Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

mirip
24. únor 2010

cukruš zabudla si napísať aká mutácia je u teba babám 😵

fiallinka
24. únor 2010

cukrus, no tak u nás při ivf berou anopyrin všichni celý první trimestr 🙂, i když nemají žádnou mutaci...

cukruska1920
24. únor 2010

fialinka...a v pohode? lebo som sa pytala hematologicky ci si mozem dat a povedala ze v ziadnom pripade 😕 a aky beru?

andys004
25. únor 2010

Ahoj holky, delší dobu jsem tu nebyla a tady se toho tolik popsalo.Jen v rychlosti jsem to prolítla ,takže nejprve opožděně gratuluji k novým miminkům,která tady v mé pauze přibyla.Mimískům do života přeji jen to nej nej a maminkám přeji at si to pěkně užívají.Postřehla jsem tu i smutný příběh ☹ ten bych radši ani nečetla 😔 je mi to tak strašně líto a vůbec si nedokážu představit ,že by mě něco takového potkalo.Vezka držte se a uvidíš,že do třetice to vyjde už ted ti držím všechny prstíky co mám 😉 .Koukám ,že holkám těhulkám pěkně naskakují tt ,jen tak dál mám z vás radost 😀 a doslova vám závidím, samozřejmě jen v tom dobrém.U nás je vše při starém stále nestíhám no jak jinak.Šimonek byl taky nemocnej ☹ měl dost vysoké teplotky a hroznou rýmu, takže jsem měla o zábavu postaráno.Dva dny jsem ho jen nosila aby neplakal a to vám řeknu, že pak jsem si připadala jako kdybych vylezla z posilovny byla jsem zmožená jako blázen.Náš drobeček už má osm kilo, takže se pěkně pronese.Pak jsme doma malovali, takže zase zábava a z toho všeho jsem se tak nějak namohla ,že se nemůžu pořádně hýbat a o zádech radši ani nemluví to kolikrát když mám zvednout toho našeho cvalu tak si myslím že už se ani nenarovnám 😝 😠 .Se Šimonkem si to pěkně užívám vzhledem k tomu ,že už je to asi naposled ☹ co si užiji takové malinké miminko tak ted je to o to intenzivnější 🙂 .Taky musíme se Šimonkem cvičit Vojtovu metodu 😠 ,takže opět spoustu zabitého času,no já se zkrátka ani nestačím nudit.K tomu ještě náš hyperaktivní Tobíček a je u nás srandy kopeček 😀 .Mějte se všichni krásně opatrujte se pa pa pa 😉 🙂 .

brulka
25. únor 2010

ahojte dievcata. som trochu nervozna, pretoze mi lekar v 12-tom tyzdni tehu zistil tuto genovu mutaciu MTHFR (A1298C) homozygot. bola som sa vcera objednat na hematologiu, kde mi lekarka dala do ruky recept na kyselinu listovu 10mg. mam brat denne jednu tabletku az do dohodnuteho terminu. som z toho vydesena lebo mi vravela ze femibion co beriem ma kyseliny listovej malo ze to je nic a kedze som na konci prveho trimestra kedy bola kyselina listova najdolezitejsia az ma zamrazilo. skoda ze to nezistili skor!!! a teraz sa ku vsetkemu bojim ci to moze ovplyvnit tehotenstvo a ci je tam nejake nebezpecenstvo pre babatko. hematologicka sa tvarila ze MTHFR nic nie je ze uvidi potom podla vysledkov krvi co dalej ale termin mam az o dva tyzdne a ja poriadne kvoli tomu nespim. strasne sa bojim ze sa malickemu nieco moze stat. viete mi niekto povedat k tejto diagnoze nieco blizsie? ake mate skusenosti?

zulok
25. únor 2010

ANDYYS..ahooj..hlavne nech sa vam pekne dari s Vojtovkou..musi to byt tazkee.. a stale mysleit na cvicenie tolkokrat denne..drzim vam palce

Brulka..strach chapem..ja som plasila cele tehu..no su tu aj maminky..co im tu mutaciu zistili azrpi dalsom tehu .cize prve dietatko vynosili bez toho, aby vedeli, ze im daco je.. cize ziadne nadmerne mnozstva listovky...ver , ze je vsetko vporiadku a ono to moc pomaha..

