Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

janula.k
22. zář 2009

Ahoj Liuš 😉 no povedala mi to uplne vazne a dokonca aj na internom som bola a aj tam sa ma pytala, kam si picham injekcie a ja ze stale do bruska a ona ze uz nemam, ze v takomto stadiu tehu je uz lepsie pichat do nohy alebo ramena ako do bruska. Ze teraz je uz brusko plne cievok a ziliek a nebolo by dobre, keby som si nejaku cievku alebo zilku napichla..Tak zacinam od zajtra do nohy 🙄

lia
22. zář 2009

ja si picham do bokov,ale uz aj tam mam niekedy problem pichnut ☹ ja nechcem pichat do nohy,tam ma to boli

janula.k
22. zář 2009

ja praveze nemam problem pichat do bruska, este stale najdem miesto, nemam modriny, ani hrcky..No ani ja nechcem do nohy pichat, lebo iba raz som pichla uplne na zaciatku tehu a tak ma to bolelo jak svina a modrina bola dva tyzdne.. 🙄

lia
22. zář 2009

no aj mna to strasne bolelo 😒

lucila83
22. zář 2009

Ahojte baby.
Neviete mi poradit,dnes som bola na hematologii.Som v 19. tyzdni a mam zvyseny pocet bielych krviniek.O nijakom zapale v tele neviem,nemam ziadny vytok ani nic podobne,picham fraxik 0,4.Dr,povedala,ze to nemusi nic znamenat.Tak teraz neviem.Nemate s tym niektora skusenosti?
Dakujeeem. 🙂

mima11
22. zář 2009

Ahojte babuľky!
Už som tu strašne dlho nebola!
Dúfam, že sa Vám všetkým (budúcim maminkám) darí a aj našim maminkám a ešte len čakateľkám!

lenoc
22. zář 2009

ahoj babulky, predvcerom som si vas citala, dakujem za vsetky gratulacie.
pytali ste sa, ci kojim - tak vcera by som este hrdo povedala, ze hej, no od vcera vecera to uz nie je stopercenne, maly aj po vytiahnuti oboch prs bol hladny, tak som mu musela dorobit este 30 Nutrilonu. Aj dnes som mu trikrat dorabala. bola som z toho najprv nestastna, no prvorade je, aby bol napapany. Ved co by som chcela s mojimi lentilkami a on je veliky, tak aj viacp otrebuje papat.
Horsie je, ze na sale mali riadnu kosu, zrejme som tam prechladla a maly to napriek opatreniam (vecne umyvanie ruk a nosenie rusky na ustach) odo mna chytil, tak ma soplik. Chudatko moje.

Liuš, to ta to stale tak bolelo do nohy? ☹

Leni, torta je kraaaaaaaaaaaaasna, hotove umelecke dielo, skoda zjest.

zdravim aj vsetky ostatne kocky.

lenoc
22. zář 2009

Lucila, aj ja som to tak raz mala a do dalsej kontroly uz bolo dobre. Tak bodaj by to tak bolo aj u teba! 😉
Malasom tiez Fraxik, ale 0,3.

Ahoj mimka.

lucila83
22. zář 2009

Lenoc...... mas taku malu IP 😅

bettynka222
22. zář 2009

ahojteeee 🙂

lenocik to mi je luto ze maly prechladol..a aj ty ☹ tak nech ste rychlo zdravucki a anech mas vela mlieck a 😉

ahoj mimusik, ako sa mas? ozaj co ta hemaot, co som ti na nu davala mail? mi vobec neodpisuje... 😝 ty si bola na tych testoch u nej?

cukor
23. zář 2009

dobré ránko.....pichá si niekto injekcie do ramena?....bolí to ?

lia
23. zář 2009

dobre ranko

lenocik,ale este koj kym sa da a uvidis ako to cele skonci 😉 .ale viem,lahko sa to vravi 😒
toho sa bojim najviac 😒
aj vy ste chori lenoc??co vam je??drzim palce nech to co najskor prejde 😖
ano,mna to hrozne bolelo do nohy,vacsinou vzdy so slzami 😖 ale uz aj v bokoch mam zily,takze to zazivam pomaly aj tam 😒 .neviem kam budem potom pichat ☹

cukor
23. zář 2009

lia a do ramena si to skúšala? a kde presne do stehna sa to má pichat?pichám si do brucha a chcem trošku zmenu ale neviem sa odhodlat do toho stehna alebo ramena.este ze mi to pichá manžel..ja by som sa nepichla.raz som to skúsila....ale okamžite zafungoval reflex a ako som sa pichla tak som to hned vytiahla....haha

lia
23. zář 2009

nie,neskusala cukor.do stehna mozes kam chces,zvnutra,zvonku 😉
ale neviem presne kam do ramena
do brucha je to najlepsie,fakt 😉
ja by som zas nezvladla keby mi to moj muz pichal 😅 s tou lavou rucickou 😅

lucia_b
23. zář 2009

Ahojte Lia a Cukor, ja som isty cas pichala do ramien - vlastne manzel mi pichal, niekedy to zabolelo, inokedy nie, da sa to zvladnut. Teraz picham do bokov, je to celkom v pohode, i ked mi sem tam vyjde krvicka, kedze cele brusko je naozaj sama zilka a cievka 🙂 Ruky som sa rozhodla setrit na vysie stadium tehu.

