Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

19jana
4. čer 2010

tak na stredu sa mi podarilo zohnat inu gynekologicku... potom vam dam vediet ako som dopadla.. aj tak vam vsetkym dakujem, aspon ste ma nastartovali s tym nieco robit... rok a pol cakat na zazrak to je uz vela...
teraz idem odcerpavat vodu s pivnice, lebo sa nam tu rieka vyliala... tak clupky clapky prajem vam krasny den 😵

nannynka
5. čer 2010

@kokos3 - ja mela s Trombocentrem stejnou zkusennost, ale hned jak jsem otehotnela, tak me do tydne preobjednali. Hlavne vydrz otravene hlasy sester.

Jinak jsem nakonec to trombocentrum ted nejak zvladla i po tech problemech co byli se vzajemnou komunikaci. Bohuzel se hodnoty srazlivosti porad vznasi kolem Mt.Everestu, takze jsem si v batuzku odvezla dalsich 30 injekci Clexane (brrrr). Na kontrolu za mesic....Tak snad uz to pak skonci. Modrin mam nepocitane, ale to asi bude tim, ze se to v klidu dost spatne picha, kdyz nase mlade pravidelne kdyz zacnu zacne taky - rvat hlady 😉 .

nifadita
6. čer 2010

Ahojte, som v 5 mesiaci tehotenstva a picham si Interferon Roferon Alfa, mam nadmernu tvorbu krvnych dostieciek. Ma niektora z vas skusenost s tymto liekom? Dakujem.

cukor
7. čer 2010

dobré ránko.....fialinka...myslela som na teba a držala palčeky.ako dopadlo vysetrenie? 😉

katrenka111
7. čer 2010

Ahojte baby,ja mam tiež trombofiliu a chcem sa opýtat ci ste mali niektora aj problem otehotniet???
Ja mam mutaciu FII.protrombín s niečim kombinovaný, este k tomu silnú anemiu,este k tomu nedokažem zjesť mäso
Tak sa bojím ci to nebude velký problem???mate s tým skusenosti???

cukor
7. čer 2010

@katrenka111 ....sice ja som mala problém otehotniet ale to nesúviselo s trombofíliou.a myslím si,ze to neovplyvnuje plodnost,lebo trombofília sa začne prejavovat az v období hormonálnych zmiema t.j.tehotenstvo.tot môj názor. 😉

fiallinka
7. čer 2010

@katrenka111 já mám protrombin a nepotěším tě, umřelo mi v III. trimestru dítě. Nicméně když to víš dopředu, ničeho se neboj, holt budeš v těhotenství jíst anopyrin a potom asi píchat léky na ředění krve a tím se to dá do normálu. No a když nemůžeš maso, jsou jiné formy železa... a ostatně můžeš je jíst i v lécích, ale to ti asi pořeší doktoři 🙂

@cukor díky moc, ale řeknu ti, že nadšená nejsem, naopak.... mám sice test negativní na rizika vad, ale 1: 520, což se spíš spodní hranice, navíc se jedno mimčo neotočilo tak, aby se mu mohli podívat na nosní kůstku. Takže sice ok, ale radši mám jít na triply co nejdřív a potom hned brzo i na další ultrazvuk, kdyby něco, ať to vím brzo... prý je to běžný postup, ale rozhodně mne to neuklidnilo. No teď už jsem klidnější, ale ve čtvrtek jsem dost vyváděla...

vveru
7. čer 2010

Fiali ahoj, tak to mě mrzí, myslela jsem na Tebe, ale určitě to bude dobré uvidíš. Drž se 😉 Já dneska už píchám třetí injekci
😅

katrenka111
7. čer 2010

@fiallinka a to si o tom už vedela že mas tu trombofiliu a napriek tomu ti umrelo?? tak to mi je luto.
No ja mam aj malo železa aj malo cervených krviniek,menzes rapluje takže je to asi zle a bojim sa,lebo chcem mat babo.
Každý tvrdí že musim jest mäso,no ja mile rada ale neviete si predstavit ake to je ked vas z toho napína.....
A môže to suvisieť aj s vekom tieto komplikacie pri trombofilii???

cukor
7. čer 2010

@fiallinka ......musíš verit,ze to bude dobré........velmi ti budem drzat palčeky 😉

