Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukruska1920
2. bře 2011

@cukor ja som kojila len dva mesiace

velvet26
2. bře 2011

@marulka83 neboj, zvladnes to pichanie, nic to nie je...skoro vsetky si tu pichame, to je asi jedina cesta k zdravemu babatku v takychto pripadoch ako sme my... 😉

velvet26
2. bře 2011

@bettynka222 no verim, ze bol mozno maly vacsi, chlapci zvycajne byvaju... 😉 ale vahu ma presne mala podla tabuliek, vcera som bola 30+2 tt a zodpoveda presne na den, aj ked ruky a nozicky ma o tyzden dlhsie..tak nebude kratkonoha... 😀

marulka83
2. bře 2011

@velvet26 dakujem za podporu,idem v piatok,tak uvidime. Teraz som presvedcena,ze to iba pomoze.

bettynka222
2. bře 2011

@margarita jaaaj moja pamat zlyhava 😝 😵 viem ze na konci si bola uz n afraxiku, ale ta baba ma praveze tiez vysadit anopyrin posledny mesiac, preto som jej to pisala - aby sa ta na to spytala 😉 uvidis, babatko bude 😵 naposled si takto ty utesovala mna, pamatas? ked budeme snazilkovat my, ktovie ci sa to zas netoci 😒
@nektarine ja mam ten angel sounds. bol to super pomocnik v stresovych situaciach 🙂 tuism ze tep mal byt okolo 160 uderov za minutu - ale zdrave rozmedzie bolo myslim 150-170. ku koncu tehu sa to ale znizovalo na 140. ved sa popytaj dr, ta ti to povie najlepsie 😉 pouziva sa to s gelom, ale ten ma na brusku strasne svrbel, takze som pouzivala normalne krem a prenasalo to tie zvuky 🙂 urcite si to zaobstaraj - lebo teraz babo kope casto, ale v 9 mesiaci takmer vobec a to by si sa velmi bala. ak chces, mozem ti posunut moj za polovicu. ved mi napis ipcko 😉

bettynka222
2. bře 2011

@cukruska1920 po sekcii sa krvaca az tyzden? ani ja nemavam krce pri ms - to sa vraj po porode upravi 🙂 ako sa inak mas?
@cukor ja som kojila a dostala som ms - a odvtedy sa chcel maly odstavit...mlieko totiz zhorklo kvoli ms a tieklo ovela pomalsie ☹

bettynka222
2. bře 2011

@velvet26 no on bol o 3 tt stale popredu, ale kedze v 9 mesiaci uz nepriberal, tak nakoniec vazil len 3240 g

velvet26
2. bře 2011

@bettynka222 😉 mal svoj rytmus priberania asi, no hlavne ze nebol az taky velky valibuk, peknu vahu mal.. 🙂

cukruska1920
2. bře 2011

@bettynka222 to nezalezi ci po sekcii alebo nie ..zalezi to od organizmu... mame sa fajn...uz mrkvickujeme... 😅

erika12345
2. bře 2011

@bettynka222 ahoj, dik za tip na margaritu, len sa tu nepobijte kvoli mne. 😀 S tym planovanym porodom som to myslela preto, lebo pre mna je podstatnejsi anopyrin, uz po 5 dnoch sa mi lepia dosticky a po 10 je moja krv taka akoby som nic nebrala, tak sa bojim, ako to babo zvladne bez anopyrinu. To vies, ze mam strach.
@margarita ahoj, nie, ze by som ti priala zle, ale drzim palce, aby sa nasiel dovod tvojho tretieho anjelika..A na hematologii ti dali teraz to iste, co predtym v tehu s malou? Ja verim, ze este pribudne bracek alebo sestricka, len to treba poriadne vysetrit. Spominas si este, aky si mala anopyrin? Ked si ho vysadila , kolko ti dali fraxiku? A v pohode?
@nektarine velmi ti neporadim, ja som mala tuto soboru podobny problem, ale ta bolest ma nerezala, skor akoby menstruacna bolest a tvrdnutie bruska, ale po nejakej chvili to preslo a nevratilo sa to, u mna to bolo asi z toho, ze v tom case bol maly velmi akcny. Ale ak ta to stale pobolieva, vsak skoc na pohotovost. Len tak pre istotu.

nektarine
2. bře 2011

@erika12345 no poboívá to pořád. Ale malá se vrtí. A já nemám žádný výtok ani špinění ani nic takovýho. Takže pokud to bude pořád stejné, počkám si na zítra na moji gyn.

