno kedy,len to potom už treba dodržiavať že vždy večer

matelko1
3. kvě 2010

ahojte.davno som tu nebola.co mate nove bettynka.......mas krasne tyzdne,uz sa ti to krati.
cukor ty ako sa mas.ty ma najdes vsade 😀 😀 😀

matelko1
3. kvě 2010

vavenka jej super ty uz mas 40tt.drzim palce.o chvilku budes mat vandusku v naruci 😵

astrinka
3. kvě 2010

Denisocka, diky.
Zulok, na jednu stranu ano, ale ve skutecnosti tam nebudu proto, abych mela nejakou extra peci. To je spis tim, ze tady je ta trombofilie asi trochu min bezna nez v u vas, kde ma s tim vetsina gyn daleko vic zkusenosti. 🙂

ilca1
3. kvě 2010

ahoj děvčata prosím o radu mam zjištěnou mutaci MHTR v heterozigotním stavu, ted budu začínat 15 týden , do ted jsem si píchala fragmin na ředění krve ale ted mě ho doktorka vysadila na druhý trimestr a ai ho nasadí až před porodem ale já mam strach aby se mězi tim co si nebudu nic píchat nic nestalo, Máte nějaké zkušenosti?

vezka
3. kvě 2010

Ahoj holky, píšu po dlouhé době, možná si některá na můj příběh vzpomenete, přišli jsme už o dvě miminka v 36tt ☹ Konečně jsem dostala výsledky testů - jsem heterozygot MTHFR u obou variant (C677T i A1298C) a kromě toho heterozygot - polymorfismus G455A v genu pro beta-fibrinogen a heterozygot - polymorfismus V34L v genu pro FXIIIa. Co je MTHFR vím, ale nevíte některá co znamená ten zbytek? Na netu jsem něco našla, ale moc moudrá z toho nejsem 😨 Díky!

fiallinka
3. kvě 2010

vezko, ahoj - no řekla bych, že to máš poměrně vzácné mutace, to ti neporadím... asi fakt hledat a hledat doktora, který tomu rozumí...

vezka
3. kvě 2010

fiallinko, díky za odpověď, doufala jsem že mám nějakou "normální" mutaci a ne nic extra, ale co nadělám.. 😖 Koncem května mám jít ještě na konzultaci na hematologii do Brna, tak snad budou vědět co se mnou.

fiallinka
3. kvě 2010

vezko: no takové ty tři základní jsou mthfr (ale to není nijak závažné, prý, resp. nemělo by způsobovat problémy v posl. trimestru, pak je Leiden a další je Faktor II - protrombin, na to se berou základní testy třeba při genetice - tyhle ostatní má asi už jen minimum lidí (na druhou stranu třeba ani nebudou kdovíjak závažné... rozhodně napiš, co je to za svině, až to zjistíš.

vezka
3. kvě 2010

fiallinko, jak něco zjistím, tak určitě napíšu. Je dost deprimující když jsme si prožili to co jsme si prožili a testy nakonec ukážou "jen" MTHFR a doktoři řeknou že to vlastně nic není a neví proč se to stalo... Ještě čekáme na výsledky z genetiky, tam ale asi problém nebude, a taky na výsledky trombofilních mutací u manžela. Doktor nám říkal, že je dobré otestovat i partnera, že může být taky heterozygot a tím pádem dítě homozygot a to už může znamenat zvýšené riziko. Tak nevím co je na tom pravdy, ale zkoušíme co se dá, jednou to přece vyjít musí 😉

lulu10
4. kvě 2010

zulok prosím ta aky anopyrin si brala 100 alebo 30? a kolkokrat denne?

cukor
4. kvě 2010

vavenka sa tu nejako odmlčala........vavča!!!!!!!!! si ešte 2v1? 😉

matelko1
4. kvě 2010

ahoj cukor 🙂 .....ty mas co nove.
vavenka ktovie,mozno uz aj porodila.

cukor
4. kvě 2010

ahoj matelko......ja nič,okolo mna samá nuda.......nič sa nedeje.ten život bez detí je taký.....taký prázdny 😀

matelko1
4. kvě 2010

cukor neboj,urcite budes mat deti,chce to cas a ten este u teba neprisiel.......ale pride 😵 .kedy sa teraz chystas neviem ci na KET,alebo dalsie ivf.