Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

maova
20. led 2011

@fiallinka to musí být hezký, když se Jurášek tak stará o Káju 😵 Ale věřím, že ho musíš pořád hlídat, že si asi ještě tolik neuvědomuje co nesmí.

@zulok i dr. Kouckému už jsem psala několikrát. Nikdo pro mě nemá už jinou radu, než zkoušet, zkoušet a zkoušet, že jednou to možná vyjde 😒 Ale kdo na to má mít nervy, to už mi nikdo neporadí. Jen jeden jediný doktor, a že jsem jich vyzkoušela, mi řekl, že se bojí, že fakt není na donošení šance. Mám ještě v záloze jednu věc, kterou by doktor udělal, ale je to prostě nevyzkoušené a tím pádem i trochu riskantní a výsledek nezaručený. Uvidíme, já prostě sama nevím, jestli mám na další těhotenství ještě sílu, zatím ne.

@cukor taky doufám, že už tenhle rok 2011 bude náš 😵 Děkuju 🙂

@bettynka222 mohla bych zkusit ještě jedině úplně jinou hematologii, ale nevím jakou, jedině třeba jiné město.

maova
20. led 2011

@margarita držím moc palečky, aby se přišlo na nějakou příčinu a dala se řešit a brzy jsi byla zase těhotná 🙂

andys004
20. led 2011

@margarita to je mi opravdu líto,ale neboj určitě se zadaří i s pěkným koncem 😀 držím pěstičky 😉

@maova holka zlatá tebe nesmírně obdivuji a strašně moc bych ti přála aby už konečně vás přestal ten život zkoušet a sedlo na vás obrovské štěstí 😉 .Zkoušet zkoušet to se lehce řekne ,ale kdo mí mít na to ty nervy že,ale znám jednu paní kterou potkalo něco obdobného, dnes má už děti v mém věku.Několikrát byla těhotná a nedařilo se miminko donosit poslední těhotenství dokonce ležela v nemocnici s nohama nahoře a přesto to dopadlo špatně.Potom to už vzdala a adoptovala si dva kluky a najednou byla zase těhotná a ejhle byl z toho kluk, úplně normálně.
Ještě ti poradím paní docentku Ulčovou Galovou v Plzňi.Když jsem u ní tenkrát byla tak jsem se divila měla tam i pacienty ze slovenska.Ta vžádném případě neříkala že MTHFR je bezvýznamné a to já mám tu nejlehčí formu která se dnes ani za trombofilní mutaci nepovažuje tak mi to řekla má obvodní lékařka.Držím všechny prstíky co mám a přeju si a ti aby ten rok 2011 byl právě ten váš 😉

petista
20. led 2011

Ahoj, prosím je tu někdo, kdo má mutaci F2 heterozygot a byl či se chystá na IVF? zajímalo by mě, jestli jste si taky píchali Fraxik před OPU? dík

kaciatko81
20. led 2011

@petista ahoj neviem, co je mutacia F2, ale ja sa chystam na ivf a fraxik budem mat od zaciatku stimulky

luly3
20. led 2011

@petista Ahoj 😉 ja mam mutaciu 3 genou a teraz stimulujem na IVF a zajtra mám OPU
a fraxík si začnem pichat pred transferom čiže po OPU 😉
ty sa chystáš na IVF?????

fiallinka
20. led 2011

@bettynka222 ty pořád uvažuješ o tom druhém, že 🙂... no, kdybych mohla vybírat, tak bych si vybrala věkový rozdíl mezi dětmi cca 2,5 - 3 roky, tedy trošku víc, jak mám teď. Jednak i kvůli tomu, že kdyby bylo nutné v těhu ležet a šetřit se, tak větší dítko toho víc zvládne samo, ale hlavně mi připadá, že prostě s větším se víc domluvíš a taky se víc zabaví samo a ty máš čas na miminko. Mně přijde, že už teď jde hrozně poznat rozdíl mezi Jurim na podzim a Jurim teď - už je to prostě trošku lepší a leccos mu můžu "vysvětlit", i když ono je to možná dost i mým lepším psychickým stavem. Taky záleží, jestli ti s dětma má kdo pomoct 🙂... je super užít si to děcko kolem druhého roku a ještě nemuset se starat o druhé...