janula2
23. zář 2009

Cauky cukrik!
Mne manzel pichal do ramena - presnejsie do svalu, zhruba do miesta, kde sa ockuju aj deti. Mne aj do bruska pichal manzel, ja by som nedokazala pichnut ihlu do niecoho ziveho 😀 . (miesto: priblizne jedna mensia dlan od ramennej kosti, ale to je fakt len priblizne) Obcas aj toto zabolelo. My sme robili kolotoc- rameno lave, rameno prave, prava strana bruska, lava strana bruska. Celkom sa to dalo zvladnut cele tehu + sestonedelie. Tak hodne zdaru cukor.

andys004
23. zář 2009

Ahojte kočky,
Tak jsem konečně okoukla miminko od Lenoc,Je táááááák krááááááásnej úplně k zulíbání.Lenoc ono se lehko řekne kojit,ale pak to většinou není moc podle našich představ že.Chce to ,ale vydržet a ono se to podá,já vím, že se mi to lehce říká,ale je to taky jen moje zkušenost.Tobík byl taky hladovec a v porodnici ho museli přikrmovat pořád měl málo a je taky pravda, že po císařském řezu je to mlíčko trošku opožděné.Moje doporučení je co nejčastěji přikládat a ono se to rozběhne u nás to tak aspoň bylo je pravda ,že ze začátku to byly pěkné nervy ,ale nakonec to šlo a vydrželo nám to skoro do tří let.Je mi líto ,že jste nemocní,rýma u tak malého miminka je fakt hrůza.Hlavně at jste brzy v pohodě.U nás je opět nemocnej náš drobeček byl dvakrát ve školce a zase má teplotku tak jsem zvědavá co se z toho vyklube.Tak jsem si řekla ,že až se narodí mimísek tak do školky chodit nebude alespoň to šestinedělí nejsem zvědavá na nemoci ve dvou a více.Místo toho abych si před porodem trochu odpočinula tak jsem pořád v jednom kole a nic nestíhám a k tomu ten náš drobek nemocnej už jsem z toho fakt na palici.Manžel taky doma pořád není bud je v práci a nebo pracuje na zahradě staví novou garáž a pořád říká ,že to chce stihnout než se narodí miminko a ,že pak se nám bude věnovat, no tak na to jsem hrozně zvědavá.Zítra jdu k dr. na kontrolu a předpokládám, že už bude poslední a nebo předposlední a pak se ukáže.Holky ,ale řeknu vám, že se vůbec na porod necítím tentokrát to zvládám nějak dobře,dokonce jsem v týdnu umyla okna ,vygruntovala celý dům a manželovi jsem šla natírat plechy na střechu naší nové garáže.Ještě mám v plánu si doma přesadit kytky,ale to nevím jestli stihnu.
Lia a cukor já si píchám jen do nohou a je to v pohodě.Ze začátku mi to píchal manžel a to do nohou a do ramene.Já bych řekla, že nejméně to bolí do ramene,ale od té doby co jsem to jednou zkusila sama tak už jen nohy,do břicha jsem nikdy nenašla odvahu.V předchozím těhotenství mi to do břicha jednou píchla sestra z domácí péče a abych řekla pravdu tak se mi to vůbec nelíbilo.Na noze je nejméně bolestivé místo asi tak deset centimetrů od kolene a musíte dost pevně držet tu řasu a až to tam pomalu aplikujete tak vytáhnout jehlu a pak až pustit tu řasu.U mě to funguje a jsem bez modřin a bez bouliček.Je pravda ,že občas asi napíchnu nějakou žilku tak mi vyteče trochu krve a pak tam je malinká modřinka,ale nic hrozného.Ze začátku když mi to píchal manžel tak jsem vypadala jako týraná žena samá modřina no hrůza.Tak se holky držte a ještě chvilku vydržte týdny vám krásně přibývají jen tak dále mám z vás radost samozřejmě, že ze všech mám radost hlavně ty dobré a pozitivní zprávy člověka zahřenou u srdíčka.Dočetla jsem jen tak letmo a doooost na přeskáčku tak se omlouvám ,že na vše nereaguji.Mějte se krááásně a snad se ještě ozvu.Opatrujte se pa pa pa dneska jsem to nějak přehnala takhle dlouze psát.Tobík spí tak maminka má čas na psaní a pak to takhle dopadlo.Ahojky;-)

tanity
23. zář 2009

andyska, ty si sa nam rozpisala 😀 ale drz sa nam dievca, si dalsia na rade 😵 o chvilku je tu male andysatko 😵

hviezdicka maria-ano, chodim do PO k pani doktorke Kazimirovej, anjel je to-doslova 😉 centrum hem.a trombozy oproti detskej nemocnici. a ty kam chodis?

