Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

biela.ruza
30. srp 2010

tak ono mi to aj dava suvis,lebo kedze mi tuhne krv, tak plynule netecie a preto ani menzes netecie jak ma...mne to pripada dost logicke

biela.ruza
30. srp 2010

no vselijake...niekedy mam len tmavsi, hnedsi vytok, inaokedy ako ted uz par mesiacov som nemala ziadnu krv..tak neviem

katrenka111
30. srp 2010

@biela.ruza ved ale existuje antikoagulacna liecba..... to co mas za doktora 😕

katrenka111
30. srp 2010

@biela.ruza problem bude niekde inde,chod gynekologovi....

cukor
30. srp 2010

@biela.ruza .....no ale trombofília sa prejavuje v období hormonálnych zmien.kedze nie si tehotná tak by si nemala mat ziadne problémy čo sa týka krvi.neviem či si prekonala nejaké potraty ale možeš mat aj zrasty na maternici,treba to vysetrit.ja mam normálne tiez hustejsiu krv a mala som dost slabu menstruaciu po potratoch ale nikdy mi ziaden dr.nepovedal,ze je to vdaka trombofílii.no mne sa to nezdá dost logické.

katrenka111
30. srp 2010

@cukor no ani mne teda...divne... ja mam tiež problemy s MS a je to hormonalna zaležitost.... no zas hormony nesmiem uživat tak musim skusit niečo ine na prirodnej baze....nevies poradit???

cukor
30. srp 2010

@katrenka111 .....väčšinou ak ma zena problémy s MS je to hormonálna záležitost.podla mna to tak je aj u bielej ruži.ak niekto nemá pol roka mrchu len výtoky tak to je uz na povázenie 😀 ja som mala po potrate velmi slabu mrchu ale hormonálne vysetrenia boli v poriadku.mne sa zdá,ze mi asi pri tom kyrete zobrali dost zo sliznice maternice,lebo ma čistili 2x a preto tie problémy.ale bola som na hysteroskopii,či nemám zrasty,a po 2 mesiacoch nam vyslo iui.ale napriek trombofílii mi stimulovali vaječ. hormonálnymi tabletkami.

katrenka111
30. srp 2010

@cukor takže hormony su dovolene?? Ja mam zas velmi malu maternicu,tak sa bojim že ako by to bolo aj v tehotenstve...

cukor
30. srp 2010

@katrenka111 ...ja neviem presne ako to je ale vsak aj clostylbegyt,duphaston,utrogestan ...to su predsa vsetko nejaké hormony.a vetko som to brala aj napriek trombofilii.takze asi mas nejaký iny problém,neviem,nie som lekár a nechcem ti trepat nejaké blbosti.

katrenka111
30. srp 2010

@cukor no neviem lekarka mi chcela pichnut Agolutin,ale nakonieco koli trombofilii povedala že nie...je to aj v kontraindikaciach že sa to nema...že mam skusit nejake homeopatika....

cukor
30. srp 2010

@katrenka111 .....Agolutin je vlastne chemický progesterón.neviem,s tým nemám skusenosti. ☹

katrenka111
30. srp 2010

@cukor no ved hej este aj v letaku bolo že sa to absolutne nesmie pri trombo-embolickych chorobach....

cell
30. srp 2010

Agolutin je ok, je to čistý gestagen ..... problémem jsou estrogeny

fiallinka
30. srp 2010

@cell přiznej se, jsi doktorka 🙂, nejlépe hematoložka? Protože jsem se fakt setkala s tím, že ani spousta doktorů mimo tento obor neví nic...

biela.ruza
30. srp 2010

ano, ved som na liecbe

cell
30. srp 2010

@fiallinka : pšššt, já jsem tady inkognito 😀

fiallinka
30. srp 2010

@cell chi chi 🙂

katrenka111
30. srp 2010

@cell to važne pani gynekologicka???
Tak to sa možem opýtat co to može znamenat ked mam hypoplaziu maternice až prílis malu,ako 10rocne dievca....môže to byt problem???

cell
30. srp 2010

@katrenka111 : je mi líto, gynekoložka opravdu nejsem ... je lépe se ptát vždycky svého lékaře, podle čeho to zjistil? ultrazvukem patrně. Co on na to říká?

cukruska1920
31. srp 2010

Ahojte...chcem sa spytat.... ma niektora z vas namieste Ddimery oznacenie PDinov??? potrebujem to vediet lebo chcem nieco porovnat...diky

michamicha
31. srp 2010

Ahoj,
po porodu mi chodily sestřičky píchat do břicha Clexane, prý kvůli riziku trombózy (měla jsem nějaké blbé hodnoty při náběru krve během porodu). Nejen že se mi na břiše udělala opravu obrovská modřina, ale v místě těch vpichů se mi udělala tvrdá boulička o průměru cca 1,5 cm (odhaduji). Chtěla jsem se zeptat jestli se to někomu z vás taky stalo a zda ta boulička zmizí? Díky, Míša.

fiallinka
31. srp 2010

@michamicha jj, občas se mi udělá a tak do týdne zmizí 🙂

michamicha
31. srp 2010

@fiallinka tak já už jí tam mám skoro 3 týdny 😅 se na to zeptam doktora až půjdu na kontrolu po šestinedělí...

cukor
31. srp 2010

@michamicha ....aj mne sa obcas urobí a trvá to dost dlho pokial zmizne.treba to potierat heparoidom.

bernebi
31. srp 2010

ahoj holky, chtěla bych se zeptat vás, které trpíte poruchou srážlivosti krve, jak jste to řešily s antikoncepcí, která se v těchto případech nesmí užívat. Jak jste se chránily před otěhotněním v mladším věku ? Tento problém zjistili lékaři u mé dcery (16) let a já si nedovedu představit jak by se měla chránit . Kondomům moc nevěřím

biela.ruza
31. srp 2010

michamicha ja som tiez mala velku modrinu na brusku, ale nie nejaku gulicku..iba navrete zily modre, ktore vidno dodnes dosti

biela.ruza
31. srp 2010

@bernebi

no ked odide najspolahlivejsia ochrana, potom je to horsie...ale okrem kondomov, co vacsina tusim aj pouziva, tak este aj je to teliesko..alebo vypocitavanie plodnych dni, alebo prerusovany styk

pindruzka
31. srp 2010

@bernebi
no nevim, ale prerusovany styk v 16 bych teda rozhodně neriskovala
ja mela jako bezdetna to telisko(Mirenu), ale az od 23 let a asi zaleži na dr, jestli to doporučí či ne (ted nemyslim z hlediska sražlivosti, ale z hlediska veku, děti apod.) jeden dr mi ji dat nechtel, jina dr mi ji doporucila. jinak moc veci asi neni, byla jsem take dost bezradna a hledala a hledala, ale abych pravdu řekla, krom toho těliska se mi nic praktického a spolehlivéh nenaskytlo

zulok
31. srp 2010

@bernebi ono zevraj trombofilicky mozu cerazette alebo azaliu, ci ako sa to vola.. viem, ze ju maju aj kopec mamiciek po porode, no, ale neviem, ci je az tak spolahliva, ako ostatne druhy , tu je tusim dolezite brat aj v pribliznu hodinu, ako kazdy den...
no, ale ja som ziadnu taku antiko nebrala, tak neviem poradit..iba ak plodne/neplodne dni..ale zas v 16 rokoch 😒 prerusovany styk isto nie..kamoske sa tak zadarilo nadherne dievcatko

biela.ruza
31. srp 2010

@zulok ale da sa...zalezi ci ti dvaja su ´´vyspeli´´