Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

ratonito
16. únor 2011

@tonytony mimoděložní to snad nebude. Břicho tě bolí? Nezbývá ti nic, než vydržet do pátku, i když vím, že budeš celou dobu jak na trní. Tak držím palce´, ať ti to uteče co možná nejrychleji.

tonytony
16. únor 2011

@ratonito Břicho jen trošku sem tam, ale prsa bolí apálí ajsou teď za dva dny jak balóny☹ Je mi zle těhotně a do toho to psychický a strach, že bude muset být revize... Vůbec nevím, jak to je v takových případech, když HCG bude pořád tak nějak nemizet, jak to bude až teda vysadím léky, jetsli a kdy přijde MS atd.? Nevíte?

ratonito
16. únor 2011

@tonytony to ale opravdu vypadá jako klasický příznak těhotenství. Třeba to nakonec ještě nebude ztraceno. Ale jinak já teda netuším jestli má HCG klesnout na nulu nebo jak se postupuje, já jsem vždycky měla zamlklé.

nonika
16. únor 2011

@pekyn ahoj...cely den na teba myslim ze ako si dopadla, tak nie je to dobra sprava ☹ ☹ ☹ ....ale je lepsie ze budes pod dohladom a keby nieco tak lekari hned budu moct reagovat....drzim ti silno prsteky a verim ze to vsetko dobre dopadne 😉 ...kam ides do nemocky?

horjahorja
16. únor 2011

@pekyn ahoj, vím, jak ti je. Já jsem na tom byla úplně stejně, jako ty ☹ Ale je dobrý, že budeš teď pod dozorem. Doktoři mně tenkrát řekli, že malému bude lépe venku než u mě. A měli určitě pravdu. Teď si říkám, že je škoda, že neudělali císaře ještě dřív. Raději předčasně narozené dítě, než podvyživené 🙄 Dej vědět, jak jste dopadly, věřím, že co nejlépe! 😉

pekyn
16. únor 2011

@nonika ďakujem si strašne zlatá,... idem do novej nemocnice ja tam mám svoju pôrodničku dr. Rošákovú,...Ja si uvedomujem, že je to pre nás dobré, tak dúfam, že dobre dopadneme 🙂 a aj ja Tebe držím prsty 🙂

pekyn
16. únor 2011

@horjahorja No presne aj mňa hnevá to, že ju nevyberú už teraz veď som v 36tt,... Dr. sama povedala, že ak by to na mňa už prišlo tak by to bolo aj dobré, lenže nechce vyvolať pôrod ona, že treba počkať čo bude ďalej,...

bettynka222
16. únor 2011

@paulito vysledky krvi mas teda dobre? lebo napriklad trombofilia tym, ze zabranuje prudeniu zivin k plodu moze spustit aj predcasny porod. ale tak u teba moze byt aj nedostatocny krcok...ak umas mutaciu?
@fori ty mas ziskanu tormbofiliu - dost vaznu. su tu take baby - tehulky. aj ty budes 😉
@nektarine ja som si toto tehu uvedomila tiez az ked s amalinky uz hybal. teda uvedomovala som si to, ale zrazu to bolo take ozajstnejsie 😵
ozaj a tm je na tom ako? do prace asi este nechodi....je mu lepsie?
@pekyn to mi je luto 😔 pichas si injekcie? lepsie ked pojde von teraz ako keby mala byt postihnuta aleby by sa jej malo nieco stat... 😔
@tonytony hcg sa drzi v obehu isty cas, to neklesne zo dna na den. ale tie prsia.....fakt si neni tehu? mavas to aj pred ms? moze to byt vedlajsi ucinok tych liekov?

pekyn
16. únor 2011

@bettynka222 No oni ju vo mne chcú ešte nechať pokiaľ nepríde pôrod spontánne, alebo pokiaľ sa nebudú zhoršovať prietoky, alebo ozvy,.. Picham si clexane,..