My jsme věkový rozdíl měli trošku menší hlavně kvůli tomu, že jsem si nebyla jistá, jestli to ivf někdy zas vyjde a nechtěla jsem se vracet do práce, jinak bych chvíli počkala 🙂.

ratonito
20. led 2011

@lenka2104 hromada chorob 😀 Asi jsem na tom podobně. Já jsem mívala taky zvýšené mužské hormony, asi půl roku jsem jedla Hydrocortison na snížení a pak ještě vyšší prolaktin , tak i ten jsme snižovali. A pak mám ještě sníženou funkci štítné žlázy. Ale i přesto všechno jsem menstruaci měla a docela pravidelnou. I s těmato vyššíma hormonama jsem otěhotněla ale skončilo to v tom 9tt. A podruhé mi už na endokrinologii nasadila ty léky. Po porodu se ty hormony samy upravily a po čase už byl zvýšený jen jeden z těch mužských hormonů ale jen nepatrně. Zato prolaktin byl zas vyšší. Ten jsme opět snižovali a otěhotnět se podařilo na jeden jedinný nechráněný styk. Jenže jak to dopadlo, jsem už psala. Zrovna zítra jdu zase na odběry a za 14 dní pro výsledek a za měsíc začínáme další snažení.
A vy se snažíte už teď nebo jak to vlastně máte?

maova
20. led 2011

@andys004 andy, moc děkuju 🙂 U Ulčové Galové v Plzni už jsem taky byla 😀 Rozloučily jsme se s tím, že už pro mě nemůže nic udělat, všechno vyšlo negativní a že jestli se nám jednou narodí miminko, mám jí dát vědět.
Já už snad obešla všechny, zkusila možné i nemožné, ale kéž by to bylo tak, jak píšeš u té známé 🙂 Že se to pak prostě jednou podaří 🙂 Taky jsem v posledním těhotenství ležela s nohama nahoře, teda jen doma, ale poctivě a nedopadlo to. Tak snad jednou 🙂 Děkuju 🙂

9adka9
20. led 2011

Ja sa k vam tiez pridavam. Po otcovi som , jedina z troch deti zdedila trombofilny stav, D688 FV leiden heterozygot a MTHFR C677T heterozygot.....a mam problemy s menzesom ...napr.na posledy som mala 20.novembra2010...gynek. mi nic nemoze dat nakolko som trombofilna,a o babo sa pokusame skoro 2 rocky,ale zatial je to len vo faze,ze ak sa podari ,tak bude...no ale ako tu citam,tak mam aj strach sa vobec o to pokusat....

cukor
20. led 2011

@9adka9 ...prečo mas strach.?...ved je tu kopa zien,ktoré donosili zdravé babätka.bud rada,ze vieš na čom si a nemusela si prežit stratu babätka.

velvet26
20. led 2011

@9adka9 drzim palce, nech sa coskoro zadari, ja mam tiez leidena, nie je to nic hrozne, len si budes pichat ihlicky...no uvidis, pre babo vydrzis vsetko... 😉

9adka9
20. led 2011

@cukor ...no kvoli tomu,ze tu citam ,ze kolko bab potratilo... ☹ a este mam aj zlcnikove kamene,ale zlcnik ide za mesiac von, a mam a aj hepatopatiu,nepravidelny ms...mam z toho vsetkeho taky zmätok....tak vsetko naraz a este aj teraz lezim doma s chripkou 😠 ...ale tak odlahlo mi ako si napisala,ze sa to da aj bez problemov 🙂

velvet26 dakujem 😉

margarita
20. led 2011

babulky vdaka za podporu 😉
ja sa nevzdam, len dufam, ze mi na nieco pridu, lebo 3x v tom istom tyzdni na den presne potratit, to uz na nahodu fakt nevyzera 😢

mao - a Ty uz mas ine veci vsetky vysetrene - myslim napr. imunologiu a genetiku...sorry, fakt si to nepamatam, ale myslim na Teba, si velmi statocna a vytrvala zena 😵

