Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

erika12345
4. srp 2010

@paila1234 Dakujem. 🙂 Uplne ti rozumiem. Po poslednom potrate som si povedala, ze uz nikdy nechcem otehotniet, nevladala by som, ak by som toto mala znova prezit. Lenze tuzba po dietati je obrovska. Nastastie sa prislo na pricinu (aspon dufam, ze je to jedina pricina), tak uz je ten strach mensi, ale stale je. Ja som aj v tehu mala stale strach, nikdy som nezazila taky dlhodoby pocit stastia, ze cakam babätko. Prvykrat som sa tesila tyzden, potom som krvacala, druhykrat vobec,prisla som na tehu, ked som krvacala par dni po menzese a tretikrat som po nejaky 4 dnoch zacala spinit, tak som vedela, ze je zle. Ten tretikrat som vsak viac dufala, plakala som od stastia, ked som pocula srdiecko... Ale potom v 12 tt sa prislo na to, ze babo uz dlhsie nezije... Pre mna je tohotenstvo obrovsky stres.Chcem sa pokusit teraz o par dni. 🙂 Uz ubehol skoro rok, len vysetrenia mi trvali priserne dlho. Tak snad ti to v septembri vyjde. 🙂

erika12345
4. srp 2010

@paula1234 predchadzajuca odpoved bola pre teba. 😀

zulok
4. srp 2010

@timinka3 v minulom tehu som to mala tiez a aj FBG dost prudko vzrastol a vytery boli vporiadku..Ale manzel bol chory, ja sice nie, ale telo asi bojovalo..
a teraz som to mala tiez, ale nemala som az tak vysoke hodnoty, no a to som bola chora...
uvidis, mozno si daco prekonala, ani nevies..monzo budes mat tiez dalsie vysledky lepsie.. drzim palce

timinka3
4. srp 2010

@zulok dakujem, ale ja som mala zvysene hodnoty minuly mesiac, aj tento....tento dokonca o nieco viacej ako minuly.

moze to nejako poskodit babatku????

paula1234
4. srp 2010

@erika12345 , ano pochopila som..))) ja som potratila 1x v 4tt, 2x v 6tt a tertíkrát pred 5 týždnami v 8tt, takze je to cerstve, po druhom aborte sme mali skoro 10 mesiacov pauzu a teraz neviem zatial vaham, i ked niekde vo vnutri velmi chcem, aj dnes musim volat dr., lebo mam ist an rocnu gyn.prehliadku, tak uvidime co mi povie aj on, totizto od posledneho uzv babatka som s nim nebola a to ze som potratila som mu povedala do telefonu a teraz mam ist aj na kontrolu..))), erika a kolko mas rokov, ak smiem vediet?..))) 😉

erika12345
4. srp 2010

@paula1234 onedlho budem mat 30. Ani sa na to netesim, bo davno som si hovorila, ze do 30 by som chcela 1 alebo 2 deturence.... Ale zivot si to zariadil inak. Ono som to ani nejako neodkladala, len muza som stretla az ked som mala 25, o 2 roky sme sa zobrali a zacali pokusat o babo. A ty mas kolko rokov? Prve dieta si mala uplne bez problemov?

paula1234
4. srp 2010

@erika12345 moja ja budem mat za mesiac 37, tiez som chcela minimalne 3 deticky, zboznujem, ked je doma rusno, a tak isto som manzela stretla v 25-tich, po roku a pol sme sa zacali pokusat o babo, to sa nam nedarilo, otehotnela som az ked som mala skoro 30, teda pred siedmimi rokmi o takejto dobe, uplne nahodou, kedy som uz ani nedufala, ze budeme mat deticky, preplakala som more rieky, pojedla tbl.na otehotnenie a zrazu som otehotnela, ked uz som hodila flintu do zita a mala som bezproblemove tehotenstvo. No a v 33, ked maly isiel do skolky a ja som nastupila do prace sme sa rozhodli, ze skusime druhe babo, no a nejde to doteraz, najprv nie a nie otehotniet 2 roky, potom v 35-ke 2 x a jedenkrat po iui, no a teraz tiez prirodzene, ale bohuzial, takze asi tak moja, takze si mlada, hlavu hore nevzdavaj to, naozaj ten pravy cas pride, hor sa do toho! 😉