19jana
7. čer 2010

katrenka 111 ja sa snazim otehotneniet uz rok a pol a nedari sa... 😖
dnes som bola u dr. a povedal mi ze je to v rukach bozich... takze nie preto ze mas trombofiliu.. ja som prvykrat otehotnela hned a ani som netusila ze mam trombofiliu.. tehotenstvo bolo ukazkove vobec mi nebolo zle a nemala som ziadne problemy.. 😎

teraz som mala vyse 7 mesiacov cystu... a tento vikend som sa riadne nanosila vedier s vodou lebo sa nam vyliala rieka a mame v pivnici vodu... a asi tato nadmerna zataz mi pomohla k tomu ze ta cysta praskla... konecne... 😀 😀 😀

bola som dnes na ultrazvuku lebo som zacala trochu spinit na 21. den... dr. povedal ze to moze byt po nadmernej fyzickej zatazi alebo po ovulacii ked praskne vajicko alebo co...

no a ked som sa ho spytala ako sa dopracovat k otehotneniu tak mi predpisal duphaston, pregnyl inj. a este nieco len si rychlo neviem spomenut... tak to skusim od buducej menstruacie a dam vidiet ked sa zadari... 😵 😵 😵

v stredu idem este k inej gynekologicke, tiez ohladom moznosti otehotniet... tak zistim co sa bude dat a dam vediet..

zulok
7. čer 2010

Fiallinka..drzim palce..isto bue vsetko vporiadku

biela.ruza
7. čer 2010

ahojte baby, chcem sa zapojit do diskusie k vam ak smiem...dietatko planujem nejak buduci rok alebo niekedy v tom obdobi...zatial este mam pred sebou svadbu a vsetko ostatne 😅 tiez mam vrodenu mutaciu heterozygot FV Leiden...a troska sa bojim co a ako v gravidite,najma toho kazdodenneho pichania injekcii ked mi je to hnusne 😨 😨 😨 uff ale snad budem snaziva tehulka 😅 ..ale zas som rada ze mi to vypuklo skor pri inych okolnostiach, pretoze keby nie, tak to zistim az po nejakom potrate, takze som rada aspon v tomto, ze to viem skor i ked mi to spravila istu sarapatu v zivote 😅

fiallinka
7. čer 2010

@19jana jani, a co chlap, ten je v pořádku? Já sice trombofilii mám, ale jinak jsem po gynekologické stránce asi zcela OK, problém je v protějškovi 🙂...

Zulok, Cukor - taky doufám, holky, fakt nevím, co bych jinak dělala. Naštěstí je obrovská pravděpodobnost, že to bude ok, to zas jo, ty testy jsou přece jen negativní...

katrenka111
7. čer 2010

no ja by som tiež chcela tak nabuduci rok a tiež mam z toho všetkeho strach a este k tomu mam aj malu maternicu.... ☹

biela.ruza
7. čer 2010

@katrenka111 prepac v tom sa moc nevyznam, teda doktor ti aj povedal, ze vdaka aj tej zmensenine to budes mat nejak extra komplikovane???

katrenka111
7. čer 2010

no nejak sa moja gynekologička k tomu nevyjadrovala takže neviem ale v blízkom čase sa chystam na kontrolu tak sa jej musím všetko popýtať.....

biela.ruza
7. čer 2010

vidis..ja som sa toho mojho pytala zas na tu trombozu a tiez nebol moc zhovorcivy, povedal len tolko ze pojdem na vysetrenia a potom sa uvidi ci to vobec bude mozne...neznelo prilis povzbudivo 😖

katrenka111
7. čer 2010

no to je s mužmi tak.... oni len pojdem pojdem a kaslu na to... no ten moj ma problemy s vysokým krvným tlakom takže je na liekoch co tiež nie je pozitývne ☹

katrenka111
8. čer 2010

@biela.ruza ty si myslela na svojho gynekologa asi však,asi som zle pochopila....
doktor by mal jednat na rovinu co sa týka týchto veci si myslím no nie?

19jana
8. čer 2010

fiallinka moj partner je dufam ok.. teda mame spolu krasnu, zdravu 3r. dceru tak dufam, ze sa u neho nic nezmenilo... 😅 uvidim co mi povie ta druha doktorka zajtra. No a kedze ta moja potvora-cysta konecne praskla, mozno sa to podari uz na buduci mesiac.. mozno len to bol blok, pre ktory sa mi nedarilo otehotniet... inak u mna po vcerajsom ultrazvuku uz vyzera vsetko ok..
budem veeeelmi pozitivna a budeme sa snazit... 😀 😀 😀
a co ty a babatko vsetko v poriadku?

