Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tonytony
2. pro 2010

@berule Díky za info🙂... a už to chápu.-)

bettynka222
2. pro 2010

@tonytony no ten anopyrin vraj beru bbay po ivf...skus sa spytat gyn...

tonytony
2. pro 2010

@bettynka222 Jo, jo, já právě vím... U nás v Caru ho teda nedávají, ani Prednison ne, tak právě proto si je chci teď u 2. pokusu nasadit, třeba se díky tomu povede... Jen se teda právě bojím trochu toho mého krvácení, ale fakt je, že ten Anopyrin se dá vysadit ze dne na den, kdyby náhodou zase krvácení bylo... ty injekce jsou na tohle obtížnější... Takže já na jednu stranu obavy dr. z mého krvácení v těhu chápu, na drhou se bojím, abych to nezanedbala a zase to nedopadlo špatně... Ale musím to asi brát tak, jak to je...

bettynka222
2. pro 2010

@tonytony no, ale pirlis nizku zrazanlivost urcite nemas...takze pochybujem ze sa nieco stane. konzultuj ale vsetky lieky s nejakym dr, ok?

tonytony
2. pro 2010

@bettynka222 Jasně, ono hlavně jde taky o to, zda se IVF vůbec povede- colž je teď u mě základ☹ A pak až objevím ev. //, tak budu řešit, co dál...

bettynka222
2. pro 2010

@tonytony uz sa podarilo predtym, podari sa zase 🙂

tonytony
2. pro 2010

@bettynka222 Kéž by, po těch výsledcích PGD je dcera snad zázrak, že je a v pořádku...

madormi
3. pro 2010

holky koukám že tu stále řešíte zda píchat nebo nepíchat. já v pondělí jedu na hemku k primáři do Brna, chci mít jasno ještě než otěhotním, tak se ho na vše poptám co jak kdy proč a pak sem písnu mé nové poznatky, protože Vaše poznatky a zkušenosti mi tu hodně pomáhají, bez toho bych o své mutaci ( mthfr homozygot) nevěděla skoro nic, vaše příspěvky a zkušenosti mi dodávají naději 😉

lukr
3. pro 2010

Ahoj holky,taky patřím mezi Vás.Mám Leidenskou mutaci hetero a MTHRFR homozygot.Mně hematoložka řekla,že jestli píchat nebo ne závisí na výsledcích krve,anamnéze(jako potraty,jakékoliv problémy trombolitického rázu,věk, a třeba i vysoká hmotnost) a taky na tom jaké jiné berete léky(třeba stimulační léky-ne jenom na IVF,jiné hormony-třeba u mě Prednison,léky na udržení těhotenství atd.) a samozřejmě na druhu mutace.Čekáme mimčo po IVF(po druhém).Já jsem píchala při stimulaci,po ET a první trimestr.Pak jsem druhý trimestr nepíchala,ale zas jsem byla ještě častěji sledovaná. A teď v posledním trimestru píchám a budu píchat i v šestinedělí.Píchám Clexan 0.2 a je fakt,že se mi krev držela moc dobře i v době co jsem nepíchala.Doufám,že to vše dobře dopadne.
Všem držím palce,aby se zadařilo a vše dobře dopadlo.

cukor
3. pro 2010

ahojte..tak ja mam výsledky krvi zase o trosku horsie ako pred mesiacom ale zostávame na clexane 0,4.....tak snád mi to bude stačit a dopracujeme sa k zdravému bábätku.
@lukr ...ja si pichám od zaciatku tehu aj ked som mala na zaciatku celkom dobré výsledky ale dr.mi povedala,ze sa budú urcite zhorsovat a v mojom prípade nebudeme riskovat.takze si picháme dnes 208 včeličku . 😀

zulok
3. pro 2010

@fiallinka ahoj mamcaaa, gartulujem ku Karolinke 😀

@bettynka222 ahooj, MAtusko je uz na tom lepsie...ale tak stale ma chvile, ked mu je smutnejsie, napriklad ked vecer zaspavaju naraz, tak najprv pocka, kym zaspinka DAliborko, aby som s a snim mohla tulkat..inak ani nezaspi, len ked ho hladkam..
a vy sa mate ako??? jeeeej, dnes presne 5 mesiacov, gratulujeeeem 🙂

