Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

margarita
9. kvě 2010

erika, ja som tu 😉 injekcie len posledny mesiac pred porodom, ale to mi nakazal porodnik, hematolog mi xel anopryin 30mg nechat do konca. pomohlo 😵
Tak sa drz.

lilinka81
10. kvě 2010

vavenka...... 🙂 gratulujeeem ku princeznicke a prajem Vam aby ste boli obidve zdrave 🙂

fialinka.....tesim sa s tebou a nech sa obidvom v brusku zapaci 🙂 ,vela oddychuj....

A pozdravujem vsetky maminy aj budzce maminy 🙂

kopa
10. kvě 2010

Ahoj,
našla jsem toto téma.Bohužel nemám čas moc dočítat,ale potřebovala bych se zeptat.
Přítelův strýc(bratr jeho matky)má Leidenskou nemoc.Přišly na to teprve nedávno,jeho dcera(tudíž přítelova sestřenice)začala mít problémy.Takže jim dělali v Gennetu testy a zjistily,že je to z jeho strany.Takže je asi pravděpodobné,že to může mít i přítelova matka? i můj přítel?Chtěla jsem se zeptat zda je pro mě náké riziko,nebo spíš pro mimčo.Začínám 18tt.
Děkuji za odpověd.

chaarleene
10. kvě 2010

kopa, já mám leiden heterozygot (tj. po jednom z rodičů) a na genetice mi řekli, že je pravděpodobnost 50%, že ji moje dítě zdědí... takže je pravděpodobnost 50%, že přítelova matka leidena má 😉

problém pro mimčo by asi momentálně být neměl, problém by byl, kdybys leidena měla ty - díky vyšší srážlivosti krve by u tebe bylo vyšší riziko trombózy, embolie apod.

nejlepší by bylo, kdyby si přítel nechal udělat testy, ať ví, jestli to má nebo ne (pokud by pak třeba byl po operaci nebo měl nohu v sádře - prostě jakákoli delší nehybnost, tak by ho víc sledovali a případně mu ředili krev, jinak to člověka v běžném životě naprosto neomezuje)😉 no a podle toho potom necháte/nenecháte otestovat dítě - mně na genetice řekli, že ho mám nechat otestovat "co nejdřív", ale dětská doktorka mi řekla, že ty testy se dělají tak až ve 12 letech, přičemž do té doby mám prostě jen doktorům hlásit, že mám leidena a je možnost, že ji má i dcera...

kopa
10. kvě 2010

Chaarleene děkuji za odpověď 😉
Já jsem to všude hledala na netu,a právě jsem nic moc nenašla.Jdeme za 14 dní do Gennetu,tak se tam přítel zeptá na ty testy.jsem ráda,že to není nic tak závažného.Protože jsme se to dověděli o víkendu a furt na to mysleli.

chaarleene
10. kvě 2010

kopa, neboj, já jsem s tím vesele žila 24 let a vůbec jsem o tom netušila 😉 rozhodně to není nic, co by výrazně ovlivňovalo kvalitu života... hlavně že to nemáš ty, to bys teď musela být hlídaná a případně by sis i píchala injekce, ale pokud by to přítel měl, tak to tvoje těhotenství nijak neovlivní 😉

kopa
10. kvě 2010

Díky za uklidnění 😵 😵 jsi moc hodná!

vveru
10. kvě 2010

Ahoj holky, také se zeptám, mám MRHFR double heterozygot, řekli mi, že to na těhotensví vliv nemá, jen mám předepsanou koňskou dávku kyseliny listové, že si ji moje tělo neumí vzít ze zeleniny. Myslíte, že nebudu muset brát jiné léky na ředění krve, nebo si píchat injekce? Děkuju za odpověď.

hiva
10. kvě 2010

ahojte....raz davnejsie som tu uz bola, lebo mi zistili MTHFR heterozygot.....teraz mi uz konecne dosli vysledky aj z hematologie.... podla vysledkov mam vsetky hodnoty v norme, aj homocystein a zaver je, ze mutacia je bez klinickeho nalezu.....vrodena trombofilia je nezistena....ale pri vysetreni fukncie krvnych dosticiek zistili poruchu zrazanlivosti....mam sa objednat na opakovane vysetrenie na definitivne stanovenie diagnozy.....neviem, kolko sa v tom vyznate vy a preto by som chcela radu....z vysledkov je ze bola znizena hodnota po dvoch induktoroch ADP a EPI a z toho zaver porucha agregability trombocytov....trosku som studovala na nete a mne vychadza, ze by sa malo jednat o Syndrom Lepivych Dosticiek.....ma to aj niektora z Vas?...aj ste sa na to nejak liecili?