jamrilka
4. srp 2010

Ahojte kočky. Viete mi niektorá sprostredkovať skúsenosti z pôrodu v BA na Kramároch? Tiež som tromboška, teraz v 33 tt a picháme Fraxiparine od 8 tt. Okrem toho mam problem so stitnou zlazou a pecenou. Chodim lekarom na Kramaroch, mam tam aj rizikoveho gynekologa, ale nie je nejaky zhovorcivy. Ako sa termin porodu blizi, tak mam zmiesane pocity. Lekari mi na otazky k porodu a sestonedeliu nejako velmi nechcu odpovedat ... Preto by ma zaujimalo, ako ste to zvladli vy, nech sa pripravim na realitu ... Dakujem za kazdu odpoved. J.

skippy7
4. srp 2010

ahojte dievčata,

som tu nová, zistili mi trombofiliu,po tom,čo mi zomrelo bábo v 27.tt,teraz som tehotna a hned som si začala pichať Fraxiparin, len v navode píšu pichať kolmo do kože a mne Dr. kazala pichať šikmo,pod 45stupň.uhlom, tak teraz neviem.....či myslite,že je to jedno?

cukruska1920
4. srp 2010

Dievcata aku mate hodnotu D-dimerou??

cukruska1920
4. srp 2010

@skippy7 ja picham kolmo

cukruska1920
4. srp 2010

Dievcata inak neviem co ma to napadlo...mam asi depku alebo co?? ale moze vzniknut tromboza aj ked si picham alebo uz nie?? ☹

nunca
4. srp 2010

Ahojky, všechny moc zdravím, mám na vás tady takový dotaz (mimochodem jsem zdravotník), ale v těchto věcech se zatím moc neorientuju. Je to pár dní, co mi zjistili také trombofílii (ještě nemám kompletní zprávu, některé výsledky ještě chybí), mám totiž po dvou potratech vždy na samém začátku v 5.tt. Při prvním těhu s dcerou jsem ani skoro nevěděla, že jsem těhu (nebýt rostoucího bříška), žádné potíže nebyly. Na hematologiii mi bylo řečeno, že potraty do 10.-12. tt nejsou vlivem trombofílie, ta že spíše vadí po tom 12. tt nebo respektive může být příčinou potratu. Mám totiž také septovanou dělohu (přepážka v děloze, takže mám jakoby 2 dělohy a bohužel se nezdařila odstranit, navíc došlo při operaci k protržení dělohy!!! 😖 ), že prý to bude spíše tímto. Zajímaly by mne proto vaše názory a zkušenosti. Jinak pokud právě otěhotním a "dohrabu" se někdy vůbec do toho 10. tt, tak mi také nasadí Fraxiparin.
Přeju všem hodně štěstí ve snaženíčku a hlavně krásné, zdravé mimísky 😉

cukor
4. srp 2010

@nunca ...ja som potratila 2x v 11tt ,takze teraz mi nasadili injekcie od samého začiatku.nech ti ich skusia dat skor.

@skippy7 ...kolmo ,ale podla mna je to jedno.ako sa podarí.ja mam po včerajsom pichnutí do ramena takú modrinu 😀 ...a fajne bolí.proste niekedy sa to nepodarí.

zulok
5. srp 2010

@cukruska1920 prepac, neviem, kolko mam hodnotu, minule som to ani v sprave nemala 😠 prepac, vzdy zabudnes, co vsetko mas, ake mutacie, ale hadam , ked si pichas, nic neschytas...
Emicka dostala trombozu napriek pichaniu, ale az po porode a ta mala tych mutaci vela a dost zavazne...

