Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
20. kvě 2011

@tonytony aj ja som mala teraz len tu 0.2 stlac, co to da, nech ani kvapka nie je na zmar 😀 zo zaciatku si to pichni fakt pomalicky, nech vidis, kedy ti ide ten kryt a aby si sa nezlakla, a ak ti vpich zacne krvacat (narazis na zilku) uz na zaciatku pri dotyku ihly, pichni si radsej na ine miesto, inak sa ti to rozkrvaca.. uvidos, pojde to lahsie a lahsie, vsetko pekne zvladnes, a aj modrin bude menej 😉

nektarine
20. kvě 2011

@tonytony já ho mám taky normálně v koupelně na polici. A jak mám jehlu v kůži, tak tlačím tak dlouho, dokud kryt nevystřelí a pak teprve vytáhnu. Ale většinu sis píchla, ne? Tak bych to neřešila. A taky se mi už párkrát stalo, že nevystřelil ten kryt vůbec, ale asi jen 3x a to už mám za sebou skoro 200 inj.

tonytony
20. kvě 2011

@nektarine
@zulok Děkuju, děkuju🙂 Snad už to zítra zvládnu dobře nebo aspo\ň líp🙂 Injekce na stimulku mi už přišly naprostá pohoda a to jsem si je ředila! Tak snad i tohle půjde tréninkem🙂

velvet26
20. kvě 2011

@tonytony neskutocne ti drzim palce, aby sa obe bojovnicky zahryzli hlboko do bruska a pustili sa zubkami von az po deviatich mesiacoch.. 😵 😵 😵

tonytony
20. kvě 2011

@velvet26 Děkuju🙂 Gratuluju ještě jednou k malinké- má překrásné jméno🙂

eva76
20. kvě 2011

ahoj, trombofíliu mam aj ja a babätko prišlo až po 10 rokoch ked mi na to prisli co mi je. Teraz má nas Tomasko 2 mesiace.

pancuska
20. kvě 2011

@tonytony strasne ti drzim palce aby to bolo vsetko OK ale verim ze uz aj ty budes mysliet pozitivne a verit si!!!!...to je dolezite!! a som strasne rada ze sa to podarilo!! vidis ja som to vedela 😉

pancuska
20. kvě 2011

@nektarine je to krasny pocit vidiet ze? jaaaaj tak ti trosku zavidim ale v dobrom!! 😉 ale tesim sa len nech ste zdrave!!! 🙂

tonytony
21. kvě 2011

Tak dnes už jsem to zvládla na 1 s hvězdičkou, moc všem díky za navigaci🙂

chomik
21. kvě 2011

@eva76 Ahoj...uff 10 rokov je dlhá doba, ale hlavne, že sa to nakoniec podarilo... Tomáško je nádherný...tiež si si pichala inekcie počas celého tehu?

katrenka111
22. kvě 2011

@eva76 Ahoj, píšsš že až po 10rokoch sa podarilo a co Ti vlastne zistili???

eva76
23. kvě 2011

@chomik
ano a 4 dni po pôrode, ale oplatilo sa to.

elischka
23. kvě 2011

holky nevíte, zda je problémem rh- krve v kombinaci s heterozygotní leid. mutací? zatím si nic nepíchám, ale když jsem byla u doktory na hemat., tak jsem ještě neměla výsledky krve na protilátky, které bohužel potvrdily, že je proti miminku vytvářím.o(

fiallinka
23. kvě 2011

@elischka o tom jsem nikdy neslyšela, a to jsem toho četla docela dost...

elischka
23. kvě 2011

@fiallinka ptám se na to, protože na hemat. se mě ptali na krev. skupinu a ještě jsem nevěděla výsledky, tak dr. řikala, že si to doplní až přijdu za měsíc - no a pak jsem šla na gyn. kde jsem se dozvěděla o těch protilátkách - nic se s tím prý nedělá jen se to hlídá - tak mě jenom napadlo jestli to třeba není indikace pro dřívější nasazení injekcí, i když výsledky na hemat. jsou dobré - ale kdyby to hrálo nějakou roli, tak si asi ty testy na hemat. udělají, že?

tonytony
23. kvě 2011

Ahoj holky, jdu Vás pozdravit, propadám nějak beznaději, jsem dnes už 5.den po ET 2 6 denních zdravých embryjek a žádné příznaky u mě nejsou, hlavně prsa nic a ta mě nikdy neklamou, tak se moc začínám bát, že ani injekce nám nepomůžou a 3.IVF zase nedopadne- nějak to na mě dnes dolehlo, ten strach... Pro nás to teď byla velká šance, když nám našli 2 zdravá embryjka- to se nám ještě nikdy nepoštěstilo, měla jsme takovou radost a tak moc ty prvnídny věřila a teď začíná vítězit strach☹

cukor
23. kvě 2011

@tonytony ...na príznaky po 5. dnoch je skoro.musíš verit.....viem čo prežívaš ale nevzdávaj to. 🙂

tonytony
23. kvě 2011

@cukor Taky se tím snažím utěšovat- aspoň trošku, ale vím, že minule už ten 5.den prsa pnula fest a teď ani ťuk, tak to mi tu naději bere☹ A strach roste... Ale děkuju, kéž by se stal zázrak a já se pletla...

