Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

kaciatko81
14. led 2011

@dilema ale mne hematologicka vravela, ze na zaklade toho papiera mi to gynekolog napise... takze nemyslim, ze to bolo tym, ze som bola v car (inde teraz gyn nechodim)... ale ked tak si zavolaj, aby si sa neprehnala. a myslim, ze na zaklade tej spravy by ti to mala dat aj obvodna

slavkav
14. led 2011

@dilema moze to aj gynekolog. Kamaratka si to pred cca 3r zistovala - lebo hematolog jej nechcel fraxiparin predpisat - tak napisala do VsZP a odtial jej odpisali, ze moze to predpisat aj gyndos.

erika12345
14. led 2011

@dilema Dakujem, snazim sa nestresovat, len ked ono je to tazke. 😉 Mne ho tiez predpisuje gynekologicka na zaklade spravy z hematologie. Urcite ti ho predpise, uvidis. Mne ho 1. krat predpisala i bez spravy, nez som bola na hematologii hned po teste.

nektarine
14. led 2011

@bettynka222 @erika12345

Tak kočky, jsme v pořádku, všechny kostičky vypadají tak jak mají a jsou tam kde mají bejt, aji srdíčko je zdravý, podle utz. Brali mi ještě na vvv krev a to budou výsledky příští týden ve čtvrtek. A představte si, že to bude holčička! A my jsme si tolik přáli kluka, kvůli Patrikovi. mm je z toho teda docela vedle, protože si tu holku vůbec neřipouštěl. Tak to máme naopak jak ty Eri, že? No jo no, hlavně aby jsme se jich dočkali... Má něco přez 7cm a velikostí meškáme 2 dny. Takže TP je 20.7.
Tak mám radost, že je všechno o.k. 🙂

@gejbule1 držím ti pěsti! 😉

slavkav
14. led 2011

@nektarine super 😵 😵 😵 len tak dalej

erika12345
14. led 2011

@nektarine super spravicky, som rada. 😉 A este stale to moze byt u vas chlapcek. 😉 Ja som vcera bolo z toho taka mimo, lebo som fakt myslela, ze je to dievcatko, intuicia 😀 😀 😀 a dnes som sa zobudila s tym, ze som stastna, ze je to chlapcek. 😉

berule
14. led 2011

@nektarine Gratuluju k holčičce 😀
@dilema Ahoj, můj hematolog říkal, že injekce může bez problémů napsat gynekolog i obvodní, ale to u mě nehrozí, protože obvodní mi nechtěla udělat ani krevní obraz jak chtěl hematolog 😒

antoa
14. led 2011

@nektarine moc gratuluji 🙂 já jdu na nt+ 26.1. už jsem napjatá....

berule
14. led 2011

@erika12345 Gratuluju k chlapečkovi 😀
@gejbule1 Gratuluju k těhotenství 😀 , mě mimčo taky neodpovídá výpočtu podle poslední MS, je tam rozdíl asi měsíc. Je to divné,ale já to tak mám skoro pokaždé, takže TP mi určují ne podle MS ale jen podle UTZ.

fiallinka
14. led 2011

@nektarine super, že je to ok... a možná, že holka je tentokrát lepší, nebudete to brát jako "náhradu"... a kluk bude další v řadě 🙂

erika12345
14. led 2011

@berule dakujem. 😉 Mas nepravidelnu MS alebo preco ti to vzdy tak vychadza?

luly3
14. led 2011

ahojte 🙂 je tu niektorá ktorá je tehotná po IVF a pichá si fraxaparín?????
a teraz otázky????
kedy ste si začali pichať fraxík už pred OPU alebo pred transferom????
mali ste niektorá predtým spontánny potrat????
a ešte jedna ked si začnem pichať mosím si pichať vždy v presnu
hodinu???a aka je tam pravdepodobnosť že fraxaparín zaberie????
Ďakujem za odpovede 😉

velvet26
14. led 2011

@erika12345 gratulujem k chlapcekovi.. 😵

@nektarine este to kludne moze byt chlapec, este je velmi skoro, napr. mne dr. v 14 tt. povedal, ze je to na 80% chlapec a v 21 tt. sa jasne ukazalo dievcatko... 😵 😵
a mam dve susedky, kt. tvrdil dr. ze cakaju dievcata na v 26 tt. im na 3D potvrdili chlapcekov a uz su aj na svete...tak este berte pohlavie s rezervou.. 😉

erika12345
14. led 2011

@velvet26 dakujem. 😉

dilema
14. led 2011

@kaciatko81
@slavkav diky, mne sa zda, ze sa to gyndoske nepozdavalo hlavne kvoli tomu ich limitu, lebo je to dost drahe...tak uvidime ci bude obvodna milsia 🙂 ked nie, tak niekoho z nich uz donutim :D diky...

