Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

meiki
1. črc 2011

@bettynka222 listovku jsem brala od zacatku tehu, na nejakou mutaci mi tam prisli, ale ta nebyla tak zavazna, ale ted mi na hematologii nasli nejake zvysene hodnoty cehosi, ale neni to geneticke, rikala pani dr, ze by to mohlo ukazovat na zacinajici zanet v zilach, no vubec nevim co kde nasli, vubec mi to tam nevysvetlili, teda ja se ani poradne nezeptala, to se poptam az 12, to jdu na kontrolu na hematomku, jj miminecko je zatim v naprostem poradku, kdrasne roste a prutoky pupecnikem jsou ukazkove, dnes jsem mluvila s mojim gyn a ten rikal, co jsme mohli, to jsme udelali, mame to podchycene, tak to urcite dobre dopadne

erin365
1. črc 2011

ahojte kočky, som tu medzi vami nová...v okt. sme prišli v 8tt o mimi a teraz v januári som mala mikropotrat... v centre asistovanej reprodukcie mi urobili všetky možné vyšetrenia a dnes mi prišli výsledky... všetko negatívne akurát mám 3pozitívne diagnózy z DNA diagnostiky markerov vrodenej trombofílie....

MTHFR C677T - HETEROZYGOT
Koagulačný faktor XIII Val34Leu - HOMOZYGOT
PAI 1 4G/5G polymorfizmus - HETEROZYGOT

ak máte niektorá s týmito tromi "skúsenosti" mohli by ste mi napísať čo ma čaká? V pondelok idem s výsledkami na hematológiu tak aby som ako-tak vedela čo môžem očakávať...

Ďakujem vám ☹

cukor
1. črc 2011

@bettynka222 ....ahoj betty...kde si bola????....a tortu pre maťka uz mate upečenú?♥

cukor
1. črc 2011

@erin365 ...heparin pichat počas tehu.a neboj sa toho.♥

nektarine
2. črc 2011

@cukor no jo, máš pravdu 🙂

@meiki našli mi Leidenskou mutaci, ale až pozdě... Taky bylo celý těhotenství v naprostým pořádku, vůbec žádnej problém, jen zvracení zezačátku. To jsem chodila ke Kaššaijovi. No po porodu jsem už tam vůbec nešla a běžela jsem rovnou za Pavkovou. Teď teda píchám od začátku a celý tohle druhý těhotenstí je pro mě náročnější celkově, (nejen kvůli tomu strachu). No kdybych tenkrát začala rodit o den dřív, byl by tady malej s náma. Ale nazačala jsem...

A tobě našli teda co? Hlavně, že tě už budou hlídat. Strašně moc holek tady to s injekcema zvládlo, takže já věřím, že my to zvládnem taky.

@bettynka222 Ahoj 🙂 NO, nepiju, slyšela jsem o tom, ale nějak to flákám.... V pondělí mi moje gyn řekne, kdy mám nastoupit, tak doufám, že to bude už brzo!!!

nektarine
2. črc 2011

@meiki jo, už jsem si to dočetla. (co ti našli) Držím pěsti 😉

meiki
2. črc 2011

@nektarine nakonec mi injekce dava manzel, za coz jsem moc rada a da se to zvladnout, hlavne kdyz bude mimisek ok

berule
2. črc 2011

Ahojky, tak hlásím, že včera jsem si pichla poslední injekci, hurá 😀 Radši jsem je ani nepočítala 🙂

berule
2. črc 2011

@meiki Ahoj, taky jsem si píchala Fragmin, ze začátku 2500mj a pak 5000mj. A díky tomu máme zlatíčko Julinku 🙂 , takže se neboj, určitě to bude v pořádku 🙂

meiki
2. črc 2011

moc vam dekuji za povzbuzeni

meiki
2. črc 2011

@nektarine ja jsem malinik pila poctive a den pred porodem (kdy jsem to chtela ja :o) a ne termin, ten byl jeste o tyden pozdeji) jsem udelala 3 drepy a dala teplou vanu, no a malej se v noci zacal drat na svet :o)

yesu
2. črc 2011

@berunka Ahojky na píchání si zvykneš, já si je píchala dva měsíce dva krát denně...první dny byly hrozný, ale pak si zvykneš a bereš to jako samozřejmost, třeba jako čištění zubů 🙂 neboj dá se to zvládnout!

nektarine
2. črc 2011

@meiki 3 dřepy a vana ti pomohly, jo? No tak to taky zkusim 🙂
@bettynka222 @meiki To je něco jinýho než malinovej čaj, že? To koupím asi jen vlékarně? Nebo mám otrhat listy z malin a zalít je normálka vodou a nechat vylouhovat?

meiki
2. črc 2011

@nektarine jj a v noci mi praskla voda :o)

berunka
2. črc 2011

@yesu jj zvykla jsem si,asi jsi mi odpověděla na nějaký starší příspěvek viď 😉 já už mám za sebou druhý porod a druhé šestinedělí s injekcema 😀

yesu
2. črc 2011

mě to bude v těhu taky čekat, ale co už, hlavně aby mimi bylo zdravý! 🙂

miumia
3. črc 2011

@erin365 ahoj budes si pichat napr fraxiparine na riedenie krvi hned od zaciatku tehotenstva alebO od pocatia zalezi od hematologicky co ti odporuci, kazdopadne by bolo fajn ak by ti inj predpisala uz teraz aby si ich mala doma keby si nahodou zistila ze si tehu a mozes hned pichat. Vacsinou hovoria pridte ked budete tehu ale dokial ti niekde dvihnu alebo ta objednaju moze prejst par dni a nikdy nevies kedy presne bola ovu tak aby sa nic nepodcenilo.. Velmi drzim palce napis co povedala hematologicka!