zulok
2. bře 2011

@nektarine s domacim ultrazvukom ta jedine klepne od nervov.. to myslim ako fakt... Ono si este v takom tyzdni, ze tie pohyby nemuisa byt pravidelne.. tie by mali byt pravidelne citi tak od 28tt a napr. u mna to v oboch tehu bolo tak, ze jeden den mal drobec aktivny den a druhy pokojny...
a ked som bola pred porodom na monitoroch a aj ked sa malo hybal, tak ono tep bol pri pohyboch okolo 160 a ked spal okolo 140 a dakedy mi skocilo na 120, ono je to take vselijake a hlavne ten monitor trval tak 20 min. a doma tolko casto pocuvat, no fakt ta svihne..
radsej, ked sa ti nebude daco zdar, zbehni na pohotovost, urcite ta nevyhresia, maju tam urcite kopec mamin, co prisli, ze sa im daco nezdalo.. a aj ja som tak bola a vzdy mi povedali, radsej prist zbytocne, ako to lutovat..

slavkav
2. bře 2011

@bettynka222 presne si to vystihla ... ale nie, poviem ti, ked budem sama na nich. ale mala ho berie ako babu - chce kupat - len co, ked furt myka nohami 😀 ... ale zatial sa este nestazuje. 😉

bettynka222
2. bře 2011

@erika12345 ok, bitka nebude 😀
@zulok ty by si bola z domaceho utz nervozna? preco? 😕 na pasoch sice musis byt 20 minut, ale mne stacilo merat tep malemu 10 sekund, potom vynasobit siestimi a bolo zmerane - presne tak meraju tlak a tep tehulam v nemocke predsa 😉 a ano, predsa som pisala, ze tep babatka ku koncu klesa a je tam najeke rozmedzie, len som si uz nepamatala ake...
ked sa maly dlho nehybal, ked som zacula tep jeho srdca - uistilo ma to, ze zije....a to pri tom doppleri predsa ide. a teda v pripade, ze by tep bol prilis vysoky, tak je jasne, ze nieco nie je v poriadku a treba ist hned k dr - a na to by si napriklad sama ani neprisla, len s tym doplerom. ja som ho nepouzivala kazdy den, len ked som sa o maleho velmi bala. pozicala som ho aj kamoske - tiez tromboske a velmi si ho chvalila 🙂 ale teda sto ludi, sto chuti, ze? 😀

bettynka222
2. bře 2011

@slavkav ok, som zvedavaaaaa 🙂 ale verim, ze bude dobre, ze malinka da na braceka pozor 😵 pocuj a ty si bola pocas tehu aj v nemocke hospitalizovana?

pancuska
2. bře 2011

@carina30 rada by som pomohla no nie je to v mojich silach!manzel je velmi mlady!!!....tak len budem na vas mysliet a dufat ze to bude OK!

pancuska
2. bře 2011

@lume no tak to mas jasne......a iste ze ak si uz budes pichat bude to dobre,zrejme ti pridu presne vysledky testov a budes aj vidiet ake mas hodnoty!ja tam mam len dve hodnoty znizene a jednu zvysenu ale neviem co tie hodnoty znamenaju a ci su dolezite,ale asi ani nie ked povedali ze si musim zacat pichat az ked otehotniem!No skumam co je to ten Merional ale to je asi na vytvorenie folikul vo vajecnikoch,neviem ci ich nemam dost alebo co lebo sa k tomu nevyjadril,len ze ak to nepomoze tak musim ist na vysetrenie priechodnosti vajecnikov......a ty si bola na umelom?...prepac ale neviem ako sa to skratkou pise..... 😉

slavkav
2. bře 2011

@bettynka222 nie, nebola. ja som mala v podstate bezproblemove tehu ... ak neratam moje vseliake stresy a pod 😉

margarita
2. bře 2011

@erika12345
hej, presne to iste som mala, dokonca B12 ani nie kazdy tyzden, teraz mi stacilo injekcie len raz za dva tyzdne. na rozdiel od tehu s Kiki som ale zacala s kys.lisovou a anopyrinom uz aj pred otehu...anopyrin som mala cely cas 30tku,a ten Fraxi, neviem ci 0,2 alebo 0,3 to si uz nepamatam, ale podla mojej vahy sudim ze asi ten slabsi. V pohode, v najlepsej 😉 porod bol taky rychly, ze ani zlaknut som sa nestihla 😀

drzte sa vsetky - najma tehulky, nech tu pribuda vela vela novych zdravych babetiek 😉

lume
3. bře 2011

@pancuska Ahoj, no lekarka mi dala pozistovat este nejake dalsie veci ako napr.kyselinu listovu, B12 a B6 a este mutacie na faktor XII. Ked budem mat vysledky, tak Ti dam vediet. Na vsetko sa jej opytam, lebo bola mila a nerobilo jej problem vysvetlit veci. A Ty mas co zvysene alebo znizene? Mas problem aj s otehotnenim?

lume
3. bře 2011

@pancuska je niekolko skratiek pri umelom oplodneni. Bud moze ist o vnutromaternicove oplodnenie/inseminaciu (IUI= intrauterine insemination) alebo prave umele oplodnenenie mimo tela matky IVF (in vitro fertilization). Ak by si chcela vediet viac, nevahaj sa opytat. Ja som podstupila 3x IUI , po tomto som ale neotehotnela (Je tam len 10% pravdepodobnost otehotnenia) a 1x IVF, to som otehotnela ale vo 8tt potrat, tak az potom zacal lekar zistovat, ci nemam problem s krvnou zrazanlivostou.