cukor
23. kvě 2011

@tonytony viem ...je to stres....a ani to nie je lahké.ja som tie IVF znášala velmi zle a aj hyperstimulačný syndrom som schytala a tak na tretie IVF mi manzel ani nedovolil íst.nechcel aby som zase trpela.tak sme to potom skusali cez IUI a aj ked doktori boli velmi skeptický a dávali tomu minimálnu šancu ,4. pokus sa podaril ale skoncilo to potratom kvôli trombofílii ale to som o nej este nevedela a potom zase 4. pokus uz vysiel aj s babom na konci.....takze dokopy IVF,ET,IUI.....a 12. pokus vysiel.fakt to netreba vzdávat a treba verit. 🙂

tonytony
23. kvě 2011

@cukor Já Vás právě obdivuju, kolikrát to zvládnete, já už fakt mám pocit, že už jsem na konci svých sil a emočních možností, ale co dál? Vzdát se nedokážu☹ Tak moc si přeju, aby to už teď dopadlo, o to víc se bojím☹

zulok
23. kvě 2011

@tonytony nevzdavaj sa , kazde tehulkovanie moze byt ine... dakedy su nevolnosti, dakedy nie, pri Daliborkovi napriklad som mala nevolnosti a priznaky oovela neskor, preto som aj tehulkovanie neskor zistila.. Pri Matuskovi som to zas vedela este pred MS, ze sa asi zadarilo... Tak sa nevzdavaj a drziim moc palce.. cmuk

tonytony
23. kvě 2011

@zulok já vím, moc děkju, musím ještě vydržet to čekání...

nektarine
23. kvě 2011

@pancuska děkuji 🙂
@tonytony ještě počkej, já jsem při prvním těhu měla taky hned prsa jak balóny a to jsem o těhotenství ještě neměla ani tušení. A teď, při druhým těhu, vůbec nic a prsa se začaly probouzet až po čtyřech měsících. Taky jsem si říkala (když jsem čekala na výsledky hcg), že to asi těhu nebude kvůli tomu, že prsa vůbec nic nedělaly a byla jsem! Kašli na to a zas tak moc se nesleduj, zbytečně tě to bude stresovat.

tonytony
23. kvě 2011

@děkuju, vím, že jediné, co můžu je jen čekat... modlit se, aby mě tentokrát prsa zradila a vy měly pravdu! kéž by!

duplinka
24. kvě 2011

Ahojte. Viete mi poradiť či môžem užívať Calibrum mami? Obsahuje vápnik a ten má vraj čo dočinenia so zrážanlivosťou. Nemôže to viac poškodiť ako pomôcť? Ďakujem

cell
24. kvě 2011

@duplinka : uškodit to nemůže .... otázkou je, proč do sebe rvát v 2. trimestru syntetický vitamíny a minerály, který se dají přirozeně pokrýt pestrou stravou ....

duplinka
24. kvě 2011

@cell No pretože ja mám problém s určitými jedlami. Nakoľko mám problém so zubami, viem, že vitamíny potrebujem. Už ani lekár mi nevie pomôcť. Odkedy som tehotná, jem veľmi málo jedál. Väčšinou do seba dostanem polievky. A ak tak ryby. Iné sa ani nepokúšam. Iba čo si na to pomyslím .. Takže aj preto..

cukor
24. kvě 2011

@duplinka ...tu väčšinou ženy brali femibion,pretoze obsahuje látku ,ktorá pomáha spracovávat kys. listovú.a väčšina trombosiek má so spracovaním problémy.na tvojom mieste by som brala ten femibion.aj ked si myslím,ze asi dost neskoro začínas s vitamínami.

berule
25. kvě 2011

Ahoj holky, mám dotaz na ty,které už rodily s injekcemi. Mě doporučil hematolog, že mám mít vyvolávaný porod nejdřív 12hod od poslední injekce. V porodnici se tomu doktor v poradně smál a řešil co to je za doktora ten hematolog a že to ještě neslyšel a že mi nic takového dělat nebudou, že jsem 3.rodička. Stalo se vám to některé? Mám velkou chuť zítra poslat doktora někam a zajistit si jinou porodnici, co myslíte?

nektarine
25. kvě 2011

@berule a co se porodníkovi na tom teda nelíbí, nechcou ti ho vyvolávat, a chce raději, aby jsi rodila až to příjde samo, nebo co?