tonytony
16. únor 2011

@bettynka222 Prsa mě nikdy před MS nebolí, i teď jsem tak nějak díky tomu, že mě po IVF začala bolet trošičku tušila, že by to mohlo být těhu, ty léky to dělat můžou, ale je divný, že pár dní po ET začaly bolet, pak přestaly a teď teda už 2 dny bolí šíleně...A mám je 2x takový, ale nevím, určitě to ale ok není- to už prostě vím...

bettynka222
16. únor 2011

@pekyn a kolkatku si pichas? kontroluju ti krv? vyslekdy sa nezhorsuju? a ctgcko ti na poradni robili ci nie?

bettynka222
16. únor 2011

@tonytony tak potom dufam, ze nebudes musiet na kyret...ja som to nastastie zazila len raz. druhykrat som krvacala cely mesiac 😖

pekyn
16. únor 2011

@bettynka222 tak na krv som bola len raz keď mi to zistili pred týždňom, prietoky a ctgčko sú v poriadku, len placentu mám už trojku ako na pôrod,.a picham si clexane 0.4 a 24.2 idem na kontrolné odbery

bettynka222
16. únor 2011

@pekyn a vysledky nevies? ja som mala v 36 tt tiez trojku. a maly za cely 9 mesiac nepribral ani gram 😖

pekyn
16. únor 2011

@bettynka222 a kolko mal??? moja malá ma teraz 2000g do 35 tt ani netušili, že to je kvoli krvi, len som si vybrala dobrú pôrodničku a ona na to prišla a poslala ma na hemošku,.. no teraz neviem hodnoty, len D dimer som mala veeeľmi vysoký, len si nespomínam na hodnotu, :( vše ostalo v karte na zajtrajší príjem :(

bettynka222
16. únor 2011

@pekyn maly mal uz v 33 tt 2450 g, takz eked s anarodil, mal 3240 - cize ok. ale vobec nepriberal. povodne sa bali, ze bude mat 4 kg...a nevies tu mutaciu? brala si v tehu listovku, B12 a magne B6? asi nie, lebo si o tom nevedela, ze?

pekyn
16. únor 2011

@bettynka222 magnézium som brala aj listovku a železo,... ja mám od začiatku problémové tehu zo začiatku mi hrozil potrat a teraz predčasný a ešte sa k tomu pridala váha malej,.. ale podľa mňa bude mať váhu po mne genetickú, pretože ja som mala 2300g keď som sa narodila a aj moji súrodenci tak isto,... a mutáciu ešte netuším, že to budeme riešiť u hem až po pôrode

bettynka222
16. únor 2011

@pekyn kolko merias na vysku? lebo ja mam 178 cm. ale malinky bol hrozne chuducky ajked vahu mal dobru. brusko mal v den porodu zodpovedajuce 35 tt....

pekyn
16. únor 2011

ja mám výšku 164cm a za celé tehu som pribrala 5kg, lebo do 35tt som len zvracala tak podľa mňa to môže byť aj tým,... a malý je zdravý??? vše v pohode bolo po pôrode???

bettynka222
16. únor 2011

@pekyn ani ja som moc nepribrala. prve styri mesiace osm trpela nechutenstvom, mesiac som bola na infuzkach. az do 8 mesiaca som vracala. mesiac vkuse som krvacala - tiez mi hrozil potrat. a ano, malinky je v poriadku 😵
drzim palce zajtra. nech vsetko dobre dopadne. asi ani spat nemozes... 😖

bettynka222
16. únor 2011

@pekyn no a teda si odo mna nizsia, takze aj mala by mala byt mensia aj lahsia 😉

nektarine
17. únor 2011

@bettynka222 už chodí bez berlí, takže paráda, sice pajdá, ale jezdí už na rehabilitace s tou nohou. Jinak musí ještě pořád nosit ten korzet na záda, ale 25.2. má jet na kontrolu, tak třeba už ho bude moct sundat. A do práce ještě vůbec ne, ani doktoři mu nechcou říct, jak dlouho by to ještě mohlo trvat, takže do léta bude asi doma, to se uvidí.