lenocka, ak smiem len tak poradit, nevzdavaj to hned s kojenim...nutrilon schovaj pekne krasne do komory alebo niekam, kam to neuvidis a skuuuuusaj prikladat 🙂 ja mam tiez take lentilky a vies, kolko mliecka sa v nich tvori? uf, ani by som nepovedala...pani doktorka vravela, ze mam super mliecko, ked maly tak pribera..uplne silny spustaci reflex a mlieka az az...ale na tom som "makala" od zaciatku-caste prikladanie a prikladanie a prikladanie...este si len na zaciatku, skusaj to...mozno to nebolo hladom, mozno sa marosko chcel len pohrat alebo ta citit, alebo bol unaveny a chcel byt na prsiku pri mamine...neviem, nechcem tu mudrovat, len taky moj pohlad leni 😉 😵 drzte sa xxx

lucka ahoj-tak to utiekla a ty si uz v 19tt? 😀wauw! ako sa maju dvojky? objimco a snad tak ako poise lenka sa ti to skoro upravi 😉 mne tiez vyskocili biele krvinky, myslim, ze to doktorka nazvala tehotenskou leukocytoza? ale nie som si ista...a ze je to v tehu normal...potom sa to tiez upravilo a na dalsikrat som uz mala testy v poriadku..drzte sa nam xxx

vsetkym pozdrav, dobru nocku xxx

cukor
24. zář 2009

dobré ránko trombošky.....

lenoc.....videla som nové fotky maroška....tak to je chlapina.....nebude tu rekordman?

janula2....akože si si pichala do svalu?.....ved v letáku j e napísané,že sa do svalu nesmie. 😀

andys....tak ty si uplne v pohode ked este natieras nejakú garáž....

tanity.....tak vela mliečka ......nech brunko priberá a je spokojný......no aj mamina nech je spokojná

včera mi manžel pichol injekciu do stehna,,,,,ešte sa ma ani nedobol a už som aukala......ale dobre to zvládol.....nebolelo to az tak,len mi to bolo nepríjemnejsie ako do brucha.....ale dá sa to.......a asi to robí dobre,lebo nemám žiadne modrinky ani hrbolčeky...

tak zdravím všetky mamičky.....zrník,tanity,lenka aj lenoc .....vela mliečka...

a zdravím všetky budúce mamičky...andys,liuš,lucia,lucila,janula,veselinka......no dost vás je

a dufam,že sa k vám čoskoro prídá i bettynka,hviezdičkamaria a aj moja skromnost.......a aj tie na ktoré som zabudla...sorry...

lenka_66
24. zář 2009

zdravim, tak ja uz 3 den nekojim.snaha bola no 😠 .aj som si poplakala.no co uz.kedze posledny tyzden sa mi podarilo az cca 20 odsat a denne spim 3-4 hodiny.marekovi vadi vsetka strava.mozem tak akurat , rozok, maslo dzem , zemiaky, kuracie bez kadejakych korenin a soli a cistu vodu.no kedze som s nim sama doma cele dni nebudem riskovat .

cukor
24. zář 2009

ahoj leni.....od rána si čitam príspevky dozadu a dostala som sa az na december 2008,kde si sa práve ty prihlásila prvý krát do pokecu......je tam vela osudov, aj neštastnych ale aj vela štastnych, ved aj ty si jedna z nich.....tak vám držím palce v živote.....

zulok
24. zář 2009

LENKA66..ono to kojenienie je vzdy najlahsia vec.. a kojenie zas nie je to najhlavnejsie..hlavne je..ze ste spokojni obaja..Marek vyciti, kedy je maminka spokojna a ked budes vyspinkana aj MArekovi bude lepsie..drzim palceee a Marekovi isto chuti aj umele mlieckoo..