nektarine
14. led 2011

@erika12345 no paní doktorka si byla celkem jistá, ale možný to asi je... Nakonec je to jedno. Asi ti toho chlapečka budu trošičku závidět, ale nevadí, to není nejdůležitější...
@berule dík 🙂
@antoa to však já jsem ty 2 týdny před úplně šílela a ten poslední týden byl uplně hroznaj, jsem pořád na to myslela... A těšila jsem se a zároveň měla strach. Ještě budem čekat na výsledky té krve, ale snad to bude dobrý.Teď už jsem klidnější.
@fiallinka to jo, když my jsme toho "náhradníka" právě chtěli, ně aby jsme na malýho zapomněli, ale oba jsme se shodli na tom, že bysme raději kluka. Ale jo, když to tak má být.
@velvet26 doktorka to brala celkem jako hotovou věc, říkala teda, že mi to samozřejmě na dalších kontrolách ještě potvrdí, ale jinak si byla dost jistá.

berule
14. led 2011

@nektarine to je dlouhá doba na výsledky krve, u nás je to dřív, hned to odpoledne mi volali na mobil a večer už to bylo na netu.
@erika12345 Právěže nemám, vždycky to mám přesně,ale před tím těhu je to takhle vždycky. Snažili jsme se 2 dny před očekávanou ms a ta už nedorazila 😀 Nevím,asi se vymykám lékařským studiím 😎

antoa
14. led 2011

@nektarine v Brně na Veveří je výsledek krve prý ještě odpoledne k mání....na netu

berule
14. led 2011

@antoa jo, je to pravda, jak jsem psala, už kolem 14 hod mi volala dr. výsledky krve 🙂

gejbule1
14. led 2011

@berule mě je právě divný že neodpovídá když si myslím že přesně vím kdy byla ovulka.Ale ono to asi nemá cenu nijak moc řešit co?
Jen se bojím aby to neznamenalo že se opožďuje ve vývoji a aby se nezastavilo úplně.
Píchám si úplně poprvé,před tím co jsem potrácela jsem brala jen Prednison a Anopyrin.

ratonito
14. led 2011

@gejbule1 gratuluju k těhotenství. A vidím, že jedno dítě máš, to jsi měla těhotenství bez problémů? A v kterých týdnech jsi potrácela?

berule
14. led 2011

@gejbule1 já si taky myslela, že už mám po ovulce a nemůžu otěhotnět a nebyla to pravda 😉 Ono teď asi těžko poznáš jestli se opožďuje. To poznáš až na dalším utz jestli má stejné spoždění jako posledně 🙂 . Já si taky píchám poprvé v tomto těhu. Zjistili ti nějaké problémy, že ti nasadili injekce?

majjka24
14. led 2011

@nektarine Ahojki, moc gratuluju k holčičce, jsem moc ráda, že jste obě v pořádku, moc ti to přeju, jsem ráda 🙂

kaciatko81
14. led 2011

@luly3 mna to este len caka, ale mam fraxiparin pisany od zaciatku stimulacie. spontanny potrat som nemala, mala som mimomaternicove, ale vraj tiez asi "vdaka" trombofilii. mam mthfr a protrombin, oboje heterozygot

amadores
15. led 2011

@nektarine Klára i Klaudie jsou krásný jména, jinak gratuluji k holčičce. 🙂

@luly3 píchat si budu teda Clexan, ale to je fuk.A od začátku stimulky.

antoa
15. led 2011

@nektarine krásná jména, na holky je tolik krásných jmen, ale na kluka si nějak nemůžeme vybrat 🙂

luly3
15. led 2011

@kaciatko81 dakujem 😉 ja si mám začat pichať až deň pred transferom 😕
a už si začala stimulovať?????
@amadores a ty si už tiež začala stimulku????

kenya83
15. led 2011

Ahojte 🙂 chcela by som sa Vás opýtať kedy je dobré si začať pichať fraxiparine? Už napr. 2 dni pred KETOM alebo stačí až po potvrdení tehu z krvi??? ďakujem

antoa
15. led 2011

@kenya83 já si píchala od 1DC při IVF, ale to jen díky tomu, že v předchozí IVF jsem měla OHSS a aplikací Fragminu se této reakci dá trochu předejít, ale znám dost lidí, co si to píchali při zjištění těhu.

gejbule1
15. led 2011

@ratonito já už před Luckou měla nějaké problémy ale ještě jsem to nezkoumala.Lucka byla naprosto bez problémů a po ní jsem potrácela 6tt samovolně,10tt zamlklý,5tt samovolně,8tt zamlklý.