lenka_66
10. kvě 2010

kopa , mne hematologicka povedala ze to dedia vacsinou dievcata, chlapci malokedy.ja som uz dala malemu skontrolovat a je ok 😉 .jooj a podotykam ze ja som ten tromboflik 😉

kiwi82
10. kvě 2010

ahojte dievcata,
vveru ja som tiez heterozygot a mam dvojitu mutaciu nejakeho genu uz neviem presne coho. kym som neotehotnela tiez som mala brat kyselinu listovu, vit.B6 a vit B12. ale tiez mi zistili, ze mam sklon ku zhustovaniu krvi v tehotenstve. takze od 5 tt pichame fraxiparin 03 na riedenie krvi. ale asi je to individualne. ja chodim kazdy mesiac na hematologiu, kde ma sleduju. ale neboj tie injekcie nie su az take strasne 😉

vveru
10. kvě 2010

Já se ani tak nebojím těch injekcí, ale chystáme se na umělé a už jsem o jedno miminko přišla, ale zase si myslím, že kdybych na to měla brát nějaké léky nebo injekce, že by mi to snad řekli 😖

fiallinka
10. kvě 2010

kopa, to je fakt hodně vzdálené příbuzenstvo 🙂, ono sice asi i u dětí můžou hrát mutace nějakou roli, ale fakt malou, jedině asi kdyby to zdědilo po obou...tak neboj, ale je pravda, že by se přítel vyšetřit mohl - spíš kvůli jeho zdraví, pro jistotu...

matelko1
10. kvě 2010

ahojte.
co to citam.... 🙂
vavenka super,blahozelam a prajem vam vela zdravicka a vela mliecka 🙂 🙂

erika12345
11. kvě 2010

Ahojte.
Margitka a aky si mala problem?Tiez si prisla o babatko? Anopyrin Ti teda uplne stacil? Ja beriem 100 mg, tak snad to bude dost a pomoze. Dakujem za povzbudenie. 🙂
Hiva, mam uplne rovnaku diagnozu ako Ty. Az na to, ze lepivost krvnych dosticiek zistili i mojej mame, takze ta porucha bude dedicna. O 2 tyzdne mam kontrolne vysetrenie, teraz beriem anopyrin. Ak chces, napis mi na IP.
Vsetkym maminam drzim palceky, nech sa dockaju svojho vytuzeneho dietatka. 😉

margarita
11. kvě 2010

erika, som MTHFR homozygot. prisli mi na to po 2 potratoch, oba boli v 6tt. stacil, a to len 30mg dokonca 🙂
hlavne ak mas dobreho hematologa, tak sa neboj, oni si na to posvietia.

vsetky trombokamosky zdravim 😎

cukor
12. kvě 2010

ahojte trombošky 😉
tak ako sa majú naše tehulky?a teraz je na rade betty 😉
vavenka.....ako sa mate?

vavenka
12. kvě 2010

Ahojte, tak sme od vcera konecne doma - vsetko v poriadku - az na to ze som nakoniec sla sekciou - bola som z toho dost nestastna ale uz je to za mnou...
Mala je zlatunka, zatial este vela spinka, maloco je hore, ale je zdrava ako ryba a ja sa na nu neviem prestat pozerat, je taka krasna 🙂
Dojmy z pooperacneho stavu hrozne, ale chvalabohu to netrvalo az tak dlho - tie najsilnejsie bolesti, takze uz som celkom mobilna, aj ked jazva este furt boli jak hovado... Mliecko mi nabehlo takmer okamzite - co som bola dost prekvapena, teraz ho mam az moc, Vanda nestiha tolko papat 😀 ale odsavat si este netrufam, kedze bradavky popraskali a vidim hviezdicky pri kazdom potiahnuti, takze sa snazim vytlacat prebytocne mlieko rucne - dufam tiez ze to coskoro prejde a ja si zacnem dojcenie uzivat 🙂 Nebudem mat teraz moc casu, uz od vcera furt niekto vola, uz aj navstevy sa hlasia, takze ked tento uvodny frmol prejde tak si vas docitam a dufam ze sa dozviem aj nejake pozitivine spravy 🙂