zulok
3. bře 2011

@bettynka222 mna by kleplo z domaceho uzv preto, lebo sice by som mohla pocuvat srdiecko, ale to moze v jednu chvilu bit uplne vporiadku ale ak je dakde problem u babatka, za chvilu sa moze daco po... a nicomu nepomozem, jednoducho by som vkuse len sledovala srdiecko... a monitor nie je vsetko, vid u Fiallinky :( ono ani caste ultrazvuky dakedy nepomozu, ja som mala placentu vzadu a vobec teda nebolo vidno , ci su dake infarkty.. ale tazko povedat.. ja to povazujem momentalne za zbytocne, mozno casom zmenim nazor 😕

cukor
3. bře 2011

@lume ....ahoj ...a maš aj zamrazené embryjka?je mi luto,ze si pootratila.ja som tiez bola 2x ivf,2xet ale ja som to velmi zle znasala a dostala som aj hyperstimulacný syndrom.takze do tretice ma uz manzel ani nechcel do toho pustit,takze aj ked bola minimálna šanca na otehotnenie aj napriek tomu som podstupila iui.....vyslo az stvrté ale skončilo potratom a potom vlastne az 8 pokus vysiel a mame dievcatko.a este predtým som bola raz sponntánne tehotná ...ale tiez sa to skončilo potratom.takze iui aj ked dr.hovorila,ze sa to velmi neoplatí nakoniec vyslo.

lume
3. bře 2011

@cukor Zial, nezostali nam ziadne zmrazene embrya, musim sa dat nastimulovat znova. To je zaujimave, ze si podstupila IVF a potom si sa nakonice rozhodla este raz skusit IUI. Takze si uz uzivas matersku dovolenku. Gratulujem. Ja budem musiet este nasadit nieco na trombofiliu a hematologicka mi povedala, ze mito rovno mohol predpisat gynekolog. Takto stracam moj drahy cas. Ale co uz. Verim, ze druhy IVF pokus vyjde.

bettynka222
3. bře 2011

@slavkav ja sa dost bojim, ze zase skoncim v nemocke....a bez mojho babatka ☹ to by so mneprezila a hlavne kto by sa onho staral????
@zulok ty na to ides prilis zlozito 😀 ja osm vobec nesledovala ci ma tep v poriadku - to len ku koncu, ale skor ked sa vobec nehybal, tak som mala istotu ze je tam a ze zije 😉 ale neboj, do nicoho ta nenutim 😀

vavenka
3. bře 2011

Servuste zeny, ako sa mate? Dlho som tu nebola, dufam ze vsetky ste ok 🙂
@mirip ty uz finisujes! tak drzim palce velmi a s tou svokrou si ma pobavila 😀 😀
U mna vsetko ok, Vanda rastie, uz je z nej velky sibal, pomaly zacina chodit, takze som jej furt za ritou.....
A teda co, rozbieha sa tu druhe kolo?? 🙂
@bettynka222 ty sa nechystas este? 😉

bettynka222
3. bře 2011

@vavenka noo, za chvilu 😀 bojim sa nemocky - kvoli malemu. a ty kedy druhe, hmmm? ja by som aj hned.....len to tehu bol do prvej polky hrozneeeee.
a nas zas kraca popri nabytku 😀

nektarine
3. bře 2011

@zulok to co ty mi říká i mm. Ale já to spíš vidím jako betynka. Ne, že bych nad tím seděla 3x za den a počítala, jestli odpovídají tepy. Ale spíš jen když se zrovna nevrtí, tak jen budu vědět, že žije. No, ještě nevím. Dneska jsem byla na poradně, tak jsem se na to doktorky ptala, a ona, že si myslí, že to je zbytečný, že jedninou výhodu co v tom vidí je právě to uklidnění, když se delší dobu nepohne. že jako třeba u mě, abych zbytečně nestresovala, by to možná i brala, ale jinak, že v tom jinej přínos pro mě nevidí.

No jinak na kontrole všechno o.k. Ty bolesti jsou od toho, jak se děloha roztahuje, takže mám brát magnesium. Aby to nebolelo tak výrazně. A maličká je spokojená, všechny průtoky jsou prej vzorný, ale objednala mě až za měsíc, není to moc dlouho? Ona mě říkala, že se nemusím bát, že opravdu je to v pořádku a že ten měsíc stačí. Tak já nevím. Jak často jste chodili vy na utz těch průtoků?

vavenka
3. bře 2011

@bettynka222 no my sme zatial v stadiu ze Vanda bude jedinacik 😀 😀
@nektarine ja som na prietoky bola prvykrat az v nemocnici v 36tt....

nektarine
3. bře 2011

@vavenka já je mám napsané v každě zprávě z hematologie už od začátku těhu, je tam: Od 20tt utz placentárních toků DUS á 4 týdny. ALe já mám právě strrach, že 4 týdny je děsně dlouhá doba...