maova
20. led 2011

@margarita to vážně nebude náhoda ☹ Doufám, že fakt na něco přijdou, dostaneš léky a příště už to bude úplně bez problémů 🙂 Hlavní je ať přijdou na příčinu, to se pak dá vždycky něco dělat 🙂
To se neomlouvej, že si nepamatuješ co mám a nemám, to je jasný 😉 Imunologii mám udělanou asi třikrát, genetiku mám taky hotovou, hematologii, hysteroskopii, štítnou žlázu, jaterní testy, cukrovku ... a já nevím co všechno. A nic, já jsem tak zdravá, až to hezký není 😀 Jeden doktor se divil, že mi ani Ulčová Gallová nic nenašla, že to je prej divný 😀 Ale jasně, že jsem ráda, že jsem zdravá, jen se s tím nedonošením miminka nedá nic dělat ☹

ratonito
20. led 2011

@maova Marti a co, když nemůžeš donosit z nějakého důvodu třeba chlapečky. Já vím, že to druhý nevíte ale co když to taky byl? Nebo i tohle máte vyloučený?

maova
20. led 2011

@ratonito ptali jsme se na to genetičky a ta řekla, že tím to nebude. Víc jsem to nezkoumala, ale myslím, že na to by se snad z nějakých vyšetření přišlo, nevím. Víš co je ale blbý a dost často mě to napadá? Co když bychom měli holčičku a ona tohle zdědila po mě? To vůbec nechci, na to se chci zeptat ještě doktora, ale když se neví co to je, tak mi na to asi stejně neodpoví ☹

ratonito
20. led 2011

@maova hm, to asi neodpoví. Stejně je to divný. Ale kdyby to bylo dědičné, ať už je to cokoliv, tak bys to taky nejspíš musela po někom zdědit a nikdo z vaší rodiny problém neměl.

nektarine
20. led 2011

@berule jo, má blanďatý mikádo a nosí náušníce z bílýma perličkama. A je fakt moc hodná.

nektarine
20. led 2011

@erika12345 minule nám do toho kecali všichni. Když jsme řekli, že chceme jméno Patrik, tak třeba švagrová prej že, to je jako cikánský jméno a že se jí to vůbec nelíbí a bla bla bla..... A hodně nám říkali, to ne, to dejte raději jiný a tak. Tak jsem to myslela tak, že je nejlepší nechat si to pro sebe a pak to říct, až je narozený mimčo, to se to pak najednou líbí všem 😉
@bettynka222 ale jo, já vím. ALe dneska zrovna jsem byla v obchodě s botama a koukala jsem na ty malinký, no samozřejmě na klučičí, tak než mi to došlo, že musí přejít o kousek dál k těm růžovým.... NO, musím si zvyknout.
@buburka jestli tě to uklidní, tak tam klidně běž, no a co, máš strach, jen na tebe koukne a za 5min. budeš v pohodě a doktorům to neublíží.

nektarine
20. led 2011

@maova ahoj, my se neznáme, z toho co tady čtu, soudím, že to nemáš lehké a přeju ti moc štěstí a odvahy, a držím pěsti, aby jsi se taky dočkala!
Ale jak píšeš o tom zdědění... V létě jsme přišli o chlapečka a teď čekáme holčičku, taky už jsem tak nad tím přemýšlela, že bude mít taky Leidena, jako já a že pak až bude velká a bude taky chtít mít mimčo, taky to nebude mít nejlehčí. No, aspoň už o tombude vědět. Já jsem o tom nevěděla... Hlavně, aby jsme se jí dočkali.

berule
20. led 2011

@nektarine Jo blonďatá byla 🙂
Taky jsem včera v obchodě stála nad malinkatýma ponožkama a už jsem je dávala do košíku, ale pak jsem je vrátila zpátky. Já už mám strach cokoliv koupit, abych to nezakřikla a něco nezkazila 😖 Já nevím, jsem už asi pověrčivá.

nektarine
20. led 2011

@berule já jsem ještě taky nic nekoupila, jen se koukám. Akorát mamka jednou, když jsme byly společně nakupavat, tak našla strašně moc hezkej svetřík, byl ve slevě na 120,-, no ale je to tak už 2 týdny, takže je klučičí 😀 Ale nevadí, je spíš bílej a má modrýproužky, tak když si k tomu dá riflovou sukýnku a růžový punčocháčky, tak to bude dobrý 🙂 No, ale nevzala jsem si ho domů, koupila ho mamka, tak jsem jí řekla, ať ho zatím nechá u sebe. Ale asi nakupovat budu, a nebude to už dlouho trvat. Dost toho máme, tak naše slečma bude chodit hodně v modrým po bráchovi 🙂 To, jestli něco pro mimčo koupíš nebo ne není pro jeho život rozhodující. To bohužel rozhodují jiné věci, které většinou ovlivnit nemůžeme...... 😢