ANDYYYYS>.juuuj..tak si zavitalaaa...taaak velmi sa uz tesiim na vas velky den..drziiim palceee 🙂

a vsetky snazilky tehulky zdravim, nechs a vam dariii 🙂 cmuk

margarita
24. zář 2009

suhlasim so zulockou ohladom kojenia, kto nekoji - nie je zla matka (ako sa teraz casto vravi 😉 )
len ak by ste potrebovali dobre poradit skuste v sekcii Babatka temu Dakujeme Annag.
Alebo tej annag priamo poslite IP. Je strasne zlata skusena maminka, a aj ja som s nou nieco konzultovala, ked som si nebola ista a velmi dobre mi poradila.
Da sa ku kojeniu aj vratit, alebo ciastocne kojit, ciastocne UM.
DRzim palce, nech sa deje to najlepsie pre vas a vasich drobcekov 🙂

hviezdickamaria
24. zář 2009

tanity: aj ja chodim ku kazimirovej, hej je straaasne zlata, vsetci su tam ako anjeli, aj setricka, ale ja som chodila najprv k doc. MUDr. a este neviem co Hulikovej, ale prave ked som otehotnela, tak mala dovolenku, ci daco take, a tak ma preradili ku kazimirovej a odvtedy chodim k nej. ale obidve su super. aspon toto ma tesi, ze nemusim kazdy mesiac zazivat stresy s blbymi doktormi.

tak fajn, ja sa uz dlhsie neozvem, lebo idem dnes prec na 4 dni a potom od pondelka sa stahujeme a nemame v novom byte net, takze to chvilu potrva, kym sa tu dotrepem 😀

ale prajem vam krasne jesenne dni a nech sa vsetkym dari 😎 drzte sa 😵

lenka_66
24. zář 2009

no ja mam spanok v nedohladne kedze nas trapi kolika .marekovi az velmi chuti ma apetit 1/2 babetka.no ale jeho brusko to nezvlada.tak bud placeme ze nas boli brusko abo od hladu 😠 .

cukor , ja som uz aj zabudla .sak to bolo ani nie pred rokom.tak nech dopadnes ako ja 😉

dnesny zazitok v sktratke - dr. ordinuje do 14.00 o 13.15 mi sestricka oznami ze mam prist inokedy lebo PANI DOKTORKA uz vypla pocitac tak ma uz nevysetri.nakoniec vysetrila no viete si predstavit ako.P.S. bola som aj s marekom a vobec jej to nevadilo.sa takto na mna vyzurit ze mam chodit rano o 8.00

bettynka222
24. zář 2009

cukriiiiik no ja dufam,z e sa tam pridame...uz nas tu moc neni netehuliek... 😕 ale ja nejako nefungujem, tak neviem co z toho bude 😝 😔

lucila83
24. zář 2009

Ahojte.
Tanity - dakujem,aj mne sa zda,ze to ubieha velmi rychlo,ale ked si predstavim,ze ma caka este raz tolko........
Tak dufam,ze sa tie krvinky upravia aj mne,mozno to bolo len nejake nachladenie. 😒

Hviezdickamaria - uz sa vie,preco sa stalo to co sa stalo?Ked som si precitala tvoj pribeh,normalne som revala.Mna ta morfologia plodov este len caka,ale ja sa kazdeho usg tak bojim..... 😅 Ako prve vzdy hladam,ci dvojcata maju akciu srdca.Mozem sa ta opytat,ci si uz citila pohyby,kym sa to stalo?Ak nevadi,ze sa pytam. 😅

lia
24. zář 2009

lenka,to nemyslis vazne??!! 😅 u akej PANEJ DOKTORKY si bola??

lenka_66
24. zář 2009

lia , kontrola na rehabilitacii.koli chrbtici.

inac dnesny den hruza.od 6 rana do 8 vecera az 2 hodky spanku .zvysok krce a grcky 😠 .uz ani ruky a nosenie nepomahaju.chuda moje preco tak musi trpiet ☹

janula2
24. zář 2009

Cauky cukor,
no neviem aky mas letak, my sme pichali tak ako mi ukazala sestricka na hematke. Kde chodis ty? Manzel mi chytil na ramene riasu (nie tu cast ruky, kde ma vacsina zien mlandrave masko - tak to nazvala raz Coborova 😅 ) a pichol celu ihlu. Tak isto mi pichali aj sestricky v nemocnici, ibaze oni pichali plytko a dost to stipalo 😠 .

Lenka - ked citam, co si pisala ohladom kojenia, viem o com pises, pretoze cosi podobne som zazila pred piatimi rokmi. Tiez ma postihla laktacna kriza, dieta s kolikou a to mi plakal den aj noc a o spanku sa nedalo vobec hovorit - hotova psychiatria 😢 . Takze ked prisiel vecer domov manzel - strcila som mu dieta do narucia so slovami: je nakojeny, idem sa prejst okolo bloku 😀 😀 😀 ! No to co bolo za ťapu doktorku? Ja som maleho v pondelok vzala so sebou na hematku, pretoze tam sa caka dlhsie a ja nebudem zazivat stresy, co manzel doma s malym a ja som bola normalne vybavena za pol hodinu 😀 😵 . Stale som tvrdila, ze Benova je skratka super.