ladybirds
3. črc 2011

@erin365 ahoj erin,, ako pozeram, mame rovnake mutacie 😖 neviem co ta presne caka, lebo nie kazda hematologicka postupuje rovnako..
pri prvej navsteve mi vzala krv, a velmi ma ukludnila,,, a povedala, ze vpripade // mam ihned prist.. po mesiaci som bola na dalsej KO. jeden vysledok sa jej nezdal, uz si nepamam nazov, ale bolo to nieco s zvysenou hustotou.. predpisala mi tablety a samozrejme kyselinu listovu a hned ako najdem //, mam si prist pre injekcie..
drzim vsetky 20 🙂

markysek2
3. črc 2011

holky mám dotaz, mám Leidenskou mutaci (naštěstí se nijak neprojevila,,,jen dokázána z genetiky), ale na hematologii mi zakázali antikoncepci(máte to taky tak??), popř. jakou berete (máte)????

jinak od té doby co jsem píchal Clexan se mi těhotenství šíleně vleklo a nebavilo mě (od 30. týdne ..40+3 porod..konec na konci šestinedělí..hrůza a děs a na začátku jsem měla strach se píchnout a vždycky jsem u toho brečela teda tekly mi slzy)...sestra z rizikovky si ze mě dělali srandu, že dlouho už neměli nikoho kdo u nich ležel ( k tomu všemu i vysoký tlak) a přenášel...jsem taková rarita

hhranolka
4. črc 2011

ahoj, holky s leidenskou mutací,.. prosím o info byly jste na rizikovem tehotenství? pokud ano,.. od kterého týdne, s vycházkama či neomezeně? nebo jste chodily do práce a nástup klasicky až na mateřskou? díky za info!

velvet26
4. črc 2011

@hhranolka ahoj, ja som bola PN od uplneho zaciatku tehu, ako mi dr. potvrdil tehotenstvo, t.j od konca 4 tt, lebo som uz predtym potratila a mam dost stresove zamestnanie, najprv som vychadzky prvy mesiac nemala no potom mi ich dr. dal doobeda od 10 do 12 hod, poobede od 15 do 17 hod, ale uz som aj pocula ze niektore baby mali neobmedzene vychadky..zavisi od tvojho dr. ako ti ich da..

velvet26
4. črc 2011

inak dala som vcera par novych foteciek dianky do albumu mozte mrknut.. 😉

hhranolka
4. črc 2011

@velvet26 dik a to jsi jako ten prvni mesic nesmela nikam? to jako ze jsi mela byt 24hod doma?

velvet26
4. črc 2011

@hhranolka ano nemala som vychadzky.. 😒

madaimod
4. črc 2011

Ahoj holky, když tady probíráte tu neschopenku, tak se vás na něco zeptám. Myslíte, že je můj gynekolog postupuje dobře, když mě nechce nechat na neschopence? Loni jsem prodělala dvě ZT v 9 týdnu - srpen a prosinec. Zjistili mi mutaci, tak si nyní píchám od začátku těhu Clexan. Když jsem se gynekologa ptala, jestli mě nechá doma, tak mi řekl, že nevidí důvod. Ze začátku jsem brala utrogestan, bývalo mi zle, teď mi tvrdne břicho, tak jím magnesko. Naštěstí mám super obvoďačku a ta mě doma nechala, ale nemůže celou dobu těhotenství. Co myslíte, mám překecávat gynekologa, nebo hledat raději nového? Je běžné, že se po dvou potratech a při píchání injekcí nechává doma? V práci pro mě mají místo, ale musela bych nosit balíky na poštu a byla bych ve skladu chemikálií. Poradíte? Moc díky.

cukor
4. črc 2011

@madaimod .....asi by som si nasla noveho gynekologa.mna nechala doma okamzite.načo riskovat.

cukor
4. črc 2011

@velvet26 ....ste krásne......šťastná mamina♥
aj ja som pridala nejaké fotky 🙂

hhranolka
4. črc 2011

@cukor a s vycházkama či neomezeně

cukor
4. črc 2011

len s vychádzkami.ani nepoznám nikoho z tejto témy ,ze by mal neobmädzené vychádzky.

nektarine
4. črc 2011

Ahoj holky, tak mám takový divný zprávy. Dneska jsem měla jít na kontrolu k mojí gyn., jenže ta je žeprej nemocná a nečekaně nemohla přijít do práce. Poslali mě teda na kontrolu do nemocnice, jenže tam se semnou nechtěl pořádně nikdo bavit, tak jsem si vydupala ultrazvuk, aby mi zkontrolovali průtoky. A dneska mi moje gyn měla říct datum, kdy nastoupím na vyvolání. Ale ten doktor, co mě má rodit sice v nemocnici dneska byl, ale neudělal si na mě čas. A mám přijít až v pátek na kontrolu (na normální kontrolu, ne na vyvolání). Tak s tím jsem nesouhlasila, tak mi teda "dovolili" přijít ve středu ještě na monitor a v pátek ta kontrola. Je mi z toho na nic! Ach jo 😢 Průtoky byly prej v pořádku, ale monitor se jim moc nelíbil, že má malá o něco rychlejší tep a já mám vysokej tlak.