@cukor, tak uz sa ti to blizi,,,,vsetko bude isto dobreee..cmuk

fiallinka
3. pro 2010

@cukor kuk na mně, malá mi tu už spinká, to je dobrý příklad, ne?

holky, které už mimčo máte, posílali vám placentu na histologii?

bettynka222
3. pro 2010

@zulok som rada, ze si Matusko zvyka 🙂 uvidis, za rok sa uz budu spolu pekne hrat 😉 ale je super, ze sa mu snazis vsetko vynahradit. su matky, ktore zostanu zi starsieho dietata velmi nervozne a su nan zle, povazuju ho za dospele a dokonca ho trestaju za veci, ktore sposobi oc i len o rok mladsi surodenec...preto som ten vekovy rozdiel tak riesila. velmi by som nechcela byt taka matka (moja taka bola 😝)
no my sa mame super 😵 malinky je uzasny, zda sa mi, ze babtko je kazdym mesiacom rozkosnejsie 🙂
@fiallinka mne neposielali, tebe ano? asi na to mali nejaky dovod...
@tonytony aaaale, ved uz dopredu nesmies mysliet takto negativne. vydrz a uvidis 😉

zulok
3. pro 2010

@fiallinka neposielali mi..aspon o tom teda neviem.. ale pytala som sa a infarkty v nej neboli, tak ma to milo prekvapilo 🙂
tebe posielali??
A ako Jurasek??

@bettynka222 urcite si perfektna mamina a aj keby ste mali druhe skorej, vsetko pekne zvladnes...Mne byva dakedy smutno, ze nestiham sa tolko venovat ani jednemu ani druhemu.. Ale to by bolo asi aj vtedy, keby bol rozdiel vacsi.. takze, v tom to nebude..ale teda dakedy som riadne vystavena a MAtusko mi daco rozprava a ja ocami klipkam a chudiatko, dakedy fat neviem, o com mi rozprava.. 😒 to len sa tvarim, ze pocuvam a tak 😖 A akooo, uz ste sa rozhodli, ze aky rozdiel ?? 🙂

nektarine
3. pro 2010

@berule tak to je bezva 🙂
@fiallinka jasný maminko, chápeme, že máš teď plno práce 😉

nektarine
3. pro 2010

tak mm je od včera doma. Představte si ten "bordel"! Dostal recept na Faxiparin 0,6. V celém Znojmě není k sehnání ani v nemocnici! Tak jsme to museli objednávat. Takže místo v 6 večer ve čtvrtek ho dostal až v 11 ráno v pátek. Dobrý ne. A navíc nám pan doktor na recept napsal, že hradí pacient, tak za 10 injekcí 1038,-!!! Parádička. Jenže on je fakt potřebuje, záda i zadek má jeden obrovskej fialovej monokl a uplně to má tvrdý. No, zranění škaredý, ale je rád, že je doma. 🙂

nektarine
3. pro 2010

@bettynka222 no jde to, ráno se vyblinkám a pak to rozdejchám už většinou. A jinak dobrý 🙂

Hele, Vy jste psali, že se Vám dělaly bouličky? Po injekcích. Mě se udělala a asi za 3 hodiny se vstřebala. Nevím, jestli jsem to blbě nepíchla?? A dost to taky bolelo.

