Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

nektarine
8. pro 2011

@miky zdědila jsi to po jednom z rodičů. To je heterozygotní. koukni sem: http://www.genomia.cz/cz/test/fvl-factor-v-leiden/

A FVL Znamená: Faktor V (jako 5) Leiden

nektarine
8. pro 2011

@vavenka gratuluju! Hodně zdravíčka malému Jerguškovi! Myslím, že takové jméno jsem ještě nikde neviděla ale líbí se mi! Až se zaběhnete, tak mi prosím dej vědět, jaký to je , mít děti s takovým věkovým rozdílem, taky tak nad tím přemýšlím....
@cukor Peťka je kočka, tak to letí!
@fiallinka tak punčošky a ty bílý mažestrový šatky už jsou Klaudii malý 🙂

lucianak
9. pro 2011

@katusap Ja som si včera pichla prvý fraxik, ale to si ma mala vidieť.... Pokiaľ som sa odhodlala, tak to trvalo asi 15 minút ☹ Musím sa to naučiť sama, nechcem sa na nikoho spoliehať. Anopyrin už neberiem, už len ten fraxik a prednison 2,5mg.
Včera sme si dali druhé kolečko snaženia, tak čakáme a ideme ďalej zajtra. Každý druhý deň, nech vieme, že nič nepremeškáme 😉

sarafortuna
9. pro 2011

@lucianak neboj, ten strach pominie - a hlavne ked picháš bez strachu a stresu tak to menej bolí... ja mám za sebou asi 18injekcií, no minule ma "rozhodilo" jedno pichnutie a dnes som opäť trochu maturovala.. 😉
a cca 1-5 injekcia trvali minimálne 2 minúty - išla som k ihlou ku koži a späť a zase že pichnem a späť a predýchavala som v panike 😀
je to normálne...

chirabell
9. pro 2011

@sarafortuna @lucianak no ja som tiez cerstvi "pichac" mam za sebou zatial len 7 injekcii, ak neratam prvu od sestricky u dr a druhu od mm, tak len 5 ...prva bola hroza, to odhodlavanie, ved poznate...ale prisla som na to, co mne sposobuje problem, viem ze to neboli, ale ked pozeram na vlastnu ruku ako to ma pichnut, tak mi to jednoducho mozog nevie spracovat a neviem urobit ten pohyb rukou...takze si pekne chytim kozu, vydezinfikujem, nastavim ihlu tesne nad kozu kde chcem pichnut, tak tesne, ze ked sa nadychnem do brucha dotknem sa koze, no a zavriem oci a potiahnem ruku, teda zatlacim ihlu...neboli to...ale s otvorenymi ocami mi to nejde...ten pud sebazachovy je u mna asi velky...takto v pohode, aj ked stale je pred tym hlboky nadych a vydych a "teraz" 😀
Naucime sa...zvykneme si...nie je na vyber 🙂

fiallinka
9. pro 2011

@nektarine Klaudie roste jako z vody, no asi tak rychle jak Kája, ta měla ty šaty asi 2x 🙂.
@vavenka tak manžel mi řekl, že jméno Jerguš zná přece každý, a že kdybych měla přehled o hokeji, tak vím, že se tak jmenoval známý slovenský hokejista. Stydím se 🙂

sarafortuna
9. pro 2011

@vavenka, blahoželám k Jerguškovi, a obom drobcom veeeeeľa zdravia a mamke a ockovi pevné nervy a veľa radosti z tých pokladíkov 😉

sarafortuna
9. pro 2011

@chirabell , tak ja sa pozerám - ale tiež patrím k tým čo napr. v TV alebo pri mojom odbere krvi nemôžem vidieť ako ihla ide pod kožu... 😉 Ale teraz pozerám - ja mám fajne sadielko, tak to mi trochu pomáha - že viem, že to len niekde do tuku vpichujem.

Držím palce Chirabell, (aj sebe) nech nám tie injekcie pomôžu a nech v roku 2012 máme zdravé bábätká. pa

chirabell
9. pro 2011

@sarafortuna aj mne sa za tu dobu snazenia o babo nazbieralo sadielko, najma po MA, ktore mi rozhodilo stitku a prisla som na to az po niekolkych mesiacoch, takze kilecka sli hore a hore 😀 a hej, je to lepsie ako predstava ze medzi kozou a "masom" nie je ziaden tuk 😀
Aj ja drzim palce, verim ze to vyjde 🙂

sarafortuna
9. pro 2011

@chirabell , musí nam to výjsť. MUSI a aj VYJDE ! 😉

bettynka222
9. pro 2011

Ahojte trombošky 🙂
@vavenka gratulujeeeeeem 😵 a ockavam tvoje skúsenosti mamičky dvoch deti 🙂
A dala si malinkemu nezvyčajné a zároveň krásne meno 🙂
@fiallinka ale nebuď na seba taka prísna, to meno je uz dnes dosť zriadkavé a známe hlavne z jednej starej rozprávky (či čo to bolo) 🙂

katusap
9. pro 2011

@lucianak Ahoj, tak uz to mas za sebou. No ja som strasne zvedava, ako pichnem ja prvu injekciu. Joj vidis moja, esteze sme isli po tych vysetreniach. 😉 Nas tento mesiac caka stvrte kolo, tak uvidime. V kazdom pripade, drzim moc palceky.

pancuska
9. pro 2011

@chirabell ahoj....no urcite si ta nepletiem!! ale mala si inu foto!!!ale nezda sa mi ze sme si pisali v tejto teme....to nie som si ista!!

