Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lucila83
23. dub 2009

Bendy,este ako je mozne,ze ti nezistili aj toto,ked uz si bola liecena na iny problem?To znamena,ze testy ti robili a vtedy im nic ine nevyslo?Nechapem...... 😒

cikyta
23. dub 2009

Emičku s Beatkou veeeeeeeeeelmi pozdravujem,nech sa držkajú!

Baby,ktoré ste mali krátko pred pôrodom......Nebolelo vás srdce? Mna len občas pobolievalo,ale včera už viac a dnes už riadne a skoro celý den. ☹

margarita
23. dub 2009

uffff, teda emicka 😔 vdakabohu, ze Beatku zachranili a uz dycha sama, sikulka bojovnicka je to. Nech su obe zdrave a silne, moc na ne myslime 😉

lenusska
23. dub 2009

Emicka veeelmi drzime palceky a Gratulujeme.Beatke posielame vela vela sili 🙂

cikyta - kedy kontrola ??

cikyta
23. dub 2009

Lenuska-kontrola-poradna až utorok (to mám TP) A to by ma aj tak poslala na EKG kdesi-to sa už nevyznám. No a zase teraz chodiť po svete a hladať srdciara-uf to už nevládzem moc. Tak neviem čo mám robiť. Ale verím,že to nesuvisí s trombozou ☹ Dufam.

lenusska
23. dub 2009

cikyta - dufam,ze nie.A nemozes iba zavolat hematologicke?

lenusska
23. dub 2009

Tak o chvilku je Silvinka medzi nami 😵 ale to ubehlo

cikyta
23. dub 2009

Hm...Na hematologii sa vždy pýtala,či ma náhodou nebolí hlava,alebo hrud,alebo brucho...Sakra,tak neviem.Asi jej skusim zavolať.Len tam je to horor.Chodia tam ludia z celeho Slovenska,lebo to je nejake top centrum trombozy,tak aj s telefonmi robia fory.Dokonca ak tam prídem ráno o 8,na rad prídem o 4 poobede. To je fakt horor tam.

lenusska
23. dub 2009

No tak to je fakt hrozne.Ja v tom odbornik niesom,ale snad to nieje nic.To by si citila urcite kebyze je nieco zle.

cikyta
23. dub 2009

No Lenuska,ubehlo..........................Stále neverím,že som tehotná.
Ja a mama? Môj Miško a otec? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Tak to bude schow!

lenusska
23. dub 2009

😀 😀 Neveris ze si tehotna 😵 No bude to supeer..uz sa tesim na fotky

cikyta
23. dub 2009

No ku mne to nejak nesedí,že- maminka. 😀
No porobím potom akty do albumu a napíšem: Tak toto je tá,čo pila fraxiparínik celý čas.

lenusska
23. dub 2009

😀 hehe.

veselinka
23. dub 2009

Ahojky všem,
Emičce a Beátce posílám hodně sil, Beátko vítej na světě, jste šikulky, vy to s mamkou všechno zvládnete. Myslíme na vás.
A za chvíli bude malá Silvia, jůůů. Těším se na další fotečky. Cikytka, držím palečky, ať všechno dobře zvládnete.

melisska
23. dub 2009

Ciky moja ty si este celaaaaaaaaaa? no asi jej ten fraxiparin chuti 😉 😀

w_h
23. dub 2009

ahoj holky

mooc drzim palce beatce a emicce, beatka se vyklubala docela brzo, ale doufam, ze to zvladne, holky jsou prece bojovnice, ne?

cikyta - boli te na hrudnku? jak se ti dycha? radsi bych sla k doktoru, kort jestlï uz jsi nekdy mela trombozu. pichas si fraxiparin nebo neco podobnyho?

pekny vecer a drzte se
pap 🙂

cikyta
23. dub 2009

Melisska ahoj-no veru ešte celá 😉
w_h-Dýcha sa mi dobre.Niekedy horšie,ale bolí ma srdce.Trombozu mám z gen.testov zvýšenú na 10 násobok a pichám 0,8ml fraxiparínu.Žily mám hrozné hlavne na nohách,no v hrudníku neviem.
Aj tebe pekný večer pa 🙂

bendy25
23. dub 2009

Emicke: Vela síííííllll a malej Beatke tiez, nech ste obe zdravucke...
Lucila 83: Ono to je troska komlikovane, vies? Ja som sa liecila na ten Sharpov syndrom a brala som Prednison a Inflamac a este nejake lieky. Lekar mi stale hovoril, ze nikdy nemam sama od seba vysadit lieky, ze ich stale musim brat aj ked v nizsej davke, aj ked mi uz bude lepsie, ale skratka stale. No ja som si ich potom sama vysadila, lebo som sa citila uplne v pohode a asi 5-6 rokov som bola uplne bez liekov. Potom som sa vydala a hned po svadbe som otehotnela. Vsetko bolo OK az v tom siestom mesiaci nastali komlikacie. Pri antifosfolipidovom syndrome bud mozes potratit v skorom mesiaci, alebo potom neskor, ako trebars ja, alebo mozes mat tiez problem vobec otehotniet. Takze ti poviem, ze som si bola asi aj sama na vine. Keby som bola pocuvla rady lekarov, nic taketo sa nemuselo stat. A ked tak premyslam, ja ked som bola tehotna, ja som ani gynekologicke asi nevravela, ze som bola, alebo teda ze som chora, vlastne si na to ani nepamatam, ci som to vravela, alebo nie, ved som sa citila perfektne. A tu trombozu som dostala az 2 tyzdne po cisarskom, to som uz bola doma. Zacalo ma boliet pod kolenom a az pomaly dole, aj noha mi tak spuchla a strasne to bolelo, nemohla som ani chodit. Hej, ta tromboza bola nasledkom cisarskeho, ale aj samotneho tehotenstva, kvoli tomu antifosfolipidovemu syndromu...
Mam strach z dalsieho tehu, no tuzba po babatku je nekonecna 😵 😵 😵

lenusska
24. dub 2009

Ahojte

Lenoc tak sa hlasim pred ovulkou a prosim tehu bacilky 😉

lenusska
24. dub 2009

cikyta 😵 podaj hlasenie..Este je Silvinka v brusinku?