bettynka222
9. čer 2010

ahojteeeeeeeeeeee 🙂

katrenka tak si daj cviklu, tam je zeleza dost 😉 a cernice a cucoriedky mnam 😵

fialik neboj, to ucite preto ze su dve im vysli takeot blbe vysledky. ja zas ked som bola na tripple testoch, tak mi napisali ze riziko je vyssie ako bolo ocakavane vzhladom na vek matky....a pritom im nesedel termin - vychadzal im o dva tt skor ako podla poslednej ms (ktoru som zadala zle)....vobec si ich nevsimaj, urcite to bude dobre 🙂

19 jana ty si z tych povodnovych obalsti? 😔 ☹ drz sa a odpocivaj, mozno to bola ovu 😉

ahojte vsetky 😉

denisocka
9. čer 2010

čaute baby,tak mam za sebou včerajšiu HTO kontrolu , Ddimery mam zas vyššie 1,73 / norma 0- 0,50 / tak som už myslela,že mi da clexane 4000 ale nedala,vraj to je na 32tt celkom dobre, v ramci normy. takže nadalej clexane 0,2 - a dokonca som vyfasovala 20 injekcii v ambulancii že nemusim s receptom a zaplatiť . že ešte jedna kontrola o 4 týždne a potom po porode,až budu Ddimery Ok tak mne pichanie 6 týždnov po porode nehrozi. 😵 tak sa teším,že porodom to hadam skončí,už budem mať aj tak ine radosti ako sa pichať do brucha

ináč,kto mi mal pozdraviť Hulikovu ??? asi @cukor ? lebno som sa pýtala mojej sestričky,tak vraj v Ke robi Hulikovej nevesta,ja chodim k Docentke Hulikovej a vy k jej neveste

cukor
9. čer 2010

@denisocka ...no ja idem dnes k hulíkovej....k mladej....strasne zlatá baba.

bettynka222
9. čer 2010

cukor ahooooooooooooj 🙂 ako ot prezivas?

denisocka ja zas zrejme budem pichat po porode. vraj mi uz teraz frax nepomoze proti tym infarktom, tak naco....ale potom sa to vraj este zhorsi ci co....no ved uvidime

denisocka
9. čer 2010

betty,ake infarty,som vas par dni nečítala

cukor- opýtaj sa mladej,čo je starej a kedy bude robit... že sa znama pýta čo k nej chodi do prešova 😀

19jana
9. čer 2010

ahojte
tak dnes som bola u tej druhej gynekologicky a povedala, ze ta cysta, ktoru som mala, branila ovulacii a tym samotnemu tehotenstvu... vraj nemam brat aspon tri mesiace ziadne hormony, na to aby som otehotnela.. mam len sledovat, kedy mam ovulaciu a pracovat na babatku pocas plodnych dni... a keby to potom nevyslo tak az potom nasadit nieco ako Clostilbegyt..

moj dr. mi uz predpisal duphaston, pregnyl inj.. aj clostilbegyt... ale tam hrozi potom viacpocetne tehotenstvo, priberanie a mnoho inych nie dobrych veci a hlavne rastu cysty... tak si dam od toho radsej pohov a budem verit, ze nam to vyjde aj bez vyssie uvedenych... a len v pripade, ze sa naozaj nebude darit tak to zvazim...

bettynka 222 dakujem uz voda klesla, my byvame tesne pri rieke a ta bola vysoka.. a vysla nam spodna voda... tak nam trocha plavali veci v pivnici... ale uz to vyzera dobre... no a ako pozeram tak ty uz finisujes... tak prajem nech to uz mas stastne za sebou a nech ste krasny a zdravy...

bettynka222
9. čer 2010

deni no v placente.... 🙄

jani ano cysta otehotneniu urcite branila. brala si nejake hormony? ci nevies z coho si ju mala? inak ja osm brala clositl a nepribrala som 😉 ale zato tie nalady...brrrrrr
tak to je dobre ze voda uz opada....co som videla v spravach... 😔 a dakujeme, dufam ze to bude uz coskoro 😀

denisocka
9. čer 2010

bety,som si myslela,ale prečo kvoli tomu maš pichať aj potom,šak placenta odíde pri porode

bettynka222
9. čer 2010

no gyn si mysli ze mi zrazanlivost trosku poskocila. aj hemato kazala pichat uz teraz, ale gyn povedala, ze to uz nema vyznma oc sa tyka placenty, ale z epo porode vplyvom vsetkych tych hormonalnych zmien sa to moze este zhorsit, tak mi to predpise potom....no ved uvidime, mozno nebude treba 😉