maova
12. kvě 2010

vavenko, moc gratuluju 🙂

ivcik83
12. kvě 2010

Ahojky na píchání inekcí na ředění krve nic není, donedávna jsem si je aplikovala do bříška, ale tet už mě bolí tak sem přešla na stehna a dá se to vydržet akorát ro ramene mi to bude muset píchat manžel 🙂 Inekce si aplikuju preventivně i když mám testy v normě začala sem večer před ET a budu pokračovat pokud se mimí uchytilo celé těhotenství 😒 Ale dá se vydržet všechno...

ivcik83
12. kvě 2010

Jinak než jsme zašli do reprodukčního centra o mé trombofilii nikdo nevěděl ani já sama ☹ Před 5 rokama jsem byla na 3 operacích a nikdo o mé trombofilii nevěděl a přežila jsem bez úrazu! Pak jsme šli do reprodukčního centra a tam mi zjistili tu dědičnou kombinovanou trombofilii ☹ No nedá se holt si budu v rizikových situacích ředit krev ☹

cukor
12. kvě 2010

vavenka ahoj...tak uz si MAMA!.......tak vela mlíečka ,nach sa darí kojenie a strašne sa teším na nejaké to foto. 🙂
ahoj maova......som rada,ze si tu nakukla.......ako sa maš? 😉

bettynka222
12. kvě 2010

ahojte 🙂

vavenka gratulujeeeeeeeeeem 🙂 ked sa zo vsetkeho spamatas, ocakavame vsekty dolezite infosky 🙂

jeej cukrik, normlane som zlakla ze osm na rade... 😀 uz sa to teda asi fakt blizi 😀

zulocka nooo, fbg si sice mala dobry, al ezas si bez vedomia hemato presla z 0,4 na 0,2...nechces jej radsej zavolat a povedat jej to? kedy ides znova na kontrolu?

bettynka222
12. kvě 2010

mao ahoooooooooj 🙂

cukruska1920
12. kvě 2010

Ahojte 🙂

cukor
12. kvě 2010

betty a ty sa ako máš?--...... a ty cukruska?niečo si picháš?

maova
12. kvě 2010

betty, ahoj 🙂 Koukám, jak už jsi krásně daleko 😵

renda71
12. kvě 2010

Zdravím vás holčiny 🙂 je mi 38let a mám tři děti, leidenskou mutaci mi zjistili teprve v těhotenství s nejmladší dcerkou v 35 letech ☹
do té doby jsem nic netušila a nikdy mě nic neomezovalo.v těhotenství jsem musela užívat kyselinu listovou,pravidelně chodit na kontrolní odběry,později si píchat injekce do stehna,mimochodem,to bych já asi nezvládla,tak se toho ujal manžel 😀
samozřejmě museli starší děti na krev a syn to zdědil po mě ☹ naštěstí obě holky to nemají 🙂
nevěste hlavu,dá se s tím žít 😉 jsou mnohem horší nemoce...

bettynka222
12. kvě 2010

jeeej ahojte stratene 🙂

maoviatko no nejak sme sa posunuli 🙂 a stale verim, ze aj ty sa prenesies cez tu magicku hranicu 😵 ako sa mi inak mas?

cukrik no dobre sa mam. akurat dnes prsi, tak asi nevydrzim tolko vonku ako zvycajne. ale aspon nie je burka, lebo minule ma zastihla dooost daleko od domu a bala som sa 🤐 😀

cukrus no cau 😀

renda to je usper ze mas leidena a v tehu neboli ziadne problemy 😉

maova
12. kvě 2010

bety, je to krásný vidět u tebe 33tt, za chvíli máte miminko v postýlce 🙂 U nás nějak nic nového, to čekání je takový někdy dost dlouhý, tak mám občas trochu špatnou náladu, ale plním si takový můj koníček, tak někdy je to zase fajn 🙂 Čekáme na adopci, vlastní pokus už nechceme zkoušet. Aspoň zatím ne, nevím, jestli ještě někdy řekneme ano, to asi fakt ukáže až čas, ale ten strach je teď moc velký.