@nunca a nedaju ti teraz injekcie skor? ja som sa pri druhom tehu tiez nedostala dalej ako 5tt..skus si potom aspon nasadit tie B vitaminiky a listovku

cukruska1920
5. srp 2010

@zulok ja mam MTHFRC677T heterozygot a FXIII tiez heterozygot....pytam sa lebo teraz naposledy ked som bola na kontrole som mala Ddimery 510 a fibrinogen 4,40

bubla87
5. srp 2010

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, od 37.TT mě budou píchat něco na ředění, ale mě tak napadlo, jak je to s tím, když se třeba při holení říznu?? teče krev dlouho a hodně nebo se to samo v pohodě zastaví?? mám z toho nervíky, jsem nešika a vždycky se pořežu a představa, že se nebudu třeba tři týdny holit mě děsí🙂
Jo a ještě po porodu, budu nějak výrazněji krvácet nebo to na to nemá vliv??
Díky za odpověď!

cukor
5. srp 2010

@bubla87 ......nebudeš krvácat,neboj sa.práveže injekciami sa dáva krv do normálneho stavu.tak laicky by som to nazvala.keby sme si nepichali,krv by bola hustá a tvorili sa tam zrazeniny.takze žiadne vykrvácanie.

zulok
5. srp 2010

@cukruska1920 ja som mala z predminulej kontroly fibrinogen 6.33 a D- dimer 0.95, ale v inych jednotkach..tak tusim zacnem plasit ja.. 😒 a to mam MTHFR C677T homoz.
nic by sa ti nemalo stat...taky fibrinogen som mala okolo 12tt.. 😉

@bubla87 ja som nespozorovala, zeby mi nejak dlho tiekla krv alebo daco podobne, ked soms a sekla pri holeni..ale mam teraz super ziletky a davno som sa nesekla 😀 a po porode to tiez bolo v ramci normy..

bubla87
5. srp 2010

Tak to se mi ulevilo, díky, díky, díky🙂

bettynka222
5. srp 2010

@tanity fiha prepadnuty pupocnik ☹ to je fakt nebezpečne. raz nám o tom hovorili na predporodnej príprave a odvtedy som sa toho bala. nastastie to u vas dobre dobre dopadlo 😵 potom poslem ip,len píšem z mobilu, lebo stále beham po vonku, tak keď budem konecne chvíľu sedieť doma 😀

@w_h dobre sa nám darí 🙂 a vam? 😉

@fiallinka 😔 držte sa s babatkom

ahojte všetky 😉

bettynka222
5. srp 2010

@zulok jeeej zulocik ahoooj, ako sa máš?

@cukruska1920 ahoj 😉 jeeeej ty si už v treťom trimestri 😵

cukor
5. srp 2010

@bettynka222 ...ahoj betty........tak uz máte mesiac....gratulujem......užívaj si to mamina 😉

denisocka
5. srp 2010

a ja kedy budem na rade baby

pallacinka
5. srp 2010

Ahojte, citam vas uz dlho, lebo sama mam trombofiliu, no doteraz nastastie bez ziadnych priznakov. Uprimne, vzdy ma tato tema znepokojila, ale vsetky vas velmi obdivujem ako prekonavate vsetky prekazky a zo srdca vam zelam zdrave babatka!

My cakame prve babatko, prave sme zacali 13. tyzden a vsetky hodnoty z krvi som mala v poriadku. Trosku ste ma znepokojili tym, ze vacsina potratov kvoli trombofilii je az po 12tt, naozaj je to tak? Mne prave spadol kamen zo srdca, ked sme skoncili 12. tyzden, a teraz toto... A ak mozem, jednu hlupu otazku, ktora ma vsak tiez trapi- mali ste pri potratoch bolesti a krvacanie alebo to bolo aj takym sposobom, ze vsetko bolo v poriadku a az utz ukazal, ze babatko uz nezije? Prepacte, ze sa tak hlupo pytam, vela toho este neviem a toto by mi velmi pomohlo. Dakujem!
A mimochodom, mam mut. MTHFR C677T homoz., podla mojej lekarky je riziko potratu minimalne a Femibion uplne postacuje.