katka28
24. dub 2009

Ahojte 🙂

Aj my blahozelame Emicke a Beatke a prajeme im veeela veeela sily. Ste nase sikulky 🙂 Velmi vas lubkame a posielame tisice pusiniek 🤐 🤐 🤐

Cikytka, drzime pasticky, co tak zajta? Moja sestra ma narodky a je to stastna zienka 😉

Bendy, prepac, ze som sa tak hlupo pytala, ze preco rok cakate. Vies, my sme boli v podobnej situacii (antifosfolipidovy syndrom urobil svoje v 24tt, tiez cisarak), na gynke povedali cakat min pol roka, hemoska vravela, ze co najskor mame skusat. Ale trombozu som nemala, tak asi preto. Chcem sa opytat, teraz beriem warfarin, som v terapeutickom rozmedzi, ale robia sa mi strasne velke modriny, na nohach jedna dokonca 10x15 cm, ostatne cca 4x4. Najprv sa mi urobi taka bolava hrcka a potom o den nato modrina. Nikde som sa nebuchla, teraz si na to davam sakra pozor. Nerobili sa Ti nahodou tiez?

Pozdravujeme vsetky spolubojovnice 🙂 🙂 🙂 a prajeme krasny piatocek 🙂

janula.k
24. dub 2009

ahojte 🙂 prosim vas, ako je to s vitaminom B6 v tehotenstve? Vsade sa pise, ze max. denna davka je 25mg, no pri trombofilii by sa mali brat ovela vacsie davky tohto vitaminu nie? Moze to uskodit plodu?

bettynka222
24. dub 2009

Ahojte baby, aj mne zistili geneticku mutaciu, ale tu menej zavaznu formu - MTHFR heterozygot a dalej neviem. Mohli by ste mi prosim napisat tie, ktore to mate tiez, co vam na to lekari dali, ci ste mali problem s otehotnenim, pripadne s tehotenstvom a co ste robili, aby vsetko dobre dopadlo?
dakujeeeeeeeeeeeeem a vsetkym nam prajem co najskor zdrave a silne babatka 🙂

janula.k
24. dub 2009

Bettynka ahoj 🙂 Mne zistili tiez MTHFR heterozygota. Zatial som nebola u hematologicky..takze neviem aky bude postup. No mam za sebou tri potraty..takze dufam, ze aj posledne. 😔
Betty, ale je tu kopec bab, ktore maju horsiu formu a donosili zdrave babatka..tak hadam aj nam sa podari 😉

jarulai
24. dub 2009

ahojte babulky 🙂 aj mne zistili MTHFR heterozygot - doki mi povedal, že mi stačí užívať femibion /kys.listová/, no mimi mi to nezachránilo ☹ preto som sa rozhodla, že to budem ešte konzultovať s hematologom - ešte som u neho nebola. tak som zvedavá, čo mi povie. a dúfam, že už druhý krát o mimi neprídem. držím nám všetkým paste 😉

janula.k
24. dub 2009

jarul, aj mne moja gyndoska povedala, ze na tuto formu sa dava len kys. listova, tak mi odporucila Femibion. No ten som zacala brat az pocas tretieho teho, takze neviem povedat, ci mi bude stacit len to, alebo nieco viac..preto idem tiez k hematologicke.

jarulai
24. dub 2009

janulka a kedy sa chystáš? až by si išla skor ako ja, dáš mi vedieť, prosím?

janula.k
24. dub 2009

jarul, ja som objednana na 20.5 az. Su tam dlhe cakacie doby, tak sa objednaj co najskor. Jasne, ze ti dam vediet..ved sme na tom rovnako. 😉

jarulai
24. dub 2009

no ja si musím najskor vypýtať tie výsledky od mojho gyndoša - tam idem asi 4.5., tak ktovie kedy sa dostanem k hematologovi. tak, ktorá bude prvá, tá dá vedieť, OK 😉

bettynka222
24. dub 2009

jani ja idem na testy 27.5. takze budes mat vysledky skor 🙂 inak mne dr. hovorila,z e treba na to aj viteminy skupiny B. idu mi zistovat hladinu homocysteinu...tak som zvedava. a inak po tomto zisteni uz nebudem chodit k obyc gynekologovi. oni na to maju mnohi skreslene nazory, nepovazuju to za problem. ale taki specializovanejsi vedia ako to treba riesit a ze je to potrebne podchytit hned od zaciatku. inak j asa bojim, ze mne sa to zvysuje rapidne len pocas tehu. normalne problem nemam, ale pocas brania HAK som sa dokymu stazovala, ze sa mi praskaju cievy..ale on na to nic. no a pocas tehu to bol uplny extrem...takze enviem, nakolko budu tie vysledky presne teraz, kedze pocas toho tehu je to omnoho vyssie a podla mna tu krv treba znova vysetrit vtedy....no ale to je tazke, kedze nevies kedy otehotnies. preto mi aj hematologicka povedala, ze mnohi to prave pre tento problem riesia UO....ale mne sa to moc nepozdava...

inak baby, aj vam dr. nasadil utrogestan pocas tehu? je som pri HAK mala hrozne problemy s cievami, tak sa bojim, ci aj utros vsetko nezhorsil, co myslite?