amadora
25. únor 2010

ahojte dievčatá, chcem sa s vami poradiť, odkedy by som si mala pichať injekcie keď zistím že som tehu? pri prvom dieťatku som si pichala Clexane a teraz som bola pred týždňom u doktora, potvrdil mi tehotenstvo, ale u hematológa som ešte nebola. na kontrolu ku gynekológovi mám ísť 12.3., potom mi dá aj knižku aj pomeria bábo v koľkom som presne týždni lebo vraj je ešte skoro. mám počkať dovtedy a ísť potom na hematológiu alebo čím skôr? ďakujem

vavenka
25. únor 2010

Ahoj amadora, pri prvom tehotenstve si si odkedy pichala?
Ja by som sla na hemato cim skor, predpokladam ze tam nepotrebujes vymenny listok, ked si uz bola sledovana...

veselinka
25. únor 2010

Betynka - tajný typ je vydržet, u nás to nebylo nijak jednoduché (1 den bez miminka na JIP, rozpraskané bradavky, slabý sací reflex malého, a další a další, nebudu strašit) ale snad už je to za náma a vydržíme co nejdéle.
Lucia - pamatuju si na Tebe a gratuluju k malému štěstíčku.
Moc všechny zdravíme

amadora
25. únor 2010

Vavenka veď práve to že neviem, už si to nepamätám 😒

aanetta
25. únor 2010

Ahojte.Baby chcem sa spytat ze ci sa antikardiolip.protilatky liecia tiez heparinom-inj.?

margarita
25. únor 2010

cukrus - mne Anopyrin 30mg predpisal sam hemato v 8tt, ale najprv som mu musela "odprisahat", ze na uzv uz bola akcia srdiecka. ale viem, ze mnohym to davaju presne este dokonca aj pred otehu, alebo od sameho zaciatku. NO ak Ti to sama lekarka nechce dat, tak neviem,mozno to nepotrebujes alebo mas blbe vysledky, kvoli ktorym nemozes, neviem.. 😕

andys - drzim palce k tomu cviceniu Vojtovky, aj my sa "zabavame" 😀 teraz uz len 2x, predtym 3x denne - od 3 mesiaca, cize uz skoro 9. A to nam po kazdej kontrole vravia, ze "uz len chvilu"...a ta chvila je nejaka nekonecna 😉 no zase vidim, ako to funguje, a tak cvicime poctivo...

zdravim aj vsetky ostatne, vela sil, zdravia a stastnych porodov 😎

brulka
25. únor 2010

baby a mne nikto neodpovie presnjesie co to vsetko obnasa? ake mate diagnozy vy? volaco ine? uz som si trosku studovala na internete tak viem o tom viac ako rano. dolezita ze je hladina homocysteinu a ak je ta dobra tak sa nic ani riesit nemusi? ako to bolo u vas? ja si na tieto vysledky budem musiet este pockat 😔 😔 😔

margarita
25. únor 2010

bruli, ja mam MTHFR (C677T) homozygot, cize trochu ine pismenka a cislice, ale z toho sa az tak velmi zase nestriela...ja nie som hemato, ale verim, ze ak Ti to zistili, a dali Ti aspon tu listovku zatial, tak to je pre teraz najdolezitejsie, kedze MTHFR sposobuje prave nedostatocne vstrebanie a vyuzitie kys.listovej.
Ak je s babom podla uzv zatial vsetko ok tak sa hlavne nestresuj a vyckaj do tej kontroly na hemo, keby bolo zle-nedobre, verim, ze Ti daju aj ine.
Mnohi lekari vravia, ze MTHFR nic nie je, a z tych vsetkych trombo mutacii je naozaj "najmenej zavazna".
A Ty si mala predtym nejaky problem alebo tak?
Lebo napr. mne to sposobovalo to, ze som 2x velmi skoro potratila, lebo tej kys.listovej bolo pramalo, kedze som brala len Calibrum a druhy raz ani to 😠
No do tretice babo vydrzalo, a to som lieky, vratane kys. listovej ako Ty, dostala "az" v 8tt.

