Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

chomik
19. únor 2011

@fiallinka Tiež mám z toho všeliaké pocity, to špinenie začalo ešte skôr ako som začala ten fraxip. brať, na druhej strane ten duphaston čo na to špinenie beriem tiež zvyšuje riziko trombózy...tak neviem, zatiaľ si pichám len po jednej inekcii, tak uvidím...mám teraz nariadený kľudový režim

fiallinka
19. únor 2011

@denisocka no, ono to šestinedělí je prý hormonálně taky hodně náročné, tak proto se to většinou ještě píchá... mně právě v porodnici ještě poučovali, že to píchat musím dál...

velvet26
19. únor 2011

@chomik tak ma napadlo, ze ci sa dr. nepomylil a zle ti nevypisal recept, alebo poznam aj jednu babu, co sice nema mutacie, ale o dve babatka prisla a ta si picha trikrat tyzdenne..ci to nahodou takto nemyslel...
kazdopadne, chod co najskor k tomu hematologovi, on ti bude na vysledky krvi davat pozor a tomu prisposobi davkovanie...a veru, fraxik moze sposobovat aj krvacanie, vtedy sa ma vraj hned vysadit, tak pichaj radsej mensiu davku, lebo 3 krat denne 0,3 to je vlastne 0,9 to je ozaj dost, taky vysoky fraxiparine sa tusim ani nevyraba, najviac je myslim 0,6...

velvet26
19. únor 2011

@mirusa30 a aku mas mutaciu, aku vysoku davku si pichas...uz mas pekne cisielko, zachvilku budes mat babatko u seba.. 😉

chomik
19. únor 2011

@cukor
@velvet26
@fiallinka tak ste ma len vsetky utvrdili v tom, aby som si pichala jednu denne a ponahlala sa opat k lekarovi, vdaka, je super takto sa mat s kym poradit, predsa len fraxiparine nie je beznou temou v tehotenskych poradniach...este raz diky

fiallinka
19. únor 2011

@chomik ale my jsme fakt jen laici, takže nás ber jen jako "vodítko", přesto bych se radši informovala u hematologa...

cukor
19. únor 2011

@chomik ...tak ma napadlo,ze ci ten doktor nie je heparínový vrah......ale to je pravdaze sranda...... 🙂

fiallinka
19. únor 2011

@cukor 😀 😀 😀 no fakt...

w_h
19. únor 2011

@chomik 3x denne 0,3 je opravdu moc, 3x tydne je zase relativne malo, ale zni to pravdepodobnejs
1xdenne je tak akorat. u nekterych mutaci se doporucuje pichat treba jen v 1. a 3. triimestru, a 1. trimestr ti konci za chvili, a lepsi pichat nez nepichat

lume
19. únor 2011

@mb Ahoj, mozeme sa informovat vzajomne. Ako to tak vidim, tak ja budem pichat tiez urcite a to mam viac muatcii nez Ty. Drzim palce.

ivula21
20. únor 2011

ahojte holky, prosím chtěla jsem se vás zeptat. Při přirozeném snažení berete něco preventivně na ředění krve ? JAko třeba anopyrin? Nebo to je zbytečné a píchá se na ředění až když zjistím, že jsem těhotná? Díky moc

velvet26
20. únor 2011

@ivula21 ja som nebrala nic..neviem aku mas mutaciu, napr. pri Leidenskej mutacii sa odporuca pichat uz od ovulky, no ja som zacala pichat od 4 tt, po potvrdeni tehu mi hned gynekolog predpisal fraxik, dalsiu kontrolu som mala uz u hematologa.

sarafortuna
20. únor 2011

@ivula21 , ahoj. odporúča sa užívať B6,B12 a listovku - podieľajú sa na správnej krvotvorbe. (kup si Acidofolan a Acidum Folikum, alebo Magne B6). To vraj väčšinou pri snažení a aj na začiatku tehu stačí-kým pôjdeš ku hemoške.

cukor
20. únor 2011

@ivula21 ...asi najlepsie je kupit si femibion.lebo nirktoré trombofiličky majú problém spracovat kyselinu listovú a femibion obsahuje latku ktorá ju pomôze spracovat.

nektarine
20. únor 2011

@ivula21 Ahoj, preventivně nic, taky jsem to zjišťovala u gyn i na hema. Preventivně nic. Jen si kup vitamíny. Femibion 800. a zravej žiotní styl.... Až budeš mít potvrzené těhu od gyn., pak tě pošle na hemtologii. Ale mě tam nechtěla poslat dřív dokud neviděla embrio na utz. Přesně tomu nerozumím, ale jde o to, že když by se náhodou stalo, a bylo to těhotenství mimoděložní tak ti injekce můžou spíš uškodit. Takže jak tam u mě viděla 3mm zárodek, tak mě hned hnala na hemato, ale dřív ne. Takže jsem píchat začala někdy koncem 4 až začátkem 5tt.

velvet26
20. únor 2011

@ivula21 ano femibion 800 som brala aj ja...urcite si ho kup, je dobry..

ivula21
20. únor 2011

Holky děkuju za rady jste moc hodné.