bettynka222
20. led 2011

@zulok a na ake miesta? to si uz zabudla ake to bolo s kocikom pri matuskovi? ci su to miesta na ktore chodis az teraz, ked mas matuska narasteneho - myslim tym nejake jeho speci miesta? a co ten vekovy rozdiel? pomaha ti? je este smutny z braceka? 😔
@margarita ahoj margi, pridi obcas aj snezienky kuknut 😉 myslime na teba vsetky

berule
20. led 2011

@nektarine já vím, že to neovlivní, ale když jsem se naposled začala ve 21.tt těšit , tak se všechno po..ralo, i když je pravda, že dnes prodávala kámoška malý věci po dcerce a vybrala jsem jí z toho krásné letní šatičky, ale taky jsem je nevzala domů, nechala jsem je u ní 😉

bettynka222
20. led 2011

@maova ja by som urcite ineho hematologa skusila. ja by som ta poslala aj mojej - ale do BA to mas daleko 😒
kedze teba v tehu zaidny hematolog nesledoval, tak nemozes vediet ci sa ti krv nezhorsila. si pamatam ze lii naprikald museli davky v polke tehu zvysovat....
@fiallinka a pomahaju babicky, ci ani nie? moja mama robi do tretej, takze az tak nepomaha, ale zase jej mozem po tretej maleho doviezt. no a svokra ma tri vnucata, takze nula bodov....
@nektarine no este nic nekupuj - co ak to predsa len bude chlapcek? 😵 ides na 3Dcko?

lenka2104
20. led 2011

@ratonito nie ešte teraz sa nesnažíme lebo mám stále zápaly na mandliach a musia mi ich vybrat .Tak čakám kým mi ich vyberú a hned potom ideme na to ale chcem ešte ist aj jednej gynekologičke do BA aby mi dala lieky na pravidelnú menštruáciu a poprípade aj potom nejaké stimulujúce lieky ale ako homeopatiká lebo už bežné lieky alebo hormony mi robia strašne zle na celý organizmus tak mi to poradila jedna doktorka že je to velmi efektívne a bez vedlajších účinkov.Mne ale stále nedali nejaké lieky na narovnanie rovnováhy hormonov jedine injekcie na menštruáciu a hormony na stimuláciu ale inak nič a chodila som aj so štítnou žlazou a že to je všetko v poriadku ale máme dokonca aj v rodine chorú na štítnu žlazu a dokonca aj gynekolog hovorí že určite to súvisí aj so štítnou žlazou ale tam mi doktori tvrdia že oni problém nevidia že mám ist gynekologovi takže takto ako debil niekedy pobehujem medzi doktormi lebo asi si myslia že ma to baví ale že si to vymýšlam ale ja by som bola šťastná ako blcha keby som bola doma s bábetkom a nemusela ich ani vidiet. 😒

fiallinka
20. led 2011

@bettynka222 moje mamka tu nebydlí a chodí do práce, takže nic, ale mám super tchyni a ta pomáhá ráda a hodně, takže se nebráním, je to super.

tonytony
20. led 2011

@luly3 Tak na zítra držím palečky🙂 Mně OPU čeká cca příští víkend, dnes stimuluju 5. den. Mám taky MTHFR ve 2 formách- v jedné homo, ve druhé heterozygot, ale píchat zatím nemám- až pokud budu těhu, tak na kntrolu na hematologii a dle výsledku ev. uvidíme☹ Bojím se, zda to nebude pozdě☹
@petista Ahojky, já stimuluju teď na 2.IVF, OPU mě čeká cca příští víkend, dnes stimuluju 5. den. Mám taky MTHFR ve 2 formách- v jedné homo, ve druhé heterozygot, ale píchat zatím nemám- až pokud budu těhu, tak na kntrolu na hematologii a dle výsledku ev. uvidíme☹ Bojím se, zda to nebude pozdě☹ Tak se drž, spolubojovnice🙂

zulok
21. led 2011

@bettynka222 aale, zmenilo sa to, teda pediatricka zmenila sidlo a nemozu kociky dovnutra do budovy 😠 tolko problemov mi to narobilo...