Ver babetku, ze je silne, ked doteraz je ok 🙂

cukruska1920
25. únor 2010

margi...a ty si si aj pichala alebo si brala len vitaminy?

bettynka222
25. únor 2010

andys ahooooooj 🙂 pekne mas vyplneny "volny cas" 😀 😝

zulocik ahoj 😉

brulka no hrozia vo zvysenej miere razstepy 😒 ale zas si brala femibion, tak snad sa to podchytilo 😉 k tej zrazanlivosti sa ti vyjadri tvoja hemato po vysledkoch 😉 ale ber tu listovku, oki? ja beriem okrem toho aj magne B6 a B12 - listovka s tymito dvoma dalsimi Bckami pomahaju znizovat hladinu homocysteinum takze ak sa bojis zrazanlivosti, tak toto by ti mohlo pomoct 😉 navyse vitmain B12 metabolizuje listovku, takze ked ju budes brat dlhodobo, b12 ti bude chybat a teda listovka s anebude dobre vstrebavat....

veselinka pekne ste to zvladli 🙂 si sikovna maminka 😵

aanetta myslim ze ano. to je predsa natifosfolipdovy syndrom, nie? nepisali sme si uz nahodou? a lieci ta niekto alebo co? co ti povedal hematolog?

fiallinka
25. únor 2010

bruli: no k tomu MTHFR - já jsem homozygot, brala jsem calibrum babyplan nebo obyč. listovku a měla jsem dva zdravé kluky, vývojové vady žádné, anopyrin byl téměr jistě stovka a taky ok....tož tak...to, co se stalo potom, by MTHFR myslím až tak nemělo mít za vinu...

bettynka222
25. únor 2010

fialik ale ty mas protrombin, nie? takato mutaica predpoklada problem so zrazanlivosotu. pri mthfr ide skor o tie poruchy rozne....kvoli listovke 😒 ale moze sa stat,z e je problem aj so zrazanlivostou....ale to s amoze stat hocikomu, aj babe co ziadnu mutaciu nema. v tehu je totiz krvny obeh vlemi zatazeny a obcas sa zraza viac ako ma a inokedy zas viac 😖

fiallinka
25. únor 2010

betty, já mám MTHFR homozygota a pak ještě Protrombin heterozygota 😉 , jedna mi nestačí 🙂...a jinak já už vím, jak to s tou srážlivostí je, teď už jo 🙂, ale právě co se týká těch vad, byli kluci v pořádku i bez femibionu a Béček (ale teď je brát budu, to jo 🙂)

margarita
25. únor 2010

cukruska - brala som anopyrin do 36tt, posledny mesiac pred porodom som uz musela pichat Fraxik, a cele tehu som mala listovku, B12 injekcie raz za tyzden a zelezo.
Na viac sa nepamatam 😉

aanetta
26. únor 2010

Ahoj Bettynka,dakujem.Ano uz sme si pisala a uz beriem injekcie kvoli tomu homocysteinu ale chcela som vediet este tie antikardiolip.protilatky.Sice z vysledkov od hemato to mam v norme ale z imuna mi na to vtedy predpisal 50mg anopyrinu.

cukruska1920
26. únor 2010

baby stalo sa vam take nieco ze ste nieco vnutorne citili a potom to tak bolo??? ja mam ten pocit....povedala mi hematologicka ze budem pichat injekcie az od 20tt ale ja som predsvedcena ze ich potrebujem uz teraz...hned na zaciatku...cca 6tt... idem za nou... je mi to jedno..... tretikrat potratit nechcem

petronelka77
26. únor 2010

Cukruska, nenechavala by som to az do 20tt, ja som pichala clexane hned od potvrdenia tehotenstva, cca od 5tt+brala som acidum folikum, vitaminy calibrum, B12 injekcie...cele tehotenstvo. Teraz sa tesime z babatka. Dnes mame 10tyzdnov🙂.