mirusa30
20. únor 2011

velvet26, ahoj picham si 0.3ml..raz denne...len nie do brucha ale do pliec, uz su take dopichane hehe..ano moja uz sa mi to krati pomaly...zacina aj obcasna nervozita z porodu a vsetkeho....

velvet26
21. únor 2011

@mirusa30 to verim, ze si uz nervozna, uz sa ti to pekne blizi a moze to byt kazdu chvilku...aj ja uz rozmyslam nad porodom a vsetkym okolo toho, ako sa to pomaly blizi... 🙂
a do pliec si pichas sama alebo ti to pomaha niekto iny pichnut, da sa ti tam urobit riasa? ja stale do brucha, este mi to celkom ide...no picham uuuuplne hore az pod prsami a na bokoch..pokial sa da, tak budem do brucha, potom uvidim, asi prejdem na nohy..

ashlee
21. únor 2011

ahoj holky,
v lete 2010 jsem porodila cisařem a měla jsem hlubokou žilni trombozu v břiše a stehne.Delali mi testy a zjistili mi že mam mthfr mutaci C677T homozygot,a vyšlo mi pozitivni protrombiny.Trombozu mam už od ledna rozpuštěnou,beru warfarin a asi ho budu brat už pořad,přišti rok planujeme dalši mimčo a dr. mi řekl že bych nemela v lete vysazovat warfarin ale bud na jaře nebo až na podzim a až budu tehotna že by jsem si musela pichat nizkomolekularni heparin.Me to přijde divny že třeba vysadim ten warfarin a tim padem si nebudu ředit krev ,měla bych strach že budu mit trombozu,nemela bych si pichat už před snaženim ty injekce heparinu?Dva měsice před snažením by se měla brat kyselina listova?

ashlee
21. únor 2011

😅 na co je anopyrin?

zulok
21. únor 2011

@ivula21 ja som mala injekcie od pozit. tehoten.tesu, u mna bol aj vacok vidiet az v 5tt a drobcek az neskor, tak sa necakalo na ine potvrdenie tehu...
ja som brala anopyrin, ako som tusila , ze som tehulka, od nejakeho 18 DC...
@ashlee anopyrin je na riedenie krvi... ten sa moze aj v tehu, ale max. davka je tak 100 mg, dakde uvadzaju ze 150 mg...
neviem, ci tebe, ked si mala trombozu, staci byt bez nicoho bez tehu, nastastie som trombozu neprekonala.. a ked mas brat warfarin uz nastalo, tak s predpisanim injekcii by problem byt hadam nemal mooc drzim palce

ashlee
21. únor 2011

@zulok dik.

zulok
21. únor 2011

@chomik bola tu mamina, co si pichala , tusim fraxiparin, 2krat denne.. Bola to Emicka, tak ja by som sa zas tomu moc necudovala.. Fakt sa treba spytat na hematologii a gynekologa, pripadne spriemerovat..

stephanie
21. únor 2011

...ahoj holky, nezlobte se, že vám sem lezu, ale chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás má zkušenosti se ZIBOREM...Já jsem dnes po transféru a začla jsem s pícháním - mutace MHFR C677T...ale v příbalovém létačku je psáno, že by neměl být užíván v těhotenství, tak mám trochu obavy...Jinak jsem se ještě chtěla zeptat, zda-li u některé z vás po píchání došlo ke krvácení...mám po dvou potratech...

zulok
21. únor 2011

@stephanie to ma napisane aj clexane aj fraxiparin, ze sa nema tusim v 1.trimestry, ziaden strach.. ono ho tehulky normalne beru a vsetko vporiadku.. ono sa testovanie na tehulkach ako take nerobi...ale t
prepac, neviem, ake krvacanie myslis...
krvacala mi aj "ranka" po vpichu injekcie
a stalo sa mi, ze som v minulom tehu krvacala zo spodku v 5tt a v 12 tt.. vzdy len tak jednorazovo.. v tom 5tt to bolo len trosku, v 12tt taka guca krvi s hlienikmi nejakymi...
v tomto tehu vsetko vporiadku

stephanie
21. únor 2011

@zulok děkuji za odpověď...mám na mysli krvácení v době těhotenství...z toho mám strach, už se té krve bojím..nechci to znovu zažít ☹

zulok
21. únor 2011

@stephanie no, tomu verim, tiez som tehulkovanie prestresovala.. Tazke obdobie a vraj tehotenstvo nie je nemoc.. u mna pomaly na psychiatriu.. Ale uz to zvladnete a pozitivne myslenie pomoze, i ked dakedy je to taak tazke.. Drzim palce

stephanie
21. únor 2011

@zulok děkuji, jsi hodná 🙂...no když člověk už něčím zlým projde, je těžké zachovat klid...ale budu se snažit 😵

carina30
21. únor 2011

ahojte.Dneska mi prisly krvne testy,Hcg 7800,nechcem verit lekarovi ze asi som tehotana,dnes som si urobila tehotensky test,negativni bol,poradte mi prosim,co mam robit,8rokou cakam na babo,,mozem mat tak vysoky Hcg a nebit tehotna?