cukor
4. pro 2010

@fiallinka ....velká gratulácia...prajem vela stastia a zdravia celej tvojej rodinke 😉
@zulok ....blíži sa to a strach sa stupnuje 😀

berule
4. pro 2010

Ahojky, takže včera mi hem. zvedl dávku Fragminu, měla jsem 2500m.j. a teď mám 5000m.j. v 0,2ml.
A konečně už budu chodit na kontrolu po 4 týdnech a ne po týdnu jako doteď. Taky jsem s ním probrala eventuální krvácení, co dělat, kam volat atd. Tak jsem trošku klidnější. Jen doufám, že se mi krvácení vyhne, abych mohla píchat injekce dál. 🙂

tonytony
4. pro 2010

@berule Můžeš mi, prosím písnout něco k tomu, co kdyby jsi začala krvácet atd.? Víš, že to je pro mě aktuální taky🙂 Moc díky. A dávku Ti zvedali kvůli horší krvi- laborce???

cukor
5. pro 2010

@fiallinka ....aká velká sa narodila a ako to prebiehalo?

fiallinka
5. pro 2010

pořád si říkám, že napíšu víc, ale když tu sednu, tak se malá vzbudí nebo po mě skáče Jurýsek...

holky, hlavně jsem prostě měla šílený strach, že se toho rána nedočkám, noc byla hrozná, pořád jsem ji pozorovala, jestli kope, dělali mi často ktg i poslouchali ozvy - bylo to naprosto ok, ale pro jistotu... a na mne to mělo přímo opačný účinek, měla jsem strach, že se ten monitor prudce zhorší nebo přestane pípat... to asi pochopí jen ty, které o mimčo přišly tak pozdě jako my, to totiž už fakt nebyl normální duševní stav...

No naštěstí rána jsme se dočkaly, měla jsem spinální anestezii (podobná jak epidurál, ale píchá se jinde a něco jiného), fraxiparin jsem si píchla 12 hodin před císařem a jinak tvrdili, že nevadí... takže jsem byla vzhůru a když malou vytáhli a ona poprvé zakřičela, tak mi fakt spadl kámen ze srdce (i když, i teď ještě cítím, že to napětí není úplně pryč)... Malá měla 2,65 kg a 48 cm - čekala jsem víc, tenhle odhad měla už před 2 týdny, no ale na druhou stranu já sama jsem se narodila přesně s touhle váhou a přesně o 18 dní dřív jako ona 🙂 a je mne kus ženské...

Jinak vše ok, já bez problémů, fraxík píchám - zatím mám ještě pár 0,6, pak mám přejít na 0,4, dopíchat cca do konce šestinedělí a pokud se budu cítit ok, tak na kontrolu mám přijít až za rok...
malá taky v pohodě, zatím spí a pije a brečí docela málo 🙂

Placentu posílali na histologii, asi kvůli tomu druhému dvojčeti, výsledky jsem si přečetla v propouštěcí zprávě, ale s doktorem jsem to neprobírala... je tam cosi o nekrózách a krvácivých ostrůvcích apod., tak nevím, jestli je to v daném týdnu normální nebo ne, tak snad se to dozvím...

Ale řeknu vám holky, nemyslela jsem si, že ten konec bude tak šílený...

dayanka
5. pro 2010

Ahojte dievcata, mozem sa pridat? 😉 ja mam tiez tuto diagnozu, s tym, ze mi zistili skor nez som zacala planovat mimco. Chcem sa spytat ci je tu niektora, ktora sa liecila dlho warfarinom. Pretoze ja az 4 roky a hrozne mi to narusilo cyklus, takmer vobec nemavam menzes a asi to nie je ideal ked ted chcem naplanovat mimco. Dakujeeeem

cell
5. pro 2010

@dayanka : a proč ses tak dlouho léčila warfarinem???