pancuska
9. pro 2011

@lume a prosim ta co je to amnioceza? jeeeej dievcatko? a potom das aj foto? ako sa bude volat? no ja som skoncila u dalsieho gyndosa,od aprila ako som mala to mmt sa zasa snazime a zasa som na bode mrazu,zasa ma stimuluju clostyllom ale musim sledovat menzes a ako nahle zistim tehu hned pichat fraxik....ale takto to m byt a asi este nie je ten spravny cas....a kedy mas termin? 😉

chirabell
9. pro 2011

@pancuska joj, preco hned tie !!! ? 🙂 V tejte teme sme si urcite nepisali a mozno si ma nepleties, ale v kazdom pripade, ja si nespominam a urcite som v zahranici nezila 🙂

kikaneu
9. pro 2011

dievčatá, viete mi poradiť? moja kamoška má asi tiež trombofíliu (práve jej zisťujú prečo už niekoľkokrát potratila) a fajčí, môže sa to ovplyvňovať? asi by s fajčením mala prestať, však? vopred ďakujem za rady

lucianak
9. pro 2011

@sarafortuna No moja včera takých 15 určite, no dnes sa mi to videlo kratšie. myslela som, že si ju tam pomaličky budem zasúvať, ale to nešlo, šak to aká bolesť by bola 😒 Ale dnes mi mm hovorí, že max 10 min, to bolo. Je to strašný pocit, keď viem, že má možno 1,5cm tá ihla, no je to katastrofa. Keby mi niekto meral pulz, nestíha rátať tepy 😀 A pritom, ak už je po všetkom, poviem si, ty truba jedna, toľko strachu pre nič.
Ale po týždni to snáď bude ako samozrejmosť, musííííííííííí 😉

lucianak
9. pro 2011

@katusap Tak a už asi 20 minút mám v sebe druhú, fuuuu.... to sú nervy pred pichnutím. Hrozné. A pritom to je ako polka špendlíčka 😀 Ale veď ty si zdravotníčka, nie???
Haha, ja mám čo hovoriť, ke´d som chodila na strednú zdravotnú a VŠ jeden rok na lekársku fakultu. Ja som strašný bojko, ale musím sa pochváliť, som hrdá na seba.
Ja som tiež šťastná, že som bola na tej hematke. Bez tých vyšetrení by to isto dopadlo rovnako a vyčítala by som si, že som sa na to vybodla. A teraz viem, že robím niečo pre to, aby sme sa mimina dočkali.
Ďakujem a samozrejme tiež držím palce 😉

petah82
9. pro 2011

@kikaneu no fajcenim si pri trombofilii urcite koleduje o zrazeninu. mala by potom prestat.

kikaneu
9. pro 2011

@petah82 tiež sa mi zdalo, no nebola som si istá....je to trubka poriadna, lebo potratila už fakt niekoľkokrát a pri prvom som jej vravela, že fajčiť by určite nemala už len keď rozmýšľa o tom, že by mali ďalšie dieťa a nie ešte keď by mohla byť, reps. už je tehotná

katusap
9. pro 2011

@lucianak Vidis, vidis, esteze som ti opakovala ake je dolezite ist na vysetrenie a neuspokojit sa s recami , ze sa to stava. 😉 Som zdravotacka, tak ale seba nepicham predsa. A picham len ked musim, na to su tam sestricky aby pichali. 😀 😀 Ja tak max. zaockujem proti chripke 😀

petah82
9. pro 2011

@chirabell nakonci ti to tak uz nepride 🙂 garantujem 🙂 ja som pichala od 1.dna vynechania MS az po skoncenie sestonedelia cca.300inj., s prvymi som sa trapila psychicky, tiez som taky bojko a pri medicinskych reciach sa mi robi zle a s poslednymi sa zas budes trapit, lebo to uz nebude kam pichnut, vela bab tu hlasi, ze im casom zhrubla koza a je problem ju prepichnut, to sa stalo aj mne...😒 prajeme vela uspechov a stastne tehu!

petah82
9. pro 2011

@elischka tiez som pichala clexane 0.6 v sestonedeli a kojila, nic sa nam nestalo, nikto mi na to ani nic nepovedal, po 2 tyzdnoch mi to znizili na 0.4, lebo aj hmotnost porodom klesla...

lucianak
9. pro 2011

@chirabell Tak tak, ako vravíš... To odhodlanie... Ale počkaj, vychytáme všetky muchy a o 2 týždne picháme jak ďas 😀 Ja som ochotná urobiť kvôli bábu všetko. Len dúfam, že sa nám čoskoro zadarí, lebo to nie som zatiaľ ešte tehu a pokiaľ porodím... ajaj.... Veľa vody pretečie dovtedy.

lucianak
9. pro 2011

@katusap ja som tiež raz pichala spolužiačku proti hepatke, ale to som sa modlila, aby sa jej nič nestalo, no našťatie žije a je ok 😀
Som ti vďačná za rada a dobre, že som "poslúchla". Ja viem, že niekedy je to fakt náhoda u niektorých báb, ale u nás to teda takto nebolo. Veď ma to stálo len 12 skúmaviek krvi 😀
Aj dobre, že to zistili, aspoň sa to rieši hneď a druhý pokus už bude úspešný. Verím v to!

katusap
9. pro 2011

@petah82 a okrem clexanu si mala aj anopyrin?
@lucianak jasne, ze dalsi pokus bude uspesny...ide len o to, aby sa nam uz konecne zadarilo 😉 a ja verim, ze coskoro to bude

lucianak
9. pro 2011

@katusap Amen

lucianak
9. pro 2011

@katusap 😀 proste to tak bude a AMEN

katusap
9. pro 2011

@lucianak do konca roku sme tehu 😀

petah82
9. pro 2011

@katusap anopyrin nie, nikdy. mutaciu protrombinu mam, po 2 potratoch mi rovno dali inj. casto tu boli baby co mali anopyrin namiesto inj. drzim palce, nech sa cez vianoce podari 😀