brulka
26. únor 2010

baby dakujem moc za objasnenie. na UTZ som bola akurat minuly tyzden a merali nam siju a pozerali nostek. lekar povedal ze vsetko vyzera byt OK. zatial sa snad nic nepokazilo. ono viac sa uvidi po 20tom tyzdni na ultrazvuku. ja som o tejto mutacii nikdy nepocula az teraz 😔 😔 😔 . potraty nemam za sebou ziadne ale 4 roky sa nam nedarilo otehotniet. mame podanu ziadost na adopciu a ze sa toto cele stalo je absolutny zazrak. myslim to ze som tehotna. vobec sme s tym uz neratali. ja som na IVF nechcela ist lebo som sa bala, takze sme si zvolili cestu adopcie a zrazu z cista jasna pozitivny test na silvestra. skoro som odpadala a nechcela verit vlastnym ociam. ono ja som z toho celeho tak mimo ze ma ta mutacia preto dost nastrasila. lebo si strasne strasne prajem aby to vsetko dobre dopadlo. ale verim ze snad ano, ja sa dost zdravo stravujem, jem vela zeleniny a salaty, vela ovocia no a brala som ten femibion. snad tie krvne testy nedopadnu tak zle 😔 😔 😔 musim verit a byt optimista 😉 len ja som zatial taky pokakany optimista. ak krv bude dobra tak sa skludnim 🙂.

inak moj gynekolog hned tvrdil ze treba dat anopyrin a pichat si fraxiparin cele tehu, zato som aj nervozna ze musim tak dlho cakat na termin na hematologii. a ked som si precitala ze je vela zien co potrati kvoli takymto diagnozam aj 16-tom alebo 20-tom tyzdni tak 😔 😔 😔 to si nechcem ani predstavovat....

brulka
26. únor 2010

a este sa chcem spytat dalsiu vec aky preparat treba brat k tej listovke? lebo v lekarni je toho tolko 😅 ...kolko miligramov B6 a B12 by mal obsahovat ten preparat ??? lebo aj pri femibione som si myslela ze beriem to najdrahsie ze je tam vsetkeho dost ale nam treba si viac ako sa bezne berie ci sa mylim ???

bettynka222
26. únor 2010

fialusik presne tak listovka a Bcka a v tvojom pripade aj heparin, lebo protrombin je velmi zavazna mutacia 😉

aanetta a ake injekcie pichas? ako na tia antikardiolipinove ti nic viac nedaju, tam ide o to, ze taketo protilatky sposobuju zvysenu zrazanlivost krvi. takz eak uz pichas heparin, tak uz nic viac 😉 a ber listovku. vsetky baby berte listovku 😀

brulka neboj nic, razstepy by tam uz doki videl. halvne sa teraz vrhni na listovku a B12, oki? ked ti to doki povie ze mas zle vysledky krvi, tak ti daju aj ten heparin, ale mozno nebude treba 😉 a k tym preparatom - magne B6 je volnopredajne, ale acidum folicum 10mg a injekcie B12 su iba na predpis. skoc za obvodakom, alebo svojim gyn a popros ich nech ti to predpisu 😉

cukruska ano aj ja som bola presvedcena ze tie injekcie potrebujem a to som mala dvojnasobne zvyseny fibrinogn oproti tebe, nad normu...a doteraz nepicham. ty ho mas v norme. hlavne klud, lebo ked mas taky nizky fbg, heparin moze spustit krvacanie a tym padom potrat....

aanetta
26. únor 2010

Bettynka picham clexane.a to mi dali vlastne na zaklade toho zvyseneho homocysteinu.Takze som rada ze to je aj na tie antikardiolip.lebo mi to vrtalo v hlave ze ak by este to co by na to bolo.Dakujem 😉 a listovku beriem uz dllllllho 🙂

aanetta
26. únor 2010

Bettynka a este som sa chcela spytat ku ktoremu hemato chodis?

bettynka222
26. únor 2010

anet urcite ti to na to staci, neboj nic 😉 tie protilatky ti nevyliecia, ide o to ze tym clexanom predidu tomu, co by sposobili antifosfolipidovy syndrom totiz je doooost zavazny. asi ako leiden, len antifosf. je ziskana mutacia (vraj stravou, alebo stresom....). a ty si teraz tehu?
ja chodim drakulovej na kramare 😉

aanetta
26. únor 2010

😲 aha tak to som nevedela,myslela som ze ten homocystein je zavaznejsi.dakujem za vysvetlenie 😉
nie,este nie som tehu.picham ich nejaky tyzden,takze uvidime ci a kedy zaberu 😵
Pytala som sa na toho hemato preto,ze ak by som otehu tak by som sa chcela poistit nejakym dobrym hemato. a ty si prave pisala ako sa o teba dobre stara,tak preto....