nektarine
5. srp 2010

Ahoj holky, tak jsem nevydržela a zavolala si na hematologii o výsledky o týden a půl dřív, než mi sestra řekla (kdyby náhodou...). A představte si, že tam už byly!! To je bezva, fakt, klidně by mě nechali se ještě nervovat tak dlouho.
NO, ale to důležité, co jsem se dozvěděla je nález - faktor 5, Leidenská mutace. Tak už je jasný, co byla příčina smrti našeho chlapečka. Dnes jsem si šla pro ty výsledky do ordinace a myslela jsem, že o tom budu mluvit s doktorem, ale vzali mi jen další zkumavku krve na další vyšetření a potvrzení nálezu. Takže musím čekat další min. 2 týdny. Doktora jsem ani neviděla! Sestra mi jen zběžně řekla, co to pro mě znamená a to bylo vše(trvalo jí to asi minutu a půl, takže vlastně jsem se nic novýho nedozvěděla, co mi řekla jsem si už přečetla na netu). A když jsem se ptala, jestli bych teda neměla brát něco na stabilizování krve teď, když mám šestinedělí, tak mi řekla, že ne. A pak jsem se ptala, jak to je s léčbou když vím, že budu chtít co nejdřív otěhotnět, jestli jsou potřeba ty injekce nebo nějaké prášky ještě dřív, než otěhotním a na to mi taky řekla, že ne. Je tohle normální postup? Já jsem z toho teda fakt hodně naštvaná, nevím, jestli je to takhle normální, ale mě se to teda nelíbí... Máte některá to samé, co já?

bettynka222
5. srp 2010

@cukor no uzivam si 😵 aj ty si budes za chvilku 😵 ako sa citis?

rebeca_1
5. srp 2010

Babulky tak ja som dnes volala s hematologickou a povedala mi, ze pri IVF mi predsa len staci pichat fraxik 0,3. Zajtra hned rano zbehnem do lekarne a vymenim si ich. Ta 0,6 by bola zbytocne vysoka davka....

cukor
5. srp 2010

@nektarine ...leidenská mutácia je najtažšia forma trombofilnej mutácie.skor ako otehotnieš ti injekcie ani lieky netreba.ale ked otehotnieš treba to hned riešit s hematologom.ja mam dost ustretovú lekárku a hoci mam iné trombofilné mutácie tak od zaciatku tehu si pichám a sleduje sa kazdy mesiac krv.
@pallacinka ...ja som pri potratoch nemala ziadne tazkosti...nič ..len zrazu bol koniec 😢
@denisocka ...uz vydrz moja....... 😉

nektarine
5. srp 2010

@cukor já jsem vždycky byla zdravá, nikdy mi nic nebylo, žádná operace, žádný vážný zranění, nikdy jsem nebyla v nemocnici... A teď po skoro 24 letech jsem zjistila, že to mám vlastně celej život a musela jsem na to přijít až teď a takhle... Tak jsem z toho docela vedle. Tak jsem měla takovej pocit, že mě jen sestra odbyla a nic dál - už jsem tam byla 2x a doktora jsem ještě neviděla. Tak snad za ty 2 týdny, po dalších výsledkách se s ním už uvidím a řekne mi k tomu třeba něco víc.
@pallacinka Já jsem přišla o malýho v 38tt. A až terve teď jsem zjistila, zě mám trombofilii. Zemřel zřejmě jen několik hodin před porodem. A vůbec jsem o tom neměla tušení, nic nebolelo jen klasický porodní bolesti. Šla jsem do porodnice a byla jsem šťastná, že už je to tady, že ho konečně budeme mít v náručí. Ale na monitoru už nemohli najít srdíčko...