Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
12. led 2010

lila: já o tom moc nevím, ale co jsem slyšela, tak se dává přednost přirozenému porodu, ale vyvolanému - protože císař je velká operace, která je pro trombošky riziková jak prase (to jsem ráda, že jsem to nevěděla, když jsem na něm byla a taky že jsem to netušila za tři měsíce poté, kdy mi brali žlučník 🙂)

zulok
12. led 2010

Lila ja som rodila prirodzene neplanovane..porod rychly fakt paradny..ale zas mne hrozil predcasny..tak preto to slo tak rychlo..

margarita
12. led 2010

cukrus, drz sa a neboj,hlavne sa povypytuj podrobne na vsetko, co Ta zaujima a co s Tebou bude, lebo doktor Ti predsa len lepsie poradi ako my tu 😉

lila - ja som rodila prirodzene po vyvolavacke 😀 a tiez to slo v pohode a dost rychlo, o 8.00 mi dali ten cipok, a 12.28 uz bolo po vsetkom 😉 vsetci mi vraveli, ze vyvolavany porod je horsi a tazsi a komplikovanejsi ako prirodzene sa rozbehnuty, ale ja si naozaj nemam na co stazovat, slo to ako v ucebnici 🙂
podla mna vyckaj a ono sa to cele vyvrbi, ci uz prorodzene, vyvolane alebo sekcia.
A medzi nami dievcatami - po vsetkych tych liekoch a injekciach pocas tehu mi uz bolo sum a fuk kolko chemie do mna natieklo pocas a po porode 🙂 no keby sa to dalo, tak najradsej rodit doma s nejakou babicou, ale co uz ta by mi pomohla s trombofiliou... 😎

opatrujte sa vsetky,
ja sa zase raz ukazem 😵

chaarleene
12. led 2010

holky, já jsem se dneska ptala gynekologa, jak s porodem - a on mi říkal, že ke mě coby leidence-heterozygotce se přistupuje jako ke zdravý ženský - takže porod přirozený (samozřejmě že kdyby byl nějaký problém, tak by se ten císař třeba udělal)... a to samé mi říkala PA, které jsem se na to ptala - že ty ženský rodí úplně normálně 😉

aknomis
12. led 2010

ahojte, nemáte niekto skúsenosti s primárom Šimekom na NR hematologii? Bola som tam v novembri na krv, povedal, že pre výsledky sa mám zastavit 19.1. Dnes som tam volala, že či sú výsledky a povedali mi, že či mi kázali volat, že mám príst v ten den čo mi povedali - tj. 19.1. Neviem, bývajú tam výsledky v den ktorý vám udajú? No nie som z NR a ked som tam bola na genetike, tiež nam povedali že výsledky budú vtedy a vtedy a nakoniec boli o 9 týždnov neskor. Tak tam nechcem chodit hore-dole zbytočne...

bettynka222
12. led 2010

ahojte babulky 🙂

vav a aky je to pocit? super, ze? ale ku koncu to uz asi taka sranda nebude 😀 😅 no ja sa mam fajn, este obcas zabudnem, ze osm tehu, le posledne dva dni mi byva zle ked lezim na chrbte, tak si to musim pripominat 😀

amigaa uz som ti odpisala na ip 😉

lila ti je super,z e sa to upravilo 🙂 pekne odpocivaj a vsetko uz bude len dobre 😵 a co sa tyka rodenia, tak ja by som asi neprezila, keby mi niekto rezal do brucha 😝 🤐 😨

cukrus sme zvdave na vysledky. hnd napis, oki?

cukruska1920
12. led 2010

hej...hned vam dam vediet... o desiatej tam mam byt tak ked pridem napisem....hadam to nebude nic zle ☹

bettynka222
12. led 2010

neboooooooooj , nebude 😉 vsetko sa vyriesi, uvidis 🙂

cukruska1920
12. led 2010

no to dufam... a potom uz mozu prist // 😅

bettynka222
12. led 2010

pridu 😉

lila61
13. led 2010

Joooj baby, ja viem ze to boli ked mi niekto rozreze brucho... to je mi jasne. Len by som sa nerada trapila niekolko hodin a potom aj tak cisarak.... ☹ to by ma fakt nastvalo. A pravdupovediac poznam vela bab co maju vacsiu traumu z prirodzeneho ako zo sekcie.
Ale ved uvidime, hlavne aby bolo mimi zdrave a ono sa vsetko nejako zvladne 🙂