nektarine
17. únor 2011

@pekyn držím pěsti, ať jste obě v pořádku! A At´ to máš už co nejdřív za sebou...

cukor
17. únor 2011

@pekyn ...ja som mala na konci tehu dost zlé výsledky krvi a tak sme nečakali a 38+1 malá isla von.no a po pôrode este na sále tvrdila dr.z novorodeneckého ,ze je to 37tt.ale ja som bola na umelom takze som presne vedela kedy nastalo oplodnenie.tak asi kvôli krvi sa malá asi tiez prestala vyvíjat.tak je fajn,ze doktor nečakal až ma to chytí spontanne.vlastne ukončený 38 tt berú lekári uz v pohode 😉

tonytony
17. únor 2011

Já dnes na testu měla už jen ducha, takže jsem to nevydržela a šla si na krev už dnesmísto zítřka, zda to klesá, ať můžu zavolat do Caru a vysadit, ať zbytečně neprodlužuju to trápení☹ Za pár minut si budu volat na výsledek, tak si přeju, ať je co nejnižší a odejde to samo☹ První neúspěch IVF bolel hodně, neb jsem nečekala, že by to nemělo dopadnout, ale jak nebyly //, bylo to lepší než tohle utrpení... Ty // pro mě jsou bolestivý a dlouho ještě budou...

Holky, kdo jste po IVF nikdy jste nevyužily po neúspěchu nějakého dobrého psychologa? Já nevím, jestli by mi to nepomohlo, je mi fakt zle, vůbec nevím, zda mám sílu do nějakých dalších pokusů- hlavně na to další čekání☹ Jak to přečkat, překonat☹
Stydím se tady před Vámi, jak jste silné a ikdyž třeab nemáte žádné dítě a za sebou mnohem víc pokůsů a trápení, že to zvládáte, já jsem asi srab☹

lume
17. únor 2011

Ahojte, je tu niekto s podobnym problemom? FaktorV/Leiden G1691A heterozygot
MTHFR C677T homozygot
Koagulačný faktor XIII Val34Leu heterozygot
G/A polymorfizmus -455 heterozygot

Myslim, ci sa ordinuje ku takemuto stavu nejaka liecba. Chodim na umele oplodnenie. Po prvom ebryotransfere som mala potrat vo 8tt. Sestricka na hematologii, ked videla moje vysledky, povedala, ze to mam vesele...Tak mam trochu obavy.

nektarine
17. únor 2011

@tonytony když ti to pomůže, tak proč ne. Taky jsem tam měla v létě nakročeno, ale nakonec jsem tam dedošla. Třeba by ti stačilo jen jedno sezení, aby jsi se vypovídala a trochu si to tím v hlavě srovnala... Je mi to moc líto!

nektarine
17. únor 2011

@lume no, sestřička to myslím vystihla. Já mám jen Leidena. O první miminko jsem přišla před porodem v 37tt. Teď jsem už skoro v půlce těhu a od 5tt píchám injekce nízkomolekulárního heparinu, tak jako skoro všechny holky tady. Myslím, že u tebe to píchání bude nezbytné. Ale dělají zázraky, tak držím palce!

kaciatko81
17. únor 2011

@lume ahoj, tak to mas peknu zbierku... ja mam protrombin a mthfr, chystam sa na ivf a hned od zaciatku stimulacie mam pisany fraxiparin

cukor
17. únor 2011

@tonytony ...ahoj....no u mna to pri IVF,KET,IUI, bolo stále velké očakávanie a potom velké sklamanie.tych pokusov bolo naozaj vela a pri druhom potrate som vyhladala psychologa a chodila som tam asi 3 mesiace.nebrala som ziadne tabletky aj ked mi ich chcela dr.dat ale velmi mi pomohlo vyrozprávanie sa z mojich problémov.myslím si ze to nie je hanba a urcite to pomôze.