dayanka
5. pro 2010

@cell ajojky, lebo som mala silnu trombozu vies

erika12345
6. pro 2010

@nektarine super, ze uz ste spolu doma, snad sa da mm coskoro do poriadku. Inak to je sila s tym fraxiparinom, preco ho nemali? Som myslela, ze je to v kazdej lekarni. A uz vobec nechapem, preco si ho plati mm. Preco mu ho nehradi poistovna? Ak som dobre pochopila, mal to prac. uraz, vsak? Tak nech si to potom da preplatit, ale aj tak neviem, preco ho nema zadara ako ostatni, co si poctivo platia odvody..Vsak, ked je opuchnuty, tak je jasne, ze ho potrebuje.
@fiallinka Blahozelam ku Karolinke a prajem vam vsetko dobre, hlavne vela zdravicka... Verim, ze to musel byt pre teba riadny stres, nedokazem si to ani predstavit, si strasne silne ziena, mas moj obrovsky obdiv. Prajem ti, aby ste uz mali doma len a len stastie a pekne si to uzivali, zasluzite si to, po tom vsetkom.

berule
6. pro 2010

@tonytony Ahojky, takže jsem s dr. řešila, pokud začnu krvácet z gyn. oblasti co mám dělat, že pokud to zjistím ráno než si píchnu Fragmin, tak si ho nemám píchat a jít na gyndu, pokud tam bude vše ok a já budu dál krvácet tak dojet na hematologii, nebo když to bude přes víkend tak do nemocnice. Krev jsem měla zase ok, ale zvedl mi dávku, kterou můžu mít podle váhy, předtím jsem měla malinkou,abych si zvykala postupně. Dnes ráno mi tekla krev z nosu, ale jen trochu, tak to neřeším.

bettynka222
6. pro 2010

@zulok neboj, najdes si s malymi system tak ako to bolo pri prvom, a budes mat viac casu 🙂 maminka chodi pomahat?
vekovy rozdiel teraz neriesim (konecne 😀), ale myslim ze take tri roky su fajn...alebo styri 😉
@nektarine super ze je tm domka. ako mu je? uz ste poriesili ten fraxik?
@fiallinka ahoj filaik, si nam napisala trosku viac 🙂 je ot uplne normalne - ten tvoj strach. ja som o babo prisla v zaciaktoch a tiez osm sa velmi bala. ten den pred porodom so maleho vkuse pozorovala a jak naschval skoro vobec nekopal. aj u dr mal slabe ozvy, tak ho radsej "vyhnali" 😀 ale to co si musela prezivat ty...to si neviem predstavit 😔
ale uz je vsetko dobre, malinka spinka v postielke a to je hlavne 😵

fiallinka
6. pro 2010

@erika12345 díky 🙂, a u tebe vidím taky nádherný týden 🙂... jak se cítíš? Už je líp, ne?

@bettynka222 to je takové zvláštní, že já jsem celé to těhotenství měla pocit, že malá mi to chce vynahradit a uklidnit mne... protože už od toho 20. týdne, kdy byla ta redukce ☹, mne až to konce kopala hrozně moc a často, jako by věděla, že musí... opravdu jsem vystresovala asi jen 2x, a to nekopala asi jen půl hodiny v noci (přitom vím, že některé mimina nekoupou půl dne 🙂)...navíc všechny monitory ok, ozvy ok... ale stejně, stejně jsem myslela, že toho rána nedožiju...uff...

na druhou stranu musím říct, že mne uklidňovala i tahle diskuze - co vím, tak u těch, které o trombofilii věděly, to dopadlo s pícháním injekcí už dobře...

erika12345
6. pro 2010

@fiallinka no lepsie, ale ako kedy, vzdy par dni po kotrole je fajn a potom pride zas stres, ze co ak nieco...napr. teraz som mala take cudne bolesti uz viac ako tyzden, tak som zas zo strachu isla k lekarovi, vzdy myslim na najhorsie... psychiku mam uplne nanic, napr. dnes som sa po kontrole od ulavy uplne rozrevala. A taketo daco sa mi nestalo 1. krat. Uz aby som babo citila, snad sa skludnim. Dnes mi prislo strasne luto, preco si nemozem tehu normalne uzivat, tesit sa z dietatka...Vsak by som mala byt stasna, aby to dietatko citilo, no ja som takto stale v strese. Takze takto sa mavam , aj ked su samozrejme aj lepsie dni, ale strach a obavy prevladaju.