cukor
13. led 2010

vavenka.... maš krasny domcek pre tvoju vavušku... 😉

cukruska1920
13. led 2010

Ahojte..tak som doma z hematologie ☹ bola som si pre vysledky a vraj je vsetko v poriadku...vraj trombofilia nebola na pricine mojich potratov..tak ja uz neviem...baby je mi strasne... ani neviem ci chcem este dieta a riskovat ze potratim zas....uz nevladzem stale ten isty kolotoc... volala som hned aj sestricke ku gynekologovi tak okolo piatej tam zbehnem a uvidim co mi povie doktor... ako tesila som sa ked vysla ta trombofilia ze uz hadam nepotratim a teraz toto... 😔

zulok
13. led 2010

Cukruska...ono sice mozu povedat..ze na pricine nebola trombofilia..ale ja mohla..aj mne povedali..ze MYTHFR pravdepodobne nezapricinuje.ale ze u niektorych tehuliek to potrat sposobit moze..kazda mame ine telicko a cuduj sa svete..ako som mala liecbu..hned sa babatku pekne darilo..a daju ti nejaku liecbu aspon??
pozri kolko maminiek tu malo zevraj len lahku mutaciu..nedarilo sa a pri liecbe aki krasni valibuci
ono vzdy moze byt vela dovodov..preco sa babatku nedari.i napriek liecbe..ale preco neodstranit aspon jednu z moznych pricin..isto uz bude vsetko vporiadku..

marketka1
13. led 2010

ahoj cukruska ja by som to asi na náhodu nenechala myslím že žena je každá iná a každá potrebuje niečo iné. Mne tiež že vraj netrebalo riediť krv od začiatku a za každým som potratila. Skús aspoň ten anopyrin a veľa veľa veľa tekutín 😉

cukruska1920
13. led 2010

zulok...ale co ju mam chytit pod krk aby mi nieco dala,?? este rozmyslam ze pojdem k nejakemu inemu hematologovi...len neviem kam...

baby ja sa z toho zblaznim...

janka13ke
13. led 2010

bettynka222
videla som ta v miestnosti Anka Kopacova...
Nechcem čítať niekoľko strán dozadu.
Čo ti dal hematolog teraz ked si tehotna? Injekcie, ci tabletky?
Ja som dvakrat potratila, brala som tri mesiace injekcie - fraxiparin, no zacala som mat koznu reakciu. Mala som si pichat az kym neotehotniem. To by mi naozaj švihlo. Nepichám už tri a pol mesiaca a stále niesom tehotná.
A lekarka povedala, že ked otehotniem, mam si prist pre injekcie.
Ako si na tom ty?

cukor
13. led 2010

janka13ke......ja som na tom podobne ako ty..tiež som si pichala pred iui ale nevyslo to.betty si zatial nepichá ale su tu kočky ktoré pichali celé tehu ......ja by som to vydržala pichat si 😀

matelko1
13. led 2010

janka ja si tiez picham pomaly cele tehu.da sa to vydrzat.ja si picham Fragmin 5000.uz sa blizim do finale 🙂

janka13ke
13. led 2010

matelko1
a piachas si to od zaciatku? Sama, ci manzel? Stale do brucha?

martina39
13. led 2010

Lila - jakákoli operace představuje riziko vzniku trombozy. Proto se doporučuje přirozený porod, nejlépe plánovaný. Já to taky tak měla. A vše dopadlo O.K.. Jen připomeň, ať Ti dají kompresní punčochy nebo zafačujou obě nohy.

fiallinka
13. led 2010

cukruška, já vím, že to zní blbě, ale co když to fakt byla dvakrát jen náhoda... a příčina se fakt ani najít nedá...
matelko: neměla bys už rodit náhodou a ne tady kecat? 😉

cukruska1920
13. led 2010

Ahojte....tak som bola u gynekologa...som mu povedala co mi povedala hematolologicka ze MTHFR pricina nebola...tak kukol vysledok a zhrozil sa ze ako to moze povedat ked mam dve pozitivne 😕 tak mi urobil cytologiu, sono a povedal ze hned ako otehotniem mam prist a ze ma posle k inemu hematologovi s tym co spolupracuje a ze mu zavola nech mi da injekcie...ze nech sa nebojim...tak som spokojnejsia

bettynka222
13. led 2010

cukrus nebooooj. ved ja mam taku istu mutaciu ako ty a ficim len na Bckach. a margi je homozygot a taktiez vystacila s Bckami cele theu, iba poslendy mesiac jej dali preventivne heparin. nemozes sa porovnavat s ostatnymi babami tu, ony maju aj ine problemy, zavaznejsie mutacie, alebo zle vysledky aj mimo tehu, trombozy a podobne. hlavne treba uz teraz zacat papat acidum folicum 10 mg denne, femibion a B12 inj. raz mesacne. a po otehu pridaj este magneB6, oki?
no prave citam, ze mas uz noveho hemato. neboj nic, on sa o teba postara. vies dolezitejsie ako injekcie je pravidelne sleodvanie krvi. lebo mozes mat ja injekcie, ale ak to aj napriek tomu stupa, treba zvysit davky a to bez kontrol nezistia. a ktore dve mutacie mas?

janka ja nepicham nic. kontorluju mi krv, vraj je ok. na zaciaktu mi to vsetko dost stuplo, ale teraz to vsetko pomaly klesa. a beriem spominane vitmainy co som pisala cukruske

baby uz vieme pohalvie 🙂

fiallinka
13. led 2010

cukruška, já jsem mthfr homozygot a hereroz. pro faktor II a měla jsem krev pořádku...možná to byla závažná chyba doktorky, ale taky je podle všeho možné, že se to u nás prostě stalo, k tromboze může dojít i u toho, kdo ty mutace nemá...

lenoc
13. led 2010

Ahoj žienky, normálne rozmýšľam, či som tu už v novom roku bola.... 😕
Malý je zlatučký, "poslúcha", je to smejko, no keď napr. leží v kuchyni v lehátku a nudí sa, vykrikuje na celý dom. 😀 No napr. aj dnes bol u nás dvojročný synovec a ten teda dá riadne zabrať. A zajtra príde zas.

Cukruš, paráda. Ten prvý hematológ teda nič moc 😖 , ale nakoniec dobrééé. 🙂
moje potraty tiež asi nesúviseli s trombofíliou, ale s injekciami som bola o moc kľudnejšia.

fialinka, viete už nejaký približný dátum, kedy idete do toho? 😉

Matelko, a tyuž vieš, kedy ti budú vyvolávať pôrod?

Vavušík, betty, krásne vám pribúdajú týždniky, aj brušenká pekne rastú. 😵
Betty, a prezradíš?

jeeeej, zrnik sa ukázala. Leni, často na vás myslím, držte sa, posielam silu tebe aj drobčekovi.

cukruska1920
13. led 2010

bety...ja to beriem ze nemusim mat injekcie...ale dnes to hematologicka zaklincovala tym ze to nebola pricina potratov a tym som bola vybavena...viac sa so mnou ani nebavila...taky pristup...konec.... tak ale som rada ze moj gynekolog sa zachoval tak fajn a nenecha to len tak.... a co sa tyka toho tak beriem femibion 800 a davam si aj vitamin B12 a neviem ktore... len dve boli pozitivne..ale ake to neviem...a co budes mat? 😵

vavenka
13. led 2010

Cukor dakujem 🙂

Janka ja som si tiez pichala uz pred otehotnenim, mala som si pichat aspon 3 mesiace pred, ale tak trvalo mi polroka kym som otehotnela, takze teraz je to uz rok co si picham a budem az do konca sestonedelia, takze skoro rok a pol v kuse... A kludne by som pichala aj dlhsie, kebyze musim 😉 picham si sama, zatial do brucha....

Cukrus no vidis, pekne sa to vyriesilo, uz len otehotniet a bude vsetko v poriadku 🙂

Lenoc jeej, konecne si sa ukazala, takze sa nenudis, hej? 😀 😀

bettynka222
13. led 2010

fialinka ty si urcite mala mat injekcie....ale to uz nevyriesime 😔

lenocik prezradim, ale az za chvilu, lebo baby v inej teme chcu najprv tipovat 😉 a tesim sa z vas 😵 aj s lenusky a tnaitky a vsetkych 🙂 pocuj nevies co je so shandy? tuism tak sa vola...mala velke problemy ☹

cukrus neboj, ja som narazila na podobnu trubu v trnave. ta ma vyprevadila domov s volnopredjanou listovkou, B6 a b12....jasne ze je dobre, ze ta gyn posle inemu hematovi, aj ja mam teraz lepsiu, ale inj mi nechce dat ani za svet. vraj bola teraz v poprade nejaka konferencia o nas tormboskach a vraj radsej kontrolovat castejsie a nepichat kym je ot mozne. ale to je individualne a takzo by napriklad tanity s tormbozou nepichala a aj ostatne baby co nepichali len preventivne...
no a preoc nepichat? vraj to sposobuje osteoporozu 😒
pohalvie prezradim onedlho 🙂

fiallinka
13. led 2010

lenoc: dnes jsem začala stimulovat na KET, tak zhruba za 16 dní by mohl být transfer 🙂